Overijssel groot succes m Niemand aan de kant! [oekplaatje provincie OveHjSSel Op zoek naar een nieuwe baan? iel Volksvertegenwoordiger in beeld Jan Jaap Kolkman (PvdA) Heb je zin om je in te zetten voor een mooie en uitdagende provincie waar het goed wonen, werken en leven is? Kijk dan snel op onze nieuwe vacaturesite: WWW.WêrkgnbljBVêl ;.y' nl edactie Johan Kroes, Claudi Groot Koerkamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel.nl In Overijssel zijn de gevolgen van de internationale kredietcrisis te merken. De provincie Overijssel heeft êf altijd aan gewerkt óm zo véél mogelijk ménsen aan het wérk te krijgen en te houden. Zeker nu is dat belangrijk. Dus we zetten er nog een stevig tandje bij. De provincie Overijssel neemt zes maat regelen onder het motto Niemand aan de kant. We komen met Starterskredieten en extra subsidie mogelijkheden voor Innovatieve ideeën, want dat levert banen op. We stimuleren de toeristische sec tor - want juist nu vieren meer mensen vakantie in eigen land. Laat ze maar naar Overijssel komen, dat is goed voor de economie. We maken het gemak kelijker om subsidie van de provincie te krijgen door ingewikkelde regels te schrappen Dat scheelt kost bare tijd, Samen met het UWV, onderwijsinstituten en werkgevers werken we aan mobiliteitscentra, waar mensen die hun baan verliezen worden bege leid naar ander werk, al dan niet met scholing. En we zorgen ervoor dat we onze investeringen in innovatie, in nieuwe slimme ideeën, die voor later gepland staan eerder doen. Want crisis kom je het beste door door beter te worden in datgene waar je al goed in bent. Zodat niemand aan de kant komt te staan. Carry Abbenhues, gedeputeerde voor Economie, Toerisme en Arbeidsmarkt lij 3.000 dieselauto's in Overijssel zijn roetfilters ingebouwd dank- llj een subsidie van de provincie Overijssel. Per auto leverde dit len verlaging van de roetultstoot op van 30 tot 50%, lichtkwaliteit is een belangrijk maat- Chappelijk en politiek onderwerp in lederland en ook in Overijssel, Te ioge concentraties schadelijke stof- zo3ls fijnstof en NOx, zijn slecht ior de volksgezondheid. Van de derlandse uitstoot van fijnstof is rkeer, met circa 40%, een belang- ke veroorzaker, Die vervuiling, in de irm van zeer kleine roetdeeltjes, is ioral afkomstig van dieselmotoren. feo Rietkerk, gedeputeerde voor limte. Wonen en Milieu: "Provincie /erijssel hecht zeer veel belang in de verlaging van de uitstoot van jhadelijke stoffen en heeft diverse maatregelen genomen om de uit stoot te verminderen. Het bevorderen van schoon verkeer door middel van subsidies op roetfilters bleek een groot succes, De regeling startte in 2007 en eindigde in december 2008. Het beschikbare bedrag Is volledig benut!" Naast deze subsidie investeert Overijssel in totaal 4 miljoen euro in schoner openbaar vervoer en in het stimuleren van het rijden op schone brandstoffen zoals aardgas en bio gas. Zij doet dit in nauwe samenwer king met gemeenten en bedrijfsleven. lossing zoekplaatje december: Basisschool Het Kompas in uwleusen. Wij hebben veel reacties ontvangen en hebben hier e winnaars uitgekozen. Deze hebben inmiddels een prijs tvangen. erijssel is een provincie met ver- sende, mooie en rustgevende Rieden. Weet u bijvoorbeeld ar deze foto is genomen? Zo stuur dan uw oplossing voor idag 6 februari 2009 op een efkaart naar: provincie Overijssel, v Zie Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar nieuwsredactie@overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermel den. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Jan Jaap Kolkman uit Deventer is voorzitter van de Statencommissie Ruimte, water en duurzaamheid. In die hoedanigheid heeft hij alles te maken met het proces rondom de Omgevingsvisie. Hét pro vinciale beleidsplan voor de fysieke leefomgeving van Overijssel. Met deze visie geeft de provincie Overijssel de richting aan voor de ontwikkeling van Overijssel tot 2020 en verder. In het dagelijks leven geeft Kolkman leiding aan het veertig medewerkers tellende Vannimwegen, een adviesbureau voor bou wen en wonen in Amsterdam. Jan Jaap Kolkman benadrukt het belang van het meedenken door Overijsselse burgers over de Omgevingsvisie. "Het gaat namelijk over de toe komst van onze provincie. Een provincie waar ook onze kinderen en kleinkinderen goed kunnen leven, wonen en werken." De Omgevingsvisie lijkt een abstract stuk. Maar wanneer de schets van het Overijssel van de toekomst op tafel komt wordt alles meteen een stuk tastbaarder. "Hoe gaat jouw gemeente, jouw leefomgeving, dus jouw achtertuin er uitzien? Welke ruimte is er voor bouwen, wonen, voor industriële ontwikkelingen, voor natuur en infrastructuur? Denk daarbij aan discussies over de verrommeling van de ruimte en de hoeveelheid bedrijventerreinen, de schaalvergroting van de land bouw en de megastallen en aan de toekomst van de kwaliteit van het wonen in de steden en de dor pen." Provinciale Staten stellen in juni/juli de defini tieve Omgevingsvisie vast. Jan Jaap Kolkman: "Maar vóór die tijd willen we zoveel mogelijk de meningen en inzichten van inwoners horen. Ik roep dan ook iedereen bij deze op: kom uit je stoel en denk met ons mee. Neem die moeite en laat je informeren bij de Informatiekaravaan. Heb je aanvullingen of opmerkingen, dien dan een zienswijze in. De poli- tiek kan immers niet zonder de burger!"

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 15