Provincie keurt tracés goed Geen Mans, maar Karei van de Kate Holtens Nieuwsblad 7 Met het oog op Holten over Keunedarp Lacht TV T Sporter Nominatie voor Beau Barvelink Voorspelen bij HMV Open huisavonden De Waerdenborch Oad beste verhouding in prijs en kwaliteit Dinsdag 27 januari 2009 Nominatie voor Beau en Angela HOLTEN - Het programma Met het oog op Holten wordt elke woensdag 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden op Radio 350. De ze zender is te ontvangen op 93.2 FM en op de kabel 104.1 FM. Anton van Beek zal vertel len over eiken en berkebomen. Verder is er samenvatting van Keunedarp Lacht en komt het weerbericht langs. Alle info kan men sturen naar e-mail oogop- holten@radio350.nl. De rubrie ken uitzending gemist en alle foto's zijn te vinden op www.fo- toteamholten.nl. HOLTEN - Angela van Lies en Beau Barvelink zijn genomi neerd voor de titel 'Sportvrouw van het jaar' in de gemeente Rijssen-Holten. De 16-jarige Van Lies werd Nederlands kam pioen bij de pony's in het sprin gen klasse M, terwijl de 18-jarige Barvelink Overijssels kampioen eventing werd in de klasse M. Beide amazones deden dat als lid van de Bergruitertjes uit Hol ten, maar Barvelink is inmiddels I overgestapt naar de Oosterhof- fruiters in Rijssen. Barvelink is van de pony's naar de paarden gegaan, maar rijdt nog steeds op dezelfde pony cq paard ge naamd Xarola. "Qua hoogte magXarola ook met de paarden meedoen. En omdat ik nu stu deer in Groningen is het niet handig om met een nieuw paard te beginnen. Dat kost veel tijd", aldus de studente Eurbpees Recht die haar nominatie niet had zien aankomen. "Ik had het niet verwacht, want het jaar er voor reed ik veel beter. Dat ik dit jaar Overijssels kampioen zou worden, had ik ook niet ver wacht." Barvelink wil dit jaar vooral goed presteren op het Nederlands kampioenschap eventing in de klasse L. "Vorig jaar ben ik zesde geworden en ik hoop dat ik dit jaar mee kan doen voor het podium. Ik moet het nu wat rustiger opbouwen omdat de afstanden bij de paar den langer zijn. Eventing blijft mijn passie. Het is de mooiste onderdeel van de paardensport omdat het zo veelzijdig is. Voor al de cross vind ik mooi. De Mi litary van Boekelo? Het zou mooi zijn als ik die ooit nog eens mag rijden, maar dat is wel een heel hoog niveau." Angela van Lies werd vorig jaar in Ermelo met King Kadanz niet alleen Nederlands kampioen springen in de klasse M, maar werd ook twee keer Kringkam pioen. "Ik heb veel prijzen ge haald vorig jaar. Ik heb niet bij gehouden hoeveel, de meeste lintjes heb ik weggegeven aan mijn neefje Stijn. Die is ook hele maal gek van paardenzegt Van Lies die nog één jaar bij de pony's mag rijden. In november wordt de Holtense zeventien. Grote doel voor dit jaar is de pro longatie van haar nationale titel, terwijl ook de Overijssels kam pioenschappen in Balkbrug op haar lijstje staan. "Ik wil ook pro beren om de Overijsselse titel binnen te halen. Vorig jaar werd ik negende van Overijssel. Hoe het kan dat ik de nummer negen van Overijssel ben en de num mer één van Nederland? Ik had op het Nederlands kampioen schap veel geluk. Alles klopte ge woon", aldus Van Lies die aan haar laatste jaar VMBO bezig is. HOLTEN - De leerlingen van j HMV zullen vrijdag 30 januari aan hun ouders, andere familie en vrienden laten horen wat ze geleerd hebben. Zowel verschil- j lende blaasinstrumenten als 1 slagwerk zullen te horen en te bekijken zijn. De leerlingen zul- i len in groepjes en alleen spelen. De avond begint om 19.30 uur I in het repetitiegebouw van HMV aan de Dorpsstraat. ZWOLLE - Gedeputeerde Sta ten van de provincie Overijssel heeft dinsdag 13 januari 2009 besloten tot het goedkeuren van het bestemmingsplan voor het Wansinktracé en het Zilver zandtracé in Holten. Dit is fase 1 van het Verkeers plan. Zij ondersteunen hierbij de mening van de gemeente raad van Rijssen-Holten die in 2005 met een overgrote meer derheid van stemmen besloot tot het gefaseerd verbeteren van de wegenstnictuur in Holten. De gemeenteraad van Rijssen- Holten heeft steeds vastgehou den aan het aanleggen van het Wansinktracé, het Zilverzandtr acé en het verkeersluw maken van het centrum van Holten. Daarna wordt bezien hoe aan fase 2 uitvoering gegeven kan worden. In fase 2 komen de rondwegen en de doorgetrok ken Waagweg in beeld. Er is on derzoek uitgevoerd naar rond wegen in Rijssen en Holten. De eerste verkeerskundige resulta ten zijn bekend. De infrastruc tuur in Rijssen-Holten geeft, zo blijkt uit dit onderzoek, tot 2020 geen wezenlijke knelpunten in de capaciteit van de wegen. Het planologische en financiële on derzoek wordt binnenkort afge rond. De besluitvorming over het volledige onderzoek kan de komende periode plaatsvinden. HOLTEN - Onder andere Beau Barvelink is genomineerd voor de titel Sportvrouw van het jaar 2008 in de gemeente Rijssen-Holten. De verkiezing wordt vrijdag 6 februari vanaf gehouden in Lucky Co in Rijssen. foto johan bounk HOLTEN - De jaarlijkse open huisavonden van scholenge meenschap De Waerdenborch vinden plaats op vrijdag 30 ja nuari in Goor (Gruttostraat 1) van 18.30 tot 21.00 uur en vrij dag 6 februari in Holten (Haar- straat 14) van 18.30 tot 21.00 uur. Tijdens deze avonden kunnen de leerlingen van groep 8 sa men met hun ouders kennis maken met het onderwijs op De Waerdenborch, het moderne gebouw en de diverse begelei dingsmogelijkheden. Dit .ge beurt aan de hand van demon straties, practica en presentaties van boeken en materiaal. U zult veel leraren en leerlingen in ac tie zien en de groep 8 leerlingen kunnen ook zelf op een actieve manier kennis maken met het onderwijs. Natuurlijk is het mo gelijk met onze leerlingen, lera ren en de schoolleiding over al les wat gezien en gehoord wordt van gedachten te wisselen. Omdat De Waerdenborch per soonlijke ontplooiing erg be langrijk vindt, zult u op deze avond ervaren dat dit op vele manieren mogelijk is. Zo is er een aantal muziekavonden, zijn er onder meer sporttoernooien georganiseerd door boven bouwleerlingen, zijn er thema activiteiten voor een goed doel, is er een filmclub door boven bouwleerlingen en is er epn feestcommissie bestaande uit bovenbouwleerlingen die on- derbouwfeesten organiseert. Daarnaast doet de school aan talentbevordering: hiervoor is er de Joop Wittermansstichting, die leerlingen met een bijzon der talent de gelegenheid geeft om hun ambities waar te ma ken en met een geldbedrag van 2500 euro ondersteunt. De leer lingen met het meest aanspre kende plan worden hiervoor uitgekozen. Voor nadere info: A. Hakkert, telefoon 0548-378383. HOLTEN - Reisorganisator Oad Reizen is door de gezamenlijke Nederlandse reisbranche uitge roepen tot touroperator met de beste prijs-kwaliteitverhouding. Tijdens de uitreiking van de zo genaamde 'Reisveren' op de Va kantiebeurs in Utrecht werd Oad Reizen ook nog eens verko zen tot Nederlands beste aan bieder van wintersportvakan ties, busreizen en reizen naar Turkije, Italië en Azië. De Reisve ren, een initiatief van het bran chevakblad Reisrevue, worden jaarlijks uitgereikt naar aanlei ding van een grootschalig on derzoek onder reisbureaus. Oad-topman Louis Frankenhuis was vooral zeer verheugd met de verkiezing van Oad tot reisor ganisatie met de beste prijs- kwaliteitverhouding. "Juist in deze tijd, waarin de consument erg kritisch is met het besteden van zijn geld, is dit een geweldi ge erkenning van ons perma nente streven naar goede kwali teit tegen een scherpe prijs." Dat Oad dit jaar voor het eerst werd uitgeroepen tot beste aanbieder van wintersportreizen, verbaas de Frankenhuis niet. "We zijn al jaren de grootste wintersport specialist van Nederland, maar het duurt kennelijk een paar jaar voordat je daarvoor ook de cre dits krijgt. Daarnaast won Oad voor de21ekeersinds 1984in de categorie 'Beste bustouropera tor'. Evenals vorig jaar werd Oad Reizen ook dit jaar bekroond als beste specialist op Turkije, Italië en Azië. Ook werd Oad uitgeroe pen tot organisatie die de beste service aan reisagenten biedt en de organisatie die de beste reis gidsen maakt. Het afgelopen jaar vertrouwden 828 duizend Nederlanders hun vakantie toe aan Oad. De Oad Groep boekte in 2008 een omzet van zo'n 1,1 miljard euro en is daarmee de op één na grootste reisorganisa tie van ons land. HOLTEN - Keunedarp Lacht van carnavalsvereniging de Fienpreuvers werd al voor de tiende keer gehouden en op nieuw was het een succes, zo vertelt Albert Boode, de secreta ris van Keunedarp Lacht, of naar eigen zeggen 'de schrie- ver'. "We hadden een heel leuk programma en met zo'n 240 man publiek was het een volle bak." Boode en 'veursprekker' Leo Thiele, de voorzitter van Keunedarp Lacht, hadden de pech dat één van de artiesten op het laatste moment afzegde. Jan Riesewijk, Mans van RTV Oosts Van Jonge Leu, moest verstek laten gaan omdat zijn vrouw aan het bevallen was geslagen. 'Maar Karei van de Kate die ook vaak te gast is bij Harm oet Ries- sen, was een goede vervanger", zegt Boode. Karei zette gelijk de toon met een rake opmerking Onder andere het Brook Duo uit Markelo was aanwezig tijdens Keunedarp Lacht. foto: johan bolink over Mans: 'Hij heeft negen maanden geleden een optreden gehad en is er nu nog druk mee'. Kareis droge uitspraken over zijn grootvader ('de opa van mijn vader of de vader van mijn opa, daar zijn ze nog niet uit') vielen goed in de zaal. Een an dere vermakelijke artiest die op trad was Gradje Boemel. Vooral het typetje 'de dronken man' kreeg de lachers op zijn hand. Na Gradje stond het Brook Duo op het podium en ook deze mu zikale act werd volop gewaar deerd door het publiek. Na de bekendmaking van de- 'Keunedarper van het jaar' en de pauze zat de stemming er al vlot weer in dankzij een werve lende muzikale show van de Braandheultjes, de alom beken de Holtense dweilband. Vervol gens hield Peer uut Hardenberg een conference over allerlei za ken aangaande zijn omgeving en familie. Erik Rensen was de volgende artiest. De Dijkerhoe ker had een kar vol palen mee gebracht en hield zijn toehoor ders voor dat er tegenwoordig meer palen op de Holterberg staan dan bomen... "Hij was een eigen bedrijfje in palen be gonnen en verkocht ook paal tjes in de zaal", lacht Boode.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 7