mt al vroeg naar Keunefeesten Agenda Verkoop kaarten 'SBSOMfcv-vsvIiJWIIIW AW *WF--- memxrm Kom verkleed naar borreluur Keunefeesten Holten 'Niet veranderen om te deren' DONDERDAG 10 SEPT VANAF 19.00 UUR (GRATIS) 6203 DJ Rauwz (19.45 uur) Maaike (20.15 uur) 6203 DJ Rauwz (21.20 uur) X-Static (22.00 uur) Drive-in - DJ-Beautox X-Static (23.10 uur) VRIJDAG 11 SEPT VANAF 17.00 UUR Bedrijvenborreluur met Band of Brothers en drive-in show DJ- Beautox VANAF 20.00 UUR Jannes (om 21.15 uur) The Corona's Drive-in - DJ-Beautox ZATERDAG 12 SEPT VANAF 14.00 UUR (GRATIS) Meedeinfestijn met: De Hoolter Korhanen De Hoolter Deems Goorse Schlagers Dijkerhoeks koor Just-Us Maribelle Clubjeskoor VANAF 20.15 UUR 30 Euro Live Drive-in - DJ-Beautox ZONDAG 13 SEPT VANAF 12.30 UUR (GRATIS T/M 12 JR.) Fragment (14.00 uur) Wolter Kroes (15.20 uur) Fragment (16.00 uur) Helemaal Hollands (16.50 uur) Fragment (17.20 uur) Drive-in - DJ-Beautox 's Lands populairste vertol ker van het volkse repertoi re komt naar de Keunefees ten. De Drentse zanger Jan nes weet als geen ander hoe je een tent kunt veranderen in een feestende massa. "Liedjes met een knipoog liggen me goed. Makkelijk meezingbare kreten als 'Ga dan', 'Laat me', 'Laat de zon maar schijnen', 'Een beetje meer', mijn fans verwachten dat van me", zo stelt Jannes. "De eerste single van mijn nieuwe al bum, 'letsie pietsie', sluit er perfect op aan. Typisch een leuk zomers nummer, weer met een kleine knipoog, dat je na een keer horen al direct lekker mee kan zingen. Zulke liedjes liggen me enorm en de reactie van mijn fans is steevast enthousiast. Die liedjes zal ik dus altijd blijven brengen." Dat de fans en vele andere muziekliefhebbers niet teleurgesteld zijn, blijkt wel. Want 'letsie pietsie' kwam direct op een vijfde plek binnen in de Singles Top 100. Dat het vrijdagavond een groot feest gaat worden in de Keunetent is een ding wat zeker is. Laat dat maar aan Jannes over. 'Never change a winning team', zeggen de Engel sen. En de organisatie van de Keunefeesten is het daar volledig mee eens. De structuur van de Keunefeesten werkt en dus blijft die hetzelfde. "Maar in details passen we ons beleid natuurlijk wel aan op het verloop van het feest", zegt Coen van Hoevelaak. De polsbandjes die vorig jaar werden geïntroduceerd is daar een lichtend voorbeeld van. "Soms proberen we zelf wat, om te kijken of het werkt. Die polsbandjes bleken geen doorslaand succes. Het leverde bij de ingang een hoop oponthoud op en dat was dubbel vervelend, omdat het nogal regende. Dit jaar gaan we dus weer terug naar de ouderwetse stempel", aldus Van Hoevelaak. Voor de jeugd blijft het bandje wel. "In de buurt van de kassa kunnen ze op vertoon van hun identi teitsbewijs een bandje krijgen als ze willen drinken". En soms zijn veranderingen verplicht. Zoals die bij het bedrijvenborreluur. "Het buffet doen we dit jaar helaas zon der Gerard Grave, die dit jaar overleden is. Leo Thiele neemt het van hem over. Hij heeft vorig jaar al met Gerard meegelopen, dus dat gaat hele maal goed komen", aldus Van Hoeve laak. De verkleedpartij - die vorig jaar voor het bedrijven borreluur werd geïntrodu ceerd en werd gewonnen door Rosas - krijgt wel een vervolg. Van Hoevelaak; "Dat was vorig jaar gewoon hartstikke leuk. Wij hopen dat er dit jaar nog meer mensen verkleed komen." En dan zijn er nog dingen, waarvan nu al bekend is dat ze gaan veranderen. "Het is de laatste keer dat burgemees ter Koelewijn erbij is, omdat hij weg gaat. Het is ook een van zijn laatste ac tiviteiten geloof ik. We vinden het leuk dat hij er toch weer bij is", aldus Van Hoevelaak. Natuurlijk is het programma anders dan vorig jaar, maar ook hier is de in steek hetzelfde gebleven. Ruimte voor Holtens talent, omdat dat gewaardeerd wordt en goede artiesten. Al wordt het wel steeds lastiger dat programma sa men te stellen, zegt Van Hoevelaak. "De toppers worden steeds duurder. En vanuit Rooftop Studio's kunnen wij ge lukkig nog wel wat regelen, maar toch." Kunnen we dan binnenkort bezuinigin gen verwachten, wordt het 'winning team' toch gewijzigd? Van Hoevelaak: "Nee. Tenzij het feest het vereist, blijft het zo. Naar aanleiding van hoe dingen verlopen passen we wel wat aan in de tail. Zo is de tent dit jaar rolstoeltoe gankelijk gemaakt, omdat we daar vo rig jaar tegenaan liepen. Soms probe ren we zelf wat, zoals me de polsband jes. Maar we gaan niet veranderen om iets te veranderen". Dus ook volgend jaar gewoon weer Keunefeesten? Van Hoevelaak; "Daar ga ik wel vanuit. Wij hopen dat de Keu nefeesten nog doorgaan als wij zelf al lang niet meer bestaan." De officiële opening van de Keu nefeesten is vrijdag 11 september tijdens het Borreluurtje. Dit be gint om 16.30 uur. Behalve een koud buffet wordt li vemuziek geboden middels de Band of Brothers. Een kleine zes honderd mensen worden ver wacht op het borreluurtje. "We houden ook een wedstrijd voor mensen die verkleed komen. Voor het bedrijf dat met de leukst verkleedde mensen komt hebben we een prijs", zegt Jan Herman ten Velde. "Dus kom allemaal in ludieke kleding en maak kans op een prijs." Losse kaarten zijn op de avonden zelf nog te koop aan de kassa van de Keunetent. Deze kosten 8 euro per stuk. Passe-partouts zijn nog zeer be perkt te koop voor 15 euro. Deze geeft toegang tot alle dagen van het feest. De voorverkoopadressen: Blokker van de Maat Foto ten Velde VW Holten Eetcafé 't Klavier Grandcafé 't Keuntje Café Jansen (Boer Biet) Café Bierlokal am Bahnhof Jannes komt vrijdag 11 september voor een optreden naar de Keunefeesten. Fans die hem niet willen missen, moeten er wel vroeg bij zijn. Want deze koning van de piratenmuziek, staat ai om 21.15 uur op het podium. Daarna gevolgd door De Corona's. Deze band was onlangs ook al te bewonderen tijdens het triatlonfeest en heeft bij de Keunefeestencommissie een zeer goede indruk achtergelaten.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19