I «ML 4 mei 2009 5 mei 2009 Herdenken V Start Nationale Viering van de Bevrijding m Markelo Zwolle, de verbinding Koren in de open lucht Vrijheid in alle talen Wanneer: 4 mei vanaf 19.00 uur Waar: Diverse plaatsen in de provincie, onder meer Markelo en Zwolle. Wat: Het vieren van de bevrijding kan niet zonder te herdenken. Aan de mensen die zijn gestorven voor onze vrijheid. Aan zij die hebben gestre den voor onze vrijheid en democratie. Aan zij die hebben gevochten voor gelijkheid en het behoud van onze eigen identiteit. Meer informatie over de lokale herdenkingsbijeenkomsten vindt u te zijner tijd in de huis-aan-huis-kranten. In Markelo wordt na elkaar op twee locaties herdacht. Om 19.25 uur houdt loco-burgemeester Knuiman van de gemeente Hof van Twente een toespraak bij het gemeentelijk monument op het Burgemeester Beaufortplein. Na de krans- en bloemlegging is hier om 19.30 uur twee minuten stilte. Een kwartier later begint de herdenking bij het Provinciaal Verzetsmonument op de Markeloseberg. Een basisschoolleer ling leest hier een gedicht voor, waarna om 20.00 uur het signaal 'Geef acht' wordt gegeven. Na de twee minuten stilte die daarop volgt, legt de loco-burgemeester hier kransen namens de gemeente. De hoornblazer van de Markelose fanfare speelt 'The Last Post'en iedereen kan daarna bloemen leggen bij het monument. De herdenking wordt afgesloten met een samenkomst in het Markelose restaurant 'De Smorre'. Aansluitend op de herdenking in Zwolle is er een concert met meerdere gastoptredens. Tijdens 'deze muzikale reis door de diverse culturen en talen die ons land rijk is' zingen de artiesten in hun geboortetaal: in het Maleis, Turks en Engels, maar ook in het Nederlands en in streektalen. De wortels en de identiteit van de artiesten komen door de internatio nale taal van het hart - muziek - maximaal naar voren. Het concert duurt van 20.45 - 21-45 uur en vindt plaats in het Abbott Theater op het terrein van het Bevrijdingsfestival Overijssel. Blz 15 Liederen in het Nederlands en streektaal Rico Sticks Nederlandstalige hiphop Julya Lo'ko Erwin van Ligten Luisterliedjes in het Maleis Esra Dalfidan Jazz in het Turks Dries Bijlsma Lenka Da Costa Gomes Sferisch Engelstalig Wanneer: Zaterdag 18 april van 19.30 tot 21.30 uur Wat: In totaal 25 koren zingen een repertoire waarin het thema'Vrijheid Identiteit'centraal staat. Met elk hun eigen identiteit zorgt de samenwerking tussen de verschillende amateur koren voor een uniek geluid. "Voor een koor is een optreden altijd een hoogtepunt", stelt Hans Roos van het Martinikoor uit Losser. "Maar buiten zingen kan niet overal, vanwege de akoestiek. Daarom is een optreden in een openluchttheater, omringd door bossen, iets bijzonders." Repertoire Het mannenkoor uit Losser is meteen nadat het zich heeft aangemeld, gaan rondkijken in het eigen repertoire van onder meer Slavische liederen, romantische teksten en negro spirituals."We zingen in nagenoeg alle Europese talen. In al die talen zijn volop teksten die te maken hebben met vrijheid." Voor het concert op 18 april maakt het Martinikoor een selecte keuze uit zijn omvangrijk ouevre."Als we die uiteenlopende liederen met onze 25 mannenstemmen ten gehore brengen, hopen we op positieve reac ties van het publiek." Ommen Exelsior Ommen Jeugdkoor Animato Vocalgroup Voices 4ever Young Samen op Weg Markelo Shining Stars De Bêkezangers TOP.NL De Heeren van Salland On Cue Mijverdal Nijverdals Mannenkoor Laetre Ouo Vadis De koor Multiple Voice OSSer Het Martinikoor Polyphonic Popkoor Vocal Essen Happy Road Masker Hertme Recht Deur Zee Montana Melbuui'n Piratenkoor Smartlappenkoor Völle Wille Mannenkoor Salland Vocaal Wanneer: 5 mei, 12.30 uur ontsteking bevrijdingsvuur Waar: Park de Wezenlanden Zwolle Wat: Minister-president Jan Peter Balkenende start alle Bevrijdings festivals in Nederland vanuit Zwolle. Op het hoofdpodium ontsteekt hij het bevrijdingsvuur en verwelkomt hij de ambassadeur van de Vrijheid Voicst. Deze band treedt vanzelfsprekend ook op. Na het ontsteken van het bevrijdingsvuur gaan alle festivals in de andere provincies van start. Voorafgaand aan de Start Nationale Viering van de Bevrijding spelen in het Ter Pelkwijkpark van 11.00 -12.00 uur: Britten Jeugd Strijkorkest Zigeunerorkest Nello Mirando.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19