Actiegroep maakt zich overbodig Holtens Nieuwsblad 17 Sleutel naar Prins Sausmouse Voetbalplaatjes ruilen bij Albert Heijn Holten Concert op de deel met duo Zewald en Kooi Feesttent nog vrij in Esplo 'De vrijwilligers hebben keurig werk afgeleverd' Bijbelse boodschap Koffieochtend met muziek Carnaval Gerard Efftink in huisorde van CV De Fienpreuvers HOLTEN - Met de uitslag van de enquête over de realisatie van de noorde lijke rondweg heeft de actiegroep van Johan Jansen zichzelf overbo dig gemaakt. Dat stelt Jo han Jansen in ieder ge val. Vletgaarsmaten 3 nog lang niet zeker Dinsdag 24 februari 2009 VERVOLG VOORPAGINA ESPELO - "We konden eerst geen tent krijgen", zegt Herman Nijenhüis. "Maar uiteindelijk hebben we het toch voor elkaar gekregen. De tent wordt alleen al op 28 mei geplaatst zodat ie het hele pinksterweekend leeg staat en dat is eigenlijk een beet je jammer. We zijn er nog niet helemaal uit of we nog iets an ders gaan organiseren. Waar schijnlijk doen we dat niet. Bo vendien kunnen we de tent ook voor een schappelijk prijsje be schikbaar stellen voor een acti viteit van een vereniging of zo." "Op 28 februari komen we nog bij elkaar om de reacties vanuit de politiek te bespreken en om te besluiten wat we verder gaan doen, maar eigenlijk zou het niet nodig moeten zijn dat we nog iets doen. Als de poli tiek nu nog niet begrijpt hoe de vlag er in Holten bij hangt, dan staan ze niet met beide benen op de grond. Dan lijden ze aan waar veel politici aan lijden: geen feeling met de achterban. In Holten is dat al jaren aan de gang", aldus lansen die een stuk positiever is over de veie vrijwilligers die meegeholpen hebben aan de enquête. "De vrijwilligers hebben keurig werk afgeleverd. Ze verdienen een grote pluim, want het is al lemaal heel goed verlopen." De definitieve uitslag van 79,5 procent vóór en 16 procent te gen spreekt wat Jansen betreft boekdelen. "Verder is het op merkelijk dat negentig procent van de formulieren is terugge komen. Dat is heel veel, zeker als je bedenkt dat er o.ok zo merhuisjes bij hebben gezeten en huizen die in de verhuizing zitten." Dat sommige partijen te kennen hebben gegeven nu eerst de rapporten af te willen wachten valt bij Jansen ver keerd. "Die rapporten zijn to taal irrelevant. De politiek moet gewoon doen wat'de be volking wil. In 2005 heeft de raad een duidelijke opdracht gegeven aan B en W, maar die hebben het niet uitgevoerd. Het CDA heeft het bij de pro vincie zodanig in de richting gezet dat het uiteindelijk niet mag van de provincie", aldus Jansen. Volgens de voormalige directeur van Nido hebben het CDA, de PvdA en Gemeente belang de noordelijke rondweg al jaren tegengehouden. "Bij de PvdA zijn de motieven nog enigszins te verdedigen als ze zeggen dat ze niet méér asfalt willen, maar het CDA heeft de laatste tien jaar nauwelijks steekhoudende argumenten aangevoerd. Als Harry Dul zegt dat wij te vroeg waren met de enquête, dan is hij twintig jaar te laat. Twintig jaar geleden hadden ze al kunnen besluiten die weg aan te leggen. Dan hadden we er al lang plezier van gehad en waren we een stuk goedkoper uitgeweest. Maar de meeste raadsleden en statenleden begrijpen niet dat ze betaald worden door de kie zers en dat ze er zitten voor ons. Ze zitten ervoor het volk." HOLTEN/ ZWOLLE - Volgens de Provincie Overijssel ligt de uitbreiding van industrieter rein Vletgaarsmaten 3 (richting Doorlopendedijk) zeker nog niet vast in een bestemmings plan. De Provincie wil hier pas mee instemmen wanneer daaraan in régionaal verband behoefte naar is. "Tot die regionale afstemming behoort ook de bepaling van het economisch- en vestigii%s- profiel in relatie tot andere be drijventerreinen in de regio", zegt de Provincie in een brief aan het actiecomité Houdt het Holterbroek Groen. Deze groep had in juni 2008 al een brief naar gedeputeerde Carry Abbenhues gestuurd, maar kreeg pas nu antwoord. De reden hiervoor was, dat ze de beantwoording van de brief wilde laten afhangen van het ontwerp van de Omgevingsvi sie. Deze visie is met de part ners van de Provincie opge steld en geeft in hoofdlijnen aan welk beleid de Provincie voorstaat. Hierin wordt ingezet op sociaal-economische ont wikkeling en behoud/ verster king van de ruimtelijke kwali teit. De actiegroep maakt zich grote zorgen over het ontstaan van een zeer groot industrie terrein aan de rand van Holten, zoals de gemeente wil, terwijl in Bomebroek een groot be drijventerrein komt: het XL Bu- sinesspark Twente. "In de ontwerp Omgevingsvi sie is aangegeven dat er tot 2020 behoefte is aan circa 1300 hectare nieuw bedrijfsterrein. Daarbij is aangegeven dat er bestaande 'harde' plannen voor een groot deel in die be hoefte kunnen voorzien. Vlet gaarsmaten 3 is nog geen 'hard' plan. We zetten ook ver sterkt in op het opknappen van verouderde bedrijventerrei nen. Daarmee kan ook in een deel van de behoefte aan vqsti- gingsmogelijkheden voor be drijven worden voorzien. Het uitgangspunt is daarom geen verdere groei van het huidige vastgestelde harde planaanbod aan bedrijventerreinen, tenzij uw gemeente de behoefte kan aantonen", aldus de brief van de Provincie. "Wij vragen de gemeenten in hun ruimtelijke plannen een bedrijvenvisie op te nemen, die zowel qua aan tallen hectares als ook kwalita tief is onderbouwd en is afge stemd met de buurgemeenten. Deze afstemming vinden wij noodzakelijk, omdat op regio nale schaal overcapaciteit dreigt." HOLTEN - Echtpaar Roessink uit Goor speelt vrijdag 27 febru ari om 9.45 uur tijdens de koffie ochtend in De Boschkamp vro lijke harmonicamuziek. De lied jes die zij spelen zullen iedereen bekend voorkomen, dus mee zingen is onvermijdelijk. De koffieochtenden worden geor ganiseerd door de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk in samenwerking met de Stich ting Welzijn Ouderen Rijssen Holten. De toegang is gratis, be zoekers betalen alleen de koffie. HOLTEN - De voetbalplaatjes actie van Albert Heijn zit er bij na op. Ruim 60 miljoen zakjes met voetbalplaatjes en 750 dui zend albums vonden tot nu toe hun weg naar talloze jonge ver zamelaars, die alles op alles zet ten om hun verzamelalbum compleet te maken. Voor fana tieke verzamelaars houdt Albert Heijn in Holten woensdag 4 maart van 14.00 tot 16.00 uur een ruilmiddag. Helemaal com pleet wordt het verzamelalbum of het droomelftal, met de drie extra plaatjes die Albert Heijn in beperkte oplage heeft laten ma ken. Deze collector items wor den alleen tijdens de ruilmid dag op 4 maart weggegeven op vertoon van het eredivisie-ver- zamelalbum. DIJKERHOEK - Stichting De Verrassing in Dijkerhoek houdt zondag 8 maart om 16.00 uur het Voorjaarsconcert op de deel. Het duo Céleste Zewald (klari net) en Jaap Kooi (piano) zullen gaan optreden. Deze twee traden al op in Am sterdam, Londen, Parijs, We nen, Brussel, Keulen, Birming ham, Athene, Salzburg, New York en Tokio. En daar kunnen ze dus nu Dij kerhoek aan toevoegen. De toegangsprijs bedraagt 27,50 euro, inclusief: programma, koffie, buffet (van Bonte Paard) en drankje. Graag reserveren via: reserve- ren@stichtingdeverrassing.nl of telefoon: 0572-321789. Nadere informatie: www.stichtingde- verrassing.nl OKKENBROEK - De Bijbelse boodschap wordt elke zondag van 22 februari tot en met 29 maart van 19.00 tot 20.00 uur verteld in Ons Centrum aan de Oerdijk 141 in Okkenbroek. Het doel van deze samenkom sten is om het geloof in Jezus te brengen in de harten van hen, die hem nog niet kennen. En om het geloof te versterken van hen die hem al wel kennen. Voor meer informatie: N. Kee en H. Oskam, telefoon 06-10 75 32 32. KEUNEDARP - Midwinterhoomblazer Gerard Efftink werd afgelopen vrijdagavond verrast door een delegatie van de Fienpreuvers en dweilband De Braandheultjes. Omdat hij als Holtense midwinterhoomblazer al jaren de feestdagen in december inblaast, werd hij door de prins en adjudant gehuldigd. foto: iohan bolink KEUNEDARP - In het alterna tieve gemeentehuis, café 't Keuntje, werd afgelopen don derdagavond de sleutel van Keunedarp door opperkeun Bort Koelewijn overhandigd aan de dorsüustige hoogdheid Prins Sausmouse de Grote en zijn Adjudant Gigantisch. Eerst werd echter een minuut stilte gehouden ter nagedach tenis van Gerard Grave, die ook bij CV De Fienpreuvers veel vrijwilligerswerk heeft verricht en zich bezighield met de op tocht. Sausmouse haalde de noorde lijke rondweg naar voren tij dens zijn toespraak. "Holten heeft zich duidelijk uitgespro ken. Maar liefst 80 procent is voor", geeft hij aan. "Je werd wel bijna gedwongen om 'ja' te zeggen, maar er waren ook 'nee'-zeggers. Dat waren vast de raadsleden." Als cadeau gaf hij Koelewijn een schop om al vast te beginnen met graven. Een ander heikel punt zijn de Wereldtijdpadpaaltjes, die op sommige plekken wel heel erg dicht op elkaar staan. Met Prins Sausmouse krijgt de sleutel uit handen van opperkeun Bort Koelewijn. foto: freddie paalman maar 25 meter ertussen. Saus mouse: "Amsterdam heeft z'n Amsterdammertjes en wij heb ben de Wereldtijdpadpaaltjes. Als er nu 275 meter tussen elke paal zat, kan niet alleen Holten, maar ook heel Salland worden afgebakend." Normaal krijgt de foto van de nieuwe Prins een plek bij de deur van het gemeentehuis in Holten. Omdat het gemeente huis geen gemeentehuis meer is en ook nog geen Kulturhus, kreeg de foto een plek in 't Keuntje.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 17