Politieke partijen luisteren naar burgers Stokkums Toneel komt met Koestukken 7 Meldpunt gemeente gezocht: diabetes type II (suikerziekte) patiënten "Gezondheid in de schijnwerpers" geneesmiddelenonderzoek mensenwerk UITNODIGING meedoen of meer weten? Voor de presentatie: pijnlijke schouders heuppijn pijnlijke gewrichten krampen in benen of voeten rugpijn pijnlijke knieën - koude benen en voeten etalagebenen Parkgebouw Rijssen Oosterhofweg 49 7461 BT Rijssen Dinsdag 27 januari 2009 16 RUSSEN/ HOLTEN - De gezamenlijke politieke par tijen in Rijssen-Holten houden dinsdag 3 februari in de hal van het gemeen tehuis een politieke avond. Bezoekers kunnen daarbij hun eigen mening laten horen. Dit voorjaar starten de po litieke partijen met het ma ken van hun politieke pro gramma's. In deze pro gramma's kan men lezen wat de partijbelangrijk vindt voor Rijssen-Holten. De programma's worden gebruikt voor de verkiezin gen van de gemeenteraad in 2010. De avond is bedoeld voor inwoners, verenigingen, organisaties, kerken, on dernemers en alle anderen die hun stem willen laten horen aan de politiek. Is er een onderwerp waar men een warm hart aan toedraagt? Of heeft men een idee waarvan men vindt dat de politieke par tijen dat moeten weten? Men krijgt een aantal mi nuten de tijd om ideeën voor het voetlicht te bren gen. De politieke partijen luisteren naar het verhaal en gebruiken mogelijk de ideeën in hun politieke programma's. Op deze manier denkt men mee aan een sterk en gezond Rijssen-Holten. De avond wordt gehouden in de hal van het gemeen tehuis Rijssen-Holten op dinsdag 3 februari van 19.00 tot 22.00 uur. Het sprekersuur is van 20.00 tot 21.00 uur. Aanmelden kan tot uiter lijk vrijdag 30 januari. Dat kan via een e-mail te stu ren naar de griffier: grif- fie@rijssen-holten.nl Voor onderzoek naar een middel ter behandeling van Diabetes Type II (suikerziekte) zoekt PRA International mannen en vrouwen tussen de 18 en 75 jaar die: bereid zijn om gedurende een periode van 20 dagen (19 nachten) in ons onderzoekscentrum te verblijven; suikerziekte (Diabetes Mellitus type II) hebben, waarbij de suikerziekte stabiel is voor minimaal drie maanden op een behandeling van metformine alleen (850-1000 mg twee keer per dag) of in combinatie met een sulfonylureum- derivaat (bijv. Tolbutamide, Diamicron, Gliclazide, Amaryl en Glibenclamide); niet roken of licht/matig roken; bereid zijn om (na overleg met uw eigen huisarts) twee weken voor het onderzoek te stoppen met het gebruik van de eigen bloedsuikerverlagende medicijnen, behalve met metformine (zogenaamde uitwasfase). Dit gebeurt onder intensieve begeleiding van een arts; bereid zijn om voor het onderzoek een medische keuring te ondergaan; pejriode onderzoek Groep 1 Instructiedag en start eventuele uitwasfase eigen medicatie 17 maart 2009 Kliniekperiode 29 maart - 17 april 2009 Groep 2 Instructiedag en start eventuele uitwasfase eigen medicatie 14 april 2009 Kliniekperiode 26 april - 15 mei 2009 Groep 3 Instructiedag en start eventuele uitwasfase eigen medicatie 12 mei 2009 Kliniekperiode 24 mei - 12 juni 2009 vergoeding 2.503,- Daarnaast ontvangen deelnemers een reiskostenvergoeding van 0,19 netto per km, met een minimum van 12,- en een maximum van 160,- (840 km) per retourreis, ongeacht de wijze van vervoer. PRA International Wij zijn altijd op zoek naar mannelijke en vrouwelijke vrijwilligers van 18 tot 80 jaar die mee willen werken aan onze geneesmiddelenonderzoeken. Jaarlijks doen ongeveer 2.000 gezonde vrijwilligers en patiënten er aan mee. Zonder vrijwilligers kan geen onderzoek worden gedaan. Zonder onderzoek komen geen nieuwe medicijnen beschikbaar. PRA International is een onafhankelijk wetenschappelijk instituut in Zuidlaren dat onderzoek verricht voor bekende internationale farmaceutische bedrijven. Soms gebeurt dit in samenwerking met (universitaire) ziekenhuizen. Ja, ik ben geïnteresseerd in de onderzoeken van PRA International m.b.t. diabetes en ontvang graag meer informatie. geboortedatum lengte gewicht adres postcode woonplaats telefoonnummer e-mailadres Stuur deze bon in een gesloten envelop (zonder postzegel) naar PRA International. Antwoordnummer 22224. 9470 VG Zuidlaren. MARKELO - Het Stokkums Toneel geeft in februari voor de 34ste keer de jaar lijkse uitvoeringen in het sfeervolle en gezellige ge bouwtje bij de school in Stokkum. Het stuk heet Koestukken 7. Het gaat om een blijspel in drie bedrijven, geschreven door Harm Dijkstra. Het stuk speelt zich af op een boerderij waar wedu we Anna Scholten de scep ter zwaait, echter het wordt haar allemaal even te veel, daar iedereen in huis het werk op Anna afschuift Op verzoek van zuster Van der Zwil gaat Anna voor een aantal weken het huis uit. Naast Anna wonen ook zoon Dirk, dochter Alida, oom Hendrik (die lijdt aan slaapziekte) en oma, die wanneer het haar uit komt dementerend is, op de boerderij. Nu Anna vertrokken is zul len zij de huishouding draaiende moeten houden en dat valt nog niet mee. Maar ze krijgen hierbij hulp van twee verpleeg sters en een dokter die alles in goede banen proberen te leiden onder nieuwsgie rige blikken van de postbo de en de buurvrouw. Dit alles zorgt voor de no dige opstand maar ook voor heel wat kostelijke si tuaties. Hoe dit allemaal verder afloopt kunt u zien bij het Stokkum's toneel. Speeldata zijn: vrijdag 13 februari, 20:00 uur; zater dag 14 februari, 20:00 uur; zondag 22 februari, 14:00 uur; zondag 15 februari, 14:00 uur; woensdag 25 fe bruari, 20:00 uur; vrijdag 20 februari, 20:00 uur; vrijdag 27 februari, 20:00 uur; za terdag 21 februari, 20:00 uur; zaterdag 28 februari 20:00 uur. Kaarten kunnen worden besteld vanaf woensdag 28 januari 's avonds vanaf 19.00 uur via telefoon 0547-362054. RIJSSEN/ HOLTEN - Niets meer gehoord over de ge stuurde brief of e-mail aan de gemeente? Wie vragen heeft over de wijze van afhandeling, scha kel dan de burgercontact functionaris in: Hans Sleijs- ter, telefoon 0548-854 720, e-mail h.sleijster@rijssen- holten.nl. Het gemeentelijk meldpunt is te bereiken op 0548-854 856. Bij de gemeente komen dagelijks veel meldingen binnen. Hiervoor is de meldlijn ingesteld: 0548-854 856. Men kan de melding ook via de website doorge ven. Alle meldingen worden op één plek verzameld en van daaruit verspreid in de organisatie. Het gaat om ruim 90 meldingen per week ofwel bijna 5.000 per jaar. De gemeente Rijssen- Holten vraagt burgers om hulp bij het signaleren van mankementen in de open bare ruimte. Zo streven wij samen met u naar een scho ne, prettige en veilige leef omgeving. Het zijn meestal meldingen over: de openba re ruimte (gaten ih de weg, losliggende stoeptegels, ka potte straatverlichting); of het kan ook gaan over het niet legen van de vuilcontai ner, verstopte riolering of meldingen over overlast (bijvoorbeeld stank en la waai). Het maakt niet uit of men de melding digitaal, schriftelijk of mondeling doet; in alle gevallen onder zoekt de gemeente de mel ding en wordt er zo nodig contact gezocht om de pre cieze aard van het probleem na te gaan. Het kan zijn dat men ter plaatse gaat kijken, al dan niet samen met de melder. Het komt ook regel matig voor dat de situatie al bekend is zodat een nader bezoek achterwege blijft. Aan de telefoon of aan de balie vraagt men de melder om gegevens (naam, adres en woonplaats), zodat de gemeente eventueel con tact kan opnemen bij een onduidelijkheid en over de afhandeling. Soms wordt er doorgevraagd over waar het precies om gaat. Dat door vragen kost even wat tijd maar een duidelijke en complete melding bespaart later weer tijd bij de afhan deling. De meeste klachten worden binnen 2 tot 3 werk dagen opgelost. Wij wejken nog aan het vooraf duide lijkheid geven van de maxi male behandelingsduur. De servicenormen staan op de website bij Digitaal Loket; de papieren vorm van de dienstverlening van de ge meente Rijssen-Holten is verkrijgbaar bij de receptie in de publiekshal. Bel gratis met PRA International op werkdagen tussen 8.00 en 18.00 uur: 0800-7427622 vanuit Nederland, 0800-73014 vanuit België en 0800-1860374 vanuit Duitsland. Vermeld hierbij de studiecode 082021. Of e-mail naar vrijwilliger@PRAintl.com www. vrij willigerPRA. com Wij informeren u vrijblijvend over het voorkomen en behandelen van ongemakken, zoals: Ook krijgt u nuttige tips om in een goede conditie te blijven. De presentatie wordt gehouden op maandag 2, dinsdag 3 en donderdag 5 februari 2009 in: aanvang: 10.00 uur. Om ca. 14.00 uur is de presentatie ten einde. U wordt door ons ontvangen met een kopje koffie of thee. Tussen de middag wordt u een lunch bestaande uit een kop soep en een belegd broodje aangeboden. Na afloop krijgt iedere bezoeker een interessant geschenk en iedere klant krijgt een goed gevulde tas met wellness producten. De presentatie wordt u aangeboden door een gediplomeerd natuurgenees kundig gezondheidsadviseur van de firma "ANN VORSTELIJKE WELLNESS' Aanmelding telefonisch met vermelding van de door u gekozen datum op: Tel. 06 15031725 van maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 16