Raadsleden betreuren vertrek Blauw Wit Al ruim langs W Holten Hollens Nieuwsblad 17 Modderballet tijdens open clubcross Uitslagen Bergruitertjes Bestrijding jeukrups Workshop improvisatie Mountainbike Trophy Glibberen en zwoegen op de Zuurberg Dames NBvP naar Steinfurt en Borghorst in Dijkernoek Volksfeest Loo-Bathmen Ben Beens (SGP): 'Het was gewoon en goede burgemeester' Dinsdag 16 juni 2009 DIJKERHOEK - Het jaarlijkse vogelschieten in Dijkerhoek wordt zaterdag 20 juni om 20.00 uur gehouden. Deze officieuze opening van het Dijkerhoeks Feest wordt gehou den in het weiland naast café partycentrum Het Bonte Paard aan de Deventerweg 87 in Dij kerhoek. Met een kogelvanger achter'de vogel, zullen deelnemers probe ren om de vogel van zijn stok te krijgen. Omdat het vogelschieten onder de vlag van de KNSA valt, is ie dereen verplicht zich te legiti meren om te kunnen deelne men. Voor elk onderdeel van de vogel zijn mooie bekers te winnen, maar vergeet vooral niet de eeu wige roem voor diegene die uit eindelijk de romp van de vogel naar beneden schiet en zich een jaar lang Schutterskoning(in) mag noemen. Het evenement is zeker niet al leen bedoeld voor mannen. Ook dit jaar is er daarom een stille hoop bij de organisatie dat er voor het eerst in de historie een Schutterskoningin ge kroond mag worden. De jeugd tot 18 jaar heeft een ei gen categorie. Met luchtgeweer schietend op een aangepaste vogel gaat de jeugd uitmaken wie de titel van Schutters- prins(es) voor een jaar mag dra gen. De inschrijving start vanaf 19.15 uur in Het Bonte Paard. Deelne mers moeten lid zijn van schiet vereniging De Zaagmolen of wonen in schoolkring Dijker- hoek. LOO - De feesttent staat in het weekend van 19 tot en met juni klaar in Loo-Bathmen. Dan wordt hier het school- en volks feest gehouden. De revue 'Wat een poppenkast' opent het feest vrijdag 19 juni om 20.00 uur. Daarna komt Ben Lansink langs voor gezellige dansmuziek. De entree bedraagt 7,50 euro. De keuring van de kleurrijke op tocht van de kinderen van de Looschool vele bewoners van Loo staat zaterdag al om 9.15 uur gepland. Wethouder J.J.T. Fleskes zal om 9.45 uur het Loofeest officieel openen. Om 11.15 uur zijn er spelletjes voor de kinderen uit Loo rond om de Looschool. Schietvereni ging De Roos zij Ons Doel ver zorgt vanaf 13.00 uur een schietwedstrijd op het feestter rein. Een half uur later start de Zeskamp tussen de fanatieke buurtschappen. Het MotorTrial Demo Team uit Enschede geeft om 19.30 uur een spectaculaire show. De toe gang is gratis. Kijk voor meer in formatie op www.trialdemo- team.nl. De Reeperbahper Stimmungs- j macher en DJ Ferdy zorgen 's avonds voor een groot muzikaal feest. Tot 21.00 uur is de toegang hier voor 10 euro, inclusief vier muntjes en daarna kost een kaartje 5 euro. Wie naar vier buurtfeesten wil, kan een passe- I partout kopen voor 16 euro Zie I voor meer informatie I www.loosalarm.info. HOLTEN - Het vorige week aangekondigde vertrek van bur gemeester Bort Koelewijn naar Kampen heeft niet alleen onder de bevolking veel los gemaakt, maar is ook bij de gemeente raad hard aangekomen. Ook onder de raadsleden kent de populariteit van de burgemees ter nauwelijks grenzen. "Ik ben net terug van vakantie en ik vind het heel verrassend dat de burgemeester weg gaat", zegt Harry Dul van het CDA. "Dat je een burgemeester van het kali ber Koelewijn niet lang kunt HOLTEN- In Broekland werd afgelopen zondag 14 juni een ponyconcours. Aniek Wolf- kamp deed hieraan mee met haar pony Myron Du. In de B dressuur categorie D kreeg zij voor haar eerste proeg 195 pun ten. Dit was goed voor een der de prijs. Voor hun tweede proef kreeg de combinatie 197 pun ten van de jury, hiermee won nen zij de vierde prijs. HOLTEN - De gemeente be strijdt op dit moment actief de eikenprocessierups. Afgelopen vrijdag 5 en zaterdag 6 juni had dit onder meer plaats. Ook be strijdt de gemeente de komen de periode de rups actief en re ageert direct op meldingen die via de meldlijn binnenkomen: telefoon 0548-854 856. De ei kenprocessierups kan gezond heidsklachten veroorzaken, wanneer de rups in hoge dicht heden voorkomt. De risico's worden veroorzaakt door het vrijkomen van brandharen van de rups. Daarom is het belang rijk dat mensen en (huis)dieren wegblijven uit de omgeving van eikenbomen waar deze rups voorkomt. DIJKERHOEK - Voor publiek van het openluchtspel Dijker- hoek en toneelverenigingen wordt zaterdag 29 augustus een workshoparrangement impro visatietheater gehouden. Deze workshop duurt maximaal twee uur en wordt afgerond met een bezoek aan het openluchtspel Dijkerhoek. Informatie kan men verkrijgen via info@open- luchtspel-dijkerhoek.nl. houden, was al wel duidelijk, maar dat hij op dit moment zou gaan, had ik niet verwacht. Of het een aderlating is? Dat vind ik wel. Hij lag heel goed bij de be volking. Het is ook een zeer be- minnelijk persoon. Koelewijn was toegewijd aan de inwoners, hij leefde met ze mee. Hij heeft iedereen verrast en het is jam mer dat hij weg gaat", aldus Dul. Ook Ben Beens van het SGP is verrast door de move van Koe lewijn. "Ik had wel gedacht dat hij een keer weg zou gaan, maar zo snel had ik het niet verwacht. Maar het is natuurlijk wel een man die ambities heeft. En bij een goed bestuurder kun je zoiets verwachten. Ik vind het jammer dat hij weg gaat. Het is een aardige man die veel voor de gemeente heeft kunnen doen. Het was gewoon een goe de burgemeester. Hij probeerde alle partijen tot elkaar te bren gen, al is dat misschien niet he lemaal gelukt", aldus Beens. Remi de la Haye van de PvdA betreurt het vertrek van Koele wijn ook, maar plaatst er tegelij kertijd een kanttekening bij. Op de vraag of het vertrek van Koe lewijn een aderlating betekent voor Rijssen-Holten antwoordt De la Haye met ja én nee. "Ja, omdat hij degene is waarvoor hij ook naar Kampen gaat, na melijk iemand die de partijen bij elkaar weet te houden. Nee, vanwege het feit dat hij daad werkelijk met iedereen rekening wenst te houden. Hij nam wel eens teveel hooi op zijn vork", aldus De la Haye die ook op de vraag of het vertrek van Koele wijn verrassend is een dubbel zijdig antwoord heeft. "Ja en nee. Nee, omdat we er al reke ning mee hadden gehouden en ja, het is wel verrassend, omdat het nu al speelt. Ik had het pas over twee tot vier jaar ver wacht." HOLTEN - Het was afgelopen zondag ploeteren voor de mountainbikers die meededen aan de Mountainbike Trophy op de Zuur berg. Door de vele regenval, begon het parcours meer op een modderbad te lijken. Met gladheid tot gevolg. Voor meer informatie over de Trophy en uitslagen, zie: www.bea.nu foto: iohan bolink HOLTEN - Voor de derde open clubcross van MAC de Holter- berg, afgelopen woensdag avond, viel de belangstelling wat tegen. Er stonden slechts 35 coureurs, verdeeld over drie klassen, aan de start voor hun wedstrijd over twee manches. De weersvoorspellingen waren dan ook niet al te best. Gelijk met de start van de eerste wed strijd begon het dan ook te re gen. En het hield maar niet op. Na verloop van tijd stond bijna alles blank en het leek meer op modderballet dan op moto- cross. De organisatie zag zich genoodzaakt om na de eerste manche de wedstrijd af te gelas ten. De volgende wedstrijd is op woensdagavond 8 juli. Of dit de laatste wedstrijd is of dat er een reservewedstrijd wordt verre den, moet nog worden over legd. Klasse 65/ 85 cc: 1. Gerrit Hilbrink; 2. Heridri Lankamp; 3. Dann Bolink. Klasse MX2: 1. Hilco Huisjes; 2. Kevin Seppen- woolde; 3. Juul Alferink. Klasse MAC 1. Ismo ten Velde; 2. Henk Spenkelink; 3. Ton Lint horst. Zie: www.macdeholter- berg.nl HOLTEN - De wedstrijd tussen de hoogste jeugdteams uit Hol ten ging eerst gelijk op, waarbij Holten iets meer balbezit had. Nog voor de eerste 20 minuten gespeeld waren stond er 2-1 op het bord. Blauw Wit kwam op 1 - 0 uit een strafschop na een prachtig uitgevoerde aanval, waarbij een Holten-verdediger aan de noodrem trok en de scheidsrechter terecht naar de stip wees. De strafschop werd keurig benut. De 2-0 liet niet lang op zich wachten. Een aan val over links werd hoog in het doel geschoten. Nauwelijks een minuut later was het 2-1. Hol ten zette door het midden een aanval op. De aanvallers wisten de verdediging van Blauw Wit te omzeilen en zo de achterstand tot één doelpunt terug te bren gen. Blauw Wit had hierna het beste van het spel. Via het mid denveld werden de aanvallers in stelling gebracht. Dit leverde enkele mooie aanvallen op. Voor rust werd nog twee keer gescoord. Na rust scoorden bei de ploegen in het eerste half uur beiden één keer. In het laatste kwartier werd nog één-keer ges coord: 6-2. Blauw Wit scoort een punt in de wedstrijd tegen W Holten. HOLTEN - Vijftig dames van NBvP Holten hebben afgelopen woensdag 27 mei een bezoek gebracht aan Steinfurt en Borg horst in Duitsland in het kader van de jumelage tussen de ge meente Rijssen-Holten en Steinfurt. Deze excursie werd georganiseerd door de reiscom missie van de NBvP in samen werking met de Stichting Jume lage Rijssen-Holten. De ontvangst was met een ont bijt in het Kötterhaus, dat ver zorgd werd door de Landfrau- enverein Steinfurt, gevolgd door een rondleiding door de prachtige Kreislehr-tuin. Na de middag was een ontvangst voorbereid in het Heimathaus in Borghorst, waar de gemeen tesecretaris van Borghorst Hel mut Grönefeld uitleg gaf over de beide plaatsen. Allerlei onder werpen waar het platteland mee te maken heeft, werden uitgewisseld. Op de terugweg werd de excursie afgesloten met ^een bezoek aan de Haarmühle in Aitstatte bij Buurse.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 17