W Holten futloos onderuit Negentig leerlingen op glad ijs Holtens Nieuwsblad 25 Workshop rap en hiphop met Siroc Team MXN-Sei Winst voor schaakteam Motorcross Dann en Mike in MXN Segers Putoline team Fakkeltocht naar Kandelaar Expositie in Natuurdiorama HOLTEN -W Holten heeft de goede wedstrijd van vorige week geen vervolg kunnen geven af gelopen zondag in Colm- schate. Managementspel Beste Boer Schaakteam 2 Dinsdag 9 december 2008 HOLTEN - Natuurdiorama Hol- terberg presenteert van 20 de cember tot en met 1 februari de foto-expositie 'Eten en Gegeten worden'. In deze expositie laat fotografe Simone Gerard een selectie na tuurfoto's zien die gerelateerd zijn aan het thema eten en ge geten worden. De foto's zijn genomen in Euro pa, maar ook in Afrika, wat de tentoonstelling heel divers maakt. Natuurdiorama Holterberg is van woensdag tot en met zon dag geopend van 11:00 tot 17:00 uur. De ploeg ging futloos onderuit tegen Helios. Holten kwam slechts tot een kans tijdens ne gentig minuten voetbal. Het mocht dan ook geen moment aanspraak maken op de drie punten. Het duel begon van beide kanten afwachtend, waarbij Helios wel beter met de slechte omstandigheden om leek te kunnen gaan dan Hol ten. Het veld was een waar knol- lenveld en doordat het nat was gleed de een na de ander onder uit. Helios leek gewend te zijn aan deze omstandigheden want de ploeg wachtte rustig de fou ten, die Holten door de omstan digheden maakte, af. Tijdens de eerste twintig minuten zocht Holten met de lange bal nog re gelmatig het lichaam van Arno Knapen die in de spits gepos teerd was. Hij legde de bal dan af waarna er verder gespeeld kon worden. Maar na die twin tig minuten probeerde de Hol tenaren te veel te voetballen en dat leverde veel balverlies op. Mensen liepen uit de positie, hadden slechte aannames en lieten hun mannetje lopen. De 1-0 voor de thuisploeg was een resultaat van een lullig moment op het middenveld van Holten. Stoevenbelt en Wissink liepen knullig tegen elkaar op waar door een middenvelder van He lios de bal vrij op kon pikken en de spits met een fraaie boogbal vrij voor de keeper zette. De voorste man van de thuisploeg wist wel raad met dit buiten kansje en liet Koetsier kansloos. Na de rust veranderde er niet veel aan het spelbeeld, Holten bleef een zoekende ploeg en Helios wachtte rustig de fouten af. Al na een minuut of tien na de thee werd de wedstrijd in het slot gegooid toen op links de back van Helios ongehinderd de zestien in mocht lopen en de bal via een verdediger achter Koetsier schoot. Holten drong hierna nog wel aan, maar bleef machteloos en de doelman van de thuisploeg werd dan ook niet meer op de proef gesteld. Een keer had de scheidsrechter de bal nog op de stip kunnen leggen, toen Rei- jlink in blessuretijd in zijn rug werd geduwd binnen het straf schopgebied. Holten verliest met de neder laag de aansluiting met de sub top en is nu 'best of the rest' van het rechter rijtje. Volgende week komt koploper Schalkhaar op bezoek, de ploeg waar Holten eerder dit seizoen mim verloor. Hoopgevend is het feit dat Hol ten tijdens die wedstrijd met ne gen man nog regelmatig dicht bij de gelijkmaker was in Deventer. HOLTEN - Rap en hiphop-ar tiesten kent iedereen: Eminem en 50 Cent, maar ook Neder landse rappers zoals Lange Frans Baas B en Opgezwolle. Wie dit ook wil, krijgt nu de kans. Want in de Boschkamp wordt de workshop Rhythm&Rap gehouden. Rap per Siroc zal woensdagmiddag 10 december, inmiddels regio naal bekend, cursisten in deze workshop de fijne kneepjes van het rappen bijbrengen. Siroc vertelt over rap en de muziek en zal natuurlijk zelf een stuk van zijn eigen rap laten horen. Maar het belangrijkste: hoe leer je zelf een 'rhyhme' schrijven, en na tuurlijk gaan de cursisten oefe nen met eigen tekst. De works hop zal plaatsvinden op woens dag 10 december van 13.30 tot 15.30 uur en is bedoeld voor jongens en meiden van 10 tot en met 13 jaar. De kosten be dragen 7,50 euro en de works hop wordt gehouden in de kel der van dorpshuis de Bosch kamp, Tuinstraat 2 in Holten. Informatie of opgave is mogelijk bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, 0548-36 27 55. HOLTEN - "De Beste Boer' is een Management Game voor de agrarische sector, landelijk georganiseerd door ABN AM- RO, Hendrix UTD, Agrio en Ac- con AVM. In vijf voorrondes runden zij hun eigen gemengde boerenbedrijf, bestaande uit de onderdelen varkenshouderij, melkveehouderij en akker bouw. Op dinsdag 9 december worden de winnaars in het zonnetje ge zet tijdens de Agrovak in Den Bosch. Wij feliciteren de team leden van Countus Markelo met de behaalde winst! HOLTEN - Dann en Mike Bolink zijn opgenomen in het MXN Segers Putoline team. Mike Boiink heeft tevens zijn tweejarige con tract met GasGas-importeur Wïm Oerlemans met één jaar verlengd. De outfit van Mike zal door Hebo verzorgd gaan worden. In 2009 krijgt hij de beschikking over een heuse 65cc RIWA GasGas met grote wielen. Mike zal de MON en KNMV jeugd NK-wedstrijden gaan rijden. Dann Bolink zal op een 85cc RIWA Yamaha met grote wielen aantreden. Hij zal hierbij tevens ondersteuning gaan ont vangen van Peter van de Laar. Zijn kleding wordt verzorgd door de firma JOPA. Dann zal indien het lukt, de NK-wedstrijden van de MON en de EK-wedstrijden van de IMBA gaan rijden. Daarnaast zal hij een poging doen zich te kwalificeren voor de lumbo ONICs. WTH-tuning zal de machines van beide heren van de nodige PR's voorzien, f oto: iohan bounk HOLTEN - Open Deur houdt zondag 14 december om 18.00 uur een fakkeltocht in Holten: 'Met jouw licht naar het grote licht'. Het vertrek is vanaf De Fietswe- reld aan de rotonde van de La- renseweg en vanaf Kinderdag verblijf Kakelbont aan de Lage- weg. Neem zelf een licht, fakkel, lam- pion of lantaarn mee. Na afloop van de fakkeltocht wordt er een kerstverhaal ver teld door juf Lianne van De Re genboog in de Kandelaar en er is warme chocolademelk. Daarna - rond 19.15 uur - is er in de kerkruimte samenzang met jong en oud, met medewerking van een zanggroep onder lei ding van Egbert van der Brink. Het wordt een sfeervolle voor bereiding op de kerstdagen. De avonddienst in de Dorps kerk komt hiermee te vervallen. De fakkeltocht is namelijk een echte interkerkelijke activiteit. I HOLTEN - In de tweede ronde van.de externe competitie heeft Holten de eerste matchpunten I binnengehaald. HSC/Stork 1, die de eerste wed strijd ruim had gewonnen, was de tegenstander. Hoewel zij op papier iets sterker waren, leek de wedstrijd toch al snel in het voordeel van Holten te verlo pen. Bas van Beek profiteerde van een zettenverwisseling van de tegenstander en haalde bin nen een half uur het eerste punt binnen. Jan Scheperman speel de daarna al vrij snel remise. Di- nant van Beek won in het mid denspel een loper en wist dit voordeel zeer bekwaam uit te spelen. Gerrit Luggenhorst kreeg een erg jonge, maar geta lenteerde jeugdspeler tegen over zich. Via een mooie combi natie leek de jongen een pion te winnen met uitzicht op nog één pion. Gerrit moest alle zeilen bijzetten en kon de verloren pionnen toch nog terugwinnen. In het eindspel kon Gerrit net zo lang met een loper over het bord schuiven totdat de tegen stander besefte dat het toch een remisestelling was. Henk van Beek leverde een uitstekende prestatie. Hoewel hij nog steeds herstellende is van een operatie, wist hij toch zijn partij te win nen waardoor Holten op 4-1 kwam. Karl-Heinz Leisten stond lange tijd aanzienlijk be ter en leek de winst binnen te halen. Maar de laatste tijd heeft Karl Heinz het probleem om op I het eind van de partij scherp te I blijven. Ook nu liet hij de winst I en zelfs remise uit handen glip pen. Hierdoor werd het toch nog lastig voor Holten. Hoewel Ton van Oijen wel redelijk stond, was het grootste pro bleem de beschikbare bedenk tijd. Terwijl zijn tegenstander Hampsink nog ruim een uur had, was Ton al met de laatste vijf minuten bezig. Toen de aanval van Ton niet doorsloeg en de tegenstander met allerlei schaakjes pionnen begon op te eten, leek verlies niet meer af te wenden. Toen de tegenstander geen schaakjes meer had nam hij achteloos nog een pion. Ton had dit aan het begin van de combinatie reeds voorzien en sloeg met een minuut op de klok bikkelhard toe door met een loper een gedekte pion te slaan. In alle varianten zou het Hampsink veel materiaal kos ten, dus hij ging op zoek naar een variant die Ton veel tijd zou gaan kosten. Dit mocht niet veel baten want zo'n vijf zetten later had Ton gewonnen. De winst voor Holten was binnen. Wim Kees van Rijssen kwam in een lastige stelling met veel paarden en losse pionnen. De tegenstan der wist hier beter mee om te gaan en kwam met een sterke vrijpion uit de stelling. Toen hij de laatste zware stukken wist af te ruilen, was de pion niet meer tegen te houden en kon Wim Kees opgeven. HOLTEN - Het tweede team van de Holtense schaakvereni ging wist een remise af te dwin gen tegen Het Zwarte Paard uit Ommen. De kansen varieerden van nederlaag naar remise, overwinning, nederlaag en ten slotte gelijkspel. Toen Gerrit Stevens als eerste zijn partij voltooide leek het nop op maximaal een gelijkspel uit te draaien. Immers Teun Scheurwater, Ronald en Johan Klein Teeselink. Stonden verlo ren. Daartegenover stond Roelf gewonnen, Bas van Beek was onduidelijk. Bas van Beek pikte de tweede winst binnen terwijl Johan Klein Teeselink verloor. Roelf de Jonge bleek echter te veel problemen te hebben met het late uur en verloor onver wacht. HOLTEN - Maar liefst negentig leerlingen van basisschool De Regenboog hebben via school ingeschreven voor vier schaats lessen op kunstijsbaan De Scheg in Colmschate. Vijf docenten van schaatsschool De Scheg, waaronder plaatsge noot Jaap Thalen, geven zowel de beginners als de gevorderde schaatsertjes les op vier opeen volgende woensdagmiddagen in november en december. De leerlingen uit groep 7 en 8 wa ren al enkele jaren in de gele genheid deze schaatsclinic te volgen. Dit jaar echter mogen ook de leerlingen uit groep 5 en 6 meedoen. Er is enorm veel be langstelling. Zeker 60 procent van de leerlin gen uit de groepen 5 tot en met 8 doet mee. Het enthousiasme is groot, hoe wel het soms even zoeken is naar de meest geschikte schaat sen: kunstschaatsen, hockey schaatsen of noren. Door het ontbreken van na tuurijs de laatste jaren is het voor een groot aantal kinderen de eerste ervaring met deze boeiende sport en ontdekken ze hoe leuk schaatsen kan zijn. Leerlingen van de Regenboog gingen naar De Scheg.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 25