Holtens Nieuwsblad 31 Jos op weg naar beste buurman wandeling Kerstdiner voor senioren Streep door Oliebollencross Canadese Begraafplaats verlicht met kaarsjes Buurt Geen boze buurmannen voor Jos Bessembinder midwinter Maand november vrij zacht Met in Holten een ge middelde temperatuur van 6.6 graden, Espelo 6.3 graden en De Bilt 6.3 graden tegen een langja rig gemiddelde van 6.2 graden was november vrij zacht. Dinsdag 9 december 2008 om Beste Buurman van 2008 te HOLTEN - De Canadese Be graafplaats zal woensdag 24 de cember, Kerstavond, worden verlicht door Kaarsen die bij elk graf zullen branden. Vanaf 15.00 uur is er slechts eenrichtingsverkeer mogelijk van en naar de Canadese Be graafplaats. Men kan via de Mo- lenbelterweg, de Holterbergweg naar boven. De Wullenbergweg (bij het Los se Hoes) is eenrichtingsverkeer. Men kan hier uitsluitend aan de rechterkant parkeren. L1GTENBERG - Jos Bessembin der is hard op weg om de ver kiezing van 'Beste Buurman' te winnen. De wedstrijd 'Beste Buur 2008' wordt georgani seerd door de site www.buurt- link.nl. Bessembinder noteer de al snel een plek in de top tien en nam het afgelopen weekend in de tussenstand zelfs de twee de plek in achter de Rotterdam- I se Esther Groenendijk. In totaal f zijn er 600 genomineerden. De F wedstrijd loopt nog tot 16 de- j cember. Bessembinder (47) woont aan de Ligtenbergerweg in het buurtschap Ligtenberg en is ui teraard blij met de nominatie. "Een paar mensen uit de buurt die me aardig vinden, hebben me opgegeven", zegt Bessem binder die zijn nominatie te danken heeft aan het feit dat hij veel dingen organiseert voor de buurt. Het paasvuur is één van de activiteiten waar Bessembin der zich voor inzet, maar ook bij het jaarlijkse buurtfeest en de maandelijkse volleybal- en voetbalavonden is de Ligten- berger betrokken. Ook bij de onlangs gehouden Leggenbar- ger trekkersiep maakte Bessem binder deel uit van de organisa tie. "Er wordt hier van alles ge organiseerd in de buurt. Met het paasvuur bemoei ik mij in tensief, maar de eer komt niet alleen mij toe. Er zijn veel men sen die dingen organiseren en ik ben daar gewoon een schakel in. We hebben hier een grote saamhorigheid en de mensen trekken veel met elkaar op. Dat ze mij hebben uitgekozen om in het zonnetje te zetten, vind ik mooi en ik ben er ook trots op, maar van mij had het niet ge hoeven. Al heeft het natuurlijk wel iets." De hoofdprijs van de 'Beste Buur 2008'-verkiezing bestaat uit een ballonvaart en een che que van 1000 euro, te besteden aan een buurtiniüatief. Een plek bij de eerste tien levert bij de verkiezing nog altijd 250 euro op. Bessembinder heeft al wat voor de buurt in petto, mocht hij de eerste plek pakken. "Voor duizend euro kun je een aardig buurtfeestje houden. De barbe cue regel ik zelf wel", aldus Bes sembinder die tot zijn spijt met zijn boerenbedrijf - 1200 var kens - moet verhuizen.'Het ligt in de bedoeling dat ik binnen nu en twee jaar moet vertrekken in verband met natuurontwik keling. Aan de rand van de Sal- landse Heuvelrug mag geen in tensieve veehouderij meer zijn. De uitstoot van ammoniak is slecht voor de bosgebieden, zo heeft de overheid besloten. Ik zal Ligtenberg zeker gaan mis sen." MARKELO - Folkloristische Ver- eeniging Markelo houdt zondag 14 december een Midwinter- wandeling. Er wordt gestart bij de familie Jacobi aan de Rond weg 5 te Markelo. Dit kan tussen 10.30 en 14.30 uur en er zijn twee extra lussen aangelegd zo dat men de keuze heeft uit 8,5, 10,5, 12,5 of 14,5 km. Deelne men kost €2,00 p.p. en kinde ren tot 12 jaar zijn graüs. HOLTEN - Woonzorgcentrum Diessenplas houdt vrijdag 19 december haar jaarlijkse kerst diner. Senioren in Holten en omgeving worden deze dag vanaf 10.45 uur met een drank je welkom geheten in het feeste lijk versierde restaurant van Diessenplas. Voorafgaand aan het kerstdiner komt men helemaal in kerst stemming door de klanken van het gerenommeerde salonor kest Abraham Gezien uit Deventer. Zij geven een feeste lijk concert vanaf 11.00 uur in het restaurant. Er worden om 12.30 uur diverse culinaire gerechten aan de prachtig versierde kersttafel ge serveerd, zoals een heerlijke bouillon van wild, een 'huwe lijk' tussen gerookte zalm en garnaal met een exotische saus en als hoofdgerecht een bospa- relhoen met een fluweelachtige saus van cranberry met diverse groente en garnituren. Als nagerecht kan men genieten van een overheerlijke aardbei- encharlotte met een saus van vanille, munt en kersen. Als af sluiter wordt er nog een heerlijk kopje koffie of thee geserveerd met een lekkere bonbon. Graag voor vrijdag 12 decem ber. De kosten zijn 18,50 euro per persoon. Een groot deel van de maand was het wisselvallig, waarbij de temperatuur meestal boven het langjarig gemiddelde lag. Op 10 november steeg de tem peratuur in Holten naar 14.4 graden en in Espelo 14.0 gra den. Dit was tevens de hoogste maxi- mumtempatuur in november. Vanaf de 21e kregen we een aantal dagen te maken met aan voer van poollucht. Het was toen koud voor de tijd van het jaar en de neerslag viel in de vorm van sneeuw. In de avond van de 24e daalde de temperatuur in Holten tot - 1.7 graden, in Espelo werd het nog wat kouder met -2.4 gra den. Dit was de laagste temperatuur van de maand. In Holten wer den zes vorstdagen (minimum temperatuur lager dan 0.0 gra den) genoteerd, precies het nor male aantal. Gemiddeld over het land viel de normale hoeveelheid neerslag: 82.0 mm. Dan de maandneerslag cijfers. In Holten viel in de regenmeter 65.0 mm, Espelo noteerde 69.0 mm en de Beuseberg kreeg 74.0 mm, tegen 74.5 mm neerslag in Dijkerhoek, en De Bilt kwam uit op 91.0 mm, tegen een langjarig gemiddelde van 81.0 mm. Alhoewel er op veel dagen wel neerslag viel, waren de hoeveel heden vaak beperkt. Een flink deel van de maandsom neer slag viel in de nacht van 10 op 11 november. Een actieve storing liet toen in een groot deel van het land in korte tijd 20.0 tot ca. 50.0 mm neerslag achter. Dijkerhoek kreeg toen 24.0 mm, Holten no teerde 21.0 mm, Espelo 21.8 mm en in de Beuseberg 16.5 mm. Op vrijdag de 21e veroorzaak ten zeer zware windstoten van ca. 100-120 km/uur vooral in het westen en zuiden overlast en ontstond schade door omge waaide bomen en aan daken. Hier viel het gelukkig allemaal reuze mee. Holten noteerde een windstoot van 68.0 km/uur: windkracht acht. Op de 22e vielen winterse buien en op de 23e sneeuwde het urenlang in een groot deel van ons land. Op de Veluwe ontstond een sneeuwdek van lO.Otot 17.0cm. In Holten viel het tegen, er viel maar 3.0 cm sneeuw. Tijdens de nacht van 24 op 25 november was het met name in het mid den van het land verraderlijk glad. Er had zich een sneeuwdek ge vormd in Holten van 5.0 cm, Dijkerhoek 4.0 cm, Beuseberg 2.0 cm en Espelo 3.6 cm. Tien tallen ongevallen waren het ge volg. In totaal vielen er vier zwaarge wonden. Ook op de laatste dag van de maand viel er, voorna melijk in het midden van het land, enige tijd sneeuw. In Hol ten en omgeving viel natte sneeuw, later overgaand in re gen. In totaal kwamen er in Holten vijf sneeuwdagen voor. Mistda- gen kwamen op vijf dagen voor. Met een gemiddelde over het land van 51.0 zonuren tegen normaal 60.0 uren was novem-- ber iets aan de sombere kant. In het oosten en noordoosten was de zon het minst te zien. Iri Nieuw Beerta scheen de zon niet meer dan 39.0 uren. Holten registreerde tien zonloze dagen. In De Bilt kwam de maandsom uit op 54 zonuren tegen 60 uren normaal. Zo had de maand november twee gezichten eerst vrij zacht en later te koud. En nu maar eens kijken wat de cember gaat doen of het dan ook echt koud wordt. Weerman, Freddie Paalman hem stemmen. Hiervoor moet men naar de website www.buurtlink.nl gaan. De wedstrijd loopt nog tot 16 december. FOTO: JOHAN BOLINK VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Als reden geeft Hen- nie Jalving, de voorzitter van W Holten, op dat het met de be langstelling voor de loopwed strijd steeds minder gaat. Vroe ger werd de cross altijd georga niseerd door SV Hol ten, maar na de ontvlechting van de omni- vereniging stond de voetbalclub W Holten borg voor de organi satie. "We hebben het drie jaar aangekeken en eigenlijk past het niet meer bij onze activiteiten", zegt Jalving. "Voor ons als voet balclub is een hardloopwed strijd niet iets om mee door te gaan. Het kost veel tijd en ener gie en ook moet je er geld in ste ken, terwijl het te weinig ople vert. Het is moeilijk om de men sen te vinden om mee te doen. Reclame maken voor de cross is lastig. Het aantal deelnemers De lliebollencruss van W Holten is verleden tijd. FOTO: IOHAN BOLINK wordt elk jaar minder. De laatste keer hadden we er nog geen vijf tig. Daarom hebben we besloten om er mee te stoppen", aldus de preses die nog wel zoekende is naar een alternatief voor de Oliebollencross. Samen met Blauw Wit organiseert W Hol ten op tweede kerstdag een zaal- voetbaltoernooi voor senioren. Voor de jeugd staat er op 29 en 30 december een zaalvoetbal- toernooi op het programma. De nieuwjaarsreceptie van de W Holten is op 4 januari. De organisatie van de Oliebol lencross zou overgenomen kun nen worden door AV Holten, maar volgens Jan Teesselink, de voorzitter van de atletiekclub, ligt dat niet in de lijn van ver wachtingen. "Het lijkt me niet logisch dat wij de Oliebollen cross gaan overnemen. Op de laatste zaterdag in januari orga niseren wij al de OAD Holter- bergcross", aldus Teesselink. Het bestuur van de atletiekclub heeft besloten in februari weer te beginnen met een speciale trainingsgroep ter voorberei ding op de Triatlon Holten. De triatlontraining is bedoeld voor sporters die nog geen lid zijn van AV Holten.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 31