Koor Amazing te gast tijdens dienst in Bathmen Foto-expositie over VoetSporen Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 9 Koekjes en kaarsen maken Ondertekening Dorpsplanplus Dijkerhoek kan van start gaan Kerstavond Passage Expositie Woestenenk in Diessenplas I HOLTEN - Loverboys zoeken meer en meer het platteland op om meisjes te ronselen voor aller hande praktijken die niet door de beugel kunnen. 'De meesten vonden het een goede actie' Nieuwe trainer Blauw Wit Dinsdag 9 december 2008 Nep-loverboys in Holten ^rpsP'anp/L Dat stelt Mary Hazenberg van het Steunpunt Huiselijk Ge weld. Volgens haar speelt het probleem van de loverboys nog volop in de regio. "Maar het is lastig om te zeggen of het erger wordt, want er zijn maar weinig cijfers bekend. In 2004 tekende de politie in Twente 38 signalen j van loverboys op. In Almelo speelt het zeker en ongetwijfeld ook in EnsChede, maar steeds vaker zoeken de loverboys het platteland op. Ze gaan ook an dere tactieken gebruiken. De meisjes worden niet alleen voor de prostitutie gebruikt, maar worden ook achter een webcam gezet of worden gedwongen le ningen af te sluiten. Ze zoeken nieuwe manieren", aldus Ha zenberg. Anderhalve week gele den hield de Stichting Huiselijk Geweld een actie in de regio waarbij nep-loverboys werden ingezet om meisjes attent te maken op de werkmethodes van loverboys. De gemeente Rijssen-Holten stond ook op de agenda, maar in Holten leverde de actie weinig op, simpelweg omdat het aanbod van meisjes in de beoogde leeftijdscategorie - 12 tot 16 jaar - te gering was. De nep-loverboys raakten in Holten in contact met drie meisjes. "Maar ze trapten er wel in, in zoverre dat ze niet afwij zend op de voorstellen van de jongens zijn ingegaan. Bij het ene meisje begonnen de jon gens met een praatje van 'ik ben hier dit weekend, is hier nog wat leuks te doen?' Bij het andere meisje dat boodschappen had gedaan begon de jongen met het verhaal dat hij op haar fiets had gepast. Van het een komt dan het ander. Op het eind wa ren ze erg verrast dat ze te ma ken had met nep-loverboys. Ze moeten zich realiseren dat ze ook echte loverboys hadden kunnen treffen. Het gaat ons er om een stukje bewustzijn te creëren." Omdat er in Holten niet zoveel meisjes voorhanden waren, besloot Hazenberg met haar nep-loverboys naar Alme lo te gaan. "Daar hebben we veel meisjes kunnen benade ren. De meesten vonden het een goede actie. Het grote gros kent het verschijnsel wel, maar het is goed om ze met de neus op de feiten te drukken. We wil len ze wijzen op de gevaren." Dat de actie een vervolg krijgt, is zeker. "We hebben een behoor lijk aantal meisjes kunnen be naderen en het succes is zo groot gebleken dat we al heb ben besloten om het nog een keer te doen. Dan gaan we naar de disco's en de cafés." HOLTEN - Met Kerstmis en Oud Nieuw in aantocht, wordt er in veel Twentse en Achterhoekse huishoudens het wafelijzer weer voor de dag ge haald. Zo ook bij boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106 in Hol ten. Stevelink Gerrie Marsman gaat zaterdag 13 december van 11 tot 15 uur op ambachtelijke wijze nieuwjaarskoekjes bakken en kaarsen maken. Iedereen is welkom hierbij aan wezig te zijn. De toegang is gra tis. Voor meer informatie: 0573- 221102. HOLTEN - Passsage Holten houdt maandag 15 december haar kerstavond. De avond begint om 19.45 uur in de Kandelaar. HOLTEN - Jo Woestenenk - Ten Tije uit Markelo houdt tot eind december in woon- en zorgcen trum Diessenplas een expositie. De expositie staat in het teken van de decembermaand, zoals Sinterklaas, kerst en oud en nieuw Ze maakt schilderijen in diverse technieken zoals acryl op lin nen en op papier, krijttekenin gen, potlood en houtskool. De expositie is gratis te bezichti gen. HOLTEN/ BATHMEN - het Holtense koor Amazing zal zon dag 14 december om 10.00 uur een gastoptreden verzorgen tij dens een dienst in de Dorpskerk in Bathmen. Het vijftig leden tellende koor zal op deze derde zondag van Advent zes arrangementen a ca- pella ten gehore brengen onder leiding van dirigent Tom Grondman. Tom Grondman, die ook het Deventer koor 'Bouwkunde' di rigeert, is sinds een paar maan den met het koor Amazing aan het repeteren en heeft door zijn enthousiasme en kundige ma nier van werken het koor een enorme stimulans gegeven. De dienst is voor iedereen toegan kelijk. Amazing blikt met voldoening terug op een onlangs gehouden internationaal concert in Hol ten. Koren uit Claviers (Frank rijk), Steinfurt (Duitsland)en Deventer waren te gast in Hol- HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn, Leendert Derks van Bethanië Hervormde Vereniging voor Evangelisatie, Bertha Boode en Erik Reefhuis van buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, ondertekenden afgelopen week een convenant in het Bonte Paard. Het convenant is het officiële startsein van Dorpsplanplus Dijkerhoek. Als startgeld kreeg Dijkerhoek van de gemeente 10.000 euro mee. FOTO: IOHAN BOL1NK HOLTEN - Stichting Manos Amigas houdt van 12 december tot en met 29 januari een foto expositie in de ontmoetings ruimte van dorphuis de Bosch kamp in Holten. VoetSporen, een fototentoon stelling over de problematiek van de Landmijnen in Colom bia. Dagelijks vallen er drie slachtoffers in Colombia door landmijnen. De aanwezigheid van de mijnen beperkt de toe gang tot het platteland en ver hinderen dat de boeren hun ten. Wie interesse om mee te zingen met Amazing, kan gerust een repetitie komen bijwonen op maandag tussen 20.00 en 22.00 uur in Holten. Meer infor matie hierover is te verkrijgen op de website www.amazing- land bewerken. De vijftien fo to's in groot formaat van de ex positie zijn gemaakt door drie professionele Colombiaanse fo tografen die de verschillende aspecten van de landmijnen- problematiek, vanuit een zeer gevoelig gezichtpunt en met ui terst respect voor de slacht offers, belichten. De fototentoonstelling wordt woensdag 17 december om 20.00 uur officieel geopend met een korte diapresentatie. De toegang is gratis. HOLTEN - Nadat bekend gewor den was dat trainer Frans Zelle Blauw Wit '66 aan het einde van het seizoen gaat verlaten, om in zijn woonplaats Eibergen de plaatselijke W te gaan trainen, is de seniorencommissie en het be stuur van Blauw Wit '66 op zoek gegaan naar een opvolger. Het nieuws dat aan het eind van het seizoen het trainerschap bij Blauw Wit vacant was, leverde al snel diverse reacties op. Ook de advertentie op diverse sites lever de reacties op. Verder werden ge richt enkele kandidaten bena derd. Met diverse kandidaten werd gesproken. Donderdag 4 december werd een akkoord bereikt met Philip Agteres voor een eenjarig con tract met een optie voor nog een jaar. Bij de gesprekken waren naast vertegenwoordigers uit be stuur- en seniorencommissie ook selectiespelers betrokken. Agteres is als voetballer bekend van onder meer Excelsior '31 en SVZW uit Wierden. Momenteel is hij assistent-trainer bij Colm- schate. Na een voetbalcarrière op het hoogste amateumiveau staat hij als trainer nog relatief aan het begin van zijn loopbaan maar heeft toch ook al de nodige erva ring opgedaan bij Enter Vooruit en Colmschate. Blauw Wit is zeer tevreden met de aanstelling van Philip Agteres als hoofdtrainer voor het seizoen 2009-2010 en heeft er het volste vertrouwen in dat hij met zijn ge drevenheid goed zal kunnen voortbouwen op hetgeen Frans Zelle dit seizoen neerzet met het eerste elftal.. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Koor Amazing gaat optreden tijdens de kerstmarkt in Loo-Bath- men en in de Dorpskerk van Bathmen. foto: johan bounk holten.nl. Op dit moment is er vooral vraag naar tenoren, 's Middags rond 14.00 uur zal een kleine afvaardiging van Amazing-koorleden enkele kerstliedjes zingen op de kerst markt in Loo-Bathmen. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-advi seu r: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.).M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9