Bijeenkomst voor varkenshouders Taxatie antieke boeken en oude ansichtkaarten Holtens Nieuwsblad 7 Abonneeacties Concert Deel Playback Vriendenclub BAF eventjes Tavares Expositie Lammers DJ Rauwz, rapper Jawat!, Holtense formatie 6203 en Zwolse groep E=B2 Win tw|e1kaar,fthWo'br Ret optreden yan Nomaal in Spl|> od,vrijdag 5 juni. r "(Z'i&Wo'r wor ver köpp~www:eïp'elS7n I) Win de nieuwstead H|e jheét^q^arigeT^atfNormoalT? j Stuur een e-mail met je naam, ad^es en het antwoord naar: actiehnb@gmair.com Dinsdag 26 mei 2009 Hiphop in Stadskelder programma HOLTEN - De jongeren van jon gerencentrum De Liezen hou den zaterdag 6 juni voor de tweede keer een hiphop evene ment. Het festival wordt 's avonds gehouden in de Stads kelder in Holten. De zaal gaat om acht uur 's avonds open. De eerste editie van het hiphop evenement was volgens jonge renwerker Ralph de Boer een doorslaand succes. Een tweede aflevering kon dan ook eigenlijk niet uitblijven. "De eerste editie was heel succesvol", zegt De Boer. "Met 'Steen' was er een rapper uit Utrecht. Die is wat omstreden door zijn taalge bruik, maar klachten zijn er niet geweest." Voor het tweede hiphop festival hebben de jongeren drie artie sten 'gearresteerd'. De hoofdact wordt gevormd door de rapper 'Jawat!'. Als tweede attractie staat de Holtense formatie '6203' op het programma. De Holtense groep houdt in de Stadskelder de presentatie van hun cd. De line up meldt verder een optreden van de Zwolse groep 'E=B2'. Tussen de live acts door wordt het publiek geëntertaind door dj 'Rauwz'. De kaartverkoop voor het hip hop festijn is inmiddels gestart. In de voorverkoop kosten de kaarten 12 euro, aan de zaal is dat 14 euro. Het eerste hiphop festival leverde een uitverkoch te zaal op van 300 bezoekers. De Boer verwacht dat het evene ment opnieuw goed in de be langstelling zal liggen. "We re kenen er eigenlijk wel op dat het opnieuw uitverkocht raakt", al dus de jongerenwerker die een pluim geeft aan de jongeren voor de zelfstandige organisatie van het evenement. "Ik vind het heel knap dat ze iets dergelijks op eigen houtje kunnen organi seren. Ze zetten zich voor de volle mep in en dat is toch wat anders dan doelloos op straat rondhangen." Met de organisatie van het hip hop festival houdt zich een groepje van zes jongeren bezig. De 'aanvoerders' van het groep je zijn Frank Egberts en Wilbert Steenhuis. "Zij verdienen een pluim, absoluut", zegt De Boer die sinds augustus 2008 na mens de Stichting Sociaal Cul tureel Werk in touw is bij boer derij De Uezen. De jongeren werker houdt zich voornamelijk bezig met de jongeren van zes tien jaar en ouder. Die groep is dinsdag-, woensdag- en vrij dagavond welkom in De Uezen. Voor de 14- en 15-jarigen is de donderdagavond ingeroosterd. De Boer: "Ze komen samen om te praten, te relaxen, te sporten of spelletjes te doen. Ook wordt er veel muziek gedraaid en van daaruit ontstaat dan zo'n eve nement als het hiphop festival." DIJKERHOEK - Het programma van Concert op de Deel in Dij- kerhoek is aangepast. Dit wordt zondag 14 juni om 16.00 uur ge houden in een boerderij aan de Maneschijnsweg. Inez Haf kamp sopraan, Marieke Reuten mezzosopraan, Morschi Franz tenor, Peter Arink bariton, allen solisten uit het koor van de Ne derlandse opera. De begelei ding wordt verzorgd door de pianist Maarten Hillenius, die vorige zomer ook al langs is ge weest als begeleider van Anne- leen Bijnen. Reserveren kan via reserveren@stichtingdeverras- sing.nl of telefoon 0572-321789. HOLTEN - Diana Lammers zal de komende periode met haar werken exposeren in de ont moetingsruimte van het Dorps huis in Holten. Diana is afgestudeerd aan het Cibap. Daar heeft ze de richting reclame Presentatie en Com municatie, richting etaleren en decoreren gedaan. Daarnaast heeft ze hierna de cursus imita tietechnieken gevolgd. Deze achtergrond is terug te vinden in de werken die ze heeft ten toongesteld. De imitatietech nieken zoals het marmeren zijn onder meer ook toegepast op tafeltjes, kisten en lijsten. Verder schildert ze heel uiteenlopende onderwerpen en probeert er met verrassende materialen een leuke draai aan te geven zodat het net wat meer allure krijgt. Belangstellende kunnen op werkdagen terecht om de expo sitie gratis te bezichtigen, tot en met 25 juni. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij SoCuWe, Tuinstraat 2, telefoon 0548-3627 55. DI1KERHOEK - Oude boeken en ansichtkaarten taxeren. Dat kan donderdag 11 juni van 13.00 tot 17.00 uur in Het Bonte Paard aan de Deventerweg 87 in Dijkerhoek. Taxateur en veilinghouder Arie Molendijk uit Rotterdam zal ou de en zeldzame boeken, hand schriften en oude bijbels voor het publiek op hun waarde schatten. Hij is vooral gespecia liseerd in oude geschiedenis, to pografie, (staten)bijbels en theologie. Ook oude foto's en albums zijn welkom. Voor res tauratie kan een afspraak ge maakt worden. De Jong uit Oudemirdum zal hem terzijde staan met het taxe ren van ansichtkaarten. Voor taxatie wordt 3 euro per persoon gevraagd. Taxatie ge beurd zo mogelijk aan de hand van bewijsmateriaal uit recent verschenen veilingcatalogi. Een nauwkeurige vaststelling van de waarde van boeken is afhanke- Arie Molendijk gaat oude boeken taxeren in Het Bonte Paard. lijk van de drak en van de staat waarin het boek verkeert. Met enige regelmaat korten er op dit soort taxatiedagen uiterst zeldzame werken voor de dag en soms duiken zelfs geheel on bekende boeken op. Desgewenst kunnen bezoekers hun oude boeken ter plaatse verkopen. Voor taxatie of ver koop van een bibliotheek of een partij moeilijk te vervoeren boe ken kan eventueel een afspraak worden gemaakt. BEUSEBERG - Vriendenclub BAF uit de Beuseberg hadden zich afgelopen zaterdag een metamorfose aan laten meten, om mee te kunnen doen aan de playbackshow in de Beuseberg. Als Taveres kwamen zijn op het podium om het nummer Heaven must be mis- sin' an angel te zingen. Het was onderdeel van de dit weekend gehouden Beusebergs Feest. foto: freddie paalman DIJKERHOEK - LTO Noord Rijs- sen-Holten houdt dinsdag 26 mei om 20.00 uur een bijeen komst voor varkenshouders in het Bonte Paard. Dit wordt ge zamenlijk gedaan met de stu dieclub zeugenhouderij en vleesvarkenshouderij. Het on derwerp is de milieu- en wel- zijnseisen voor 2010, resp. 2013. Hoe pakken we dit aan? Moet iedereen aan een luchtwasser, of zijn er andere oplossingen? Spreker deze avond is Anita Hoofs, onderzoeker bij praktijk centrum Sterksel.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7