Landstede Topsporter van de toekomst? De lucht in en het water op met Free2move Landstede en sport: een gouden team Bel voor meer info gratis 0800-0245666 of kijk op www.landstede.nl Bevrijdingsfestival: thema sport bewegen wegens succes geprolongeerd Sport heeft een belangrijke sociale en maatschappelijke functie. Sport brengt mensen bij elkaar en leert ze met elkaar om te gaan. En natuurlijk is sport gewoon gezond. Steeds meer mensen zien het grote belang in van sport. Landstede en sport vormen sindsjaaren dagtwee handen opéén buik. Want leren en sport hebben veel raak vlakken. Winnen, het incasseren van verlies, ambitieus je doelen stellen en die proberen te halen door oefening, zelfdiscipline en motivatie. Bij Landstede vloeien sport en studie in elkaar over. Zo biedt Landstede verscheidene opleidingen voor beroepen in de sport. Sportieve activiteiten krijgen een plek binnen de programma's van de ver schillende opleidingen. Daarnaast speelt Landstede een actieve rol in de organisatie van sportieve projecten in de regio en zoekt het volop de samenwerking met organisa ties in de sport. Kijk voor meer informatie op www.landstede.nl lenten in volleybal en basketbal volgen hier onderwijs. Door middel van drie domeinen (sportspecifiek, sportondersteunend en onderwijs) worden ze klaargestoomd voor een succesvolle toekomst. Wil je een spectaculaire 100 meter lange tokkelbaan aanschouwen die vanaf het dak van het Provinciehuis naar het Landstede plein loopt? Of wil je zelf, onder strikte begeleiding van medewerkers van de Marine, een klim wagen op één van de 10 meter hoge klimwanden met tarzanbrug? Kom dan naar'Free2move', het Landstede plein op 5 mei aanstaande. Voor het Gerechtsgebouw, op de hoek van de Luttenbergerstraat en de Schuurmanstraat, vind je heel veel demo's en doe-dingen die met sport en bewegen te maken hebben. Er wordt nauw samengewerkt met de Marine. Landstedestudenten van het Landschap Veilig Beschermd en de buitensportklas van de opleiding Sport Bpwegen ondersteunen medewer kers van de Marine bij de tokkelbaan en klimwanden. Ook kunnen bezoekers in een vaarsimulator een marinefregat de haven binnen loodsen. In de simulator en in de 5 voor 5 tent krijgen bezoekers uitleg over de vredesmissies van de Marine. Jeugdige voetbalfans Een andere belangrijke samenwerkings partner van Landstede is FC Zwolle. Op het Landstede-plein kunnen de jeugdige voet balliefhebbers hun hart ophalen tijdens verschillende doe-onderdelen. Er kan natuur lijk zelf gevoetbald worden en Landstede studenten voorzien de kleinste kinderen van een geschminkt gezicht. Ook zijn er spectaculaire free-soccer demo's. Rolstoeibasketbal Ditjaariser.in het kader van het Nationale jaar van het gehandicapte kind, veel aan dacht voor de gehandicaptensport. Op een basketbalveld worden demo's verzorgd met medewerking van Landstede Basket bal en kunnen bezoekers, onder het motto '5 voor 5', vijf minuten van hun tijd beschik baar stellen om zelf te ervaren hoe het is om in een rolstoel te basketballen. Acrogym Net als vorig jaar, zijn ook de gymnasten van WRZV/Landstede Sportacrobatiek van de partij. Bezoekers kunnen spectaculaire optredens aanschouwen. Om het geheel extra swingend te maken, heeft het plein een eigen dj die vanaf grote hoogte de optredens aankondigt en lekkere muziek draait. Verder organiseren studenten van de op leiding Vormgeving Entertainment een creatief fotoproject en zijn studenten van de opleiding Marketing Communicatie betrokken bij het mbopersbureau.nl. Studenten van de opleiding Sport Be wegen ondersteunen bij de algehele or ganisatie van het plein net als TalentStad- leerlingen van de opleiding Sport, Dienst verlening Veiligheid. Er werken naar verwachting zo'n 80 Land stedestudenten en 2oTalentStad-leerlingen mee aan Free2move. Landstede is een ondernemende organisatie die jongeren, vol wassenen, bedrijven en instellingen helpt met het ontwikkelen van hun talenten. We bieden voortgezet onderwijs, beroeps opleidingen, opleidingen voor volwassenen en diensten op het gebied van welzijn, kinderopvang en kringloop. Landstede heeft ruim 60 vestigingen in Flevoland, Gelderland en Overijs sel. Er is dus altijd een vestiging van Landstede in de buurt. Landstede maakt samen met de gemeente Zwolle, Sportservice Overijssel, Windesheim, Sportservice Zwolle, Topsport Steun punt en Stichting SportTalent Zwolle e.o., deel uit van het Olympisch Netwerk regio IJssel-Vecht/Noord-Veluwe. OLYMPISCH NETWERK IJSSEL-VECHT NOORD-VELUWE V# %/A Mikki Michelle Ook voor topsporters heeft Landstede verschillende mogelijkheden. Zowel bij Landstede MBO, als het Thomas a Kempis College (vo) kennen we het Topsport Traject. Hiermee kunnen we talentvolle sporters en topsporters helpen om onder wijs en topsport te combineren. Het Tho mas a Kempis College heeft een zoge naamde LOOT-status (een landelijke er kenning voor topsport-vriendelijke school). Sinds 2008 heeft het Centre for Sports Education haar deuren geopend. Dé oplei ding tot topsporter, waarmee we uniek zijn in Nederland! Onder andere de jeugd- selecties van FC Zwolle en de regionale ta- Mikki Michelle Kemper, 18 jaar School:Thomas a Kempis College Sport: Hippische Sport Na de verhuizing vier jaar geleden, ging Mikki Michelle op zoek naar een nieuwe school. Al snel werd duidelijk dat het Thomas a Kempis College het zou worden. 'Ik kwam erachter dat bij het Thomas a Kempis een topsport tra ject gevolgd kon worden. Op mijn oude school was dat niet zo en dat was toch wel lastig.'Mikki Michelle, die tweemaal meedeed met het NK, is blij met haar school: 'Omdat ik in principe zeven dagen in de week op het paard zit en mijn trainingstijden erg wisselen, is het fijn dat school daar, in goed overleg, rekening mee wil houden!'

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 24