Vrijwilligers van het j aar 2008 Monuta AED s °p °r 6/nnen Gervedink Nijhuis ZONDAG OPEN fïtrft7ïïïWEïT*fe^ Gewonde bij aanrijding Al Interesse? Kijk op www.huislijn.nl HOLTEN - Valeriana Janssen en Jan Kolkman zijn afgelopen woensdag in dorpshuis De Bosch kamp gekozen tot vrij willigers van het jaar 2008. Zwemvereniging ZVG Rijssen werd geko zen tot vrijwilligersgroep van het jaar 2008. Wet houder Hans ter Keurst reikte de vrijwilligerspel- den aan hen uit. ^9 Dorpsstraat 45 - Holten - Tel. 0548-361480 Al meer dan 90 jaar een vertrouwd adres! Bezoek onze gratis kookworkshop... KEUKENS 50% KORTING U zoekt een huis? U vindt een huis! \huislijn nl\ Dinsdag 27 januari 2009 9 %*9 9 RIJSSEN/ HOLTEN --Uitvaart- der een elektrische schok geve e SOP. A SR -S3» Valeriana Janssen en Jan Kolkman zijn gekozen tot de vrijwilligers van het jaar 2008. Alle ingekomen voordrachten zijn beoordeeld door een onaf hankelijke jury. De jury heeft de nominaties opgesteld. Binnen alle ingekomen'voordrachten zijn geen nominaties binnenge komen in de leeftijdscategorie 14 tot 24 jaar. Verder is uit de nominaties geen groep vrijwilli gers uit Holten voorgedragen. Jan Kolkman verricht al meer dan 40 jaar vrijwilligerswerk bij de EHBO Holten. Actief betrok ken bij bloeddonoravonden, ziekenauto en de verzorging van de jeugd EHBO-lessen. Ver der als EHBO-er is hij jaren be trokken bij diverse evenemen ten (motorcross, voetbal en Triathlon). Ook binnen het ker kelijke werk is hij actief. Al jaren verzorgt hij de verdeling van het kerkblad Ons kerknieuws over de diverse wijken en is jarenlang evangelisatieouderling geweest, voordat hij in de kerkenraad kwam. Daarna heeft hij dit werk vanuit het ambt 'gewoon' voortgezet. Verder is hij betrok ken bij de groep 'Open deur'. Naast de voorbereiding voor de 'Open deur' diensten regelt hij ook de maandelijkse versprei ding van het open deurblad. Verder is hij zeer actief bij de P.C. basisschool de Regenboog. Hij verricht daar alle tuinwerk- zaamheden, het schoonhouden van het speelterrein en repara tie van het speelgoed. Valeriana Janssen-Yucot is in 1991 in Nederland gekomen vanuit de Filippijnen. Is ge trouwd en zorgt samen met haar man als mantelzorger voor hun gehandicapte zoon. Daar naast is ze vrijwilliger bij de we reldwinkel waar ze diverse werkzaamheden verricht. Ver der heeft ze bijgedragen aan het vormen van een Filippijns koor 'Himig Natin' ten behoeve van het Jan Mulder Memorial Fonds in Nijverdal. Zij regelt optre dens, verzorgt de muziek etc. Opbrengsten van de concerten gaan naar projecten in de Filip pijnen. Bovendien maakt Valeriana Jansen al vanaf de oprichting in 2002 deel uit van de werkgroep 'Dubbelportret'. Deze werk groep bevordert de integratie tussen allochtone en autochto ne vrouwen in Rijssen. Ook is zij nog collectant voor diverse or ganisaties, namelijk Rode Kruis, De Lever-Darmstichting, Over ijsselse Zieken Omroep, Hart stichting, Stichting Kinderhulp en de Nierstichting. Vrijwilligersgroep ZVG, zwem vereniging verstandelijk gehan dicapten, heeft zeventig leden, (mensen met een verstandelijke beperking). Wekelijks is een groep van vijftien vrijwilligers actief die ervoor zorgen dat op FOTO: JOHAN BOLINK de maandags en woensdag avond de leden kunnen zwem men. Die vrijwilligers leren de mensen zwemmen met onder leiding van een tweetal bad meesters. Veel zwemmers be halen daardoor zelfs een diplo ma of een certificaat. Veel vrij willigers doen dit al meer dan 10 jaar. De vrijwilligers denken ook mee. Zo hebben ze pictogram men ontwikkeld waardoor de gehandicapten weten in welke baan ze moeten zwemmen en met welke vrijwilliger. Naast deze wekelijkse inzet, zorgen de vrijwilligers ook voor diverse nevenactiviteiten. Zoals het sinterklaasfeest en het jaar lijkse eindfeest. De vrijwilligers van het jaar ont vingen de vrijwilligersspeld en bloemen. Daarnaast hebben de Rabobanken Rijssen-Enter en West Twente cheques beschik baar gesteld van 500 euro, elk voor zowel de vrijwilligers van het jaar als de vrijwilligersgroep van het jaar. Die geldbedragen kunnen beschikbaar worden gesteld aan doelen waar vrijwil ligerswerk mee gediend is. RUSSEN/ HOLTEN - Uitvaart centra en crematoria zijn druk bezochte plekken, waar bezoe kers vaak te maken hebben met emoties. Monuta heeft daarom honderd vestigingen voorzien van een automatische externe defibril lator (AED). Dit geldt bijvoor beeld voor de uitvaartcentra in Holten en Rijssen. Directievoor zitter Cors Hage roept andere uitvaartondernemers op dit voorbeeld te volgen. Of je een overledene goed of minder goed kent, een uitvaart is altijd een emotionele aange legenheid. Voor nabestaanden is het vaak een stressvolle perio de. Helaas komt het voor dat mensen in een uitvaartcentrum of crematorium hartproblemen krijgen. Dat kan iedereen over komen. Zowel tieners en atleten als oudere mensen. JVIonuta heeft daarom honderd vestigin gen voorzien van een automati sche externe defibrillator, een zogenaamde AED. Cors: "Ik vind dat Monuta hier in een maatschappelijke ver antwoordelijkheid heeft. We hebben niet alleen AED's opge hangen. We leiden onze men sen ook op, zodat zij weten hoe zij moeten reanimeren en hoe zij de AED moeten gebruiken. Ik roep elke uitvaartondernemer op om dezelfde keuze te ma ken." Met een AED kan een omstan der een elektrische schok geven aan een slachtoffer van een hartstilstand. De AED is gemak kelijk te gebruiken: een stem be geleidt de gebruiker stap voor stap. In combinatie met snelle alarmering van 112 en directe reanimatie kunnen levens wor den gered. Volgens de Nederlandse Hart stichting worden elke week 300 Nederlanders getroffen door een plotselinge hartstilstand, waarvan minder dan 10 procent overleeft. Als binnen zes minu ten 112 wordt gebeld, gereani meerd en de AED wordt toege past, kan deze overlevingskans oplopen tot 50 a 70 procent. De aanwezigheid van mensen die kunnen reanimeren en defibril- leren én de aanwezigheid van AED's in de centra van Monuta, zorgen ervoor dat de overle vingskans van een slachtoffer groter is. Meer informatie over de 6 minuten campagne van de Hartstichting via www.6minu- ten.nl. Elk einde is het begin van een mooie herinnering. Dat is waar Monuta voor staat. De moge lijkheden om het afscheid op ei gen wijze in te vullen zijn groter dan ooit. Monuta maakt men sen hier bewust van, bestaat ruim 85 jaar en verzorgt jaarlijks meer dan 18.000 uitvaarten. Er varing die Monuta gebruikt om een uniek afscheid mogelijk te maken. RIJSSEN - Bij een aanrijding op de Al op vrijdag 23 januari rond 07.10 uur, raakte een 36-jarige man uit Apeldoorn gewond. De Apeldoorner reed in zijn au to over de Al in de richting Al melo. Hij reed om nog onbekende re den tegen de achterzijde van een voor hem rijdende vracht wagen. De Apeldoorner kwam daar door stil te staan op de rijbaan van de Al en werd daarna aan de achterzijde van zijn voertuig aangereden door een truck met oplegger, bestuurd door een 52- jarige man uit Capelle aan den IJssel. De Apeldoorner raakte daar door gewond en werd met on bekend letsel naar het zieken huis gebracht. De truck met oplegger en de au to van de Apeldoorner werden afgesleept. Het kentekenbewijs van de per sonenauto werd ingenomen. Het verkeer op de Al heeft flink last gehad van deze aanrijding. Er ontstond een file met een lengte van 9 kilometer. Showroom APELDOORN geopend van 10.00 tot 17.00 uur. op alle apparatuur* Het Rietveld 28 - Apeldoorn (Woonboulevard Rietveld) Tel. 055-3600920 www.wolterskeukens.nl Wolters Keukens organiseert elke zaterdag olv. topkok Stef de Wit een kookworkshop in één I van de filialen om optimaal te leren koken met de nieuwste apparatuur. Graag tot ziens. Aa zaterdag bent u van harte welkom in: showroom Apeldoorn van 11.00 tot 17.00 uur koop huur nieuwbouw Almelo Almelo 83.000 woningen Nijverdal Vista 15 293.000 k.k. Weghorst Makelaardij b.v www.huislijn.nl Maasstraat 150 137.000 k.k Mols Makelaardij www.huislijn.nl Nieuwstraat 55 169.500 k.k. K&K Makelaardij www.huislijn.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 4