Ronkende motoren op de Beuseberger Ring Holtens Nieuwsblad 19 Touwtrekkers OKIA raken koppositie kwijt Broekhangen Mintonette Schaken Nationale Bodedag Wijkavond buitengebied Pedicure Vrijmarkt Het leek zo'n mooi Oranjedag te worden HMV komt collecteren voor jaarlijkse Anjeractie Zelfbediening bibliotheek zorgt voor extra privacy HOLTEN-DeVetera- nenrace op Koninginne dag is wel doorgegaan. De race was al in volle gang, toen bekend werd wat zich in Apeldoorn had afgespeeld. Vrfjf >.V'T Dinsdag 5 mei 2009 Marti Jansen: 'Moeilijk' HOLTEN - Volleybalvereniging HOLTEN - Mintonette was op Koninginnedag in het centrum van Holten aanwezig met Spij kerbroekhangen en gewicht ra den. Bij de jeugd was het spijker broekhangen een groot succes. De winnaar bij de jongens tot 10 jaar was Daniël Klein Velderman met een tijd van 1 minuut en 22 seconden. Bij de meisjes onder 10 jaar was Lucie Veneklaas de winnaar met een tijd van 1 mi nuut en 16 seconden. Bij de leef tijdscategorie 10 jaar en ouder won bij de jongens Rik Schup- pert (1 minuut 9 seconden) en bij de meisjes was Rosa Harenberg de beste (1 minuut 19 seconden). Voor de volwassenen was het ge wicht raden van een (verzwaar de) volleybal een hele opgave! Het juiste gewicht was: 6 kilo en 400 gram. De le prijs (een dinerbon voor 2 personen te besteden bij Woodys pancakes steaks) ging naar Wilma Aanstoot, zij raadde 6 kilo en 435 gram. De 2e en 3e prijs (een kaarsen-arrangement van Anne-Marie Wonen Holten) gingen respectievelijk naar Liset- te Jansen (6,350 kg) en dhr. de Vries (6,453 kg). Alle winnaars hebben inmiddels hun prijs ontvangen. HOLTEN - De vierde ronde van het Fischertoemooi werd ge wonnen door Jim Klinge, die echter niet in aanmerking kwam voor de eindoverwinning (slechts twee deelnames). Die eindzege kwam in handen van Ton van Oijen (ook al snel schaakkampioen), die op de val reep Martijn Hage, helaas niet aanwezig voorbijging. Aanvankelijk zag het er daar he lemaal niet naar uit daar Ton een aantal moeizame partijen speel de. Hij verloor er drie (Jim Klinge, Gerrit Luggenhoist en Wim Kees van Rijssen) en normaal gespro ken is dat een vierde plaats het geen net niet genoeg zou zijn ge weest. Echter Ton kwam er mee weg omdat Wim Kees, die een uitstekend toernooi speelde, op de valreep nog een aantal partij en verloor. Er werd daarom besloten het evenement door te laten gaan. Ook omdat de wedstrijd eigen lijk geen onderdeel uitmaakt van de Koninginnedagactivitei ten in het dorp. Ep Krikkink is tevreden over het verloop van de klassiekerrace die al voor zeventiende keer op het programma stond. "De publieke belangstelling was goed. We hadden een klei ne duizend bezoekers. Ze kwa men uit het hele land, dat kon je op de parkeerplaats goed zien." De race op de Beusebergring behelsde een regelmatigheids wedstrijd en kreeg zo'n twee- HOLTEN - Dat behaalde resul taten in het verleden geen ga ranties bieden voor resultaten in de toekomst weten de touw trekkers van OKIA sinds zondag ook. In de eerste twee competi tieronden liep het geweldig bij de OfGA-ploegen in de klasse 640 kilogram en in de 680-klas- se. Beide teams presteerden zo goed dat de koppositie kon wor den ingenomen. De verwach tingen waren zondag dan ook hoog gespannen toen de mata- doren van OKIA het strijdperk betraden in Borculo waar bij Heure de derde competitieron de van het gewest Oost op het programma stond. De 640-poeg van OKIA kwam 's morgens in actie en Marti Jansen, één van de drijfveren van de Holtense club, had slechts één woord no dig om uit te beelden hoe het de ploeg was vergaan: 'moeilijk'. De eerste wedstrijd tegen Vios- Bisons werd nog gewonnen door de OKIA-ploeg, maar daar na was Eibergen te sterk en zat er tegen thuisploeg Heure niet meer in dan een gelijk spel. "We zijn nog koploper, maar Eiber gen is ons tot op één punt gena derd in de totaalstand", aldus Jansen. In de 680 A-klasse ging het later niet veel beter met de Holtenaren die in vier wedstrij den op een nederlaag werden getrakteerd. De OKIA-ploeg zet te daarnaast vier wedstrijden in winst om, waardoor er 12 van de 24 punten binnen werden gehaald, hetgeen resulteerde in een vijfde plek in een veld van negen teams. De dagzege ging HOLTEN - De Anjeractie wordt van maandag 11 tot en met za terdag 16 mei gehouden. De Anjeractie is de jaarlijkse collec teweek van het Prins Bemhard Cultuurfonds die elk jaar in mei plaatsvindt. In Holten zal de Holtense Mu- ziekverenging (HMV) komen collecteren. Een deel van de op brengst zal rechtstreeks ten HOLTEN - De bibliotheek in Holten is op 22 april overgegaan op zelfbediening. Leners kun nen nu zelf hun boeken uitle nen en innemen. Zelfbediening heeft als voordeel dat het biblio theekpersoneel meer tijd heeft om te adviseren. Bovendien geeft het zelf materialen inleve ren en uitlenen meer privacy. Omdat de bibliotheek over af zienbare tijd naar het nieuwe naar Vios-Bisons, al moesten de Beltrummers de eerste plek de len met Eibergen. In het totaal klassement raakte OKLA de kop positie kwijt. Vios-bisons is de nieuwe koploper in de 680-klas- se en heeft nu 2 punten voor sprong op OKIA. In de 680 B- klasse presteerde OKIA naar be horen met een dagscore van 10 punten. In het totaalklassement neemt OKLA de vijfde plaats in. De dames van OKIA kwamen in Borculo ook in actie. De Holten se vrouwen trokken opnieuw goede komen aan HMV. Tevens kan HMV aanspraak maken op het fonds voor de aanschaf van muziekinstrumenten of nieuwe uniforms. De rest van de op brengst zal ten goede komen aan andere culturele doelen in Overijssel. Wie de collectebus mist, kan een bijdrage overmaken op Postbankrekening 5050. Kulturhus zal verhuizen zijn er geen nieuwe balies aangeschaft, maar zijn de oude balies op een eenvoudige manier omge bouwd. De nieuwe apparatuur werkt snel en eenvoudig. Jan ten Berge van de gemeente Rijs- sen-Holten en het jongste lid (10 maanden) van de Holtense bibliotheek zullen maandag 11 mei de zelfbedieningsbalies of ficieel in gebruik nemen. een aantal goede wedstrijden, maar rendement zat er deze keer niet in. De OMA-dames wisten geen punten binnen te slepenBij de jeugd trok OKIA in Borculo net als in de voorgaan' de ronden met twee ploegen. Het eerste jeugdteam van OKIA scoorde een hele mooi tweede plek achter Vios-bisons, terwijl het tweede team opnieuw vijfde werd. Jansen: "Het tweede jeugdteam haalde 20 punten wat een prima score is in een poule met twaalf ploegen." HOLTEN - Maar liefst 250 bodes uit het hele land komen zater dag naar de gemeente Rijssen- Holten voor de Nationale Bode dag. Het gaat niet alleen om de bo des van 68 gemeenten, maar ook om bodes van de provin cies, de waterschappen, de hoogheemraadschappen, de ministeries en zelfs bodes van de Tweede Kamer. Na de ontvangst in het Parkge bouw door burgemeester Borf Koelewijn volgt er een rondlei ding door Rijssen. Zo wordt er najr een roofvogelshow geke ken, is er een rondleiding door het nieuwe gemeentehuis en wordt er in het Brodshoes gege ten. 's Middags is er een fietstocht langs bezienswaardigheden waarbij ook Holten wordt aan gedaan. Zo gaat men over de Holterberg naar de Canadese Begraafplaats, Natuurdiarama Holterberg en het Koffiemolen museum aan de Schreursweg. HOLTEN - De gemeente houdt dinsdag 26 mei een wijkavond voor de inwoners van het bui tengebied van Holten. De avond wordt gehouden in Het Bonte Paard aan de 'Deventer- weg 87 in Holten en begint om 19.30 uur. De avond is bedoeld voor alle inwoners van het bui tengebied van Holten, inclusief de bewoners uit Dijkerhoek. De avond wordt georganiseerd om te weten te komen hoe de inwoners hun wijk ervaren. De middag voorafgaand aan de wijkavond fietst het college door de wijk om een goed beeld van de wijk te krijgen. Bewoners kunnen een reactieformulier in sturen en daarop aangeven wel ke locatie belangrijk is voor het college om te zien. Tijdens de wijkavond wordt een aantal workshops aangeboden op ba sis van de reacties die de inwo ner insturen. HOLTEN - Via zorginstelling Carinova kan sinds 1 april een pedicure aan huis komen. Pedi cure Esther Aanstoot uit de Schoutenstraat is een samen werkingsverband aangegaan, met de thuiszorgorganisatie. Voor nadere informatie, tele foon 0900-8662 (lokaal tarief). HOLTEN - Het ochtendprogramma van de Koninginnedag ging afgelopen donderdag nog gewoon door. Het feest leek zo leuk te gaan worden. Perfect weer en vrolijke mensen. Na de aubade en de brunch voor KiKa was er een vrijmarkt waar vele bezoekers een kijkje gingen nemen. Ook werd er muziek gespeeld. Zoals op de blokfluit. Na het middaguur werd besloten om alles stop te zetten, vanwege het drama in Apeldoorn. foto. johan bolink De veteranenrace zorgde voor een nostalgische gevoel in de Beuseberg. foto: johan bounk honderd motorrijders aan de werden verschillende klassieke start. motoren geshowd. Ze werden verdeeld over vijf Daarnaast was er een soort van klassen. Rond 't Stuurhuus, het motormarkt ingericht met ver clubgebouw van de motorclub, schillende stands.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19