Expositie verschillende mariniersuniformen Holtens Nieuwsblad 17 Volkskerstzang met midwinterhoorns Creatieve kerstmarkt speciaal voor kinderen Koffieochtend over stad Deventer Uitslagen Zaagmolen Ikkinksbuurt herenteam 1 wint Zaagmolentrofee Schieten Overig nieuws Startgeldvoor Dorpsplanplus Dinsdag 9 december 2008 HOLTEN - Op de koffieochtend van vrijdag 12 december van 10.00 uur in dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2, is Henk van Baaien te gast. Henk woont in Deventer en pu bliceert al vele jaren over de ge- I schiedenis en cultuur van zijn geboortestad en omgeving. Tijdens deze koffieochtend zal hij op luchtige wijze een aantal verhalen die allen te maken hebben met kerst, vertellen, waar mogelijk doet hij dit in het dialect. Niet alleen de verhalen 1 staan in het teken van het nade- 't re Kerstsfeer, ook de hele entou rage ademt deze sfeer uit. Bezoekers kunnen genieten van de sfeervolle kerstversiering in het dorpshuis en kunnen deel nemen aan een speciale kerst verloting. De koffieochtend wordt georga- niseerd door de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten, in samenwerking met j de Stichting Welzijn Ouderen. Belangstellenden zijn vanaf I kwart voor tien van harte wel- I kom om vooraf een kopje koffie I te drinken. De toegang is gratis, de koffie is voor rekening van de I bezoekers. I DIJKERHOEK - De eerste drie I winnaars per categorie van de I Zaagmolentrofee. Heren: 1 Ikkinksbuurt (Hl) 322 punten: 2 B.V. Dijkerhoek 319 punten; 3 Brandweer Holten 316 punten. I Dames: 1 Ikkinksbuurt (Dl) 317 I punten;2Hakkertsweg(Dl)304 I punten; 3 B.V. Holterbroek (D1 I 292 punten. I Jeugd: 1 Waerdenborch J1 349 I punten; 2 B.V. Holterbroek J1 I 338 punten; 3 B.V. de Beuseberg I 11303 punten. Boschkamp in kerstsfeer VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Ook op vrijdag 12 de cember, maar dan 's middags om 13.30 uur, wordt tijdens de creatieve middag een zeer ver rassend kerststuk gemaakt waaraan geen takje dennen groen te pas komt. Een voor beeld hiervan is in het dorpshuis te bekijken. Deelname aan deze middag kost 1,30 euro exclusief materiaal. Opgave vooraf is noodzakelijk. Woensdag 17 de cember tussen 14.00 en 16.00 uur vindt in het dorpshuis een grote creatieve kerstmiddag voor kinderen vanaf 6 jaar plaats. Met diverse materialen kunnen zij dan aan de slag om leuke kerstversieringen, kaarsen of een kersthapje klaar te ma ken. Materialen hiervoor kun nen ter plekke voor ongeveer 50 eurocent per onderdeel worden gekocht. Aanmelden vooraf is noodzakelijk. Ook voor kinde ren van 6 tot en met 12 jaar wordt woensdagmiddag 24 de cember de vertederende anima tiefilm WALL'E op groot beeld scherm vertoond. Aanvang is 14.00 uur. Kaartjes zijn, ook in de voorverkoop, verkrijgbaar voor .1,50 euro per persoon op het kantoor in het dorpshuis. Filmhuis Holten sluit het jaar af met een documentaire festival. Op 30 december worden achter eenvolgens de volgende docu mentaires vertoond: Earth, een uniek en adembenemend por tret van onze planeet (om 14.00 uur), Hollands Licht, waarin vra gen als 'Wat is Hollands licht? 'Wat is waarheid en wat is my the?' aan de orde komen (16.00 uur) en Buddha's lost children om 19.30 uur. Deze laatste do cumentaire laat zien hoe de boeddhistische monnik en voormalig Thai bokster Phra Khu Bah zijn leven wijdt aan de armste kinderen uit de Gouden Driehoek. Vanaf 12 december (tot 30 januari) is in de ontmoe tingsruimte de zeer bijzondere foto-expositie 'Voetsporen', sa mengesteld door de stichting Manos Amigos te bezichtigen. Deze expositie laat de verschil lende aspecten van de land- mijnproblematiek in Colombia vanuit een zeer gevoelig gezicht punt en met uiterst respect voor de slachtoffers zien. De foto's zijn gemaakt door een drietal professionele Colombiaanse fo tografen. De expositie is op werkdagen tijdens kantooruren gratig toegankelijk. Tussen 8 en 19 december kunnen alle be- zoekers van het dorpshuis mee doen aan een kerstverloting. Deelname aan de verloting kan op werkdagen tijdens kantooru ren, u ziet gelijk of u prijs hebt. Voor inlichtingen en opgave van bovengenoemde activiteiten kan men terecht op het kantoor van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk aan de Tuin straat 2 in Holten. Bellen kan na tuurlijk ook: 0548-36 27 55. Hier kan men ook terecht voor infor matie over activiteiten die in ja nuari 2009 van start gaan. Het kantoor is wegens kerst en de jaarwisseling gesloten van 22 december tot en met 4 januari. 44 punten en met het geweer 53 punten, m totaal. 97 p J g3 ten Bas Hakkert, van het team Waerden- punten. HOLTEN - Oudheidkamer Hoolt'n houdt in het voormalig gemeentehuis aan de Dorps straat 27 in Holten tot eind ja nuari een expositie van mari- niersuniformen en aanverwan te attributen. Deze is geopend op vrijdag van 13.30 tot 15.30 uur en op zater dag van 10.00 tot 14.00 uur. Er zijn altijd oud-mariniers aan wezig voor enige uitleg. "Twee jaar geleden hebben wij hier ook een expositie gehouden en toen hebben we bezoek gehad van een aantal schoolkinderen. Het viel in goede smaak van daar dat we hier nu weer zijn. Eén lid van het Contact Oud Mariniers (C.O.M.) wijlen W. Wolters uit Hengelo verzamelde in jaren tijd zo'n zestig unifor men. Hij kon ze in zijn huis niet meer kwijt en via medewerking van wethouder W. ter Schure van de gemeente Rijssen-Holten kwa- HOLTEN - De jaarlijkse vo'lks- kerstzang in de Kandelaar wordt woensdag 17 december om 19.30 uur gehouden. Met de bekende liederen voor jong en oud. Bij aankomst wordt men- begroet door de midwinter hoornblazers die vanaf 19.15 uur bij de kerk staan. Binnen klinkt in de sfeervol verlichte kerkzaal muziek van HMV en zingt kinderkoor Mozaïek on der leiding van José Reinaardus. Ds. Roozenboom mediteert over De wijzen, naar het verhaal in Matteüs 2. Verder mogen de kinderen aan het eind het podi um opkomen om het kinderlied over de wijzen te zingen, dat ze op school hebben geleerd. Ze krijgen ook nog een presentje mee voor kerst. In het voormalige gemeentehuis aan de Dorpsstraat worai een expositie over mariniersuniformen gehouden, i om johan bolink men wij terecht bij de Oudheid- kamer Hoolt'n die ze nu in bruikleen heeft. Het zijn uniformen die ook echt gedragen zijn in de oorlog 1940- 1945 tot heden en uniformen gedragen in oorlogen in onder andere Cambodja, Irak, Afgha nistan en Nieuw Guinea .aldus Jan Brugman uit Markelo die destijds uitgezonden werd naar Nieuw Guinea. HOLTEN - De jaarlijkse creatie ve kerstmarkt voor kinderen wordt woensdag 17 december van 14.00 tot 16.00 uur gehou den in dorpshuis de Bosch kamp. De creatieve kerstmarkt is geen gewone markt. Wat de kinderen op deze kerstmarkt kopen, moet eerst nog gemaakt worden. Het kan van alles zijn: je eigen boomversiering, een zelfgemaakte kaars of lekker smullen in de kerstsmikkel- hoek. Tegen een kleine vergoe ding kunnen de kinderen bij de marktkraam alles kopen wat ze nodig hebben om htm 'gekoch te artikel' te maken. De creatie ve kerstmarkt is bedoeld voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar. Voor deze middag is, in verband met de te verwachte drukte, op gave vooraf noodzakelijk. Tele foon 0548-362755. VERVOLG VOORPAGINA DIJKERHOEK - "Aanjagen is niet stilzitten en 'kiek'n wat 't wordt'. Maar het is ook niet trekken en sleuren of de zweep erover heen", grapt Hélène. "Het is wel samen doen, gezamenlijk wer ken aan het project. Vinger aan de pols houden, toezicht hou den op de planning en vaart houden in het proces." Volgens burgemeester Bort Koe- lewijn is het project in Dijker- hoek uniek, want nergens bin nen de gemeente wordt dit ver der uitgevoerd. "Dorpsplanplus bestaat uit vijf Overijsselse orga nisaties die werkzaam zijn op het platteland en hun kennis heb ben gebundeld: Variya, Overijs selse Vereniging van Kleine Ker nen, Landschap Overijssel, Sti- muland en Het Oversticht. "Zij bieden met deze aanpak dorpen de mogelijkheid om met Dorps planplus de fysiekruimtelijke, sociale en economische wensen van het dorp in een keer op de agenda te zetten en uit te voe ren", zegt Koelewijn. "Dorps planplus omvat het opstellen vair een dorpsagenda met een uitvoeringsplan, en begeleiding van de realisatie gedurende vier jaar." De dorpsagenda geeft een o verzicht van alle wensen van de Dijkerhoekers in volgorde van prioriteit. De projectleider maakt daarna een uitvoeringsplan en legt het voor aan de gemeente. Als de gemeente ermee akkoord gaat, kan het project van start gaan. Dijkerhoek heeft van de gemeente hiervoor dus nu 10.000 euro aan startgeld gekre- gen. Óp de agenda van Dijkerhoek staan de realisatie van een mim- kulturhus; meer geschikte wo ningen voor de eigen bevolking; een verkeersveilig Dijkerhoek; een goed ogend dorp; een be drijvig dorp en buitengebied, die door de aanwezigheid van be drijvigheid levendig blijven; een dorp dat toeristisch-recreatief gezien op de kaart staat en waar voor toerisme een goede bron van werkgelegenheid is. Het college van burgemeester en wethouders heeft op 6 oktober ingestemd met de dorpsagenda en de iets aangepaste uitvoe ringsplan, zodat het convenant gesloten kon worden. Koelewijn: "Het Dorpsplanplus Dijkerhoek is tot stand gekomen door de ge zamenlijke inspanningen van de inwoners van Dijkerhoek en de gemeente Rijssen-Holten. En sa men zetten we ons ook in voor de realisering van de wensen."

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 17