Meningen verdeeld over opvolger Personeel Rabobank helpt mee bij Zozijn Holtens Nieuwsblad 11 Inschrijving voor autocross met F1-finale Brand speeltoestel baart ondernemers zorgen Verrast door vertrek Koelewijn Sponsorloop Verkleedpartij bij molen De Hegeman Gastvrij Holten Winkels open tijdens triatlon Kulturhus HOLTEN - Bort Koele wijn verlaat de gemeente Rijssen-Holten per 1 ok tober, maar op de vraag hoe zijn opvolger er uit moet zien, zijn de me ningen vooralsnog ver deeld. -- HOLTEN - Tien perso neelsleden van de Rabo bank hebben afgelopen vrijdag hun handen uit de mouwen gestoken. f Dinsdagl'6 frmi 2009~ I HOLTEN - De wethouders Wil- I lem ter Schure en Hans ter I Keurst hebben het plotseling I aangekondigde vertrek van bur- I gemeester Bort Koelewijn naar Kampen niet zien aankomen. II Beide bestuurders vinden het j jammer dat Koelewijn opstapt f\ en roemen zijn kwaliteiten. "Ik ben heel erg verast door zijn vertrek", zegt Willem ter Schure j van Gemeentebelang. "Ik vind het ook jammer, want we had- den een mooi stabiel college. Al- t 1 les liep goed en dan is het jam- —1 iner dat de leider wegvalt. Ik I wist dat we met Koelewijn een burgemeester met ambities hadden en ik wist dat het kon gebeuren als er een kans voorbij zou komen, maar zo snel had ik het niet verwacht. Of het een verlies voor Rijssen-Holten is? Ik vind wel dat hij het heel goed deed naar de bevolking toe. Het is altijd maar afwachten wat je terugkrijgt. Belangrijk was dat Koelewijn overal aandacht aan besteedde. Of het om paasvu ren ging of om kerken. Hij was i heel breed en liet iedereen in zijn waarde", aldus Ter Schure. "Ik vond het heel plezierig om t met hem samen te werken. Er was wel eens een discussie, maar dat moet ook kunnen, j Wat mij betreft had hij nog een poosje mogen blijven, dat meen ik echt. We konden goed met el kaar door de deur. De laatste I tijd was er rust in de politiek." Ook wethouder Hans ter Keurst van de PvdA vindt het jammer dat Koelewijn weg gaat. "Bin nenskamers hebben we wel eens gespeculeerd over een ver trek van de burgemeester, maar daarbij gingen we er van uit dat het nooit eerder dan na de ver kiezingen van volgend jaar zou zijn", zegt Ter Keurst. "Het ver trek van Koelewijn is zeker een verlies voor de gemeente, hij heeft hier veel bruggen ge bouwd. Maar voor Rijssen-Hol ten is Koelewijn gewoon een maatje te groot. En dan bedoel ik zijn kwaliteiten. Kampen kan er straks zijn voordeel mee doen. Die krijgen een burge meester die gepokt en gema zeld is." Wethouder Hans ter Keurst stelt dat er eerst een waarnemer moet komen voor zo'n zes tot negen maanden. Ter Keurst be stempelt Koelewijn als een bruggenbouwer en volgens de PvdA'er moet de opvolger van Koelewijn een zelfde type zijn. "Rijssen-Holten heeft nog steeds behoefte aan een brug genbouwer. Er zijn hier nog steeds partijen die lijnrecht te genover elkaar staan. Voor Koe lewijn was (an Lonink ook een bruggenbouwer en zo'n type moeten we weer hebben, an ders is er geen kans van slagen. Koelewijn was iemand die bo ven de partijen stond. Zo'n ie mand zoeken we. Hij mag van het CDA zijn, of van de Chris- .tenUnie of de PvdA, als het maar een burgervader is voor de hele bevolking en iemand die boven de partijen staat", al dus Ter Keurst die bijval krijgt van raadslid en partijgenoot Re- mi de la Haye. "De nieuwe burgemeester moet vooral een burgemeester zijn die rekening houdt met zo veel mogelijk mensen. De nieu we burgemeester moet ook de kleine minderheden niet over het hoofd zien", aldus De la Haye. Raadslid Ben Beens van het SGP vindt dat de opvolger van Koe lewijn juist geen bruggenbou wer moet zijn. "Toen Koelewijn kwam was het een andere periode en had je een bruggenbouwer nodig. Nu moet je volgens mij op zoek naar een ondernemende burge meester. Iemand met een hart voor het bedrijfsleven. We hebben een zakelijk en principieel bestuur der nodig met een christelijk ka rakter", aldus Beens. Harry Dul van het CDA voorziet nog wel wat problemen op be stuurlijk gebied nu ook wethou der Thea van Dalen weggeval len is wegens ziekte. "Het is zonder meer nodig om een waarnemer in te zetten", zegt Dul die hoopt dat de nieu we burgemeester nog voor de verkiezingen van volgend jaar bekend is. "Ik vind dat we een zelfde type terug moeten krijgen. Bort Koe lewijn heeft het heel goed ge daan", aldus Dul. Wethouder Willem ter Schure van Gemeentebelang vindt dat de opvolger van Koelewijn vooral iemand moet zijn die ge steund wordt door het volk. "Het moet iemand zijn die breed gedragen wordt in de be volking. De nieuwe burgemees ter moet een verbindende fac tor zijn in een uitdagende ge meente vol dynamiek." DIJKERHOEK - Ondanks de regen kwamen de bikkelharde leden van CJV Dijkerhoek afgelopen woensdag 10 juni toch aan de start voor de sponsorloop. Verkleed en wel maakten ze fanatiek hun rondjes in Dijkerhoek, om zo geld in te zamelen voor de jongeren vereniging. FOTO IOHAN BOUNK HOLTEN - Wie zondag 21 juni mee wil doen aan de Erwin Au tocross aan de Schuppertsweg, kan zich dinsdag 16 juni om 20.00 uur inschrijven clubhuis 't Stuurhuus van MAC de Holter- berg. Om de autocross aantrek kelijker te maken, wordt er een Formule 1-finale gehouden. Er kunnen maximaal vijftien deel nemers aan de race deelnemen en het zal maximaal twintig mi nuten duren. Tijdens de race is een pitstop verplicht van 30 seconden. Dit zal gebeuren in vier daarvoor gemaakte pitboxen en een lekke banden-plaats. Er zal op aan wijzingen van commissieleden door middel van vlaggen wor den aangegeven wanneer de rij ders de pitbox in moeten. HOLTEN - De tankautospuit van het Holtense brandweer korps moest onlangs uitrukken om een brandje te blussen op Kalfstermansweide. Een van de speeltoestellen stond daar in brand. Het brandje was met tien minuten geblust, sterker nog, de bedrijfsleider van Albert Heijn had met zand het meeste vuur al uitgekregen voor de brandweer arriveerde. Maar de brand baart de Holtense onder nemers wel zorgen. "Om 8.15 uur hingen er al jongeren rond bij de speeltoestellen. En zo'n glijbaan vliegt niet vanzelf in brand. Een paar rondslingeren de chipszakjes zijn vervelend, maar is het nu al brandstich ting wordt, vraag ik me af wat de volgende stap is", zegt Jan Her man ten Velde, eigenaar van Fo to Video ten Velde. HOLTEN - Het full colourmaga- zine Gastvrij Holten, met aller hande toeristische informatie over Holten, wordt opnieuw ge drukt. Vorig jaar liet de Holtense Handelsvereniging het blad voor het eerste drukken en dat is zo goed bevallen dat Gastvrij Holten dit jaar op herhaling mag. HOLTEN - In tegenstelling tot andere jaren zijn de winkels in Holten de zaterdag tijdens de 25e editie van de triatlon in Hol ten van 9.00 tot 16.00 uur geo pend. De Holtense Handelsver eniging (HHV) wil hiermee een geste maken naar Holtenaren en toeristen. Vrijdag rond 15.00 uur wordt het centrum van Hol ten al afgesloten, in verband met de start van de wedstrijden van het Europees Kampioen schap triaüon. Vanaf dan zijn de winkels slecht bereikbaar, voor zowel Holtenaren als toeristen. "Dat is veel eerder dan andere jaren. Bovendien rijden er dit jaar pendelbussen naarhet cen trum. Toeristen kunnen dus gratis parkeren en met de bus gratis naar het centrum. Wij zien als HHV de triatlon niet als bedreiging, maar als een kans. Waar toeristen andere jaren voor het dorp al te horen kregen dat ze beter om konden keren, omdat ze er niet in konden en de winkels bovendien gesloten waren, kunnen ze nu parkeren en gratis met de bus naar het centrum, waar de winkels open zijn en het bovendien sportief en hartstikke gezellig is", aldus Jan Herman ten Velde namens de HHV. HOLTEN - Het besluit van de gemeenteraad op 26 maart over de vaststelling van het bestem mingsplan Kulturhus Holten is onherroepelijk geworden. Dit plan maakt planologisch een functiewijziging naar een Kul turhus aan de Smidsbelt 6 en Tuinstraat 2 in Holten en een parkeerterrein op de hoek van de Tuinstraat/ Boschkamp straat mogelijk. Daarnaast maakt het plan de uitbreiding van het voormalige gemeente huis aan de Smidsbelt 6 in Hol ten met een horecagedeelte en een multifunctionele zaal mo gelijk. Zij hebben namelijk vrijwilli gerswerk gedaan bij dagverblijf Zozijn in Holten. Mieke Akkermans: "Een deel heeft geholpen met boodschap pen doen en geholpen met de lunch. Terwijl de rest heeft zit ten poetsen, met de bewoners heeft gewandeld en leuke din gen met ze heeft gedaan." Ook werd geholpen bij Erve De- ijk aan de Churchillstraat. "Binnen de Rabobank mag het personeel acht uur aan vrijwilli gerswerk besteden. Dit heeft ook te maken met de instelling van de bank om dicht bij de sa menleving te willen staan", zegt Mieke. "En hiermee willen we ook het vrijwilligerswerk promoten. Want een stichting als Zozijn heeft vrijwilligers hard nodig." Zo helpen vrijwilligers bijvoor beeld tijdens de gehandicap- tensoos of tijdens het paardrij den. "Nu de overheid zich steeds meer terugtrekt, is extra onder steuning vanuit de samenleving steeds meer en meer nodig." Personeel van de Rabobank deed voor een dag vrijwilligerswerk bij Zozijn. Daar hoorde ook afwassen bij. foto: harrv broei

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11