Tirol in Splo Theo de Rooij komt met autobiografie Bezield Derde plek voor touwtrekkers Okia ratis vaatwasser _c\ COMBI- 0 MAGNETRON Dinsdag 17 maart 2009 Het nieuwe boek van Theo de Rooij is eind maart verkrijgbaar bij boekhandel Heusinkveld. FOTO: JOHAN BOUNK HOLTEN - Holtenaar Theo de Rooij presenteert op 30 maart een boek over zijn wielerleven. Het schrijven van de Holtenaar heeft de titel 'Bezield' gekregen. De presentatie vindt plaats in Omnisport in Apeldoorn. Het eerste exemplaar wordt door De Rooij uitgereikt aan Peter Post. De voormalige profwiel renner en ploegleider speelde al langer met het idee om een boek te schrijven. Afgelopen zomer kwam het zo ver. Aan de rolstoel gekluisterd vanwege een gebroken heup en dito sleutelbeen deed de ge dachte van Johan Cruijff - 'elk nadeel hep zijn voordeel' - in huize De Rooij opgeld. "Het schrijven heeft er altijd al in ge zeten en ik had het er al vaker over gehad om eens een boek te schrijven. Ik zat zes weken klem met die gebroken heup en toen mijn vrouw Marian zei van 'waarom ga je nu niet dat boek schrijven' ben ik er voor gaan zitten. Elke twee dagen schreef ik een hoofdstuk en na zes we ken had ik een behoorlijk raam werk van zo'n tien hoofdstuk ken. Daar ben ik verder aan gaan werken en het heeft tot de cember geduurd voordat het het predikaat boek kon verdie nen", zegt De Rooij. Het boek telt 200 bladzijden en is voorzien van foto 's die bijzon dere momenten markeren. "Aanvankelijk was het de be doeling dat het een boek zou worden met daarin de mooiste anekdotes en gebeurtenissen, maar gaandeweg is het meer een autobiografie geworden. Het beschrijft mijn wielercarriè- re van jonge amateur wielren ner tot ploegleider en ma nager", aldus De Rooij. De titel van het boek geeft niet alleen De Rooijs passie voor het wiel rennen aan, maar is ook beetje dubbelzinnig bedoeld. "Het gaat om bezieling, maar 'Ziel' betekent in het Duits 'doel' én 'finish'. In het boek heb ik mijn passie voor het wielrennen en het plezier er in willen weerge ven. Die bezieling zit er uitdruk kelijk in. De recensies die ik tot nu toe heb ontvangen, onder anderen van De Telegraaf, zijn allemaal positief. Het was ook leuk om te doen. Dat er een vol gend boek komt, acht ik niet uit gesloten." Dat De Rooij het eerste exem plaar aan Peter Post geeft vindt hij wel logisch. "Post loopt als een rode draad door mijn wie- Iercarrière. Ik heb acht jaar on der hem gefietst en was vier jaar ploegleider bij hem. We zijn in middels vrienden geworden." Het boek van De Rooij wordt in eigen beheer gemaakt en uitge geven. Vanaf half maart is 'Be zield' via voorintekening te ver krijgen via de website www.theoderooy.nl en eind maart ligt het bij de reguliere boekwinkel. ESPELO - Rondom het Pink sterweekend worden er in Es- pelo, twee evenementen ge houden. Een week voor het optreden van Normaal wordt de feesttent in Espelo inge richt naar Oostenrijkse stijl. Dit vindt plaats op zaterdag avond 30 mei, de zaterdag voor Pinksteren. Mits op tijd panwezig kan men plaats ne men aan lange tafels, over eenkomstig de brunch op het Sploder Feest. Kaarten kosten in de voorverkoop 15 euro en HOLTEN - De touwtrekkers van OKIA hebben in de zogenaam de Sallandcompetitie de derde plaats behaald. De competitie werd over zes vrijdagavonden gehouden. OKIA nam aan de wedstrijden deel met een ge mengd team bestaande uit se nioren en jeugdleden. Er deden in totaal zeventien ploegen mee aan de reeks wedstrijden, waar bij telkens een halve loting werd gehouden. De eindzege ging naar de touwtrekkers van Heu- re, Valleitrekkers werd tweede. Afgelopen zondag maakten de trekkers van OKIA hun opwach ting in het manegetoemooi in Lochem. Daar betrad OKIA het strijdperk met een jeugdteam en een ploeg in de 680 kg klasse. De jeugd had een poule van zes ploegen waarin al snel duidelijk 20 euro aan de tent. Tirol in Splo is een avondvullend pro gramma en duurt van 20.00 tot 24.00 uur. De tent zal inge richt worden naar Oostenrijk se stijl. Artiesten die zullen op treden zijn: Palemiger Spat- zen, The Trumpetstars en Werner Redlich met zijn showballet. Kaarten voor Tirol in Splo zijn in de voorverkoop verkrijgbaar. Vanaf april zul len kaarten ook verkrijgbaar zijn bij de vaste voorverkoop adressen. Info: www.espelo.nl werd dat Vlos Bison de sterkste jongens had. OKIA won de eer ste wedstrijd tegen Hagmolle en daarna nog van Oele en Vios Bi son 2 Dit leverde een mooie derde plaats op. De heren moesten 's middags en hadden een moeilijke start. De eerste se rie wedstrijden tegen Valleitrek kers, Eibergen, Heure en Bisons leverde maar één punt op. Daarna werden echter alle wed strijden gewonnen, wat een vierde plaats opleverde in de eindstand. Valleitrekkers zege vierde voor nummer twee Vios Bisons en nummer drie Eiber gen. Voor OKIA begint nu de voorbereiding op de reguliere competitie van het gewest Oost. De eerste wedstrijden zijn op 5 april op het Vletgoor in Holten. BIJ AANKOOP VAN UW NIEUWE KEUKEN: fncl.gaskookplaat, schouw, oven, koelkast, werkblad en spoelbak. vraag naar de voorwaarden in de showroom RIJSSEN, Nijverheidsstraat 42a I Tel. 0548-538666 ma-vr 09.00-18.00 uur I za 09.30-17.00 uur I do koopavond tot 21.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7