BORGHUIS SOER Feestweek 3d' Kapvergunning is gewijzigd Vi" Aanvraag milieuvergunning Publicatie gemeentegids 24 uur service Nieuwbouw Onderhoud Renovatie DAKDEKKERSBEDRIJF B.V. Ambachtsweg 8, 7451 PM Holten. Tel. 0548-36 15 49, fax 0548-62 57 01 mobiel 06-53 86 42 91 Deze week gaan we een klein feestje bouwen. We kunnen gelukkig ondanks een moeizame start terugkijken op een geslaagd seizoen. Na een slechte februari en maart zijn we in april en mei weer als vanouds naar boven gekrabbeld. Als afsluiting kunnen we u dan ook weer een ouderwetse opruiming aanbieden. Woensdag en Donderdag totale zomercollectie alle merken Ci korting Vrijdag totale zomercollectie alle merken korting Zaterdag inclusief koopavond tot 21:00 uur totale zomercollectie halen i betalen Als er dan toch geruimd moet worden! Hartje centrum Rijssen www.sans-online.nl LEKKER BIJVERDIENEN? RUSSEN/ HOLTEN - Er wordt een nieuwe gemeen tegids gepubliceerd in het najaar. Hiervoor wordt op dit moment geadverteerd. Organisaties en instellin gen worden benaderd om de NAWw-gegevens te checken. Organisaties en instellingen die nog niet vermeld worden in de ge meentegids en hier wel prijs op stellen, kunnen zich aanmelden via het for mulier op bladzijde 96 van de huidige gemeentegids. RIJSSEN - Het bedrijven terrein wordt jaarlijks ge controleerd op de vesti ging van nieuwe bedrijven, die zonder milieuvergun ning of -melding in wer king zijn. Dit jaar zijn vijftien bedrij ven gesommeerd een mi lieuvergunning aan te vra gen of milieumelding in te dienen. Het betreft met na me bedrijven die zich heb ben gevestigd in bestaande bedrijfspanden. Nieuwe bedrijven wordt gevraagd goed te informeren naar de vereiste milieuvergunning of -melding. Op de bedrijventerreinen in Rijssen en Holten wordt jaarlijks bij nieuwe onder nemers gecontroleerd, on der meer op het hebben van een vereiste milieuver gunning of -melding. Het in werking hebben van een bedrijf zonder deze vereis ten is een overtreding op grond van de Wet milieu beheer. Bedrijven die al eerder op deze overtreding zijn aangeschreven riske ren een proces verbaal. Een dergelijke vergunning is van belang voor de on dernemer zelf, maar ook voor het personeel en deomgeving van het be drijf. Het is een taak van de gemeenten om te onder zoeken of bedrijven zich aan deze milieuregels hou den. De afdeling Milieu roept aspirant ondernemers die een bedrijf willen starten of veranderen op, te kijken op www.rijssen-holten.nl. De website http://aim.vrom.nl geeft informatie of het bedrijf wel of niet meldingplichtig of vergunningplichtig is. Bij vragen kunnen onder nemers contact opnemen met de gemeente Rijssen- Holten, telefonisch of via ondernemersloket@rijs- sen-holten.nl. Een per soonlijk bezoek tijdens kantooruren aan de balie in het gemeentehuis Rijs sen is uiteraard ook moge lijk. RIJSSEN/ HOLTEN - Met ingang van 29 april 2009 is de Kapverordening aange past met als doel u zo min mogelijk te belasten met vergunningaanvragen. Goede en gezonde bomen dragen bij aan een prettig woon- en leefmilieu. Het is daarom belangrijk zorgvul dig met bomen om te gaan. Niet elke boom kan zomaar gekapt worden: in sommi ge gevallen is een kapver gunning nodig. Een kapvergunning is no dig voor het kappen, ver planten of ingrijpend snoeien van een boom. Binnen de bebouwde kom is geen kapvergunning meer nodig tenzij de boom op de 'Kaart Waardevolle Boombeplanling' (KWB) staat. Deze kaart kan men vinden op deze website on der Digitaal loket Kapver gunning, bijlagen KWB of inzien bij het loket Wonen en Ondernemen in het ge meentehuis. Voor het kap pen van bomen buiten de bebouwde kom blijven de 'oude' kapvergunningre- gels gelden. Mocht er twij fel zijn, dan kan men met ons contact opnemen. Alleen de eigenaar van de boom kan een vergunning aanvragen. Hiervoor heeft men een formulier van de gemeente nodig waarin ge gevens worden gevraagd van de eigenaar en de boom. Dit formulier kunt u afhalen bij het loket Wonen en Ondernemen of down loaden via deze website on der Digitaal loket Kapver gunning). Er zijn kosten verbonden aan het aanvra gen van een kapvergun ning, ongeacht of de ver gunning wordt verleend of geweigerd. Het streven is om binnen acht weken na het indie nen van de aanvraag een besluit te nemen. Dit be sluit wordt gepubliceerd en men wordt schriftelijk op de hoogte gesteld. Als de gemeente de kapver gunning verleent, kunt u niet direct met het kappen beginnen. Men kan van de vergunning gebruikmaken als de bezwaartermijn van zes weken voorbij is. Als in deze periode een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan, wordt de ver gunning niet van kracht totdat op dat verzoek is be slist. Bij het loket Wonen en On dernemen in het gemeen tehuis in Rijssen. De con tactgegevens staan in deze informatiepagina vermeld. Dat kan via Lekker Leven! Aan de slag bij jou in de buurt en wanneer het jou uitkomt! Wij zoeken mensen die willen bijverdienen als: HUISHOUDELIJKE HULP (€12,50 p/u) TUINMAN (€12,60 p/u) KINDEROPPAS (tot 8,80 p/u) KLUSSER (€12,60 p/u) Ben jij die gemotiveerde en enthousiaste persoon waar wij naar op zoek zijn en ben je minimaal een halfjaar beschikbaar voor 2 tot maximaal 10 uur per week? Reageer dan snel en vul vandaag nog het inschrijfformulier in op onze website. Meer informatie? I: www.lekkerleven.nl E: relatiebeheer@lekkerleven.nl T: (026) 789 00.09 LEKKER

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 14