Holtens Nieuwsblad 19 Triatlon: '25 years of ambition' Teampresentatie MXN Segers met Mike en Dann Bolink Robin Jurian winnen eerste dartronde Programma triatlon Werkbezoek Jan Mulder Uitslagen Bergruitertjes Wedstrijdje tennissen op de Wii Sport Holtens Nieuwsblad sponsort triatlon Extra slotfeest op zondag HOLTEN-Het gebrui kelijke feest na afloop van de Triatlon Holten vindt dit jaar 'gewoon' op de zaterdagavond plaats. Dinsdag 27 januari 2009 HOLTEN - De 25ste triatlon in Holten bestaat uit vier EK's. Het volledige programma: Donderdag 2 juli: EK Teamrelay voor landenteams (landenesta- fette triatlon) Vrijdag 3 juli: officiële opening, Woody's kinder run-bike-run en deweekkrant.nl zwemloop voor sponsorteams. Zaterdag4 juli: EKAge-groupers (klassering op basisleeftijd); kwart en achtste triatlon voor recreatieve deelnemers. Zondag 5 juli: EK Junioren en EK Elite-atleten. HOLTEN - Als een duveltje uit een doosje stond ineens show band Beethoven met gelegen heidsgitarist Edwin van Hoeve- laak op het podium van de Pop- pe. Hier werd afgelopen dins dag de programmapresentatie van het EK Triatlon gehouden. Alle contracten waren onderte kend en ineens viel het doek naar beneden waar een extra podium achter bleek te zitten. Met daarop de band Beetho ven, die het nieuwe EK-lied 'Wings to Fly' begonnen te spe len. Dit moet dé hit van het jaar gaan worden. "Het lied is speci aal voor het EK gemaakt door Edwin van Hoevelaak", zegt triatlon-voorzitter Martin Pie- ters. "Het zou mooi zijn wan neer dit lied op nummer 1 in al le hitlijsten gaat komen. Daar om kan iedereen het nu down loaden. Hoe vaker dat gebeurt, hoe hoger het nummer komt." Dit kan vanaf de website van de triatlon: www.ectriathlon2009.eu Naast vele hoofd-, co- en pro jectsponsoren, mocht Triathlon Holten twee nieuwelingen ver welkomen: Wegener Huis-aan- huisMedia en Glashart (Regge- fiber). Verder krijgt de stichting subsidie van de Provincie Over ijssel (50.000 euro), gemeente Rijssen-Holten (40.000 euro) en Regio Twente (40.000 euro). "Het is nooit makkelijk om sponsoren te krijgen", zegt Mar tin op de vraag of de kredietcri sis nog invloed heeft gehad op het vinden van geldschieters. "Maar we zijn hier al zeker twee jaar mee bezig." Hij keek tijdens de presentatie terug op '25 years of ambition'. "Triatlon was in 1984 een rela tief nieuwe sport. Toen bleek het erg moeilijk om er geld voor binnen te krijgen, maar dat is uiteindelijk toch goed gelukt". De triatlon werd toen rond het zwembad gehouden, georgani seerd door enkele fanatiekelin gen. Martin: "Als je toen had ge zegd: 'Over 25 jaar hebben we een EK in Holten', zouden ze wel raar op hebben gekeken. Maar ook toen was het al be kend dat het niet om een een dagsvlieg zou gaan". De voorzitter is vooral ook erg blij dat Holten nu voorkomt in het illustere rijtje Kopenhagen, Lissabon en Holten. De plaat sen die het EK triatlon de laatste jaren hebben georganiseerd. Hierdoor is Holten buiten de landsgrenzen op de kaart gezet. Ook Erica Terpstra herhaalde dat rijtje nog eens. Ze kon niet aanwezig zijn tijdens de presen tatie, maar Javam wel vanuit Pa pendal live voor de telefoon. "Ik glunder helemaal. Ik ben trots op Holten!", zegt ze dan ook. "Ik heb groot respect voor de Stich ting Triathlon Holten. En voor al die vrijwilligers die nodig zijn." Zelf heeft ze van vroeger uit veel met zwemmen. "En te genwoordig ook met fietsen. Maar met lopen.Ze vindt het een grote prestatie dat Holten het EK mag organiseren. "Triat lon verdient full support. Ook nu in eigen land het EK wordt gehouden. Daar wil ik absoluut bij zijn!" iMtésift De finish op de Smidsbelt wordt niet weggehaald, omdat op zondag de wedstrijden om het Europees Kampioenschap Juni oren en de Elite worden gehou den. Na die wedstrijden wordt op het eind van de middag een apart slotfeest gehouden. Welke artiesten voor de beide feesten zijn gestrikt, wil Hendri Mark voort, één van de bestuursleden van de Triatlon Holten nog niet prijs geven. "Het programma is nog volop in beweging, maar j het komt allemaal goed", laat Markvoort weten. Vanwege de Europese Kampioenschappen is de Triatlon Holten dit jaar - met een dag uitgebreid. Het evenement vindt plaats van 2 tot en met 5 juli. De midden: stand in Holten is bezig om de winkels op zondagochtend 5 ju li open te hebben om Holtena ren, toeristen, triatleten en meereizende supporters toch de mogelijkheid te bieden din gen te kopen. De Holtense Han delsvereniging heeft inmiddels een vergunning aangevraagd, maar tot een besluit van de ge meente heeft dat vooralsnog niet geleid. De Triatlon Holten begint al op donderdag 2 juli als het EK teamrelay voor landen teams op het programma staat. De officiële opening is een dag later. Dan wordt ook Woody's kinder-run-bike-run gehouden en vindt de zwemloop voor sponsorteams plaats. De zater dag is ingeruimd voor de kwart en de achtste triatlon voor re- I creatieve deelnemers. Ook het 1 EK Age-groupers (klassering op i basisleeftijd) staat op de zater dag ingeroosterd. Het evene ment wordt op zondag afgeslo ten met het EK Junioren en het EK Elite. Naast de talrijke spor tieve pijlers is ook het randge- beuren in Holten belangrijk. Volgens Hendri Markvoort komt er opnieuw een spectacu lair programma "met veel mu ziek, ook op de zondagmiddag. De triatlon in Holten bestaat dit jaar 25 jaar, dus vreemd zal het niet zijn als de organisatie met een aantal topartiesten op de proppen komt. Temeer omdat de Regio Twente vorige week heeft besloten de Triatlon Hol ten een subsidie toe te kennen van 40.000 euro. Jantje Smit op de Smidsbelt? "Dat denk ik niet", zegt Hendri Markvoort. "De subsidie geeft ons zeker meer mogelijkheden voor wat betreft de nevenactiviteiten, maar het geld is wel bedoeld voor het hele evenement." Vol gens de Regio Twente is de Triatlon Holten een voorbeeld waarmee Twente nationaal en internationaal in beeld komt als een regio met aantrekkelijke sportevenementen. HOLTEN - Europarlementariër Jan Mulder (WD) bracht afge lopen maandag een werkbe zoek aan het melkveehouder- bedrijf van de familie Nijland in Holten. Hij kwam daar bekijken wat de gevolgen van de Brussel se regelgeving is op het boeren bedrijf en uitleg geven over de nieuwe regels die de komende jaren worden ingevoerd. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om de beëindiging van de productie beperking in 2015, de melkquo tumverruiming en de nieuwe richtlijnen voor omgang met ni traten en het grondwater. Deze zaken hebben een enor me impact in de bedrijfsvoering van een landbouwbedrijf. HOLTEN - In Vriezenveen was zaterdag 24 januari een'dres- suurconcours. Aniek Wolfkamp won een tweede prijs met pony Myron Du. Ze behaalde in de klasse B categorie D 193 pun ten. Deze week vond in de eve nementenhallen van Harden- berg de paardenbeurs paard 2009 plaats. Een onderdeel van deze beurs was het Boertjes springconcours. Myrthe Barve- link deed mee met haar E-pony Nighünare in de klasse M. In het klassieke parcours won zij een tweede prijs, en in het jacht- springen een derde prijs. Wii. Dit is een van de manieren waarmee de bibliotheek pro beert aantrekkelijker te worden voor kinderen en jongeren. Verschillende bibliotheken in Nederland bieden de jeugd de gelegenheid om te gamen. Het aantal jeugdige bezoekers is daardoor toe genomen. Ook het aantal uitleningen is gestegen doordat jongeren die moeten wachten tot zij aan de beurt zijn om te gamen, in de boeken gaan snuffelen. Gamen is bo vendien goed voor de ontwikke ling van een aantal intellectuele vaardigheden. Kinderen die be langstelling hebben kunnen zich opgeven in de bibliotheek in Holten. Er is plaats voor zes tien deelnemers. Supporters zijn van harte welkom. HOLTEN - In de finale van de eerste wedstrijd van het darts- toernooi om het Gouden Keun, wonnen Robin Koning Jurian Paalman met 4-2 van Wilco Boode Hinke Moleman. Deze eerste wedstrijd bij 't Bon te Paard in Dijkerhoek werd be zocht door 38 deelnemers die zich hadden ingeschreven. Door middel van loting werden de deelnemers gekoppeld en verdeeld over drie poules van vijf koppels en een poule van vier koppels. Na de poulewed strijden werd er overgestapt naar twee poules in de winnaar ronde en een knock-outsys- teem in de verliezerronde. Winnaars van de verliezerronde werden Mark Boode Nanco Holmer, door met 3-1 te winnen van André Schuchard en Chris tel Stoel. De hoogste finish was met 112 voor Robin Koning. Germa Harbers en Suzan van de Leur waren de beste dames. De maximale score van 180 werden gegooid door Jaap Huisman en Henk Potman. De volgende wedstrijd is zon dag 8 maart bij Bar 't Mossink. www.goudenkeun.tk HOLTEN - Kinderen van acht tot en met twaalf jaar kunnen woensdag 28 januari om 14.00 uur meedoen met een wedstrijd tennissen op de populaire spel computer Nintendo Wii. Sinds enkele weken beschikt de bibliotheek in Holten over een HOLTEN - Directeur Joop Munsterman van Wegener Huis-aan-huisMedia - onder meer uitgever van het Holtens Nieuwsblad - heeft afgelopen dinsdag een sponsorcontract met de triatlon in Holten ondertekend. Hiermee sponsort het Holtens Nieuwsblad de 25ste triatlon, welke helemaal in het teken staat van de Europese kampioenschappen. Daarnaast wordt de naam van de weekbladenweb site deweekkrant.nl verbonden aan de Zwemloop. ZUTPHEN - Onder het toe ziend oog van een volle zaal werden vorige week zondag de rijders van het MXN Segers- team aan het publiek voorge steld. Dit jaar gebeurde dat door Halts Stolk die zich een goed vervanger toonde van Herman Hoff die voor dit jaar de rol toeschouwer vervulde. Mike Bolink behaalde afgelo pen jaar de derde plaats in het NK jeugd 65cc grote wielen. De Holtenaar (midden voor op de foto) gaat dit jaar voor een stap je hoger. Broer Dann Bolink (rechts voor ste rij op de foto) gaat voor goe de klasseringen bij de MON jeugd. Dann zal dat doen bij de 85cc grote wielen bij de MON en indien mogelijk bij de Jumbo ONK's. Hij zal bij het IMBA EK van start gaan. FOTO: HENRY OUNNEWIND

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19