Holterbroek gaat voor mooiste Leerlingen De Regenboog in de weer met techniek Optreden Amazing bij concert HMV Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Boakes De paasvuurwedstrijd kan weer beginnen Edelhert op Holterberg? Zomerhitte Zeventien ideeën Holterberg HOLTERBROEK - De paasvuren zijn weer in aantocht en dat betekent dat Holten weer hele maal in de ban is van het boakebouwen. De groot ste en de mooiste: daar draait het allemaal om tot en met Pasen. 'Als je echt voor de grootste wilt gaan, heb je zeker een man of twintig nodig' Laat de caravan keuren Dinsdag 17 maart 2009 De jaarlijkse strijd om de mooi ste en grootste boake is een heuse traditie, maar in Holter broek loopt niet iedereen er even warm voor. Het feit dat Holterbroek niet meedingt in de categorie grootste boake, komt door een te gering aantal man schappen, zo legt Dennis Vork- ink uit. "We zitten nu met acht man in het bos te klooien, maar als je echt voor de grootste wilt gaan, heb je zeker een man of twintig nodig om al hout te verslepen. We hebben te weinig volk om een beetje goede vracht op te halen. Daarom gaan we ook voor de mooiste en niet voor de groot ste", aldus Vorkink(19). Twee jaar geleden lukte het Holterbroek om de mooiste bo ake te bouwen en Vorkink heeft ergoede hoop op dat het dit jaar weer gaat lukken. De voorzitter van de paasvuuscommissie is er voor het derde jaar bij. Samen met Dirk-Jan Aaftink (22) stuurt Vorkink de boake- bouwers aan. De twee hebben de leiding overgenomen van Jan Willem Wegstapel en Mar- tijn Vorkink. Rob Aanstoot, Rick Oolbekkink, Robbert Stegeman, Bram Schots, Remco ter Brake en Pieter Dorrestein zijn de an dere boakebouwers van Holter broek. Ze zijn al een tijdje bezig met in zamelen van hout, want de eer ste zaterdag dat de mannen er op uit trokken was begin janu ari. "We gaan elke zaterdagmiddag het bos in. Tot nu toe gaat het goed, maar het zoeken naar groen hout kost veel tijd. Als er nog mensen zijn die mee willen helpen, dan zou dat heel mooi HOLTEN - In de Holterbroek staat een van de vier paasvuren dat meedoet aan de paasvuurwedstrijd. Deze wordt de zaterdag voor Eerste Paasdag gehouden. Een jury keurt dan de boakes op schoonheid en het aantal kuubs. Hiervoor zijn prijzen te winnen, die wordt uitgereikt in Bierlokal am Bahnhof. De boakebouwers van de Holterbroek gaan een gooi doen naar de mooiste boake. FOTO: JOHAN BOL1NK HOLTEN - De kans dat er in de toekomst edelherten op de Hol terberg zullen rondlopen, is ze ker niet uit te sluiten. Er is zelfs een geschikt stukje gebied op de berg dat geschikt is voor een kleine populatie van deze grote herten. Wanneer er verbin dingszones zijn aangelegd tus sen de Holterberg en andere na tuurgebieden, is de kans groot dat er ineens edelherten ver schijnen. Voor het zover is, wil het over legorgaan Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug de ver keersveiligheid opgelost heb ben. Het overlegorgaan laat zich op dit moment voorlichten over een mogelijke komst van deze herten. Er worden nog geen keuzes gemaakt. HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van de Boschkamp wordt donderdag om 20.15 uur de film Zomerhitte gedraaid. Kosten: 3,50 euro (inclusief een kopje koffie of thee). HOLTEN - De afgelopen twee weken is er op basisschool De Regenboog aan de Schoolstraat in Holten hartstochtelijk ge knutseld, ontworpen, uitgevon den, ontdekt en onderzocht: twee weken project techniek. Bob de Bouwer, de jungle (on derbouw), toveren, het weer, molens, circus, beroemde ge bouwen, beweging, in de werk plaats/het laboratorium van professor Archibald, Willie Wor tel of Eucalypta, waren de the ma's van waaruit werd gewerkt van kleutergroep tot en met groep 8. Er waren excursies, bij voorbeeld naar Techniekmuse um HEIM in Hengelo en naar de molen van Dijkerhoek. Ook staat er nog een excursie van groep 7 en 8 op het programma naar het watermuseum in Am- hem. Er was een heuse weer man (Freddie Paalman) in groep 4; er werd een circus schimmenspel gedaan onder begeleiding van een kunstenaar Leerlingen van basisschool De Regenboog hielden zich bezig met techniek. in groep 5; er werd een echte Tarzanachtige-junglesituatie in het speellokaal nagebootst sa men met survivalspecialist Hans Oldenburg. Er werden on derzoeken gedaan door groep 8-leerlingen op Smidsbelt door middel van interviews; er was vergelijkend warenonderzoek van drop(smaak) en noem maar op. Vliegtuigjes werden geknutseld, molens, regen- en windmeters, ballon- en water raketten, bootjes en middel eeuwse blijdes, een poemaval of een echt knikkerschietende (ro ze) tank bedacht en daadwerke lijk in elkaar gezet. Op donder dagavond 12 maart was er een drukbezocht open huis. Alle werkjes, uitvindingen en onder zoeksuitkomsten werden geë taleerd. Kinderen konden giga- zeepbellen blazen of schieten met de roze tank, drop proeven, naar het schimmenspel kijken en abseilen in het speellokaal of gewoon hun werkstukken aan ouders en opa's en oma's de monstreren: Afsluiting van een geslaagd techniekproject; waar de kinderen zich konden uitle ven en waar menig 'Willie Wor tel' kwam bovendrijven. zijn. Nieuwe hulp is altijd wel kom", aldus Vorkink. Een groot deel van het verza melde hout ligt al op de plek van bestemming, de Dorperdijk. Daar moet de mooiste boake van Holten verrijzen, als het aan Vorkink ligt. 'De laatste twee weken gaan we pakken met de steigers erbij. Op eerste paasdag is dan het paas vuur. Hoe laat? Als het donker wordt. Dat zal wel rond negen uur zijn. Wat er zo leuk is aan onze hobby? Het is de gezellig heid. En na de tijd een biertje drinken in de keet." (Info D. Vorkink 06-16789067) HOLTEN - De oproep aan om wonenden van de Holterberg om ideeën in te sturen over het Nationaal Park, heeft zeventien voorstellen opgeleverd. Het overlegorgaan Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug gaat de ideeën nu sorteren op thema's en gaat er een kostenindicatie aan verbinden. Daarna worden ze door een jury bekeken en be oordeeld. De indieners van de voorstellen krijgen uiteindelijk bericht welk idee wordt be loond. De overige indieners krij gen op iets later moment be richt wat er met hun idee wordt gedaan. HOLTEN - Amazing bestaat al weer 14 jaar, en de agenda staat altijd vol activiteiten en bijzon derheden. Met de nieuwe dirigent, Tom Grondman, geven het koor vrij dagavond 20 maart een gastop treden bij het Donateurscon cert van HMV, in de Kandelaar. En er kan niet vroeg genoeg mee worden begonnen, maar voorzichtig is het koor begon nen met de voorbereidingen aan het 15-jarig bestaan van Amazing. Het zal het grote der de lustrum concert van Ama zing worden. Amazing is op zoek naar teno ren. Belangstellenden kunnen maandagavond, of de week daarop, gewoon even kijken en luisteren of lekker meezingen. Het koor oefent boven de win kel van Gervedink Nijhuis aan de Dorpsstraat. Wie het koor nu komt versterken, zingt mee met het derde lustrumconcert. Voor meer informatie zie onze websi te www.amazing-holten.nl. HOLTEN - Elke zomer weer zijn er op het nieuws trieste beelden van gestrande auto/ caravan combinaties langs drukke va kantieroutes. Laat de mooiste weken van het jaar niet vergal len door onopgemerkte gebre ken aan het mobiele vakantie onderkomen: rijdt de caravan naar Autobedrijf Eric Huzen in Holten voor een uitgebreide keuring. Veilig Verkeer Neder land, afdeling Holten heet ie dereen van harte welkom op 3 of 4 april. Maak meteen even een afspraak. Niet alleen voor een lange rit, ook voor (korte) vakanties dichtbij is het belang rijk dat de caravan in optimale conditie is. Want of men nu in Nederland of in het buitenland met problemen te kampen krijgt: ongemak, oponthoud en ongelukken zijn overal verve lend. Op vrijdag 3 en zaterdag 4 april keuren deskundige mon teurs de caravan op liefst meer dan twintig vitale punten, onder meer banden(spanning), rem men, gasslangen en breekkabel. Bovendien is een vertegen woordiger van de politie paraat, aan wie men verkeerstechni sche en algemene vragen kan stellen, bijvoorbeeld over regels voor het rijden met de caravan in het buitenland. Veilig op pad met de caravan? Da's zo gere geld: bel Autobedrijf Erik Huzen voor een afspraak 0548-366101. De keuring kost slechts een half uurtje tijd plus 20 euro en daar heeft men een heel caravansei zoen plezier van. Voor leden van Veilig Verkeer Nederland is deze keuring gratis. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Koffingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5