Tien cursisten slagen als gastheer Nationaal Park Leerlingen zitten in de Jonge Jury Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 7 Kulturhus Paintball voor jongeren Meisje gewond na aanrijding HOLTEN - Het SMALL- beweegproject voor ou deren tussen de 60 en 70 jaar gaat dit jaar pas in september van start. Pasen Eieren zoeken in de speeltuin houanoia Weekenddiensten I Dinsdag 14 april 2009 Beweegproject uitgesteld Het was de bedoeling om in het vooijaar al met het project te be ginnen, maar door een gebrek aan deelname heeft de organisa tie het moeten afblazen. Het mi nimumaantal deelnemers ligt op 22 en dat werd niet gehaald. Het project is nu uitgesteld tot na de zomer. Geurt Leppink, één van de gangmakers van SMALL, be treurt het dat het project niet door kon gaan en met een half jaar is uitgesteld. "Het is ons niet gelukt om voldoende mensen bij elkaar te krijgen. De belangstel ling was niet groot genoeg. Hoe dat zo is gekomen? Ik denk dat het komt door de wijze waarop we de mensen benaderd heb ben. In het verleden hebben we de mensen rechtstreeks aange schreven en deze keer hebben we geprobeerd het project met persberichten onder de aan dacht te brengen. Dat is dus niet goed gelukt. Maar er komt zeker een vervolg, want we hebben in middels besloten om onze doel groep eind augustus op persoon lijke titel aan te spreken. Daarbij gaat het om ongeveer 700 oude ren", aldus Leppink. Het project SMALL bestaat uit vijf bijeen komsten, duurt acht weken en biedt de gelegenheid om de fit heid te laten meten, kennis te maken met verschillende bewe gingsactiviteiten en begeleiding op maat te krijgen. De eerste keer dat het project werd georgani seerd was in 2006. Vervolgens zijn daar, vanwege het succes, in de loop van 2007 en 2008 nog twee beweegprojecten aan toe gevoegd. Leppink: "Het aantal ouderen neemt de komende de cennia sterk toe. Op dit moment blijkt dat in Holten 34,8 procent ouder is dan 55 jaar. In Rijssen is dat 22,4 procent. De verwachting is dat de komende jaren een stij ging plaatsheeft van ruim 14 pro cent in de leeftijdscategorie tus sen de 60 en 75 jaar. Statistisch is vastgesteld dat te weinig li chaamsbeweging en overge wicht belangrijke risicofactoren zijn voor de gezondheid." Het SMALL-project is ook ge schikt voor mensen met een lich te beperking, zoals een lichte ast matische aandoening of voor mensen die net hersteld zijn na bijvoorbeeld een hartaandoe- ning en wat meer conditie willen ar HOLTEN - De ouderraad van de Holterenkschool was afgelopen donderdag 9 april al vroeg uit de veren. Want het jaarlijkse paasont- bijt voor alle kinderen van de groepen 0 tot en met 8 werd al om 8.30 uur geserveerd. Daarna mochten alle groepen in de speeltuin zoeken naar de door de paashaas verstopte eieren. foto: iohan bounk HOLTEN - De gemeenteraad heeft in de vergadering van 26 maart het bestemmingsplan Kul turhus vastgesteld. Dit plan maakt planologisch een functie wijziging naar een Kulturhus aan de Smidsbelt 6 en Tuinstraat 2 en een parkeerterrein op de hoek van de Tuinstraat/ Boschkamp straat mogelijk. Daarnaast maakt het plan de uitbreiding van het voormalige gemeentehuis aan de Smidsbelt 6 in Holten met een horecagedeelte en een multi functionele zaal mogelijk. HOLTEN - Een aantal jongeren van jongerencentrum De Lie- zenboerderij houdt woensdag 29 april een paintballtoemooi op een grasveld aan de Evertjes- weg. Het is bedoeld voor alle jonge ren tussen de 16 en 23 jaar. Zij kunnen zich opgeven bij De Liezenboerderij aan de Laren- seweg 102a in Holten. De kos ten zijn 10 euro. HOLTEN - Tien cursisten van de tweede cursus gastheer schap van het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug, kregen afgelopen dinsdag 7 april een certificaat 'gastheer' uitgereikt. De cursisten waren voor de laat ste cursusavond naar Natuurdi- orama Holterberg gekomen. Zij ontvingen het certificaat uit handen van secretaris van het Overlegorgaan, Herman Rei- merink. Totaal zijn er nu 27 me dewerkers van vijftien bedrijven rond het nationaal park die zich presenteren als Gastheer van het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug. Met de gevolgde cursus zijn de recreatieonder nemers en hun medewerkers meer toegerust om hun gasten van meer informatie te voorzien over bijvoorbeeld bijzondere lo caties in en rond het nationaal park en weten meer te vertellen over de natuur en landschap. In de cursus gastheerschap ma ken de recreatieondernemers De geslaagde cursisten ontvingen hun certificaat in Natuurdio- rama Holterberg. kennis met de diverse aspecten van het nationaal park die voor hen van belang zijn om hun functie als gastheer optimaal uit te kunnen voeren. Recreatieondememers zijn een belangrijke schakel tussen de opbouwen. Het maximum aan tal deelnemers is vastgesteld op 30. De bijeenkomsten zijn bij W Holten, AV Rijssen, Omnivereni- ging BATO Holten en Hockey club Holten. De bijeenkomsten staan in het teken van verschil lende activiteiten die zijn aange past voor mensen die daar geen of weinig ervaring mee hebben. In de tussenliggende weken wordt van de deelnemers een aantal beweegactiviteiten ver wacht zoals wandelen, fietsen, zwemmen, en tuinieren. Deel name kost 17,50 euro. (inlich tingen: geurt.leppink@con- cepts.nl of 06-3038 7005). HOLTEN - Een 13-jarig meisje uit Markelo raakte woensdag morgen 8 april gewond toen zij met haar fiets werd aangereden door een automobiliste. De po litie kreeg woensdag 8 april om 7.30 uur melding van een aan rijding op de Markeloseweg in Holten. Een 25-jarige automo biliste reed over de Markelose weg. Ter hoogte van de kruising Pannenweg/ Landuwerweg stak plotseling het meisje met haar fiets de straat over. Een aanrijding kon niet meer wor den voorkomen. Ze werd met onbekend letsel naar het zie kenhuis overgebracht. HOLTEN - De afgelopen maan den hebben twee HV-brugklas- sen van De Waerdenborch zich beziggehouden met het lezen van boeken die op de top 15 lijst van de Jonge Jury staan. De Jonge Jury daagt alle jonge ren in de eerste tot en met de derde klas van de middelbare school uit om jeugdboeken uit het jaar ervoor te lezen en daar uit het mooiste boek te kiezen. Iedere jongere die op een boek stemt, zit in de Jonge Jury. De vijf boeken die de meeste stemmen krijgen, worden geno mineerd voor de Prijs van de Jonge Jury. Deze wordt tijdens de feestelij ke Dag van de Jonge Jury uitge reikt aan de winnende schrijver. Om dit leesbevorderingproject af te sluiten, zullen beide klas sen op 15 april afreizen naar het Circustheater in Scheveningen om de Dag van Jonge Jury bij te wonen waar ze verschillende schrijvers zullen ontmoeten en workshops zullen volgen. HUISARTS Maatsch. Huisarts Holten, Kei- zersw. 32, tel. 363553. Spreek uur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisartsenpost Salland, 0570- 501777. TANDARTS - T. van Noort in Goor. Tel. 0546 275317. Bellen voor af spraak. KERKDIENSTEN Hervormde Kerk, Dorpskerk Smidsbelt - Zon. 9.30 u. ds. S.M. Roozenboom (crèche en nevendienst) m.m.v. Her vormd Kerkkoor. 19.00 u. ds. H. Gijsen - gezamenlijke dienst. Dijkerhoek 9.30 ds. H. Gijsen en Espelo 10.45 u. ds. H. Gijsen. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 9.30 u. ds. AA van der Spek en 19.00 u. gezamenlijke dienst in Dorpskerk. Christengemeente Holten (Dorpsstraat, HMV-gebouw), Zon. 10.00 u. Mariene Bos. Prot. Gem. Okkenbroek -. Zon. 10.00 u. dhr. H.D. Dijkman uit Vorden. Na de dienst geza menlijk koffiedrinken. Katholieke Kerk (Gebouw Ire ne) te Holten - Zon. 9.30 u. Eu charistie. WIJZIGINGEN EN AANVULLINGEN STUREN NAAR C.M. VELUWENKAMP-CLAASSEN, WULP 28, 7462 ZR RIJSSEN OF E-MAIL: C.M.VELUWENKAMP@PLANET.NL Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur. W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. recreant en het nationaal park. Door de samenwerking tussen de ondernemers en het natio naal park, ontstaat een groep waardevolle gastheren. De on dernemers kunnen de service aan hun gasten optimaliseren. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7