Winnaars verloting compostactie Concert op deel met Verdi Holtens Nieuwsblad 12 NBvP Dijkerhoek over hospice de Winde Wassen Nieuwe expositie Oudheidkamer Hoolt'n Knijfftoernooi gaat niet door Splo in teken Tiroier muziek Koopjes bij winkel HMV HOLTEN - Supporters vereniging der Rood zwarten heeft een suc cesvolle compostactie gehouden. Koninginnenacht met Stimmung Dinsdag 14 april 2009 v. "w,l É350.-ÉÏ Maandag wasdag HOLTEN - De Oudheidkamer Hoolt'n is klaar met de inrich ting van haar nieuwe expositie. De opvolger van de expositie van twee jaar geleden, de 'Klear- winkel', is 'Maandag wasdag' geworden. 'Maandag wasdag' wordt komende vrijdagmiddag officieel geopend om half twee. De expositie is te zien in het ou de gemeentehuis en is gratis toegankelijk. De officiële ope ning wordt verricht door me vrouw Wiggers van de Passage. Een aantal vrouwenverenigin gen is uitgenodigd om de ope ning bij te wonen. De expositie bestaat uit aller hande voorwerpen die te ma ken hebben met de manier waarop er in vroeger tijden werd gewassen. Behalve een zo genaamde 'kokkepot' worden attributen ten toon gesteld als een wasteil, een wasbord, een mangel en een wringer. "De meeste spullen lagen opgesla gen in ons depot", vertelt Janna Bronsvoort, namens de Oud heidkamer de coördinatrice van de expositie. "Met behulp van vrijwilligers hebben we de expo sitie in kunnen richten. We ho pen dat er veel bezoekers ko men. De entree is gratis, maar een goede gift is altijd meegeno men." Met de expositie komt er als het ware een stukje nostalgie bo ven. Bronsvoort: "Vroeger was de was voor de huisvrouw een hele grote klus. De jeugd van te genwoordig kan zich geen voor stelling vormen van wat daar al lemaal aan te pas kwam. Nu is het alleen even de knop om draaien en alles gaat vanzelf. Maar vroeger begon de zorg voor de was al op zaterdag avond, als iedereen zich ver schoond had - gewassen in een emmer of teiltje water; er was geen douche. Dan ging de witte was in de week, een hand vol soda erin en laten staan tot maandagmorgen. Zondags mocht er niet gewerkt worden. Maandagmorgen tegen 6 uur werd de kokkepot (fornuispot) gevuld met water, witte was, en huishoud- of groene zeep aan de kook gebracht. De kokkepot werd gestookt met hout of turf, met takkenhout werd het aan gemaakt. Dat moesten de kin deren, als ze uit school kwa men, aan stukken hakken. Als de was aan de kook was ge bracht en een poos had staan trekken, werd alles uit de kokke pot gehaald met een grote was knijper en in een grote teil ge gooid. De was werd dan ge boend met een wasborstel op een wasbord. Daarna goed uit wringen en werd het op de bleek gelegd. Als de witte was klaar was, werd er in het zelfde sop de bonte was gedaan. Daar na moest de fijne en de wollen was nog met de hand worden gedaan, ging het stijfsel erin voor de overhemden en moest er gestreken worden." 'Maandag wasdag' is op maan dag, dinsdag en vrijdag te zien van 13.30 tot 16.00 uur en op za terdagen van 10.00 tot 13.00 uur. Tot de laatste zaterdag in oktober. HOLTEN - Het is haast niet meer voor te stellen, maar vroeger bestond er nog geen wasmachine en werd de was met de hand ge daan. Een intensief karwei waar de vrouwen van toen hun hand niet voor omdraaiden. Wie wil zien hoe het er vroeger aan toeging, kan naar de nieuwe expositie van Oudheidkamer Hoolt'n gaan. Deze begint vrijdag 17 april om 13.30 uur en is te bezichtigen in het voormalig gemeentehuis aan de Dorpsstraat (hij VW-kantoor). 'Maandag wasdag' is verder op maandag, dinsdag en vrijdag te zien van 13.30 tot 16.00 uur en op zaterdagen van 10.00 tot 13.00 uur. Tot de laatste zaterdag in oktober. foto: johan bounk DIJKERHOEK- NBvP Vrouwen van nu houdt haar bijeenkomst dinsdag 21 april om 20.00 uur in café-restaurant Het Bonte Paard. Margriet Podt zal uitleg gen hoe het is bij de hospice de Winde in Deventer. In de laatste fase van een terminale ziekte is het niet altijd mogelijk de zorg en ondersteuning te krijgen die men wenst. Dat kan zijn omdat men in het ziekenhuis ver blijft,door gezin- of woonom standigheden of omdat familie of vrienden de nodige 24 uurs zorg niet kunnen bieden. Toen het compost op donder dagmorgen was bezorgd, kon de donderdagmiddagploeg be ginnen met het volscheppen van de eerste zakken. Het doel van deze middag was om zeshonderd zakken vol te scheppen en dit was om 16.15 uur gelukt. Een mooie prestatie van deze selecte groep. Daarna was het de beurt aan de avondploeg, bestaande uit een schepploeg en een bezorger- ploeg. De schepploeg had als doel om elfhonderd zakken vol te schep pen en deze klus bleek om 21.00 NIEUW-HEETEN - Naast de Freestylewedstrijden op don derdag 30 april houdt VAT On Wheels de eerste Sallandse Ko ninginnenacht. Hoofdact is de Normaal Coverband van Hend rik-Jan Bökkers. In het voorpro gramma staat de Reeperbahner Stimmungsmacher. De roek- avond in Nieuw-Heeten begint om 20.00 uur. Een kaart kost tien euro. Mevrouw Huijgen won de hoofdprijs: een reischeque van 350 uur al geklaard. Hiermee was voor het eerst in 20 jaar het scheppen al op de eerste avond voltooid. Doordat de bezorgploeg deze avond meer dan de helft had bezorgd, was het voor de vrij dagavondploeg een appeltje ei tje. Op zaterdagmorgen moesten de laatste losse cups nog wor den bezorgd zodat de actie om 12.00 uur succesvol kond wor den afgesloten. Doordat het dit jaar de twintig ste keer was, heeft de commis sie een verloting gehouden met als hoofdprijs een reischeque van 350 euro. De uitslag van de verloting. Eerste prijs: reischeque van 350 euro, mevrouw Huijgen; tweede prijs: twee arrangemen ten voor het openluchtspel Dij kerhoek, familie Harbers; derde prijs: cadeaubon voor tuinge reedschap, familie Jansen; vierde prijs: cadeaubon voor bloemen en planten, familie Deterd; vijfde prijs: supporterspakket, familie Meerman. DIJKERHOEK - Aan de Mane- schijnsweg in Dijkerhoek wordt zondag 14 juni om 16.00 uur het Concert op de Deel gehouden. Verdi in Concert met na afloop een Italiaans buffet. Op de deel van een originele Sallandse boerderij, omringd door lande rijen, treden vier solisten uit het Koor van De Nederlandse Ope ra (DNO) op, begeleidt door Pe ter Lockwood, vaste pianist en continuospeler bij DNO. De toegang bedraagt 27,50 euro, inclusief programma, koffie, buffet en drankje. Reserveren is mogelijk via: reserveren@stich- tingdeverrassing.nl of telefoon: 0572-321789. HOLTEN - Door de vele afgelastingen was de KNVB genoodzaakt om op 16 mei een speelronde voor de competitie te plannen. Dit houdt in dat alle jeugdelftallen van Blauw Wit en ook de meeste teams die zich al hadden opgegeven voor het Mr. Knijff toernooi die dag competitieverplichtingen hebben. Het doorschuiven van het toernooi naar een latere datum is niet mogelijk omdat er dan al diverse andere toernooien en activiteiten zijn. ESPELO - De feesttent aan de Espelodijk in Espelo staat 30 mei in het teken van Tirol. Bij de Alpenmuziekshow Auf Geht's is werkelijk aan alles gedacht, met optredens van de original Palemiger Spatzen, schlagerkönig Wemer Redlich en de Tmmpet Stars. Auf Geht's neemt de gasten in de feesttent van Espelo mee naar de wonderschone en o zo muzikale Alpenlanden Zuid-Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Süd Tirol. Bij de muziek hoort natuurlijk een groot glas (bierpul) schuimend bier of koele wijn. Het lied 'Ein Prozit, ein prozit!' of 'Zieke, zacke, zieke, zacke hoi hoi hoi!' zal door de feesttent schallen. De presentator van Tirol in Splo is Mare Wiese. Mare draait de al lerbeste Alpenmuziek, verzorgt de algehele presentatie, speelt typi sche Alpenspelletjes met het publiek en leidt de artiesten in. De 'oude' Palemiger Spatzen zijn terug en dat zullen we weten. De zeven Limburgse vrienden zijn als nooit tevoren terug aan het mu zikale front. De Palemiger Spatzen zijn jongens die hun sporen in de muziek al lang verdiend hebben en die garant staan voor het mottoHeut ist wieder der Teufel loss!". Zodra Auf Geht's begint worden de mouwen opgestroopt. Wemer Redlich is op dit moment de snelst stijgende artiest op het Duitse gebied in Nederland. Op ieder groot festival en tentfeest is Wemer de absolute must. Zijn hits werden veelal geschreven door de beste componisten en tekstschrijvers van Europa en steken vele Schlagerzangers en zangeressen naar de kroon. Zijn blok met "Meezingschlagers" is een feest der herkenningen zet de feesttent gegarandeerd op z'n kop! Kortom: Een Duitstalig muziekfeest zon der Wemer Redlich is géén Duitstalig muziekfeest! Twee rasoriginele zuid-Limburgse trompettisten die hun hand niet omdraaien voor een volle feesttent. Wiel Janssen en Ed Pluijmen hebben het trompetspelen als duo bijna uitgevonden. Uitermate sfeervol nemen ze hun gasten mee op een zeer herkenbare James Last-achtige reis door de Alpenlanden waarbij Volkstumliche mu ziek en Duitse Schlagers strijden om voorrang. Door de veelzijdig heid van beide trompettisten reageert zowel jong als oud steeds weer enthousiast tijdens hun vrolijke optreden. Het ballet en de figuratie komen voor rekening van de Ultimate En tertainment Group. Deze 'dirndls' zetten een complete feesttent naar hun hand. Genieten van deze enthousiaste entertainers die overal in het land spetterende optredens verzorgen. Ze heten de gasten welkom bij de entree, assisteren op de bühne, begeven zich tussen het publiek en zijn het ballet van de show. Leuk te weten dat deze meiden acht verschillende outfits meenemen naar de show. Aan het eind van de avond komen alle artiesten tezamen op het po dium voor de grote finale. Kaarten voor Tirol in Splo op zaterdagavond 30 mei zijn nu al ver krijgbaar via www.espelo.nl, maar vanaf medio april ook bij de be kende voorverkoopadressen in de regio. Het evenement vindt plaats in de grote feesttent aan de Espelodijk. HOLTEN - De supportersvereniging van HMV houdt zaterdag 18 april een opruiming met vele koopjes. Ook is het mogelijk om koffie met een vers gebakken oliebol te ko pen. De opening van de winkel aan het Zwartepad is van 10.00 tot 16.00 uur. De loods aan de Reilinksweg is dan ook open. Tevens zijn de dames van de Welfare deze dag aanwezig. Verder is de winkel van de supportersvereniging aan het Zwartepad 30 april ook open.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 12