Geslaagde clubtentoonstelling ie is deze artiest? Holtens nieuwsblad 23 Uitslagen Eendracht Ouderwetse bodega en bistro Graaf Otto Eerste slachtoffer vuurwerk Aanwijzingen verkeer kaarsjes kerstavond HOLTEN - Postduiven vereniging De Bergvlie- gers heeft zaterdag 13 december haar jaarlijkse clubtentoonstelling ge houden. Winnaars jaarlijkse tentoonstelling Bergvliegers HOLTEN - Peer is een alect-humorist, wo- end in Hardenberg, aar geboren en geto- ~n in Brabant. klaandag 22 december 2008 JOLTEN - De uitslagen van de jnderlinge schietcompetitie /an De Eendracht. Jeweer klasse A: 1. J.A. Paal- nan, 168; 2. W. Paalman, 163; 3. 3.J. vanAefst, 151. Jpgelegd 55-plus klasse A: 1. G. laverslag, 191 (13x10); 2. G. ichuppert, 191; 3. F. Hoes, 185; I. W. Leeftink, 177; klasse B: 1J. (looster, 174 punten (4x10); 2. Jijendijk, 174; 3. D. Tiekink, 70; 4.Paalman, 168 punten; i. H. Kevelham, 154 punten, 'istool: 1. H. Paalman, 157 pun- en (3x10); 2. H. Nekkers, 157 junten. Geknield; 1. D. Over- neen, 74 punten; 2. S. Kools, 68. Er zijn dit jaar 99 duiven inge zonden door de liefhebbers van de Bergvliegers. De prijzen waren in de volgende categorieën te behalen: klasse 1 Bevlogen oude doffers, klasse 2 bevlogen oude duivin, klasse 3 jonge bevlogen doffers, klasse 4 jonge bevlogen duivinnen en het mooiste viertal. Dit is het to taal van de 4 duiven uit de hier voor genoemde klasses. De dui ven worden gekeurd op ver schillende onderdelen zoals bouw van de duif, uitstraling en mooi verenkleed. Als extra nieuwe klasse was er dit jaar voor het eerst de koppel zicht keuring. Hierbij worden de duiven op zicht gekeurd. De keurmeester gaf aan dat dit onderdeel moeilijker te jureren viel dan de bevlogen klasses. De commissie heeft een zeer verdienstelijk aantal koppels in geschreven gekregen. De keurmeester heeft zijn waar dering uitgesproken voor het niveau van de duiven en is tot de volgende klasseringen geko men. Klasse 1. Ie prijs G.Jurjens, 2e prijs T&R Kaspers, 3e prijs A. ten Dam2 Klasse 2 le prijs T&R Kaspers, 2e prijs A. ten Dam2, 3e prijs J. Wiggers Klasse 3 le prijs J. Lubbers, 2e prijs B. Jurjens, 3e H. Wansink Klasse 41e prijs T&R Kaspers, 2e G. Koetsier, 3e prijs R. Bannink Mooiste viertal, le prijs A. ten Dam2, 2e prijs H. van Beek, 3e prijs G. Jurjens Zichtkeuring koppels, le prijs J. van Werven, 2e prijs A. ten Dam2,3e prijs J. Lubbers Na de prijsuitreiking is zijn er jonge duiven verkocht van ge renommeerde liefhebbers uit de vereniging en heeft er nog een verloting plaatsgevonden. Hierna is de tentoonstelling nog een aantal gezellige uurtjes doorgegaan. Al met al is het weer een zeer geslaagde mid dag geweest voor de Bergvlie gers. LOO-BATHMEN - Tussen de buitenstedelijke contreien van Bathmen en Holten ontstaat een uniek concept door een ou derwets gezellige bodega te combineren met een bistro. Bi stro bodega Graaf Otto gaat haar deuren openen aan de Bet- tinkdijk2 in Loo-Bathmen. "Het pand is rustig en landelijk gele gen, met eigen parkeergelegen heid en geeft ons voldoende ruimte om 125 gasten te verwel komen", aldus Maryke Kemp de algemeen bedrijfsleider van de nieuwe bistro. Eigenaar van Graaf Otto is overigens dezelfde als die voorheen De Drie Nissen aan de Grote Poot in Deventer bezat. „Er is ruimte voor fees ten, partijen en borrelen bij houtgestookte open haarden. Ook hebben we een lange mar meren bar en zijn er grote ver warmde veranda's over de hele lengte van het pand", vertelt Maryke. „De grote open keuken geeft veel gezelligheid en daar worden onder meer houtskool gegrilde Amerikaanse steaks be reid." Kijk voor meer info www.graaf- otto.nl. 10LTEN - De Wielervereniging lolten opent 4 januari het nieu- le jaar zoals gebruikelijk met le Beemd- en Bergtoer. Deze eldtoertocht, welke te fietsen fstanden kent van 30,40 en 50 ilometer, trekt jaarlijks veel |i'elnemers uit het hele land. orig jaar namen er 1367 ountainbikers deel. De vele etsers worden aangetrokken oor de prachtige heuvelachti- omgeving van Holten. Daar- aast gaan er veel fietsers op ad om na alle feestdagen de 'ertollige kilo's weg te trappen, etsers die geen lid zijn van een tisclub kunnen ook deelne- en. ankzij de welwillende mede- erking van zo'n dertig landei- maren, wordt de deelnemers eer een aantrekkelijke route "orgeschoteld. De route is bij eze 23e editie op een drietal nten gewijzigd. Zo zijn enke stukken asfalt verruilt voor ndwegen en is er nog een euwe beklimming in het par- urs opgenomen. Grote delen n de landelijk bekende veld- ertocht gaat door gebieden e normaal zijn afgesloten voor rreinfietsers. De 40- en 50 ki- meter rijders gaan eerst door Beuseberg waarbij men on- r andere dwars door de koei- stal van boer Schutte rijdt, et is er elk jaar een flink geloei, aar niet alleen van de koeien, a de Borkeld koerst men daar- richting de Holterberg. De korte afstand van 30 kilometer rijdt uitsluitend over de Holter berg. Hier lopen alle routes sa men en maakt men ook gebruik van dezelfde controlepost waar warme bouillon, thee en een krentenbol worden verstrekt. Ook is daar een fietsenhersteller aanwezig om eventuele materi- aalpech te verhelpen. Alle routes kunnen in eigen tempo worden afgelegd en zijn met pijlen en linten uitgezet. Bijna 60 vrijwilligers, meest lid van de Wielervereniging Hol ten, zijn ingeschakeld om het evenement vlekkeloos te laten verlopen. Er zal ook een foto graaf aanwezig zijn die alle deel nemers onderweg vastlegt op de gevoelige plaat. Start- en eindpunt van de Beemd en Bergtoer is zoals gebruikelijk sporthal 't Mossink aan de Kei- zersweg in Holten. Deelnemers kunnen vertrekken tussen 9.00 en 10.30 uur. Kleedruimtes zijn aanwezig en na afloop is er gele genheid tot douchen. Na de tocht wordt ook de mogelijk heid geboden om de fiets af te spuiten. Leden van de NTFU en de KN- WU betalen 3 euro voor de deel name, overige deelnemers be talen 1 euro extra ten behoeve van een dagverzekering. Een herinnering is tegen meerprijs verkrijgbaar. Voor verdere in formatie kan men kijken op de website van de Wielervereni ging Holten www.wvholten.nl HOLTEN - De Bergvliegers hebben hun jaarlijkse clubtentoonstelling gehouden aan de Slachthuisstraat in Holten. De win naars werden in het zonnetje gezet. roTO: SANDER scheperman HOLTEN - Bij school de Regen boog stak dinsdag 16 december een jongeman vuurwerk aan. Het vuurwerk ontplofte in zijn gezicht. Op school waren EHBO'ers aanwezig. Ze verleenden eerste hulp. De jongeman werd met onbe kend letsel afgevoerd naar het Deventer Ziekenhuis. Het slachtoffer zal vermoedelijk een oog moeten missen. Een fotograaf was aanwezig. Hij maakte bloederige foto's. Deze staan op www.ehbo-holten.nl Gelukkig ging het hier om een LOTUS slachtoffer. De EH BO'ers weten hoe ze moeten handelen als er iets fout gaat. Hoe je bijvoorbeeld een brand wond of oogletsel moet behan delen, weten de EHBO'ers. Brandwonden en öogletsel krij- gen is andere koek. er neemt u in het Sallands, abants of A.B.N. op geheel ei- n wijze mee in zijn verhalen "er de dingen van alle dag. jumor van de straat. Zonder retenties. 'ant of hij nu in de huid kruipt 11 een schooljongen, een ge- eentewerker of barbezoeker, HOLTEN - Op Kerstavond zijn er voor en na de kaarsencere monie voor bezoekers een aan tal verkeersmaatregelen van es sentieel belang om daarmee verkeersproblemen te voorko men. Autoverkeer: Het autoverkeer kan de begraafplaats bereiken via de Molenbelterweg - Toe- ristenweg - en dan vanaf Woody's restaurant rechtsaf via de Wullenbergweg naar de Be- graaiplaats. Na afloop kan men via de Eek- hoomweg - Nijverdalseweg en Forthaarsweg weer terug rich ting Holten of toeristenweg. Fietsverkeer: Het fietsverkeer vanaf Holten word geadviseerd gebruik te maken van Beuken laan - Enkweg en dan op de Nij verdalseweg linksaf naar Be graafplaats. Het geheel zal worden begeleid door Verkeersbegeleiders en Parkeerwachters. Tevens zal op een aantal wegen een eenrichting of parkeerver- bord gelden. Ook de al aanwezi ge gebod en verbods borden blijven van kracht. u ziet het voor u. Ook 'Van der Steen met zijn derde been' is een act uit zijn programma. Heerlijk ongedwongen lachen. Een optreden van Peer is pas geslaagd als het publiek geno ten heeft van Peer.en Peer van het publiek. Men kan ook van Peer genieten op Keunedarp Lacht op zater dag 24 januari bij de Poppe. Kaarten zijn vanaf 2 januari ver krijgbaar bij Blokker van de Maat en Foto Ten Velde.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 23