ÏÏSmld Wel of geen rondweg? Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Dronken en lastig in bus Controle snelheid Hekkalfschieten Ep Wuestman eerste Hekkalfkoning Espelo Met twintig man naar groots dansfestival Europeade in Litouwen Ga voor blind date in de bibliotheek Winnaars Wittermansprijs Dinsdag 23 juni 2009 Hoolter Daansers op pad HOLTEN - Ze zijn net terug uit Frankrijk. Vorig jaar juni waren ze in Finland. Ze zijn regelmatig in Potsdam te vinden en ko mende maand staat een reisje naar Litouwen op het program ma. Het mag duidelijk zijn dat de Hoolter Daansers niet alleen graag dansen, maar ook graag reizen. Vijftien uur zaten de dansgroep en de Ambachtengroep Salland in de bus naar Saint-Nectaire, een klein plaatsje onder Lyon. j Via Dominique en Nelly, waar van de eerste weer contact had met Van Damme in Zeeland, die weer goed contact heeft met de Hoolter Daansers, kwamen de Holtenaren terecht op het dorpsfeest van Saint-Nectaire. Met 31 man sterk brachten ze daar het weekeinde door. "De zaterdag en zondag hebben we gedanst, zo'n beetje om het uur. Verder was daar een markt met streekproducten en liet on ze groep de Nederlandse am bachten zien. Er waren daar ook Franse ambachten te bekijken. Dat was hartstikke mooi", ver tellen Els Hofman en Hennie Stegink, namens de Hoolter Daansers. Vorig jaar juni al was de groep in Finland; drie dagen sliepen ze bij een gastgezin in Tampere en vier dagen bezochten ze, met de Finse volksdansgroep, Iisalmi, waar ze deelnemen aan een heel groot festival. Heel groot wil in volksdanstermen zeggen: 35.000 bezoekers per dag. Uiter aard is de Finse groep ook in Holten op bezoek geweest. Postdam deden de Hoolter Daansers er even tussendoor in april en december en natuurlijk vinden de andere festiviteiten, zoals dansen in hotels op de Ve- luwe, het Salland Festival in Raalte en de bijna maandelijkse optredens in Nunspeet ook ge woon doorgang. En in juli staat het vliegtuig naar Litouwen alweer klaar. Daar zijn de Hoolter Daansers één van de in totaal twee deelne mende Nederlandse groepen aan de Europeade. In totaal la ten daar zo'n zesduizend dan sers uit Europa zien wat ze in huis hebben. Uit elk land mo gen twee groepen deelnemen. De gelukkige Hoolter Daansers zijn daarvoor echter wel een week van huis. "Maar we zijn niet alleen. De andere groep die meegaat, de Wieringer Dans- gers uit Noord-Holland, reizen met ons mee", vertelt Hoffnan. Reizen met vreemden is het echter ook weer niet: met He melvaartsdag waren de Hoolter Daansers al te gast in Noord- Holland. Een kleine twintig man van de Hoolter Daansers mag straks in Klaipéda de Holtense eer hoog houden. HOLTEN - De politie kreeg vrij dag 19 juni om 20.00 uur de melding van een lastige klant in de bus aan de Keizersweg. Toen de politie ter plaatse kwam, had de buschauffeur inmiddels de lastige passagier uit de bus ge zet. De passagier had een pijpje bier in de bus gedronken en was laveloos. De politie zag de jon gen, die uit de bus was gezet, zwalken op de Gaardenstraat. Het bleek een 19-jarige jongen uit Goor te zijn. Hij werd aange houden voor openbare dron kenschap en overgebracht naar het politiebureau in Rijssen. Met een boete van 60 euro kon een vriend hem meenemen. HOLTEN - De collecte van de Maag Lever Darm Stichting heeft in Holten 2378,36 euro op gebracht. De stichting collec- I teerde van 8 tot en met 13 juni. De campagne rond de collecte week stond in het teken van slokdarmkanker. Mocht men de collectant hebben gemist, dan kan men een bijdrage stor ten op giro 2737 t.n.v. Maag Le ver Darm Stichting. HOLTEN - De politie heeft afge lopen woensdag 17 juni tussen 08.30 en 11.30 uur een radar controle gehouden op de Deventerweg in Holten. Toegestane maximumsnelheid is daar 50 kilometer per uur. Aantal passanten 999 waarvan 112 een bekeuring thuis kunnen verwachten. De hoogst geme ten snelheid was 83 kilometer per uur. HOLTEN - Volgens Remi de la Haye van de PvdA is de aanleg van een noordelijke rondweg op geen enkele wijze met harde en objectieve cijfers hard te ma ken. Die noodzaak zou er wel zijn wanneer de maximale weg capaciteit in Holten bereikt of overschreden is. Maar alle tel lingen wijzen erop dat zelfs in de spits dit niet bereikt wordt. Rob Meijerink van dezelfde par tij wijst er daarnaast op dat het aandeel van het doorgaand ver keer in Holten al jaren rond een percentage van 30 en 35 pro cent zit. "Voor de Provincie wordt het pas interessant als dit percentage minimaal op 50 procent ligt", vertelt hij. "Met de verbreding van de Al in het ver schiet, is het niet aannemelijk dat dit percentage van 30 tot 35 procent doorgaan verkeer in Holten, binnenkort zal gaan stijgen naar 50 procent." Ook Dick van der Torre, als ver tegenwoordiger van de bewo ners van de Look, laat aan tel- lingcijfers zien dat het verkeer in de loop van de jaren is vermin derd. Hij ziet dan ook niets in een Zil verzandtracé of noordelijke rondweg maar meer in een ver keerscirculatieplan. Hierbij wordt het centrum verkeersluw gemaakt door een maximum snelheid van 20 kilometer te la ten gelden en door hiervoor ver- keersremmende maatregelen te treffen. Toch is de PvdA voor de uitbrei ding van wegen in het dorp. De Ia Haye: "Omdat zo de Kol niet meer centraal maar aan de ran den ontsloten wordt; omdat het zo mogelijk meer vorm te geven aan een centrale fietsroute door het dorp; omdat zo de econo mische as van het dorp ge draaid kan worden en zo een binding kan ontstaan tussen de verschillende hoofdactiviteiten en omdat zo de aanzet wordt gegeven voor een toeristisch aantrekkelijk en verkeersluw centrum." Johan Veneklaas Slots van de burgerinitiatiefgroep Noordelij ke Rondweg Holten wijst de raad er nogmaals op dat de Hol tenaren zelf al een duidelijke keuze hebben gemaakt. En dat de volksvertegenwoordigers moeten luisteren naar de me ning van hun achterban. Volgens Gerard Snippert van HS Support, voorstander van een noordelijke rondweg, pro beert de raad juist de aanleg van deze weg op de lange baan te schuiven en het verkeerspro bleem in het centrum op te los sen met de aanleg van het Zil verzandtracé. "Zo is de snelheid op die weg van 30 naar 50 kil- meter opgevoerd. Dan blijkt 80 procent van het verkeer op dit tracé straks doorgaand te zijn, terwijl er vast wordt gehouden aan de naam wijkontsluitings- weg. Dan wordt er ook nog eens een verlengde Waagweg inge- fietst. Waarmee het plan voor college en Provincie af is en een noordelijke rondweg niet meer aan de orde is", zegt Snippert. "Het verkeersluwe centrum ver dwijnt dan ineens uit het plan en wordt met een knip omge- vonnd naar een verkeersdood centrum." HOLTEN - Bezoekers van de bibliotheek in Holten kunnen van 22 juni tot en met 22 au gustus zich wagen aan een 'blind date'. In bibliotheekter men betekent dat: een tas met materialen lenen zonder dat men precies weet welke ma terialen dat zijn. Wel kunnen we vast verklap pen dat er twee leesboeken, een informatief boek, een tijdschrift en een DVD in de tas zitten. HOLTEN - Elsemiek Hofman, Carine Nijenhuis en Laurène Cremoux zijn de winnaars van de Joop Wittermansprijs. Elsemiek uit Holten {5 havo) schrijft heel gedetailleerd over een erg mooi initiatief: een kunstreis door Europa. Ze wil haar hobby combineren met 'zendingswerk'. Kunst toegan kelijker maken voor anderen door een website te maken en daarin te schrijven over kunst. Ze heeft al een weblog waarin ze schrijft over musea, kunstvor men en stromingen. Elsemiek wil haar droom (kunstgeschie denis studeren) realiseren door het maken van deze reis door Europa waarbij ze allerlei mu sea wil bezoeken. Ze beschrijft tot in detail de reis die start in Stockholm en eindigt in Sevilla. Ze heeft het allemaal perfect voorbereid. De jury vindt het plan van Elsemiek een prachtig voorbeeld van het ontwikkelen van talent en het realiseren van een droom in het verlengde van een vervolgstudie. Aan de ge stelde criteria is ruimschoots voldaan. Carine Nijenhuis uit Diepen- heim (6 vwo) is zeer muzikaal. Op dit moment heeft ze een ho bo in bruikleen van de muziek vereniging. Maar omdat Carine gaat studeren in Groningen moet ze haar hobo inleveren. Dat vindt ze verschrikkelijk. Ca rine geeft fantastisch les aan de jeugd, wil heel graag haar hobby voortzetten door een (eventueel tweedehands) hobo te kopen. Een hobo is een duur instru ment. Daarom wil de jury graag een deel van de prijs aan Carine geven zodat zij, mogelijk met behulp van andere geldstro men, een hobo kan aanschaf fen. Laurène Cremoux uit Goor (5 havo) heeft de jury aangenaam verrast met haar danskwalitei ten en haar gedrevenheid. Ze heeft plannen om haar hobby, die al uit de hand gelopen is, voort te zetten in Frankrijk. Daar heeft ze een danspartner gevonden die samen met haar een volgende (dans)stap in haar carrière kan maken. Ze heeft een duidelijk doel voor ogen en dat laat Laurène niet meer los. Daar heeft de jury bewondering voor. Op de dvd laat Laurène prachtig zien welke plannen ze heeft, hoe ze die wil verwezen lijken en over welke talenten zij beschikt. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huts-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Koflingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl ESPELO - Bij 't Trefpunt aan de Valeweg in Espelo werd afgelopen zaterdag voor het eerst het hekkalfschieten gehouden. Met veel precisie was er van hout een miniatuur-hekkalf gemaakt, waarop de deelnemers mochten schieten. Ep Wuestman wist uiteindelijk de romp van het hekkalf na 309 schoten naar beneden te halen. Ronald van Egmond schoot de kop eraf en de staart was een prooi voorAnnemiekToomeman. foto: iok.an boi .ink

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7