Lampionoptocht voor koningin Holtens Nieuwsblad Zeer succesvolle eerste cursus fotoalbum maken Holtens Nieuwsblad 5 r NBvP Holten Steun Nieuwe geluidsinstallatie voor Haarschool FNV-service belasting Kerkdienst open deur 'We moeten ons als Holten een beetje onderscheiden van andere dorpen en stadjes' Klassieke verrassing in Dijkerhoek HOLTEN - De eerste workshop fotoalbum maken, welke door Foto ten Velde in samenwer king met Ringfoto werd georganiseerd, is zeer succesvol verlopen. Dinsdag 27 januari 2009 Denktank voor plannen op vergadering HOLTEN - De belangengroep voor Holtense kunstenaars maakt zich niet alleen sterk voor een mooie ruimte om tentoon stellingen te houden, maar wil ook een creatieve denktank zijn in verband met gemeentelijke plannen. Dat is de uitkomst van de eerste vergadering van de club in oprichting, vorige week in de Haarschool. "De gemeen te rivaliseert en als je nu niet meedoet dan zijn over een jaar of tien jouw belangen onderge sneeuwd. Het is belangrijk dat we een aanspreekpunt zijn voor de gemeente", zegt Wim Kwa- kemaak, één van de initiatiefne mers van de belangengroep. "We moeten ons als Holten een beetje onderscheiden van an dere dorpen en stadjes. Juist kunstenaars hebben de poten tie in zich om plannen te be denken en ideeën te ontwikke len. Het gaat om nieuw leven en nieuwe initiatieven die ontwik keld moeten worden", aldus Kwakernaak die bij de eerste vergadering zo'n veertig leden mocht ontvangen. In totaal be helst de belangenvereniging al zeventig professionele en ama teur kunstenaars. "Er is grote belangstelling en naar mijn idee is het een strijdbare groep. De mensen willen meedenken en zich zelf presenteren", zegt Kwakernaak die als voornaam ste taak de realisatie van een nieuw kunst- en cultuurcen trum ziet. Geschikte panden heeft hij al op het oog. Het HE- MA-pand is een optie en ook de AMRO-bank tegenover de C1000. 'Lelijke panden', noemt Kwakernaak ze. "Onze bedoe ling is dat we een kunst- en cul tuurcentrum krijgen in combi natie met de Oudheidkamer en de Nagelhoutcollectie. Het moet een podium worden voor vele groepen. De zaal is niet al leen voor kunstenaars, maar ook voor de scholengemeen schap, de plattelandsvrouwen en de fotoclub. Het moet een gebouw zijn voor kunst in de breedste zin van het woord. Je moet het zo goed mogelijk kun nen presenteren, met de juiste belichting en sfeer. We willen een ideale plek om iets te tonen. Holten is een piekwaar veel toe risten komen, maar het dorp ziet er niet goed uit. Veel pan den zijn het aankijken niet waard. Wat men wil is dat kun stenaars in allerlei debatten mee gaan doen. We willen par ticiperen in het ontwikkelen van visies", aldus Kwakernaak. De belangenvereniging moet zich nog gaan bezig houden met de vorming van een be stuur. Ook wordt contact ge zocht met de Oudheidkamer en Nagelhout. Hans Wissink en Genie Oplaat zijn de andere ini tiatiefnemers van de groep. HOLTEN - NBvP Vrouwen van Nu Holten houdt donderdag 29 januari om 20.00 uur de jaarver gadering in gebouw Irene. In deze vergadering zal afscheid worden genomen van voorzit ter Bertha Hofhuis, van tweede secretaris Willeke Meilink en van diverse commissieleden. Na de pauze is het woord aan beeldend kunstenaar Gerrie Oplaat. Zij werkt met klei, brons en speksteen en zij schildert. Tevens zal zij enkele voorbeel den meebrengen. Gerrie vertelt ook over de nieuwe belangen vereniging voor Holtense Beel dende Kunstenaars. HOLTEN - Vanwege de verjaar dag van koningin Beatrix, wordt zaterdag 31 januari om 19.00 uur een lampionoptocht ge houden. Alle kinderen van de eerste groepen van de basisscholen, kinderen van de peuterzalen en de kinderdagverblijven worden uitgenodigd mee te lopen met de tocht. Stichting Viering Nationale Feestdagen zal ervoor zorgen dat alle deelnemers een lam pion krijgen. Om het geheel nog feestelijker te maken loopt HMV voorop en zal namens het gemeentebe stuur op Smidsbelt een woordje worden gezegd. Alle deelnemers krijgen na af loop een kleine verrassing. Uitgifte van de lampions is van af 18.30 uur bij Diessenpias. Het vertrek is om 19.00 uur rich ting Haarstraat, Larenseweg, Dorpsstraat en Smidsbelt. Ouders zijn ook welkom. Van hen wordt verwacht dat zij zelf hun kinderen begeleiden. DIJKERHOEK - Juist in deze tijd van kou en crisis is aandacht voor al het schone dat de mu ziek te bieden heeft zo belang rijk. Daarom beijvert Stichting De Verrassing zich ook in 2009 om het publiek een zo aantrek kelijk mogelijk programma te bieden. Zo wordt zondag 8 maart om 16.00 uur een concert gehou den door het veelzijdige en vir tuoze duo: klarinettiste Céleste. Zewald (www.celestezewald.nl) en pianist Jaap Kooi. Op het programma staan wer ken van Brahms: Sonate nr.l, Schubert: Allegretto uit Drei Klavierstücke, Babin: Hillendale Waltzes, Schumann: Fanta- siestücke op.63, Sutermeiser: Capriccio, Honegger: Sonatine en tot slot: Jean Fran^aix: Thè- me et variations. Een zeer fraai en verrassend programma, dat door de musici zelf bij het publiek zal worden geïntroduceerd. Reserveren is mogelijk via: re- serveren@stichtingdeverras- sing.nl of telefoon: 0572- 3212789. Toegang: 27,50 euro, inclusief: programma, koffie, buffet en drankje. Dankzij een structurele bijdrage van het SNS Reaal Fonds is het mogelijk deze lage entreeprijs ook in 2009 aan te houden. Catering is mede mogelijk ge maakt door: Het Bonte Paard te Dijkerhoek/Holten. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV', behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H Beyers, secretaris, Kollingsetf 4,7451 XC-Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900- 424 5726 of ver5preidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail:. p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 14, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: |.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Groep 6a van de Haarschool, heeft afgelopen vrijdag voor het eerst, tijdens hun Haarschooltheater optreden gebruik kunnen maken van de nieuwe geluidsinstallatie. Deze installatie werd bekostigd door de steun van de Stichting Vrienden van de Haarschool en door de bijdrage, van de carnavalsvereniging De Fienpreuvers. De kinderen hadden van diverse musical, speciale ge deeltes ingestudeerd. Hun optreden kon, via de nieuwe geluidsinstallatie, goed worden gevolgd. HOLTEN - FNV-leden kunnen vanaf eind februari hun aangifte inkomstenbelasting gratis laten invullen. Gezien de grote be langstelling is het wel noodza kelijk eerst een-afspraak te ma ken. FNV-leden die hier gebruik van willen maken, of eerst infor matie willen over de FNV Belas tingservice, kunnen bellen met Ton Leurink, telefoon 0548- 364174. HOLTEN - In de Dorpskerk aan de Smidsbelt wordt zondag 1 fe bruari om 19.00 uur een Open Deurdienst gehouden. Het thema is Hoop doet Leven. De voorganger is ds. Bert Boer uit Deventer. Medewerking wordt verleend door het RK-koor Jokoenda uit Enter onder leiding van Jan Ni- tert. Na een kopje koffie werd uitge breid ingegaan op het maken en samenstellen van een digitaal fotoalbum. Via een beamer konden de mensen meekijken hoe het een en ander in zijn werk ging. Het vergroten, knippen en plak ken kwam aan bod als ook het veranderen van een achter grond en het plaatsen van een tekst in het album. Daarna kon den de mensen onder toeziend oog van Henny Temmink van Foto ten Velde zelf aan de gang om een en ander zelf te probe ren. Met veel enthousiasme en een kortingsbon keerden de ruim 25 cursisten aan het eind van de avond huiswaarts om aldaar verder te gaan met het samen stellen van het album. Bij voldoende belangstelling zullen er nog meerdere works hops worden gegeven. Voor informatie: Foto ten Velde, Holten. E-mail: info@fototen- velde.nl Cursisten luisteren aandachtig hoe je digitaal een fotoalbum kunt maken.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 5