Kirbv naar kampioenschap Holtens Nieuwsblad 21 'Parcours boven verwachting goed' Schoolkring Dijkerhoek houdt darttoernooi Uitslagen wedstrijd Uitslagen Zusjes Barvelink mogen naar sportagenda BC Holten 4 - Rackets Bergruitertjes Overijsselse kampioenschap Winst voor schaakteam Schaakteam Holten 2 HOLTEN - Leon Sander- man is er niet in geslaagd bij de eerste drie te eindi gen in de OAD Holterberg- cross. Dinsdag 27 januari 2009 HOLTEN - BC Holten 4 ontving Wijhese Rackets. Harko Bouwens trof een snelle heer, de tweede game ging erg voortvarend, maar mocht net niet baten. Joop Met zorgde voor een zeer spannende wedstrijd, in de der de game kreeg Joop helaas weer last van zijn lcnie. Annet Dijks tra speelde haar dame makke lijk weg, Yvonne Beuker deed HOLTEN - Schaakteam Holten 1 speelde maandagavond 12 ja nuari uit tegen Raalte 2. Holten behaalde daarin haar derde overwinning. Holten begon met een 1-0 voor sprong doordat de tegenstan der van Ton van Oijen met griep in bed bleek te liggen en Raalte geen reservespeler had. Jan Scheperman en Ronald Klein Teeselink konden geen verschil creëren in hun partijen. Beiden speelden remise. Karl Heinz speelde weer eens één van zijn scherpe partijen en wist een kwaliteit te winnen. Hij moest met een toren en de pionnen meer kunnen begin nen dan de tegenstander met paard en pionnen. Een moment van onachtzaamheid kostte hem echter de toren en uitein delijk daarmee de partij. Gerrit Luggenhorst kwam moeizaam uit de opening. Om ruimte voor zijn stukken te krijgen zag hij zich genoodzaakt om twee pionnen te offeren. Dit bleek een juiste strategische keus te zijn. Hij kreeg meer tegenspel en na de eerste grote fout van de tegenstander werd achter el kaar het materiaal teruggewon nen totdat de tegenstander opg af. Bas van Beek kwam in een eindspel met torens en heel veel pionnen. Hij wist hier beter mee om te gaan dan zijn tegenstan der zodat ook hij won. Henk van Beek kwam met een toren te genover een loper en drie pion nen. Door de goede samenwerking van de pionnen konden deze naar de overkant oprukken waardoor zij veel te sterk wer den voor Henk. Raalte kwam hierdoor terug naar 3-4. Het kwam aan op Martijn Hage. Hij leverde een moeizame partij af. Na het afruilen van de meeste stukken had de tegenstander één pion meer. Met weinig be denktijd moest hij op winst spe len, terwijl Martijn rustig de stelling dicht kon houden. Toen de pluspion verloren ging wis ten beiden spelers 100 procent zeker dat het een remise-stel ling was. Hiermee had Holten echter wel de winst binnen. DIIKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 1 februari om 13.15 uur een darttoernooi in Het Bonte Paard. Er zullen vier competities gemaakt worden, namelijk een profcompetitie (voor leden van de Dijkerhoek- se dartclub) een herencompeti tie en een damescompetitie. hetzelfde als haar teamgenote. Het was gelijkspel na de enkels. De heren zetten alles op alles, maar helaas geen winst. De da mes wonnen hun'partij. Annet Harko zorgden door minimaal verschil voor een spannende wedstrijd. In de gemengddubbel van Yvonne Joop kreeg de Wijhe se heer een zweepslag en moest opgeven. Uiteindelijk werd het een gelijkspel. De Rijssenaar kwam zaterdag op de tien kilometer als vierde over de streep. De winnaar heet te Dennis Weijers. De atleet uit Doetinchem zette een tijd neer van 32.06 en was bijna een mi nuut sneller dan nummer twee Ruben Scheurwater uit Dor drecht. Sanderman finishte in 33.28 en dat was 25 tellen lang zamer dan Pieter Mans uit Al melo. Mans leidt na drie \ved- strijden het klassement voor Sanderman en Mervin Doilison uit Winsum die in Holten beslag Voor de jeugd die op de lagere school zit, en minimaal acht jaar is, is er ook een competitie. De allerkleinsten kunnen zich deze middag vermaken met an dere spelletjes. Deelnamekos ten bedragen 2,50 per persoon. Jeugd mag gratis meedoen. Deelnemers wordt verzocht om 13.15 uur aanwezig te zijn. HOLTEN - In Ambt-Delden werd zaterdag 17 januari een dressuurconcours gehouden. Aniek Wolfkamp deed hieraan mee met pony Myron Du. In de Categorie D klasse B behaalde zij maarliefst 201 punten, deze punten leverden haar de eerste prijs op. Ook Dedy Pekkeriet deed mee in Ambt-Delden in de zelfde klasse als Aniek, zij be haalde 186 punten wat goed was voor een vierde prijs. legde op de vijfde plaats. Jan Paalman uit Rijssen staat vierde in het klassement na zijn zeven de plaats in de Holterbergcross. Martijn Paalman uit Holten staat tiende in het klassement. In de cross van zaterdag werd hij 21e. De organisatie telde 360 deelnemers over alle afstanden en was daar tevreden mee. "Het aantal deelnemers was verge lijkbaar met andere jaren", zegt Egbert Veneklaas van AV Hol ten. "Het parcours was boven verwachting goed ondanks de regen, al waren er wel een aantal plekjes soppig. Alles is goed ver lopen. We hebben geen wan klanken gehoord",aldus Vene klaas. Het aan de Holterberg cross verbonden NK Brandweer trok minder brandweerlieden ESPELO - Kirby Nijenkamp van de Marsruiters is met pony Per sonality Sallands kampioene geworden in het L-springen ca tegorie D. Naast deze prestatie lukte het Kirby ook nog om met haar an dere pony Emiel een derde plaats te behalen in het M- springen categorie D. Met beide pony's mag ze deelnemen aan HOLTEN - In Ambt-Delden was zaterdag 10 januari een spring concours. Dit was ook de selec tiewedstrijd voor het Overijssel se kampioenschap voor pony's. Myrthe Barvelink behaalde met haar pony Nightmare in de ca tegorie E klasse M een vijfde prijs. Hierdoor mag zij mee doen aan de Overijsselse kam pioenschappen op 13 en 14 fe bruari in Balkbrug. Ook haar tweelingzus Britt selecteerde dan verwacht. Van de vijftien hardlopende spuitgasten was Kees Kersten uit Schagen uitein delijk de snelste. Verreklaas: "De deelname viel een beetje tegen, maar de brandweer was wel vol lof over de organisatie. Ze zei den dat we het goed voor elkaar hadden." De Holterbergcross bij de vrouwen werd gewonnen door Saskia van Vught uit Drie bergen in 37.23. De 5 kilometer leverde een overwinning op voor Gert-Jan Wassink uit Vars- seveld in 15.53 voor Frank Ever ts uit Hollandscheveld (17.10) en Kevin Schaap uit Enschede (17.15). Bert Jan Haarkarpp uit Rijssen werd vierde in 17.19, ter wijl Carlos Baltus uit Holten ze vende werd in 18.17. In het klas sement neemt Haarkamp de de Overijsselse kampioens schappen op 13 en 14 februari in Balkbrug. Ook door naar de provinciale kampioensschappen springen, mogen Rowie Lokate met haar D-pony Merlyn. Zij werd vierde tijdens de kringkampioens- schappen. Bij de paarden be haalde Wanda Spoolder met Winnie een derde plek. zich voor dit kampioenschap, zij rijdt mee in de categorie E klasse L met haar pony Despe rado. Beiden komen zij uit voor ponyclub de Oosterhoffruiters. Zaterdag 17 januari deden de zusjes mee aan het springcon cours in Barchem. Britt eindig de met Desperado in de catego rie D/E klasse L op een achtste plaats. Myrthe won met pony Nightmare een tweede prijs in de categorie D/E klasse M. FOTO: JOHAN BOUNK derde plek in achter Werner Wessels uit Markelo en Everts. De Holtenaren Remco ter Brake, Stefan Paalman en Kris Achter kamp staan ook in de top tien. Op de 2,5 km ging de zege naar Arjo Koekoek uit Hoogeveen in 8.09 voor de Rijssenaren Roald Goossen (8.25) en Michiel Ger ritsen (8.46). Op de 1,5 km (10 tot en met 12 jaar) werd Thomas Kamperman uit Holten tweede in 6.16 achter Jom Groothuis uit Beckum (6.13). Ook in het klas sement staat Kamperman twee de achter Groothuis. Wilbert Dennenkamp uit Rijssen won de 1,5 km (tot en met 9 jaar) in 6.31. De Rijssense Michal Smal- brugge werd tweede in 6.53. In het klassement leidt Dennen kamp. Bij de dressuur behaalden de Marsruiters twee startbewijzen voor de provinciale kampioens schappen. In de B dressuur mo gen Bjom Wagenvoort met zijn D pony Luna en Daniek van de Weerd met haar E pony Luna op 28 februari in Hardenberg aantreden. Zij behaalden alle bei een derde plaats tijdens de kringkampioensschappen. BLAUW WIT Zaterdag 31 januari WVC A2 - Blauw Wit A2 14.30 SP Daarle C1D - Blauw Wit C2 10.15 Buurse DA1 - Blauw Wit DA1 14.30 Wijhe E2 - Blauw Wit El D 10.00 Blauw Wit E2€ - Haarle El 9.30 Wijthmen E2C - Blauw Wit E4 10.00 Blauw Wit 3 - FC Eibergen 3 14.30 Blauw Wit B2 - DTC BI 11.00 Blw Wit D2 - DES/ N'dal Dl CD 10.30 Blauw Wit E3 - Rohda E9 10.30 Blauw Wit F1 - DES/ N'dal F2 9.30 Mariënheem F2 - Blauw Wit F3 9.30 Blauw Wit F4 - Heino F4 10.30 Heino F9 - Blauw Wit F5 8.45 w HOLTEN Zaterdag 31 januari Holten C2 - KOSC C2 13.00 Holten D3C - Heino D4 11.00 Holten El - Hardenberg El 10.00 Holten E3 - Holten E4 10.00 Holten E5 - Heino E9 10.00 Holten F3 - SWN F5 9.00 Holten F6 - Wijhe F8 9.00 Holten F8 - SDOL F4 11.00 Diepenheim B2D - Holten B2D 14.30 VMC C2D - Holten C3M 11.00 Drienerlo DA1 - Holten DA2 14.30 Holten E3 - Holten E4 10.00 Lemelerveld F6C - Holten F5 10.00 Broekland F4 - Holten F7 11.00 Zondag 1 februari Holten 7 - La Première 4 9.30 HANDBAL HV HOLTEN Woensdag 28 januari HV Lettele R2 - HV Holten R1 21.15 Donderdag 29 januari HV Holten R2 - Achilles R2 19.00 Zaterdag 31 januari HV Holten BI - HCD'97 BI 15.45 HV Holten B2 - LHC B2 16.40 SDOL C2 - HV Holten Cl 11.15 Overwetering C2 - Holten C2 11.25 Broekland DJ1 - HV Holten Djl 13.15 HV Holten Dj2 - Tyfoon Dj1 15.Q0 Zondag 1 februari Schalkhaar Al - HV Holten Al 11.00 Loreal Dl - HV Holten Dl 13.30 HV Holten D2 - Wesepe D2 11.00 HV Holten D3 - Voorwaarts D4 12.20 HV Holten Hl - HA-STU H2 13.15 HOLTEN - Het tweede schaak team zal zoals verwacht tegen het degradatiespook moeten strijden. De onverwachte overwinning op het sterke ENO 2 afgelopen maandag, was daarbij een mooie steun in de rug. Holten begon met een neder laag van Johan Klein Teeselink en keek eigenlijk de gehele wed strijd tegen die achterstand aan. Ronald Klein Teeselink won zeer knap maar Bertus van Beek werd overspeeld aan het eerste bord door een klasse tegenstan der en Teun Scheurwater wist een knappe remise uit het vuur te slepen. In de slotfase sloeg Holten ech ter hard toe. Bas van Beek bracht Holten met 2V2-2V2 op gelijke hoogte waar- j na Gerrit Stevens het moest af- maken. Met minder dan drie minuten op de klok kon Gerrit die, de ge hele partij beter stond, eindelijk aan de winstvoering beginnen. Ruim genoeg zoals later bleek. Holten 2 staat nu vijfde maar is nog geenszins veilig. Van de drie resterende wedstrij den moeten ze er één tegen een kampioenskandidaat en twee tegen directe mededegradatie kandidaten. Holterbergcrossloop De Oad Holterbergcrossloop werd afgelopen zaterdag gehouden bij Meermanskamp.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 21