Koelewijn naar Kampen Holtens Nieuwsblad 3 Op de trein die maar één keer voorbijkomt Ongeval bij koetsenrit raderie met carbootsale en o m in el markt Leerlingen HMV gaan voorspelen Column Internationale kerkdienst in Kandelaar 13 .1 Agenda Mm HOLTEN - Burgemees ter Bort Koelewijn ver laat Rijssen-Holten en wordt per 1 oktober bur gemeester van Kampen. pinsdag 16 juni 2009 IOLTEN - De braderieën in het entrum van Holten worden dit iar wat extra aangekleed met en kinderrommelmarkt en een arbootsale. Beide braderieën ijn op woensdag en wel op 26 ugustus en 2 september. Tus- en 't Klavier en Kapsalon Su ljan wordt ruimte vrijgemaakt r-foor een carbootsale. "Dat wil 'njeggen dat je met je auto aan iniomt rijden, de kofferbak open- mjooit en van daaruit je spullen Icrerkoopt. Dat is dus ook alleen tsjoor auto's en andere voertui gen", zegt Jan Herman ten Vel- de, namens Holtense Handels- lereniging. Aanmelden kan via jecretariaat@ondememend- lolten.nl. ^e|OLTEN - De Holtense Mu- ri|.sekvereniging houdt vrijdag 19 ;n uni de slotvoorspeelavond van Ie leerlingen van de HMV. Deze jvond zal worden gehouden in >e gebouw Irene in Holten en be- ntj?nt om 19.30 uur. De leerlingen lalrullen laten horen wat ze het af- gelopen jaar zoal geleerd heb- ren. Van blokfluit en saxofoon :ot trombone en slagwerk, alle- naal komen ze deze avond int-roorbij. Ook het leerlingenor- :rci%st en de jeugddrumband zul- 3alién van zich laten horen. Speci- tal voor deze avond is er een leniaxofoonorkest samengesteld. lëpVlen is van harte uitgenodigd alleim tijdens deze avond te ko- nen kijken. De toegang is gratis. Ila SS;'?. y y Burgemeester Bort Koelwijn neemt afscheid van de gemeente Rijssen-Holten en gaat werken in Kampen. FOTO: JOHAN BOUNK De burgervader vergelijkt zijn transfer met de bekende trein voor voetbaltrainers die maar één keer langs komt en niet ge mist mag worden. "Sommige het eel, de noc Joor 'emt: ken Wiej möt good noadèènk'n oaver de stroatnaam'n in Hoolt'n Gebuurt det dan neet zóó köj'oe ofvroag'n. Wèèst eerlij ke, ie dèènkt ter neet alle daag'n oaver noa. Vuur een tiedje trugge zat ik op ne har monicadag neuis een vröuw- ke, vèèr oaver de nèèngtig. Zie vertel'n det ze met eur man, diet inmiddels e störm'riwas, in Hoolt'n had e wönt, mar dat hij in Battum was geboor'n. Het was mar eff n of wiej wadd'n a bienoa femilie. Toen we één kèèr ss'n waw we an mekaa add'n, wörd'n ze in één kèèr löödernstig. De wille glèè eur an 't gezichte. Zie begun; Het is toch wat met die stro atnaam'n op het Liez'nplan. Distelvlinder, Koninginnep- age en Aurelia. Det past toch hèèmoal neet biej liez'n. En dan te bedèènk'n det ter nog nóóit ne stroate of wat dan ók, noar börgemeister En klaar is e neumt. Det is toch gröóte schaane. Ik gaf eur ge- liek. De harmonica's spöl'n duur ma het glèè neet langs mien hen. Het blèèf miej duur 'n kop hen spook'n. Zie vun 't meer as arg. Het zat ech deepe biej eur en des ók gen wöónder, aj' der oaver an 't noadèènk'n kómt. Van 1945 tut 1979 was Enklaar öönz'n börgemèister. Wiej zölt ter toch amoa oaver uut weer, det hij wal een plèitske verd- eend hef in het Hoolt'nse stroatbeeld. Ak zó is trugge kieke, zee 'k dewwe wa ne Nagelhoutstroate, nen Ab Jaans'nstroate en ne Reet- bargstroate hebt. Disse lèu hebt det ongetwiefeld verd- eend. Zie hebt amoal met en öónder Enklaar e warkt. Ik bin der van oavertuugd det nèuis börgemèister Enklaar, nog wa meer lèu vuur ne stra atnaam in anmarking kómt. Ik woage der miej neet an um naam'n te neum'n, ma as ter eene is, diet het verdeent, is het wa Börgemèister Enklaar. Doarumme an amoa nen op- roop, aj' ne mèugelijkheid zeet um de naam van de öóld börgemèister te vebind'n an ne stroate of iets aans, dan möj 't neet loat'n. De genera ties van vuur 'n oorlog en die van drek ter noa wèèt hèèl good, wat de man amoa vuur Hoolt'n e doane hef. Doar köj' wal een wereldtiedpad met vol schriem'n. Trouwens móóie grieze baank'n hebt ze der noe neer e zat of neet dan. Neet meer die oerlillijke dinge diet oe van veert'n touwschreeuwt en neet mis- stoat in de èèrste de beste scheettèènte. Gries en onop vallend, det geeldt neet vuur de óöle börgemèister. Hij hef ne hóóp doane vuur Hoolt'n en det mag neet word'n ver- gett'n.Wis en waarachtig neet. De Vèèrkaante Viefkop treinen komen maar één keer voorbij en dan moet je mee, ook al staan er op het perron nog zó veel mensen waar je langer mee door zou willen gaan", zegt Koelewijn die een maand gele den solliciteerde op de vacante positie in Kampen waar de hui dige burgemeester Jan Ooster hof het per 1 september voor gezien houdt. Vorige week donderdag hoorde Koelewijn dat de gemeenteraad van Kampen hem had voorge- dragen."Het is allemaal vrij vlot verlopen. Kampen was ook de enige gemeente waar ik gesolli citeerd heb. Ik heb er gesprek ken gevoerd en dan kun je je al tijd nog terugtrekken als het niet klikt, maar het klikte wel. De vertrouwenscommissie heeft me unaniem voorgesteld en de raad heeft me voorgedragen als nieuwe burgemeester. Als Kam pen niet langs was gekomen, was ik gewoon in Rijssen-Hol ten gebleven", zegt Koelewijn die bij zijn keus voor Kampen ook zijn leeftijd mee heeft laten spelen. "Op een gegeven mo ment ga je nadenken over je toekomst. Ik ben nu 55 jaar en dan wordt er nog niet zo naar je leeftijd gekeken als je uitkijkt naar iets anders. Maar als je bij voorbeeld drie jaar zou wach ten, dan heb je daar met 58 jaar meer kans op. Dan ontstaat toch een beetje het idee dat je aan je laatste klus toe bent en dan wordt het moeilijker." HOLTEN - Op zondag 4 juli om 9.00 uur, de slotdag van het EK Triatfilon in Holten, wordt in de Kandelaar een internationale kerkdienst gehouden. De dienst is tweetalig (Eng-Ned) en speciaal bedoeld voor deel nemers, begeleiders en bezoe kers van het Europees Kam pioenschap Triathlon. De keus om te gaan solliciteren voor het burgemeesterschap in Kampen was geen makkelijke voor Koelewijn, want de burge meester kon en kan het prima vinden in Rijssen-Holten. "Ik heb het hier uitstekend naar mijn zin. Er gebeurt van alles in Rijssen-Holten en de laatste tijd zijn de onderlinge verhoudin gen bijzonder vriendschappe lijk in het college en zijn ook de betrekkingen met de raad aan merkelijk verbeterd. Er gebeu ren ook heel veel positieve ont wikkelingen in Rijssen-Holten. Ik heb dan ook een dubbel ge voel over mijn vertrek, ook al is het mijn eigen keuze geweest. Ik heb de jaren in Rijssen-Holten ervaren als heel fijn met een fantastische band tussen de be volking en mij. De mensen spreken me op straat ook recht streeks aan. Het zit heel dicht bij je, je hebt dingen gezamenlijk doorgemaakt. Eigenlijk is het ook te vroeg om na vijfenhaif jaar weg te gaan. Het was eigen lijk mooier geweest om nog een paar jaar te blijven." Maar ja,die trein hè... Het moet allemaal leiden tot een officieel benoemingsbesluit van de mi nister van Binnenlandse Zaken en een benoeming door de Kroon, maar dat is slechts een formele kwestie, zo leert de ge schiedenis van het bestuurs recht. Koelewijn is over iets minder dan vier maanden de burgemeester van Kampen en Rijssen-Holten moet op zoek naar een nieuwe burgervader. "Ik ga me straks echt op Kam pen richten", zegt Koelewijn. "Kampen is een heel interes sante stad. Ik heb me er in ver diept en het is een enorm dyna mische plaats. Ze zijn er met van alles en nog wat bezig. De historische binnenstad wordt gerenoveerd, er komt een nieuw station dat de bereik baarheid moet verbeteren, er komen nieuwe woonwijken en er speelt hoogwaterproblema- tiek dat om een oplossing vraagt. Verder is aan Kampen bijzonder dat het de vijfde bin nenhaven heeft van Europa wat omvang betreft. De haven moet toegankelijker worden gemaakt voor binnenvaartschepen en coasters. Daarnaast zijn er plan nen voor verbetering van het buitengebied en ingrepen in het landschap. Kortom: er staat heel veel te gebeuren in Kam pen. Het is echt een uitdaging om daar bruggen te slaan tus sen de mensen en al deze pro jecten", aldus Koelewijn die met pijn in het hart afscheid van Rijssen-Holten zal nemen. "De hartelijkheid van de bevolking en het dynamische van het be drijfsleven zal ik zeker missen. En de omgeving van Rijssen- Holten is zó mooi dat je altijd een beetje een vakantiegevoel hebt." Of Kampen zijn laatste klus als burgemeester wordt, weet Koe lewijn nog niet. "Het politieke leven betekent elke dag weer topsport bedrijven. Het is alle maal redelijk onzeker en we zul len zien hoe het er over zes jaar voor staat. Of ik dan weer dan terugkom in Rijssen-Holten? Ja, dat zou ook nog kunnen. Expositie Maandag Wasdag, Oudheidkamer Hoolt'n, zaterdag 18 april 2009 - zaterdag 31 okto ber 2009 Bezichtigen molen De Hege man, Dijkerhoek, zaterdag 9 mei 2009 - zaterdag 26 september 2009 Expositie van werken Diana Lammers, Boschkamp, vrijdag 15 mei 2009 - donderdag 25 juni 2009 JUNI Expositie Margot van Mark- wijk, Tandheelkundig Centrum, Gaardenstraat 32 Holten, zondag 7 juni 2009 - vrijdag 17 juli 2009 Barbecue met optreden Char ming Music, Diessenplas Holten, dinsdag 16 juni 2009 Hoe worden koeien gemol ken?, De Elshof Ceskesdijk 34, Holten, dinsdag 16 juni 2009, 18:00 Huifkartocht, tel: 0548- 361533, VW, Dorpsstraat 27 Holten, woensdag 1 7 juni 2009, 14:00 Wildspeurtocht per huifkar, tel: 0548-361533, De Elshof, Geskesdijk 34 Holten, woensdag 17 juni 2009, 19:00 Informatieavond potentiële gastouders Tsjernobylkinderen, Kandelaar, woensdag 17 juni 2009, 20:00 Raadscommissie Grondgebied, Gemeentehuis Rijssen, donder dag 18 juni 2009, 19:30 Bezichtigen Dorpskerk, Hol ten, vrijdag 19 juni 2009, 14:00 - 16:30 Slotvoorspeelavond HMV, Ge bouw Irene Holten, vrijdag_ 19 ju ni 2009, 19:30 Vogelschieten, Dijkerhoek, za terdag 20 juni 2009 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 21 juni 2009, 1 3:00 Oudpapiercontainer, Haar- school, Ab jansenstraat 30 Hol ten, maandag 22 juni 2009 - vrij dag 26 juni 2009 Hoe worden koeien gemol ken?, De Elshof Geskesdijk 34 Holten, dinsdag 23 juni 2009, 18:00 Zomeravondconcert HMV, Kalfstermansweide, dinsdag 23 juni 2009, 20:00 Huifkartocht, tel: 0548- 361533VW, Dorpsstraat 27 Hol ten, woensdag 24 juni 2009, 14:00 Wildspeurtocht per huifkar, tel: 0548-361533, De Elshof, Geskesdijk 34 Holten, woensdag 24 juni 2009, 19:00 Bezichtigen Dorpskerk, Hol ten, vrijdag 26 juni 2009, 14:00 - 16:30 Dijkerhoeks Feest, Dijkerhoek, vrijdag 26 juni 2009 - zondag 28 juni 2009 Oudpapiercontainer, Basis school Dijkerhoek, Dijkerhoekse- weg 30 Dijkerhoek, vrijdag 26 ju ni 2009 - maandag 29 juni 2009 Oudpapiercontainer, Bos- school Espelo, zaterdag 27 juni 2009 Jazzmiddag, met live muziek op terras. De Swarte Ruijter, zondag 28 juni 2009, 12:30 - 16:30 Oudpapiercontainer, De Re genboog, Schoolstraat 9 Holten, maandag 29 juni 2009 - woens dag 1 juli 2009 Hoe worden koeien gemol ken?, De Elshof Geskesdijk 34 Holten, dinsdag 30 juni 2009, 18:00 VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Voor de Bergrijders is het ongeval zuur, juist omdat de organisatie net weer een dip te boven was. In 2007 moest het evenement worden afgeblazen wegens een te geringe belang stelling. Vorig jaar bleek de be langstelling weer groot genoeg om de Koetsenrit door te laten gaan met ruim veertig aanspan ningen. De deelnemers aan de Koetsenrit komen uit heel Ne derland, terwijl de Bergrijders zelf ook een flink aantal aan spanningen levert. Zoals ge bruikelijk telt de rit in Holten mee voor het Nederlands kam pioenschap. JULI St. Welzijn Ouderen: naar mu seum Rijssen. Opgave vóór 12 ju ni: 0548-540102, Kasteellaan 1 Rijssen, woensdag 1 juli, 10:00 Oudpapiercontainer, De Hol- terenk, Holterenkstraat 1 Holten, woensdag 1 juli 2009 - vrijdag 3 juli 2009 Triathlon Holten: Team relay, landenestafette, Holten, donder dag 2 juli 2009 Triathlon Holten: officiële ope ning, kinder run-bike-run, zwem- loop kampioenschap voor spon sorteams, Holten, vrijdag 3 juli Bezichtigen Dorpskerk, Hol ten, vrijdag 3 juli 2009, 14:00 - tA-zn

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3