Wie is dit populaire duo? Actiegroep voor komst rondweg Holtens Nieuwsblad 1 Holtens Nieuwsblad 5 Éte, Single Lucas en Gea nemen videoclip op in Holten BUjarttoernooi Tien over rood Wandeling en stamppot Diensten tijdens kerstnacht Inbraak auto's I HOLTEN-Het pad ;sde Toeristenweg Lanaf het bistro de Hol terberg tot aan het Sche- berspad lijkt in de doof pot te zijn verdwenen. "Koninklijk? Een jaar niks doen, noem ik niet koninklijk." Yogalessen in Boschkamp Dinsdag 16 december 2008 anneer komt pad terug? Jtet pad werd door de gemeen te in 2007 aangelegd en korte lijd later in opdracht van wet houder Ter Schure weer verwij- perd. De Vrienden van het Hoolter Pad, een Holtense groe pering die jarenlang een juridi sche strijd voerde voor de open stelling van het eeuwenoude Kcheperspad, vinden dat het verbindingspad weer in ere moet worden hersteld. Niet al leen in verband met de veilig heid van wandelaars, maar ook met de bereikbaarheid van het Scheperspad, het oude herders pad dat op last van een uit spraak van de Raad van State weer is opengesteld. "Met on willige honden is het moeilijk hazen vangen", legt Anton van Beek de huidige situatie uit. De woordvoerder van de Vrienden van het Hoolter Pad neemt het woord 'schandalig' in de mond als hem naar de werkwijze van de gemeente wordt gevraagd, al is het woord werkwijze mis- schien niet helemaal op zijn plaats, want volgens Van Beek heeft de gemeente al een jaar lang niets gedaan. "Het pad lag er mooi en er was ook een be stektekening van", zegt Van Beek. 'De commissie grondge bied heeft gezegd dat het pad terug moet komen en in decem ber 2007 heeft de raad besloten een procedure op te starten om het pad te herstellen. Maar tot de dag van vandaag is de proce dure niet gestart!", aldus Van Beek die in maart belde met een ambtenaar om te vragen hoe het met het pad zat. 'Over een maand begint het', was de reac tie. In mei luidde het antwoord 'het duurt nog een paar maan den' en later kreeg Van Beek te horen 'na de zomervakantie'. "Maar er gebeurt nog steeds niks", zegt Van Beek die zich onlangs weer op het stadhuis meldde. Deze keer werd hem 3 HOLTEN - Lucas en Gea hebben afgelopen zaterdagavond bij Bierlokal am Bahnhof een videoclip opgenomen van hun nieuwe sin gel: Vandaag. De videoclip zal te zien zijn in januari bij diverse tv stations, zoals bij RTV Oost. Het uit Groningen afkomstig duo heeft Holten uitgekozen omdat het hier altijd zo gezellig is en de eigenaresse Gerda Brands goed kennen FOTO: FREDDIE paalman HOLTEN - In café 't Klavier wordt maandag 22 en dinsdag 23 december het jaarlijks biljart- toernooi Tien over Rood gehou den. Opgeven kan op de avond zelf vanaf 19.30 uur. Per avond gaan de beste spelers door naar de finale. Deze wordt gespeeld op maandag 29 de cember vanaf 20.00 uur. HOLTEN - In Natuurdiora- ma Holterberg wordt zater dag 27 december om 13.30 uur een winterwandeling over de Holterberg gehou den met na afloop: stamppot eten. Na het buffet volgt er een be zoek aan het museum. Voor af reserveren is verplicht. Reserveren: Natuurdiorama Holterberg, Tel.: 0548- 361979. HOLTEN - Het muziekgenre van het zang- en cabaretduo Het Brook Duo kan het best omschreven worden als 'après- ski in Twents dialect'. Het Brook Duo heeft al zeven cd's uitgebracht, die telkens ge presenteerd zijn tijdens daartoe speciaal georganiseerde feeste lijke presentatieavonden in café de Haverkamp te Markelo. In de afgeladen volle zalen konden de aanwezigen van de nieuwe nummers genieten. Een aan tal jaren geleden be stond het Brookduo 15 jaar. Dit heuglijke feit is vanzelfsprekend op grootse wijze gevierd en wel met een heus tweedaags Open Air-festival op de Katt'n Baarg in de thuishaven Markelo. Dit fes tival werd speciaal voor, door en geheel in het teken van het Brook Duo georganiseerd. En kele duizenden bezoekers be zochten het evenement. Maar het Brookduo is niet enkel bekend in het oosten des lands. Landelijkebekendheid viel ten deel na onder meer optredens bij Barend&VanDorp en Nova. Een jaarlijks hoogtepunt is Het Brookduo goes abroad. Met een grote, met bussen meereizende fanschare in zijn kielzog, ver zorgd het Brookduo een reeks optredens in het Oostenrijkse Tirol. Gerrit Jan Oplaat, de Weuste sa men met de badmutse (Hennie Tijink) zetten bij tijd en wijle de zaal op de kop bij feesten en manifestaties Ze komen met HOLTEN - Open Deur Holten houdt woensdag 24 december de traditionele kerstnachtdien sten. Thema van deze diensten is Wit Licht. Voorganger in beide diensten is Ds. A. van de Spek. Medewerking in de eerste dienst, die om 21.00 uur begint in de Kandelaar, wordt verleend door het gospelkoor Credo uit Daarleveen. Medewerking in de tweede dienst, die om 23.00 uur begint in de Dorpskerk, wordt ver leend door Tetsje Nijhuis en Jo hanna Stam. verteld dat pad 'meegenomen' zou worden als het kruispunt van de Toeristenweg met Fort- haarsweg zou worden aange pakt. Bij het laatste contact met de gemeente kreeg Van Beek echter te horen dat 'het nog lang niet zeker is of het pad terug komt'. Van Beek: "Er wordt ook al ge zegd dat het kruispunt wordt doorgeschoven naar 2010. Het wordt gewoon op de lange baan geschoven. De wethouder heeft ons gezegd dat hij de koninklij ke weg zou bewandelen. Nou, een jaar niks doen, noem ik niet koninklijk." VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - "Het is ambtelijke draaierij waar je koud van wordt", aldus Jansen die Holten naar eigen zeggen 'nog één keer in beweging wil krijgen'. "Veer tig jaar geleden waren er al plannen voor een rondweg, maar op de een of andere ma nier komt er maar geen oplos sing. We zijn nu tientallen rap porten verder, die zakken vol geld hebben gekost en er is to taal nog geen oplossing be dacht. En dat terwijl je aan de noordkant een weg zeven meter diep kunt aanleggen zonder problemen met het grondwater te krijgen. En het zand wat er uitkomt is ook nog eens waar devol. Vroeger kreeg ik wel eens buitenlandse klanten bij Nido en zelfs die zeiden ook altijd dat er aan de andere kant van het spoor ruimte genoeg was. Ik zou zeggen: Holten grijpt uw laatste kans!" Johan Jansen is te bereiken via 0548-366765 of joh.jansen@planet.nl. HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp gaan vanaf de tweede week in januari een aan tal yogacursussen van start. Yoga is een vorm van bewegen die door bijna iedereen kan worden beoefend en er zelfs aan kan bijdragen om lichame lijke klachten en ongemakken te bestrijden. De combinatie van lichaamsoefeningen, ademhalingstechnieken en ont spanningsoefeningen maakt dat yoga tevens een prima ma nier is om tot rust te komen. De voorjaarscursussen bestaan uit twaif lessen van een uur. De lessen vinden plaats op maan dagmorgen, woensdagmorgen of dinsdagavond. Op een aantal groepen zijn nog enkele plaat sen vrijDe eerste lessen vinden plaats op 5,6 en 7 januari. Voor verdere informatie en inschrij ven kunt u dagelijks tijdens kan tooruren terecht bij de stichting voor sociaal en cultureel werk aan de Tuinstraat 2 in Holten, telefoon 0548-36 27 55. In ver band met de kerstvakantie is het kantoor gesloten van 22 de cember tot en met 2 januari. HOLTEN - In de nacht van don derdag 11 op vrijdag 12 decem ber 2008 werden aan de Kief- tenbelt in Holten de ruiten inge slagen van twee auto's. De politie is op zoek naar even tuele getuigen en zij kunnen bellen met de politie Rijssen- Holten 0900-8844. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. schlagers in het dialect. De commissie Keunedarp lacht waren er als de kippen bij toen bekend werd dat het duo bleef optreden. Zaterdagavond 24 ja nuari treden ze op tijdens Keu nedarp lacht bij de Poppe in Markelo. Kaarten zijn vanaf 2 januari ver krijgbaar bij Blokker van de Maat en foto ten Velde. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.j.M. ter Hedde Directie: ].V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.). jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5