Wie is deze rappende Dijkerhoekse veehouder? Start workshop acryl en olieverf Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Uitslagen Vfscheid Bertus en Rikie doen het rustiger aan Wik nbraak aestelauto Receptie VV Holten schietclub Eendracht Kerkdiensten 10LTEN - Visspecialis- :n Bertus en Rikie Get- ate van Reinaardus Vis aan het rustiger aan oen. De Getkates draai- len voor het laatst de ïarkt in Nijverdal. Bertus en Rikie Getkate doen het rustiger aan Familie Meilink dubbel in prijzen Minder vis voor Getkates lok met de markten in Colm- :hate en Schalkhaar stoppen Getkates. In Schalkhaar tonden ze 36 jaar, in Nijverdal elfs 42 jaar. "Het was dan ook en emotionele dag", vertelt tertus Getkate (63). "We heb- en veel leuke reacties gehad van de klanten. Ze vinden het jammer dat ik weg ga, maar ook dat ik wel wat meer rust verdien. Ik zal de sociale contacten zeker gaan missen, want door al die jaren heen ken je veel families en kennissen. Je leeft mee met de mensen. Maar we willen het nu toch wat rustiger aan gaan doen. Niet dat we nu achter de geraniums gaan zitten, hoor. We hebben helemaal geen gera niums. Maar Rikie stopt er hele maal mee en ik schakel van zes- eneenhalve dag terug naar vier dagen. We zijn nog in goede ge zondheid en we willen er wat meer van genieten", aldus Ber- tus die als visverkoper door gaans lange dagen maakt. Het begint 's morgens om half acht en 's avonds om negen uur is het werk klaar. "Toen ik 11 jaar was ben ik al begonnen bij opa Reinaardus. Ik heb altijd met veel plezier in het bedrijf van Reinaardus gewerkt", zegt Get kate die op dinsdag en woens dag bij Reinaardus in Holten blijft werken. Op vrijdag en za terdag staat hij nog als zelfstan dige op de markt in Nijverdal. "Sinds 1966 werk ik een paar dagen zelfstandig. Dat is altijd in goede harmonie gegaan met Reinaardus." Hoe Bertus Get kate de extra vrije tijd gaat invul len is bekend. "Ik ga zeker meer op de Solex rondtuffen. Verder heb ik nog aardig wat oude ra dio's en bandrecorders staan waar ik aan kan knutselen. Ik ben al die jaren met veel plezier naar de markt gegaan. Of het minder is geworden in de vis handel? Absoluut niet. Er ko- \s'vm HOLTEN - Aan de Nagelhout- itraat in Holten werd tussen roensdag 17 december 17.30 tur en donderdag 18 december 16.00 uur ingebroken in een be telauto. Er werd een ruit inge- ilagen en veel elektrisch gereed- ichap weggenomen. De politie is op zoek naar eventuele getui- Zij kunnen het nummer 3900-8844 bellen of anoniem bellen 0800-7000. HOLTEN - De nieuwjaarsrecep tie van Voetbalvereniging Hol ten wordt zaterdag 3 januari om 20.00 uur gehouden op sport park Meermanskamp. Het bestuur nodigt alle leden en sponsoren uit om samen een toost uit te brengen op het nieu we jaar. Maar liefst zestien jubilarissen worden deze avond in het zon- DIJKERHOEK/ HOLTEN - Hij is een rappende veehouder en heeft als bandparodist al op het Prinsenbal van carnavalsver eniging De Fienpreuvers opge treden. Maar ook is hij bekend als goo chelaar en fotograaf. Naar eigen zeggen allemaal met subsidie van het Riagg. Maar liefst 20 jaar heeft hij op getreden als bandparodist en maakte hij dialectrock in de band Gedreagt Oe! Natuurlijk is de veehouder uit Dijkerhoek bekend van zijn vele hilarische sketches voor de DAT Revue tijdens het Dijkerhoeks Feest. Maar voor het presenteren van evenementen, het songfestival, de trekkertrek in Laren en play- backshows in Holten en Dijker- hoek draait hij zijn hand niet meer om. Op dit moment is hij zeer druk met het Openluchtspel Dijker- tember zal worden gehouden. Met als decor, hoe kan het ook anders, molen De Hegeman in Dijkerhoek. Maar voor het zover is, maakt Erik Rensen graag even tijd om men alleen minder collega's. Wie wil er nou nog werken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat? Het lukt echt niet als je je vrouw en je familie niet achter je hebt staan", aldus Getkate die elke dag wel een visje verorbert. "Elke dag haring of makreel is gezond. Daar zitten goede vet ten in. Maar een gebakken wij ting vind ik ook lekker, of schel vis of kabeljauw. Rikie houdt meer van kibbeling en lekker- bekjes. We eten zeker drie tot vier keer in de week vis. En een controle in de kraam moet je dagelijks doen, anders weet je niet wat je verkoopt." HOLTEN - De uitslagen van de onderlinge competitie van de schietvereniging De Eendracht. Geweer klasse A 1. W. Paalman, 163; 2. G.J. van Aefst, 149. Opgelegd 55-plus klasse A: 1. G. Haverslag, 190; 2. W. Leeftink, 178; 3. G. Schuppert, 184. Klasse B: 1. J. Nijendijk, 172; 2. J. Paalman, 168; 3. J. Klooster, 167; 4. H. Kevelham, 165; 5. B. Paal man, 154. Pistool: 1H. Paalman, 166; 2. A. Schuppert, 156. Geknield: 1. D. Overmeen, 71; 2. J. Reinaardus, 68. HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp gaat dinsdagavond 20 januari een cursus acryl en olieverf van start. Bij deze cursus zijn nog enkele plaatsen vrij. Zowel beginners als gevorderden kunnen zich inschrijven en maken zelf de keuze om te werken met acryl of olieverf. Cursisten gaan aan de slag met hun eigen werkstuk. Zoals ieder mens een handschrift heeft, waarmee hij zich onderscheidt van anderen, zo is het ook met tekenen en schilderen. En dat is een leuke ontdekkingstocht. Tijdens de lessen laat de docen te ook veel werk zien van heel uiteenlopende kunstenaars, zo ziet men dat eigenlijk alles mo gelijk is. Toch zijn er basisprin cipes die belangrijk zijn om te weten zoals materiaalgebruik, compositie of kleurenleer. Ook hieraan wordt aandacht be steed. De kosten voor deze cur sus zijn 100 euro voor tien les sen. Opgave: telefoon 0548-36 27 55. HOLTEN - De familie Meilink viel tijdens de afgelopen kerst- fair op een bijzondere manier in de prijzen. Supportersvereni ging der Roodzwarten had na melijk twee prijzen ter beschik king gesteld, waar iedereen door middel van het invullen van de naam, adres en telefoon nummer aan mee kon doen voor slechts 1 euro. Bijna drie honderd strookjes werden inge leverd. Na loting bleek zowel de hoofdprijs (het gevulde dien blad) als de troostprijs (een Big- Bag met boodschappen) aan de naam Meilink gekoppeld te zijn. Aan de Hakkertsweg 22 viel de ene prijs en de andere aan de Vijfhuizenweg 4. HOLTEN - Bertus en Rikie Getkate willen meer van hun vrije tijd genieten. Rikie stopt helemaal met werken in de viskraam, lerwijl Bertus een tandje terugschakelt. Hij zal nog twee dagen per week bij Reinaardus Vis in Holten te vinden zijn en twee idagen op de markt in Nijverdal. Met de markten in Colmschate en Schalkhaar stopt hij helemaal. foto: sander schepf.rman Hervormde Kerk, Dorpskerk Smidsbelt - 31 dec. 19.00 u. ds. S.M. Roozenboom. Dijkerhoek 15.00 u. ds. S.M. Roozenboom. Zo. 9.30 u. ds. S.M. Roozen boom - crèche en nevendienst (na afloop nieuwjaarswensen in gebouw Irene) en 19.00 u. - ds. S.M. Roozenboom (gezamenlij ke dienst). Geref. Kerk De Kandelaar - 31 dec. 17.00 u. ds. AA van der Spek. 1 jan. 10.00 u. ds. AA van der Spek. Zon. 09.30 u. ds. AA van der Spek en 19.00 u. geza menlijke dienst in Dorpskerk. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) -Zon.. 10.00 u. geen opgave. Katholieke Kerk Gebouw Irene te Holten - 31 dec. 19.00 u. comm. en zon. 9.30 u. Gebeds gezinsviering. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Hus-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, KoSingserf 4,7451 XC Holten EIGEN FOTO tijdens Keunedarp Lacht! in De Poppe. Kaarten voor dit spektakel zijn vanaf 2 januari te koop bij Blok ker Van de Maat en Foto Ten Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p. bulth uis@whm .wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.weqenerhuisaanhuismedja.nl aandag 29 december 2008

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5