Eshuis en Rouwenhorst bouwen autocentrum Holtens Nieuwsblad 13 ■MM ÉÉiiiHHIlilH HtNtaftii^M Gezellige brunch voor ouderen Gratis Receptie gemeente Inzameling geld voor vier projecten Muziek Kerstrockfestival De Wippert met Holtense band NIX Kortnieuws reserveren wandelnetwerk HOLTEN - Bij De Wa erdenborch werd afgelo pen donderdag 18 de cember geld ingezameld ten behoeve van vier projecten. Kaarten ROUWENHORST Maandag 22 december 2008 Themadag Waerdenborch HOLTEN - In De Boschkamp wordt zondag 11 januari de eer ste brunch in 2009 voor oude ren gehouden. Deze zondagse activiteit wordt georganiseerd door de Stichting Welzijn Oude ren Rijssen-Holten en de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk.Tussen 11.30 en 14.00 uur kunnen ruim dertig ouderen in het dorpshuis in een gezellige sfeer genieten van een uitge breide brunchtafel, die verzorgd wordt door een groep enthou siaste vrijwilligers. Deelnemers betalen 7 euro. Dit bedrag is in clusief koffie, thee en een drankje na afloop. Aanmelden vooraf is noodzakelijk. Dit kan vanaf 17 december, door te bel len naar dorpshuis de Bosch kamp 0548-36 27 55. HOLTEN - De vier kaarten van het wandelnetwerk Twente, waarin de Sallandse Heuvelrug is opgenomen,, zijn vanaf nu verkrijgbaar op de VW-kanto- ren van Holten en Rijssen. Ze kosten 6,50 euro per stuk en omvatten alle wandelingen van het netwerk. Het Wandelnetwerk Twente heeft een totale lengte van circa 3.000 kilometer. (423 rondwan delingen). Het verbindt bestaande en nieuwe wandelroutes en is ge schikt voor veel soorten wande laars, variërend van mensen die een ommetje maken tot lange- afstandwandelaars. Wat betreft vorm en omvang is het Wandelnetwerk Twente uniek voor Nederland. Het is een uitgekiend systeem van bewegwijzering dat hon derden kilometers rondwande ling met elkaar verbindt. U kunt zelf uw wandeling samenstellen door de verschillende routes te combineren. De routes zijn met kleuren op routepalen aangegeven. Er zijn in het hele gebied 151 startpunten, waar u de auto achter kunt laten. Met behulp van een informa tiepaneel met overzichtskaart kunt u op deze plekken direct aan een wandeling beginnen. Ieder startpunt biedt tenminste twee korte, met een kleur ge markeerde wandelingen. Voor het volledige overzicht van alle startpunten, routes en het samenstellen van eigen tochten is het aan te raden om een gede tailleerde wandelkaart aan te schaffen. HOLTEN - De gemeente houdt vrijdag 2 januari een nieuw jaarsreceptie. Deze uitnodiging is bedoeld voor burgers, instellingen, ker ken, verenigingen en bedrijven die in de gemeente Rijssen-Hol ten wonen of actief zijn. De nieuwjaarsreceptie vindt plaats in het gemeentehuis in Rijssen. Evenals vorig jaar begint het programma om 17.00 uur. Om ongeveer 18.00 uur houdt bur gemeester Bort Koelewijn zijn nieuwjaarstoespraak. De recep- De gelden komen ten gunste van Stichting Sanyang voor het bouwen van een school in Gambia, het Kilifi Orphan Pro ject voor verbetering leefom standigheden van weeskinde ren in Kenia, Young Africa ten behoeve van opleidingen voor jongeren in Mozambique en Zimbabwe en het Orphanage- project in Ghana, een project dat uitgevoerd gaat worden door twee leerlingen van de school als ondersteuners bij een weeshuis. Op de locatie in Goor werden geld en pakketten ingezameld ten behoeve van de Voedsel- bank. Tijdens de laatste schoolweek van het kalenderjaar stonden vele lessen in het teken van de projecten. Daarnaast werden hamburgers en oliebollen ge maakt en verkocht. De nacht van donderdag op vrijdag werd een LAN-party ge houden. Een dertigtal gamers gingen de gehele nacht digitaal met elkaar in de weer. Ook 's nachts was er een volleybal competitie in de sporthallen naast de school. Zo'n honderd zestig leerlingen speelden van 20.00 tot 08.00 uur de volgende morgen volleybal om zo via sponsoring geld bijeen te bren gen. De week had zijn hoogte punt op donderdag 18 decem ber: de themadag. Diverse spre kers, muzikanten en presenta toren besteedden die dag tij dens de lessen aandacht aan de verschillende projecten. In de middag werd een spon sorloop en een sponsorwande ling gehouden en vanaf 16.30 uur organiseerde de school een fancy fair, die doorliep tot 21.00 uur. Op de fancy fair werden di verse producten die de leerlin gen zelf gemaakt hadden, ver kocht,. Naast de diverse smake lijke hapjes die traditiegetrouw bij een fancy fair horen. Het geheel werd onderbroken door een modeshow van eigen gemaakte kleding. De middag werd nog opgeluis terd met een verloting en een voetbalwedstrijd tussen leerlin gen en leraren. De fancy fair liep door tot in de avond om ouders en omwonenden in de gelegen heid te stellen een bezoek te brengen aan dé school. WANDELROUTES HOLTEN - Vanaf 1 januari hoeft men in de meeste gevallen niet meer te betalen voor het reser veren van boeken in de bibliot heken in Rijssen en Holten. Hierdoor staan nog meer mate rialen ter beschikking van de ge bruikers. Als een boek niet aanwezig is in de bibliotheek in Rijssen of Hol ten dan kunt u het boek reserve ren via de catalogus of via de Overijsselcatalogus met Zoek&Boek. Verreweg de mees te materialen zijn aanwezig in een bibliotheek in Overijssel en kunnen gratis gereserveerd worden. Voor materialen die buiten de provincie Overijssel geleend moeten worden betaalt de aanvrager 3,50 euro verzend kosten. Als het gereserveerde materiaal in de bibliotheek in Rijssen of Holten is aangekomen krijgt de lener hiervan bericht via e-mail, een briefkaart of sms. Hij moet het materiaal binnen acht da gen ophalen. Als dit niet gebeurt vraagt de bibliotheek een ver goeding van de administratie kosten van 0,50 euro. LAREN - In zaal De Wippert aan de oude weg Laren - Holten vindt op Tweede Kerstdag voor de twintigste keer het Kerstrockfestival plaats. Tussen 16.00 en 22.00 uur treden de volgende vijf bands op: Kraakthelder, The Nades, Black Sweater, de Holtense band NIX en The Kilkenny Cats. De entree voor Kerstrock in De Wippert bedraagt 7 euro. foto: iohan bounk HOLTEN - "Het autocentrum is de toekomst", daar zijn de he ren Eshuis en Rouwenhorst het roerend over eens. Ze baseren deze uitspraak op onderzoek dat ze hebben gedaan naar de ontwikkelingen op de auto markt en de veranderende wens van de klant. De gemiddelde consument van nu wil vooral gemak, als het gaat om de verzorging van zijn vier wieler. Waar men in de Rand stad al goed bekend is met het fenomeen 'autocentmm', blijft de ontwikkeling van autocentra in Oost-Nederland wat achter. Ian Eshuis Auto's en Garage Rouwenhorst spelen hierop in en bouwen op dit moment het eerste alles-onder-één-dak au tocentrum van Oost-Neder land. De verwachtingen zijn hooggespannen. In een autocentrum zijn ver schillende bedrijven gehuisvest met elk hun eigen specialisatie. Het ene bedrijf richt zich op het selecteren van de beste passen- le voertuigen, terwijl het ande- Eshuis en Rouwenhorst, nu nog bij een staalconstructie. Maar hier komt Autocentrum Holten, fo to: SANDER SCHEPF.RMAN re de reparaties van auto's met steeds vernuftigere (elektroni sche) techniek onder handen kan nemen. Doordat er ver schillende specialismen onder één dak te vinden zijn, hoeft de klant niet meer van hot naar her te reizen. "Een autocentrum is iets anders dan bijvoorbeeld een grote dealer", legt Eshuis uit. Een autocentrum is een pand waarin verschillende be drijven zitten en waarbij iedere klant, ongeacht zijn merk of ty pe auto, welkom is. Bij een dealer kun je vaak alleen terecht met een specifiek merk auto." Eshuis is ruim een jaar geleden begonnen om de mogelijkhe- Oost-Nederland in kaart te brengen. Vanuit die gedachte is hij zich gaan verdiepen in de veranderende wens van de con sument. En zo kwam hij erach ter dat klanten van tegenwoor dig veeleisend zijn. "Ze willen de beste kwaliteit en de beste service voor een redelijke prijs. denken te kunnen bieden. Ik zag dat in het westen al meer autocentra waren en dat klan ten daar zeer tevreden zijn over de mogelijkheden ervan. Dat principe sprak me zo aan, dat ik het naar Holten wilde brengen. Zo kwam ik op het idee om een pand te bouwen dat ik voor een deel verhuur." Eshuis en Rouwenhorst zijn ze ker geen nieuwkomers het Hol tense en in autoland. Zo bestaat garage Rouwenhorst al vanaf 1924 en timmert fan Eshuis au to's is ook al ruim 20 jaar aan de weg. Op dit moment wordt er druk gebouwd aan het pand, dat ge legen is op industrieterrein 'Vletgaarsmaten II' in Holten. Er is nu nog niet veel meer te zien dan een grote staalconstructie, op de hoek van de Handelsweg en de Productieweg."Maar daar zal gauw verandering in ko men", volgens Eshuis. "Wij bou wen hier een hypermodern pand, waar klanten terecht kun nen voor alles wat met auto's te

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 13