Wie is deze buutredner? Holtens Nieuwsblad 3 Bedenker Wereldtijdpad baalt van vernielingen Film Bhudda's Lost Children in Boschkamp Bijeenkomst over blauwtong Column De messe bint e slepp'n. HOLTEN-Floor Looy, de bedenker van het We reldtijdpad tussen Rijs- sen en Holten, kan niet zoveel met de kritiek vanuit Espelo op het cul tuurhistorische pad. HOLTEN -Niemand minder dan acteur Jan Rie- sewijk, beter bekend als Mans Olde Weenink van de regionale soapserie Van Jonge I^ett en Oale Groond komt zaterdag 24 januari naar Keunedarp Lacht van de CV de Fienpreuvers bij De Poppe. Agenda Sportagenda Dinsdag 13 januari 2009 Looy wil enquete HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis De Boschkamp wordt donderdag avond 15 januari om 20.15 uur de film Bhudda's Lost Children gedraaid. De entree bedraagt 3,50 euro. In de grensgebieden van Thailands Gouden Drie hoek, een ruige streek met veel drugssmokkel en arme volks stammen, heeft een man zich gewijd aan het welzijn van de kinderen. De boeddhistische monnik Phra Khru Bah, een voormalige Thai boxer, reist te paard alle dorpen af om ge zondheidszorg en educatie te verspreiden onder dorpsbewo ners die geen enkele steun on dervinden van een overheid. DIJKERHOEK - Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting en LTO Noord Rijssen-Holten houden een gezamenlijke ledenbijeen komst in het Bonte Paard. Deze wordt maandag 19 januari om 20.00 uur gehouden. De onder werpen zullen zijn: B.V.D. be strijding en de laatste stand van de blauwtong. Hiervoor is H. Hage uitgenodigd. Hij is werk zaam bij de gezondheidsdienst voor dieren. Hij zal een inlei ding houden over de ziekten en de bestrijding hiervan. Jeanet Brandsma van de LTO vakgroep melkveehouderij zal vertellen wat de LTO hier in kan beteke nen, en wil graag met de aanwe zigen een discussie aangaan. Doar is hèèl wat löss e maakt. Het is good det ter nog één kèèr wordt prebèèrt, um den Noordelijken Rööndweg van de gröönd te krieg'n. Zö völle mèèns'n, zó völle zinn'n, zó völle wörste, zó völle pinn'n. Loat het duudlijk weer, de Vèèrkaante Viefkop zit in het kaamp van'n Noordelijken Rööndweg. Neet um de WD in de köónte te kroep'n en ók neet um bie wat vunne groe pering in't gevlei te kómm'n. Det de HHV aans dech, det is hun good rech, ma getuugt neet van inzich. De Noordelij ke rööndweg hef vuur het centrum gen enkele functie, zö proat ze. Det mag klopp'n, ma wa vuur al die klaant'n, diet in det centrum wilt wèèr. Op twei kaant'n wordt onts- luutingswèèg'n vuur de wie- ke, straks gebruukt um't re gionale verkèèr of te wikkeln. In Hèèt'n hebt ze ne mööi'n rööndweg. Toen't de weg nog duur Hèèt'n leup, wörd'n der duur hen e jach, zöönder te stopp'n. Doar hef de mid- d'nstaand niks an. In Hoolt'n is det neet aans en det wördt ök neet aans. Ai't centrum ofsluut en het Zilverzaand en HJ Waansik aniegt, kriej doar de verkèèrsdrökte. Ongeluk- k'n, die kómt der van. Nog mèèr as't der ööit op'n Kol al die jonge gezinn'n bie kómt. Doarumme goa'k vuur Noord en vuur de leu, diet straks an de HJ Waansik, Industriestro- ate, Drost'nweg, Waagweg, Stationsweg en Darpstroate wönnt. De Hoolter en de leu, diet hier wilt wèèr, mött rösdg in het centrum könn'n kóm m'n, doar biwwe het duurgo- ande verkèèr neet vuur neu- rig. Det ter wat gebuur'n mött is duudlijk. Det kan. Houwt ter mar is ne wekke de peuile vuur bie Vosman en't Klavier, dan köi a vaste zeen, wat ter oaver'n Kol vlug. Misschien hèwwe dan in de gaat'n hoe neurig of den rööndweg is. Hoedeuinig of ze'm aniegt? Verdeept en duur tunnels. Het zal mie jökk'n, doar hèw we leu vuur diet ter vuur duur studèèrt hebt. Het wördt tied det de politieke pertien me- kaa is deepe in de öög'n kiekt. Het wördt tied det ze duudlijk een standpunt in nemmt. Volg'nd joar bint ter verkie- zing'n en dan kan Hoolt'n, de poliüek loat'n zeen, woet ze der oaver dèènkt. De peitien, diet ööit dach'n an de Mais- weg, wèèt woet zö iets op uut drèèjt. Iedereene diet in Hoolt'n wönnt, warkt of win kelt hef rech op zö völle meuglijk röste in ziene stro- ate. Het kan neet zö wèèr det het vuur midd'nstaanders a good is as de naarigheid noar aandem wördt verscheum'n. Wis en waarachtig neet. De Vèèrkaante Viefkop Dat er vernielingen zijn aange bracht in de nieuwe wandellus Dijkermaten vindt hij veel erger. Looy heeft daarvan aangifte ge daan bij de politie en om een onderzoek gevraagd. Wat de reacties op de website www.espelo.nl betreft vindt Looy het jammer dat er negatief tegen het Wereldtijdpad (WTP) wordt aangekeken. Bij de en quête van Herman Nijenhuis kan voorlopig de conclusie wor den getrokken, dat Espelo niet bijster tevreden is over het WTP. Looy: "Ik heb de reacties op de vraagstelling bekeken en je zult begrijpen dat ik het jammer vind dat de ingekomen reacties negatief zijn. Natuurlijk had ik liever een andere uitkomst ge zien. Anderzijds realiseer ik me ook wel dat dit type 'onderzoe ken' niet of nauwelijks repre sentatief te noemen is. Zelf heb ik in de achterliggende tijd Es- Jan Riesewijk is van vele markten thuis. In zijn woonplaats Losser is hij bijvoorbeeld buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand. Daarnaast is hij actief lid van de accordeonvereniging en staat zijn huis vol met een enor me verzameling heiligen- en Ma riabeelden. Zijn eigen gezinssituatie lijkt erg veel op dat van zijn karakter in de serie, want ook Jan is een jonge vader. Naast zijn lidmaatschap van de carnavalsvereniging de peloërs gesproken die zich wel positief over het WTP uitlieten. Maar ook uit die reacties trek ik geen vergaande conclusies, om dat ze net zo toevallig tot stand kwamen als die van de enquête op Espelo Online. Daarom ver wacht ik meer van een goed op gezet onderzoek dat de Stich ting WTP in de loop van vol gend jaar wil laten uitvoeren onder de bewoners van Rijssen- Holten. Bovendien is tegen die tijd het voltooide WTP een half jaar operationeel, inclusief di verse themawandelingen en evenementen. Verder hoop ik dat onze voorlichtingsactivitei ten in de komende tijd eventu ele misverstanden uit de weg kunnen ruimen en de waarde van het WTP voor Rijssen-Hol ten over het voetlicht zullen kunnen brengen. Zo heeft de vereniging van Plattelandsvrou wen in Espelo bijvoorbeeld mij Gaffeloaskes is hij ook actief bij De Böggelrieders in Losser. Deze folkloregroep heeft de beschik king over enkele tientallen prachtige ouderwetse 'velocipe des', fietsen met een groot rad voor en een klein rad achter. uitgenodigd in april een avond te vullen met de ins en outs van het WTP." De vernielingen die in de perio de van de kerstvakantie aan de nieuwe wandellus Dijkermaten zijn aangericht vindt Looy 'veel vervelender' dan de kritiek op Espelo.nl. De nieuwe wandellus kwam pal voor de kerst gereed. De route sluit aan op wandellus Holterberg en loopt van de Jeur- linksweg via de Oude Deventer- weg, Vijfhuizemveg, Van Noot- ensweg, Maneschijnsweg en Dijkerhoekseweg naar Dijker- hoek en loopt vervolgens via de Oude Deventerweg weer temg naar de Jeurlinksweg. De lus be slaat de periode van 1361 tot 1732. Looy: "Deze week bleek dat tijdens de kerstvakantie een kleine dertig jaarpalen ernstig zijn vernield of zelfs zijn verd wenen. De schade wordt ge schat op 2500 a 3000 euro." Mans brengt op Keunedarp Lacht een geheel nieuwe buut- optreden. Kaarten voor Keunedarp Lacht, zaterdag 24 januari bij de Poppe, zijn verkrijgbaar bij Blokker va de Maat en Foto ten Velde. JANUARI Foto-expositie Voetsporen, Boschkamp, vrijdag 12 december 2008 - donderdag 29 januari 2009 Inschrijving Triathlon Holten: www.ectriathlon2009.eu, Holten, maandag 15 december 2008 - donderdag 15 januari 2009 Foto-expositie Eten en gegeten worden, Natuurdiorama Holter berg, zaterdag 20 december 2008 - zondag 1 februari 2009 Goochelshow Magic John, Boschkamp, woensdag 14 januari 2009, 14:00 Oudpapiercontainer, De Hol- terenk, Holterenkstraat 1 Holten, woensdag 14 januari 2009 - vrij dag 16 januari 2009 Film Bhudda's Lost Children, Boschkamp, donderdag 15 janu ari 2009, 20:15 Première toneelstuk OCH Een erfenis vol verrassingen, Holten, vrijdag 16 januari 2009 Lezing Holtengroep: De mys tiek van het woord, Kandelaar, vrijdag 16 januari 2009 Koffieochtend Carlos Flores over expositie Voetsporen, Bosch kamp, vrijdag 16 januari 2009, 9:45 - 11:45 Oudpapiercontainer, Bos- school Espelo, zaterdag 17 janu ari 2009 ATB-tocht Holterberg Classic, Meermanskamp Holten, zondag 18 januari 2009 Bijeenkomst LTO Noord: BVD bestrijding en laatste stand blauwtong, Bonte Paard, maan dag 19 januari 2009, 20:00 Oudpapiercontainer, De Re genboog, Schoolstraat 9 Holten, maandag 19 januari 2009 - woensdag 21 januari 2009 Oudpapiercontainer, Haar- school, Ab Jansenstraat 30 Hol ten, maandag 19 januari 2009 - vrijdag 23 januari 2009 Nieuwjaarsbijeenkomst NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, don derdag 22 januari 2009 PCB verantwoordingsbijeen komst, Mee-loket, Smidsbelt 6 Holten, donderdag 22 januari 2009, 14:30 - 16:30 Loting startplaatsen Triath lon Holten, Holten, vrijdag 23 ja nuari 2009 Oudpapiercontainer, Basis school Dijkerhoek, Dijkerhoekse weg 30 Dijkerhoek, vrijdag 23 ja nuari 2009 - maandag 26 januari Oad Holterbergcrossloop, Meermanskamp, zaterdag 24 ja nuari 2009 Keundedarp Lacht, CV De Fienpreuvers, De Poppe, zaterdag 24 januari 2009, 20:00 VOETBAL BLAUW WfT Zaterdag 17 januari SP Daarle 1 - Blauw Wit 1 14:30 Blw Wit 2 - Hardenberg 2 12:30 Blw Wit DAI - Buurse DAI 11:00 Blauw Wit Cl - ABS C2 12:45 Dinsdag 13 januari (futsal) Blw Wit 1 - Colmschate 1 22.00 W HOLTEN Vrijdag 16 januari (futsal) Oranje Boys 3 - Holten 1 22:00 HANDBAL HV HOLTEN Donderdag 15 januari Holten R1 - Kwiek Gibo R1 19.00 Zaterdag 17 januari Holten BI - Schalkhaar B2 14.00 Holten B2 - Broekland B2 14.55 Achilles C4 - HV Holten C216.15 Holten DJ1 - LHC Dj1 12.30 Holten DJ2 - Vrwaarts DJ2 13.15 Zondag 18 januari Holten A1 - Wesepe A1 10.00 Holten D1-OBW 13.30 Holten D2 - Nw Heeten 2 14.45 Holten D3 - CVO 3 11.05 Holten Hl - GROL HV 1 12.20 Voor zo'n drieduizend euro zijn enkele palen van het Wereldtijdpad vernield, rata sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 3