Collectieve festiviteiten uitvaartcompact.nl Gemeente bedient burgers goed Sneeuw op televisiebeeld? Investeringen corporaties Huren in 2009 Drimmelen Verordening erfgoed Gemeentelijke Direct regelen Uitvaart Compact monumenten Minder huurhuizen Indekken tegen faillissement iir" PC Hooft Uitvaart in essentie -iPw ;a, lil RIJSSEN/ HOLTEN - De raad ran deze gemeente heeft in de vergadering van 30 oktober de volgende verordening vastge steld: Erfgoedverordening 2008 gemeente Rijssen-Holten. De verordening treedt in wer king met ingang van 14 januari 2008 en ligt vanaf woensdag 3 december gedurende zes we ken ter inzage bij het loket Wo nen en Ondernemen in de pu bliekshal van het gemeentehuis inRijssen. RUSSEN/ HOLTEN - De ge meente gaat enkele feestdagen en evenementen betitelen als collectieve festiviteiten. Dit zorgt ervoor dat deze dagen slechts eenmaal hoeven wor den geregistreerd en het schept duidelijkheid aan inwoners en de horeca. In Holten worden de volgende collectieve festiviteiten vastge steld: carnaval, 23 februari; Ko ninginnenacht, 29 april; Ko ninginnedag, 30 april; Hemel- vaartdag, 21 mei; Triatlon, 2 tot en met 5 juli; dorpsfeest, 22 tot en met 26 juli; Keunefeesten, 11 tot en met 13 september; Oude jaarsdag, 31 december. In Rijssen: Koninginnenacht, 29 april; Koninginnedag, 30 april; Hemelvaart dag, 21 mei; Oude jaarsdag, 31 december. De meeste horecaondernemers zullen open zijn op deze dagen. Daarnaast hebben zij per jaar nog een maximaal aantal keer per jaar de mogelijkheid om in cidentele festiviteiten te hou den. RIJSSEN - De inwoners van Rijs sen-Holten en Hellendoorn worden door de gemeente goed bediend. Dat concludeert de rekenkamer West Twente op basis van twee rapporten die zij deze week pu bliceerde: 'Meer service voor de burger?' en 'De Meldlijn'. In het eerste rapport keek de re kenkamer naar digitale dienst verlening in Rijssen-Holten, in 'De Meldlijn' onderzocht de re kenkamer de afhandeling van klachten in Hellendoorn. Uit de onderzoeken kwam naar voren dat beide gemeenten dienstverlening aan burgers se rieus nemen, in Rijssen-Holten wat betreft digitale dienstverle ning, in Hellendoorn wat betreft klachtafhandeling. Tegelijkertijd ziet de rekenka mer op onderdelen nog wel ruimte voor verbetering. In Rijssen-Holten kan met na me de zoekmachine op de web site beter. Op dit moment kent de website drie zoekmachines die niet goed op elkaar aanslui ten, waardoor het voor website bezoekers niet duidelijk is wan neer zij welke zoekmachine moeten gebruiken. De gemeente Hellendoorn kan vooral verbeteren in de com municatie aan de burger over hoe de gemeente haar klacht gaat afhandelen en hoe lang het duurt voordat haar klacht is af gehandeld. Op die manier weet de burger vooraf beter waar zij aan toe is. Beide rapporten moeten nog in de raad behandeld worden. Eerder al publiceerde de reken kamer in Wierden een rapport over interactieve beleidsvor ming. Met deze drie onderzoe ken heeft de rekenkamer zich niet alleen willen richten op on derwerpen die binnen de ge meentelijke organisatie spelen, maar juist ook op de wijze waar op Rijssen-Holten, Hellendoorn en Wierden zich naar burgers toe presenteren. Op uitvaartcompact.nl kunt u zelf eenvoudig en snel een uitvaart regelen. Online dus. Op deze website heeft u steeds overzicht van de gemaakte keuzes. Met Uitvaart Compact regelt u een respectvolle uitvaart waarbij de dienstverlening is teruggebracht tot de essentie. U betaalt 1800 voor een crematie en 1900 voor een begrafenis. Daarmee regelt u het goed en kunt u rekenen op kwaliteit. Uitvaart Compact omvat: -* Melden van overlijden -* Overbrengen van overledene -» Verzorgen en kleden -» Standaard kist -► Aangifte bij burgerlijke stand -» Afscheid nemen -» Crematie of begrafenis Bloemversiering -♦ Gedenkteken bij begrafenis -» Asbestemming bij crematie -* Service digitale rouwkaart UITVAART IN ESSENTIE Is Uitvaart Compact mogelijk een passende dienstverlening voor u, dan adviseren wij u deze advertentie uit te knippen en bij uw officiële papieren op te bergen. <§r\ RIJSSEN/ HOLTEN - De raad van de gemeente Rijssen-Hol ten heeft in de vergadering van 30 oktober de volgende veror dening vastgesteld: Subsidie verordening gemeentelijke mo numenten Rijssen-Holten 2008. De verordening treedt in wer king met ingang van 10 decem ber 2008 en ligt vanaf woensdag 3 december gedurende twee weken ter inzage bij het loket Wonen en Ondernemen in de publiekshal van het gemeente huis in Rijssèn. Woningcorporaties investeerden in 2007 mim 305 miljoen in de leefbaarheid van buurten en wijken. Dat is 11% meer dan in 2006. In totaal investeerden ze bijna 9,1 miljard. Dat blijkt ui j de Bedrijfstakinformatie 2007 van Aedes. Ruim de helft van in- j vesteringen ging naar maatschappelijk vastgoed. Ook staken de j corporaties 92 miljoen in een schone en veilige omgeving en i droegen ze bij aan sociale activiteiten, zoals werkervaring. Ze in- i vesteerden aanzienlijk meer in energiebesparing: ruim 222 miljoen, 10 miljoen meer dan een jaar eerder. Ruim 40% van i de circa 80.000 in Nederland nieuw gebouwde woningen kwam i voor rekening van corporaties. Tweederde deel daarvan betreft huurwoningen. Van de nieuwe huurwoningen behoort 62% tot j de categorie betaalbaar en goedkoop (huur onder 528). Huis&Co HOLTEN/ RIJSSEN - De ether wordt steeds voller met 'nieu we' signalen. Denk maar aan draadloze telefonie of draadloze internet verbindingen in huis. Indien de kabelaansluitsnoeren van uw aansluitpunt naar uw tv en/of video niet voldoende kwaliteit hebben, kunnen nieu we signalen worden opgepikt en kwaliteitsverlies veroorzaken van het televisiebeeld. Dit ver schijnsel heet interferentie. Men kan dit zien aan ruis, sneeuw of strepen op een be paalde televisiezender. Een van de nieuwe signalen is digitale ethertelevisie (DVB-T), dat conform de vergunning- voorwaarden wordt uitgezon den in meerdere plaatsen in Nederland. Interferentie door DVB-T kan plaatsvinden op meerdere televisiekanalen. In de komende dagen wordt een nieuwe DVB-T zendmast aan gezet in uw woonplaats of in de directe omgeving daarvan. Als men denkt interferentie te ondervinden als gevolg van DVB-T kan men telefonisch contact opnemen met uw ka belbedrijf. Het kabelbedrijf zal nagaan of de interferentie wordt veroorzaakt door DVB-T en daarna oplossingen aandra gen. Men kan ook kijken op www.stai.nl. Aansluitsnoeren met voldoen de bescherming zijn ook ver krijgbaar bij de detailhandel. Hoe hoger de afschermings- waarde van deze snoeren is, hoe beter (80 dB is bijvoorbeeld be ter dan 75 dB). Er zijn ook snoe ren, versterkers en splitters met het NL Kabel-keurmerk "Kabel Keur" (zie www.kabelkeur.nl). Wanneer deze worden toege past, zal in vrijwel alle gevallen de interferentie worden verhol pen en de kwaliteit worden ge waarborgd. De Stichting Aanpak Interferen tie (SAI) is 7 jaar geleden opge richt voor de aanpak van inter ferentie bij de introductie van digitale ethertelevisie (DVB-T). 4 jaar geleden kwam daar de aanpak van interferentie door digitale etherradio (T-DAB) bij. In de stichting zijn op dit mo ment de kabelbedrijven, Digi- tenne en de Publieke Omroep vertegenwoordigd. De stichting werkt aan de verkrijgbaarheid van goed afgeschermd aansluit- materiaal. SAI heeft overleg met diverse organisaties om de vak- handel en installateurs te infor meren. Daarnaast zorgt SAI voor publieksvoorlichting. Meer informatie over interfe rentie vindt men op www.stai.nl. De huurprijzen in Nederland mogen volgend jaar met ten hoogste 2,75% stijgen. Dat heeft het kabinet eind november be kendgemaakt. Het kabinet heeft de maximale stijging van de huur vastgesteld op de stijging van de inflatie, die volgend jaar volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek 2,75% zal zijn. Door de huurverhoging zo te normeren gaan huurders er in koopkracht niet op achteruit. Dit jaar volgde de huurprijsver hoging ook al de inflatie, met 1,6%. De huurprijzen worden ieder jaar per 1 juli verhoogd. Huurders moeten uiterlijk op 30 april volgend jaar op de hoogte worden gesteld van de stijging van hun huur. De bouw van huurwoningen loopt sterk achter. Vorig jaar wer den 25.200 woningen gerealiseerd, terwijl de woningcorporaties er 34.000 hadden beloofd. Het Centraal Fonds voor de Volks huisvesting (CFV) bevestigde berichtgeving hierover in een lan delijk dagblad. Directeur Jan van der Moolen verwacht dat er in 2008 tussen de 23.000 en 25.000 huurwoningen worden afgele verd. Uit cijfers van het CFV blijkt dat tussen 2005 en 2007 bijna de helft van het aantal geplande nieuwe huizen (45%) niet is ver wezenlijkt. De hoogste procentuele stijging van de gemeentelijke woonlas ten in 2009 komt volgens de Vereniging Eigen Huis voor rekening van huiseigenaren Drimmelen. Hier schieten de kosten voor eenpersoonshuishoudens volgend jaar met bijna 17% omhoog. De OZB stijgt met gemiddeld 25%, de afvalstoffenheffing met bij na 12% en het rioolrecht met 13%. Onbetwiste topper is de ge meente Rhenen, waar een alleenstaande door een wijziging van de tariefsopbouw volgend jaar 156% meer aan rioolheffing kwijt Veel mensen die een uitvaart moeten verzorgen, hebben redenen om daarvoor alleen de essentiële diensten te willen afnemen. Met Uitvaart Compact is de dienstverlening van perfecte kwaliteit, simpel en geheel passend in de huidige tijd. Eenvoudig, puur en respectvol. Kopers van nieuwbouwwonin gen moeten zich indekken te gen eventueel faillissement van de bouwer. Dat zegt André de la Porte van de Vereniging Eigen Huis. Door de economische cri sis gaat menig bedrijf failliet. Ook projectontwikkelaars en bouwondernemingen worden niet gespaard. Kopers van nieuwbouwwoningen moeten daarom goed opletten of zij van de bouwer een garantiecertifi caat ontvangen. Dit certificaat (bijvoorbeeld het GIW-certifi- caat) garandeert dat de woning bij faillissement wordt afge bouwd door een andere partij. Als wordt besloten het bouw project niet te voltooien, krijgen

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5