Bort Koelewijn leest kinderen Holterenk voor Holtens Nieuwsblad 11 Cursus meditatie brengt eigen gedachten tot rust Peutervoorstelling Anton kan toveren HV Holten Geen hindernis is te zwaar voor Peter Baan Uitslag heren handballers Sporter Nominatie voor Peter Baan Brand in schoorsteen I Kortnieuws Bijeenkomst Passage over zigeuners SaUandse vertaling op website gemeente Actiegroep rondweg HOLTEN-De Nationale Voorleesdagen zijn afgelo pen woensdagmorgen 21 januari gestart. Dinsdag 27 januari 2009 Z 'Het geeft veel voldoening' HOTLEN - Het wil de dames van HV Holten maar niet lukken punten te pakken. Zaterdag speelden de dames uil tegen het fysiek sterke AAC in Arnhem. De thuiswedstrijd eindigde destijds in een gelijkspel dus er was alle hoop dit keer winst uit deze wedstrijd te halen. De eerste helft verliep redelijk en de da mes gingen met een ruststand van 15-10 de kleedkamer in. Ze hadden het moeilijk tegen de defensieve 6-0 dekking van AAC. Ze kwamen terug tot drie doelpunten. Helaas nam AAC daarna het initiatief weer over en verloren we met 30-23. HOLTEN - Dat survival geen sport voor mietjes is, beaamt Peter Baan. De Holtenaar weet precies hoe zwaar survival is, maar kan er goed mee uit de voeten. Het veroveren van de Nederlandse titel bij de vetera nen heeft hem een nominatie opgeleverd tot 'Sportman van het jaar'. Baan (44) was bij het NK Survival in Leeuwarden de beste 40-plusser. Wat misschien nog wel -een betere prestatie was, was zijn achtste plaats in het overall klassement. Naast het NK bracht Baan ook de competitie 2007-2008 over twaalf survivalwedstrijden op zijn naam. De Holtenaar doet al een jaar of tien aan survival en is lid van Wezepe. De trainings- baan ligt in Lettele en wordt we kelijks bezocht. "Het is leuk om te doen en het geeft veel voldoe ning als je een zware wedstrijd hebt volbracht. Je hebt veertig tot zestig hindernissen en je mag er niet één missen. Het is een harde strijd, waarvoor je kracht, snelheid, souplesse en conditie nodig hebt. Vooral conditie is heel belangrijk", al dus Baan die eigenlijk per toeval in de survivalsport verzeild raakte. "Kameraden van me de den met een team mee aan een survival en toen er eentje uitviel vroegen ze mij om in te vallen. Ik wilde wel, maar dan moest ik niet verder dan tot aan mijn en kels in het water, heb ik ze ge zegd. Dat was goed, maar uit eindelijk stond het water tot aan mijn nek. Ik doe dit nooit weer, heb ik direct gezegd. Ik was he lemaal onderkoeld. Maar later komt er dan toch de voldoening dat je het gedaan hebt." Baan is inmiddels alweer druk bezig met de nieuwe competitie 2008-2009 die bestaat uit tien wedstrijden in Nederland en twee in België. Doorgaans ko men er zo'n 250 deelnemers aan de start waaronder onge veer 100 veteranen. "Bij de laat ste twee wedstrijden in Neede en Vollenhove ben ik tweede geworden overall. Beide keren zat ik achter Joost Velthorst, maar dat is niet zo raar want Velthorst is oppermachtig. Hij is de Sven Kramer van de survi val", aldus Baan die bij de vete ranen het klassement aanvoert en overall de derde plek in neemt. "Mijn doel voor dit jaar is om zo hoog mogelijk te eindi gen in het overall klassement", zegt Baan die onlangs in Bel trum van start ging, ondanks een griepje. "En dat was een verkeerde beslissing, want ik ben nu nog niet hersteld van dat griepje." JAARVERGADERING HOLTEN - Passage' Holten houdt donderdag 29 januari haar jaarvergadering. De bij eenkomst wordt gehouden in de Kandelaar en begint om 20.00 uur. Na het huishoudelij ke gedeelte komt De Vries uit Holten vertellen over de Stich ting Roma Capusu Mie. Zigeu nerkinderen in Roemenië. Be langstellenden zijn welkom. NA INZET TEUN DEIJK HOLTEN - Na vele mailtjes van Teun Deijk richting de gemeen te en via bemiddeling van wet houder Hans ter Keurst is het toch gelukt om de website van de gemeente een Sallandse glans mee te geven. Tot nu was er alleen een vertaling van een 'Welkom in de gemeente Rijs- sen-Holten' te vinden in het Ne derlands, Engels, Duits en het Twents. Hier is dus nu het Sal- lands bij gekomen. Omdat er geen wapen of vlag bestaat van Salland, is ervoor gekozen om de knop rechts bovenaan van de website te voorzien van een korhaan. Mocht iemand een betere suggestie hebben, dan kan men dat doorgeven bij de gemeente. Zie: www.holten.nl ENQUÊTE VAN START VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - De raad heeft steeds vastgehouden aan het aanleg gen van het Wansinktracé, het Zilverzandtracé en het verkeer sluw maken van het centrum van Holten. Daarna wordt be zien hoe aan fase 2 uitvoering kan worden gegeven. In fase 2 komen de rondwegen en de doorgetrokken Waagweg in beeld", aldus de gemeente. Jan sen is van mening dat de ge- meente de provincie een ver keerd beeld heeft geschetst over de situatie. De middenstand lijkt tegen de plannen voor de rondweg te zijn, zo denkt Jan sen. 'Ze zijn bang dat onze actie succes oplevert. Als er druk komt op de rondweg, dan ver wachten ze vertraging in de uit voering van het komplan, wat ten koste gaat van het centrum. Daar kan ik wel in mee voelen." (Johan lansen: 0548-366765 of joh.jansen@planet.nl). HOLTEN - In het Integraal The rapeutisch Centrum aan de Kei- zersweg 25 in Holten begint donderdag 5 februari een elf bij eenkomsten durende cursus meditatie. Herontdekken wat altijd al in ons zit. Meditatie geeft zuiverder en levendiger denkvermogen. Vaardigheden om de uitdagingen en frustra ties van het leven aan te kun nen. Meditatie helpt om beter inzicht te krijgen en om gevoeli ger te worden. Meditatie be zorgt een gevoel van eenheid en onderlinge afhankelijkheid en een groter zelfbewustzijn. Me ditatie heeft als doel tot rust brengen, van gedachten. Informatie: www.eigen-wijs- heid.com of telefonisch via Ca- rola Stam 0548-363123. HOLTEN - Poppentheaterma ker Rik Rikken verzorgt zondag 1 februari om 14.00 uur een theatervoorstelling speciaal voor peuters van 2 tot en met 6 jaar verzorgen in de ontmoe tingsruimte van dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten. De voorstelling heet 'Anton kan toveren' naar het ge lijknamige boek van Ole Kön- necke. Dit boek is gekozen tot prentenboek van het jaar en heeft tijdens de Nationale Voor leesdagen volop in de belang stelling gestaan. De toegang be draagt 4 euro per persoon. Kaarten reserveren is mogelijk op werkdagen, tijdens kantoor uren bij de Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk aan de Tuinstraat 2 of bij de biblio theek in Holten. Telefonisch re serveren kan ook: 0548-36 27 55. HOLTEN De handbalheren konden de opgaande lijn van de afgelopen twee wedstrijden niet voortzetten. Uit tegen The Fly ers uit Wijchen was een helft niet genoeg. Na een aanvanke lijke achterstand (7-3) kwam Holten met goed spel terug tot 8-8. De wedstrijd ging daarna gelijk op wat een 14-14 stand bij rust opleverde. Na rust kon Hol ten tot 19-17 bijblijven. Daarna benutte de thuisploeg de kan sen beter en kon het uitlopen naar een 27-21 overwinning. HOLTEN - Brandweer en politie kregen afgelopen zondag 18 ja nuari om 19.30 uur melding van een schoorsteenbrand aan de Postweg in Holten. De bewoner vertelde dat hij zijn schoorsteen niet geveegd had sinds hij er vijf jaar geleden kwam wonen. Een schoorsteenveger had hem verteld, dat vegen niet nodig was, zolang hij maar schoon hout verbrandde. Helaas bleek dit advies niet juist te zijn. HOLTEN - Peter Baan is genomineerd als Sportman van het jaar 2008 van de gemeente Rijssen-Holten. Hij heeft meegedaan aan de Nederlandse kampioenschappen Survival en kan van deze tak van sport maar geen genoeg krijgen. foto: iohan bolink De openbare dalton basis school De Holterenk deed daar ook aan mee. Burgemeester Bort Koelewijn las de kinderen van deze school voor. Zo'n honderdvijftig kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 zaten aan zijn lippen gekluisterd. Koe lewijn las een verhaal van Ria Lazoe voor uit het boek 'Keet in de Klas' (verhalenbundel). De Holterenkschool was erg blij dat de burgemeester bereid was voor te lezen. "Dit is goed om het thema lezen onder de aan- dacht te brengen van kinderen j en stimuleert het leesgedrag", aldus Titia Wagenvoort intern begeleider en leerkracht van de Holterenkschool in Holten. De kinderen luisteren aandachtig naar het verhaal van burge meester Koelewijn. foto: freddie paalman De Nationale Voorleesdagen zijn meer dan alleen het Voor leesontbijt. Bibliotheken en boekwinkels organiseren van 21 januari tot en met 31 januari passende activiteiten. Voor meer informatie kan men de website raadplegen: www.denationalevoorleesda- gen.nl

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 11