TT OCH druk aan het oefenen voor nieuw toneelstuk Winterknutselen bij Dondertman Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Kerstdiner Genieten van lekker eten en Abraham Gezien Wandeling en stamppot Medisch Diensten tijdens Kerstnacht ESPELO - Kinderboer derij Dondertman komt op Tweede Kerstdag - vrijdag 26 december - voor het eerst met 'Kerst- Documentairefestival Boschkamp Maandag 22 december 2008 Kerstvaria kinderboerderij Een programma voor het hele gezin met een grote variatie aan onderdelen. Na tien jaar succes met haar Levende Kerststal werd begin dit jaar bewust een punt gezet achter dit veelom vattende evenement. Het ge heel legde langzamerhand een te grote druk op de medewer kers. Kerstvaria biedt de bezoeker een mix van een kerst- en win- terfair. Tussen 13.00 en 20.00 uur is er live muziek, kunnen kinderen met de kerstman mee voor een ritje in zijn arrenslee of de film Mickey's mooiste kerst (Disney) bekijken en kan desge wenst een bezoekje worden ge bracht aan de kribbe met alles d'r op en d'r an. Voor de inwen dige mens is er warme choco lademelk en Glühwein, zijn er natuurlijk weer oliebollen en ditmaal voor de kinderen poffertjes. Willen kinderen lie ver zelf aan de slag voor iets eet baars? Ook dat kan, want onder toeziend oog van enkele her ders kunnen ze in het bos broodjes bakken. Dan is er ook nog een sneeuw koningin die het nietkan laten sneeuwen vanwege de kwade invloed van een vuurkoningin. Zij is ten einde raad en hoopt het tij te kunnen keren met hulp van de kinderen. En wat te den ken van een heuse steltloper? In de middag vouwt hij ballonnen HOLTEN - in Natuurdiorama Holterberg wordt zaterdag 27 december om 13.30 uur een winterwandeling over de Hol terberg gehouden met na af loop: stamppot eten. Na het buffet volgt er een be zoek aan het museum. Vooraf reserveren is verplicht. Reserveren: Natuurdiorama Holterberg, Tel.: 0548-361979. Maatsch. Huisarts Holten, Kei- zersw. 32, telefoon 363553. Cen trale Huisartsenpost Salland, 0570-501777. TANDARTS Eer ste kerstdag: G. Schutte in Rijs- sen. Tel. 0548 513194. Tweede Kerstdag: E. Houck in Holten. Tel 0548 361433. Zaterdag en zondag: D. Kamphuis in Holten. Tel. 0548 362884. Ma. J. Web bink in Rijssen. Tel. 0548 514140. Di. J. van Ofwegen in Rijssen. Tel. 0548 514140. HOLTEN - Na enkele succesvol le voorstellingen in Voorst en Klarenbeek te hebben verzorgd met het toneelstuk 'Verkeerd Verbunden' is toneelclub OCH momenteel in repetitie met haar nieuwe voorstelling. In de eigen oefenruimte 'Het Proathuus' wordt wekelijks ge repeteerd voor het toneelstuk 'Een Arfenis Vol Verrassingen'. Dit blijspel geschreven door Herman van der Aa speelt zich af in de huiskamer van een overleden Baron. Twee dames krijgen onver wachts te horen dat ze als erfge namen zijn opgenomen in zijn testament hetgeen voor de no dige hilarische ontwikkelingen zorgt. Op 16 januari zal Wim Jansen, die van Johan Stukker na 20 jaar voorzitterschap de hamer over nam, het publiek verwelkomen op de première voor het Hol- tense publiek en specialgeno- digden in gebouw Irene. 'Een Arfenis vol verrassingen' heet het nieuwe stuk van OCH. Dit zal voor het eerst worden gespeeld in Holten, foto: johan bolink Met nog een maand voor de boeg, worden de laatste scherpe kantjes bijgeschaafd van de tekstkennis en het spel. Daarnaast zal nog de nodige tijd worden gespendeerd aan de aankleding en het maken van nieuwe coulissen. De setting voor het nieuwe toneelstuk zal weer zeer verassend worden. Huisschilder Anton Stukker is gewaagd ondersteuning te ver lenen voor de artistieke aankle ding. voor de jeugdige bezoekers en tenslotte is er de mogelijkheid om kinderen of desgewenst het hele gezin in Victoriaanse (Dic kens) kleding te laten vereeuwi gen voor een decor van een tra ditioneel dorpspleintje. Donateurs hebben gratis en tree, individuele bezoekers be talen de normale entreeprijs van de kinderboerderij. Wel wordt voor sommige onderde len een (bescheiden) vergoe ding gewaagd. HOLTEN - Open Deur Holten houdt woensdag 24 december kerstnachtdiensten. Thema is Wit Licht. Voorganger is ds. A. van de Spek. Medewerking in de eerste dienst, die om 21.00 uur begint in de Kandelaar, wordt verleend door het gospel koor Credo uit Daarleveen. Me dewerking in de tweede dienst, die om 23.00 uur begint in de Dorpskerk, wordt verleend door Tetsje Nijhuis en Johanna Stam. ESPELO - Nauwelijks een dag na de primeur van Kerstvaria, heeft Kinderboerderij Dondert man winterknutselen. In de educatieve ruimte naast het tij delijke knuffelhok worden za terdag 27 december met hulp van een aantal handige vrijwil ligsters voeder(vet)potjes ge maakt voor vogels. Ook kunnen kinderen 'winterse' theelicht houders van berkenhout afma ken. Deze kunnen desgewenst eveneens worden gevuld met vet en wintervoer. De knutsel- middag duurt van 13.00 en 16.00 uur .Voor ieder onderdeel waaraan wordt deelgenomen wordt een euro gewaagd. Deel namebonnetjes zijn verkrijg baar in de kantine. Tijdens de kerstvakantie is de kinderboer derij alle dagen (inclusief maan dag) geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Alleen op Nieuw jaarsdag blijft de poort gesloten. Vanaf maandag 5 januari geldt weer de beperkte openingstijd: woensdag, zaterdag en zondag telkens van 13.00 tot 17.00 uur. HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis De Boschkamp wordt dinsdag 30 december een documentaire festival gehouden. De kosten zijn 2 euro per voorstelling. De film Earth draait om 14.00 uur. Dit is het meeste unieke en adembenemende portret van onze planeet, van de hand van veelgeprezen documentaire makers Alastair Fothergill en Mark Linfield. Zij zijn erin ge slaagd een documentaire te maken die door middel van in drukwekkende beelden en landschappen, de immense schoonheid en diversiteit van onze aarde laat zien. Hollands Licht start om 16.00 uur. Volgens de mythe heeft Hollands licht buitengewone kwaliteiten. Ontdekt en be roemd geworden dankzij de Hollandse schilderkunst van de 17e eeuw. Maar heeft dit feno meen halverwege de vorige eeuw zijn helderheid verloren? De makers van deze documen taire houden zich bezig met de wagen: Wat is Hollands licht? Wat is waar, wat is mythe? Bhudda's Lost Children begint om 19.30 uur. In de grensgebieden van Thai- lands Gouden Driehoek, een ruige streek met veel drugs smokkel en arme volksstam men, heeft één man zich gewijd aan het welzijn van de kinderen. De boeddhistische monnik Ph- ra Khru Bah, een voormalige Thai boxer, reist te paard alle dorpen af om gezondheidszorg en educatie te verspreiden on der dorpsbewoners die geen enkele steun ondervinden van een ovèrheid. Deze zogenoem de Tiger Monk heeft met zijn Golden Horse Temple een weeshuis, school en ziekenhuis gebouwd, een veilige haven voor de weeskinderen. Zijn leer lingen zien hem als sjamaan, vaderfiguur en coach tegelijk. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, KoUingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@wh mwegener.n I Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie- ad viseu r Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - In Diessenplas werd afgelopen vrijdag 19 december een kerstdiner gehouden. Stichting Vrienden van de Diessenplas bo den een cadeau aan, waarna de aanwezigen konden genieten van een concert van Abraham Gezien. Daarna volgde een heus kerst diner, waar iedereen met volle teugen van genoot. FOTO harry broeze

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5