Passe-partout voor vier tentfeesten Holtens Nieuwsblad C'athlon Gerrit Tuitert wint Holtens kampioenschap biljarten Holtens Nieuwsblad 7 Zomerkermis als vorig jaar Triatlon Koop een vlag voor extra feeststemming Opbrengst Epilepsie Fonds Mindervaliden openluchtspel HOLTEN - De vestiging van een restaurant in het NS-station van Holten staat voorlopig op losse schroeven. Gemeente laat op zich wachten wat betreft het afgeven van vergunning voor NS-station HOLTEN - In Café Jan sen werd donderdag avond 11 juni de finale gespeeld van het biljart- kampioenschap van Hol ten. Restaurant op lange baan Heusinkveld Horecaman Jos Kamphuis heeft inmiddels een akkoord bereikt met de NS, maar wacht nog al tijd op een vergunning van de gemeente. Dat die vergunning er nog niet is, heeft alles te maken met de onduidelijke situatie rond de ruimtelijke invulling van de om geving van het station en het al dan niet doorgaan van de aan leg van de rondwegen bij Hol ten. "De plannen voor het restau rant zijn klaar, de tekeningen ook, maar we hebben nog geen vergunning", zegt Kamphuis. "De gemeente is nog niet zo ver." Volgens Kamphuis was het de bedoeling dat de gemeente de ze maand met een beslissing over de vergunning naar buiten zou komen, maar de onderne mer heeft al geluiden gehoord dat het besluit over de vakantie heen wordt getild. Belangrijk voor Kamphuis is niet alleen wanneer de vergun- ning komt, maar ook hoe de lo catie ingevuld gaat worden.'De stationslocatie is heel belangrijk in het hele verhaal. Voor ons is het van belang hoe het plaatje er bij het station uit gaat zien. Als er een weg vlak voorlangs loopt, dan is het natuurlijk min der aantrekkelijk om er een res taurant te beginnen", aldus Kamphuis die afhankelijk blijft van de plannen van de gemeen te en uiteindelijk de raad. "Ik heb ook al gehoord dat het allemaal pas in 2016 zijn beslag gaat krijgen. Maar dat wachten we niet af. Als het zo lang gaat duren, dan gaat er een streep door het restaurant." Dat Kamphuis belangstelling zou hebben om het onlangs failliet gegane Bierlokal Am Bahnhof over te nemen wordt door de Holtenaar ontkend. 'Dat ligt volgens mij bij de cura tor, maar ik heb er in ieder geval geen belangstelling voor", aldus de eigenaar van 't Klavier en 't Klavertje. De laatste twee zaken blijven wat Kamphuis aangaat 'ge woon' op hun plaats doordraai en, ondanks uitbreidingsplan nen van de C1000. Voor de invulling van het hore cagedeelte in het nieuwe Kul- turhus is Kamphuis wél een van de gegadigden. Volgens kringen rond het Kul- turhus is de kans groot dat Kamphuis de exploitatie op zich gaat nemen. De verwachting is dat partijen binnenkort ope ning van zaken gaan geven. HOLTEN - Ricardo Heusinkveld is tijdens de voorjaarsvergade ring van de Holtense Handels vereniging (HHV) in hotel res taurant Hoog Holten gekozen tot nieuwe secretaris van de HHV. Hij volgt Bart Sauer op. Sauer was werknemers bij de ABN-AMRO, maar is van func tie gewisseld en kan. daarom niet langer zijn functie als secre taris vervullen. De leden van de HHV hebben op passende wijze afscheid ge nomen van Sauer en Heusink veld welkom geheten. DIJKERHOEK - De buurtfeesten van Loo, Dijkerhoek, Okken- broek en Espelo staan binnen kort op de agenda. Voor 16 euro kan men nu een passe-partout kopen welke geldig is voor alle vier tentfeesten. Zo kan men in Loo op 20 juni genieten van de Reeperbahner Stimmungsmacher, in Dijker- hoek in het weekend van 27 juni van 30 Euro live, Staal met gla zen, Boh Foi Toch en Kabaal. In het weekend van 4 juli in Ok- kenbroek van 2Q2Get en Trendline en in het weekend van 11 juli in Espelo van Fish Fever, Shitt Happens, Jurassic Pare, Fox and the Strotjes, Lucas Gea en de Reeperbahner Stimmungsmacher. De passe-partouts zijn verkrijg baar bij de tent in Loo, Het Bon te Paard in Dijkhoek, Ons Cen trum in Okkenbroek, Vosman in Nieuw-Heeten. Kijk voor meer informatie op: www.loosalarm.info; www.dij- kerhoeksfeest.nl; www.okken- broek.net; www.espelo.nl. HOLTEN - De zomerkermis wordt dit jaar van 23 tot en met 26 juli gehouden in Holten. Vorig jaar experimenteerde de Holtense Handelsvereniging met een nieuwe opzet. Die is goed bevallen en wordt dus ook dit jaar weer gehanteerd. De kermis begint donderdag om 13.30 uur en duurt tot zon dag 22.00 uur en is ook dit jaar weer in het centrum te vinden; op Smidsbelt en in de Dorps straat, tussen Albert Heijn en 't Klavier. Bij het voormalig ge meentehuis komt bovendien een Fienpreuvers-tent. Behalve de 'gewone' attracties als botsauto's, zweefmolen en gebakkraam, kunnen bezoe kers genieten van gokautoma ten en een schiettent. De hore ca heeft bij 't Keuntje en 't Kla vier wat extra terras, dus dat deel van de Dorpsstraat is af gesloten. Smidsbelt is vanwege de opbouw vanaf dinsdag avond verkeersvrij, de Dorps straat is vanaf woensdagavond niet meer bereikbaar. De par keerplaats van Albert Heijn blijft vanaf Markelose zijde wel gewoon bereikbaar, behalve op vrijdag. Dan verhuist de markt - die dus niet op Smids belt plaats kan hebben - naar de Dorpsstraat, naar het deel tussen Albert Heijn en Belt man mode. De kermis is donderdag van 13.30 tot 23.00 uur open, vrij dag en zaterdag van 13.30 tot 0.00 uur en zondag van 13.30 tot 22.00 uur. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur. W.H. Beyers, secretaris, Kollingseri 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tei. 0900-424 5726 of verspreidklachtert@whm .Wegener. nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of (miail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.). jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Leden van ponyclub De Bergruitertjes zijn langs de deuren geweest om vlaggen van de triatlon te verkopen. Gezien het aantal vlaggen welke ondertussen in Holten hangen, was dit succesvol. Om iedereen die nog geen vlag heeft ook nog mee te laten doen en Holten een extra feestelijke uitstraling te geven in de aanloop naar en tijdens dit unieke evenement zijn de vlaggen nog te koop. Zowel boekhandel Heusinkveld als Blokker van de Maat verkopen deze vlaggen voor 9,95 euro per stuk. foto: iohan bolink HOLTEN - De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds heeft in Holten 3662,54 euro opge bracht. De opbrengst is be stemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactivi teiten, het organiseren van be geleide vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. Wie de collectant heeft ge mist, kan een bijdrage storten op giro 222111. DIJKERHOEK - Voor minderva liden zijn speciale plekken aan wezig om met de rolstoel plaats te nemen bij het openluchtspel Dijkerhoek. Dit wordt gehou den van 28, 29 en 30 augustus en 3 en 5 september. Verder zijn er toiletten voor mindervaliden en zijn er gast vrouwen aanwezig voor de be geleiding van de minderva liden. Het zogenaamde JVKV-toer- nooi heeft zijn naam ontleend aan de vier deelnemende ver enigingen zijnde lansen, Kalf- sterman, Vlishoek en het Kla vier. In totaal deden 68 biljarters mee. Na drie voorrondes en twee hal ve finales bleven acht biljarters over waarvan er bij het Klavier vier speelden om de plaatsen 5 tot en met 8. De eerste partij in de grote fina le werd gespeeld tussen Bart Soer en Gerrit Tuitert. Die liet zien wie er winnaar wilde wor den. Gerrit haalde de volle buit van vier punten binnen. Ook de der de partij tegen Jan Koning jr. le- De finale van het Holtens kampioenschap biljarten werd afgelo pen donderdag gehouden in café Jansen. foto: iofian bolink verde hem vier punten op. Eric Paalman en Jan Koning jr. lukte het niet om de partij naar zich toe te trekken. In de laatste partij had Gerrit een riante uit gangspositie gecreëerd. Weer behaalde hij vier punten. De nieuwe kampioen van Hol ten was bekend. Einduitslag: 1 Gerrit Tuitert, 12 punten, Jan Koning jr. 9 punten, Bart Soer 7 punten en Eric Paal man 6 punten.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7