www.bevrijdingsfestivaloverijssel.nl c mei 20°2 en volg de aanwijzingen. Zelf een clip maken? Ga naar www.dipsvoorvrijheid.nl CLIPS VRIJI Doos met pennen en potloden opsturen. Ambev Mijn spreekbeurd over de wereldwinkel doen en ik schijf dit en mijn vader en moeder geven ook geld en koop din gen bij de wereldwin kel. Imme Wij sparen geld voor de kinderen in de oekraine. Onbekend Ik ga minder achter de computer. Ca meer geld inzamelen. Ilse Met school werkjes maken en verkopen en dat geld aan arme landen geven. Parnar Minder auto rijden en de winst aan het arme land geven. Floris Zorgen dat ik m'n school wel afmaak, omdat ik deze kans wel krijg. En dus een goede baan krijg dan kan ik geld doneren. Carola Op een aantal scholen in Overijssel hebben leerlingen de afgelopen weken 'Clips voor vrijheid' gemaakt. Het onderwerp? Vrijheid. De beste clips zijn te zien op de Bevrijdingsfestivals in Nederland, De Overijsselse leerling die zijn of haar boodschap het best heeft getoond in een filmpje van dertig seconden, mag backstage rondlopen op het Bevrijdingsfestival Overijssel. En kan dus alle artiesten van héél dichtbij bekijken. Op het Twents Carmel College in Oldenzaal maakt het project dit jaar voor het eerst deel uit van de reguliere lesstof van 4 havo. In tweetallen moeten ze een boodschap bedenken die te maken heeft met vrijheid en bedenken hoe ze die in maximaal dertig seconden voor het voetlicht brengen. "We gaan een clip met een wit en een zwart Nijntje erin maken", vertelt Lisa Bakir."Daarmee willen we laten zien dat het niet uitmaakt wie je bent of hoe je eruit ziet, maar dat iedereen gelijk is." Minder lang douchen. Maiko Tot begin mei reizen duizend flessen van basisschool naar basisschool. Een van deze flessen kan er mis schien voor zorgen dat in 2015 alle kinderen in alle landen basisonderwijs volgen. In de fles zit namelijk een brief: leerlingen kunnen hierop hun actie schrijven die hiervoor kan zorgen. Alle reacties van de scholieren staan op www.bevrijdingsfestivaloverijssel.nl. "Als een vrije samenleving de vele armen niet kan helpen, kan zij niet instaan voor de weinige rijken." John F. Kennedy president van de Verenigde Staten 'Onderwijs is het paspoort naar de toekomst, want morgen is van diegenen die zich er vandaag op voorbereiden." Malcolm X radicale voorman van de zwarte panter beweging (USA) De boodschap Nog niet bij iedereen in de klas is al aan het begin van de workshop duidelijk hoe de clip moet worden."We moeten straks nog even googlen voor een goed onderwerp", stelt Tommy Weusthof vast. "Wel hebben we alvast met het programma geoefend. Dat is leuk om te doen." Mede daardoor werken de 23 leerlingen met veel enthousiasme. "Thuis maak ik ook wel animaties op de computer", zegt Sinan Tirsi."Maar dit is anders: je krijgt nu een onderwerp mee. Dus voordat je iets kunt maken, moet je al flink nadenken over wat vrijheid is en wat het voor jou betekent." En daarmee geeft de scholier precies aan wat het doel is van het project.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 25