Kinderopvang West-Twente Prijswinnaars verdient tweede prij s kleurplaat H Prijswinnaars wedstrijd HEMA KERSTKAART VAN UW EIGEN FOTO Srotftstrsst 39-41 7461 KG Ook met eigen tekst mogelijk* Vraag naar de mogelijkheden doet je goed Dorpsstraat 124 Enter 0547-381289 Dorpsstraat 10 Holten 0548-361232 Dinsdag 9 december 2008 15 HOLTEN - Stichting Kinderop vang West-Twente heeft afgelo pen vrijdag 28 november tijdens het jaarcongres van het Waar borgfonds Kinderopvang in Utrecht, de tweede prijs voor het beste jaarverslag kinderopvang 2007 in de wacht gesleept. Het Waarborgfonds Kinderop vang reikt dit jaar voor de vierde keer op rij de Prijs Beste Jaarver slag uit. Met deze prijs heeft het Waarborgfonds twee doelen voor ogen. Ten eerste verbete ring van de kwaliteit van de jaar- verslaggeving en daarmee de transparantie van de kinderop- vangsector. Ten tweede het sti muleren van kinderopvangor ganisaties om hun jaarrekening in te sturen ten behoeve van het jaarlijkse Sectorrapport Kinder opvang. Een onafhankelijke jury beoordeeld de inzendingen. De HOLTEN - De HEMA in Hol ten heeft een kleurplatenwed- strijd gehouden. Vele kinde ren kleurden deze erg mooi in. Afgelopen week werden de FOTO: SANDER SCHEPERMAN prijswinnaars bekend ge maakt en mochten ze hun prijzen af komen halen bij de HEMA aan het Zwartepad in Holten. jury bestond dit jaar uit: drs. Si mon van Driel, lid Eerste Kamer; drs. Margot Kraneveldt, lid Tweede Kamer; prof. dr. Kees Camfferman RA, jaarverslagge- vingsdeskundige aan de VU Amsterdam; drs. Peter Stein, hoofd sector kinderopvang Mi nisterie OCW; Gjalt Jellesma, voorzitter BOinK (Belangenver eniging Ouders in de Kinderop vang). De jury heeft zich gebogen over 107 ingezonden jaarverslagen, wat er significant meer waren dan vorig jaar. Bij de beoorde ling is rekening gehouden met het feit dat de kinderopvangsec- tor behoorlijk divers is. Bij het toepassen van de beoor delingscriteria is onder meer re kening gehouden met de om vang van de betreffende organi saties en de wettelijke kaders die passen bij hun organisatievorm (BV/NVi stichting, Vof, een manszaak). De tien organisaties met de hoogste eindscore zijn afgelopen oktober genomineerd voor de drie prijzen. Aanslui tend heeft de jury zich uitge breid gebogen over de jaarver slagen van de tien genomineer den. Hierbij is extra aandacht besteed aan aspecten als: trans parantie, communicatie, toe gankelijkheid en vormgeving. Er is tevens gekeken naar wat een organisatie met de algemene constateringen in het juryrap port, maar ook naar aanleiding van de rapportage van vorig jaar heeft gedaan. De gemaakte progressie heeft ook een rol ge speeld bij de uiteindelijke vast stelling van de prijswinnaars, die na uitvoerig overleg door de jury unaniem zijn bepaald. De jury geeft aan dat de kwaliteit elk jaar verbetert en dat de top breder wordt. De winnaars van de Prijs Beste Jaarverslag Kinderopvang 2007 zijn op het jaarcongres be kendgemaakt. Stichting Kinder opvang Walcheren won de hoofdprijs van 10.000,-. De tweede prijs van 5.000,- ging naar Stichting Kinderopvang West-Twente en Stichting Kin deropvang Zoeterwoude kreeg de derde prijs van 2.500,-. Hieronder wordt toe gelicht waarom SKWT de 2e prijs heeft gewonnen. De tweede prijs is gewonnen door Stichting Kinderopvang West-Twente uit Nijverdal. Zoals ook vorig jaar verschaft de organisatie erg veel informatie in één boekje met een bewon derenswaardige openheid en kritische houding naar de eigen organisatie. Er is een uitgebreid verslag van de Raad van Toe zicht opgenomen, dat getuigt van bewustzijn van de ernst van haar taken. De openheid wordt tevens geïllustreerd door het kaartje aan belanghebbenden en belangstellenden waarin aangegeven wordt dat het jaar rapport beschikbaar is op de site van de organisatie. In het jaar rapport is een verslag opgeno men over hoe men met inge diende klachten is omgegaan, wat wederom de transparantie van de organisatie illustreert. HOLTEN - De prijswinnaars van de Sinterklaaskleurplaat van de Holtense Handelsver eniging en het Holtens Nieuws blad werden afgelopen zaterdag in het zonnetje gezet. Tatum den Uijl (5) van de Na gelhoutstraat 47 in Holten, Ger- FOTO: SANDER SCHEPERMAN dy Ulfman (11) van de Jeur- linksweg 10 in Holten en Stella Kleinendorst (2,5) van de Fa- zantenweg 20 in Holten moch ten bij Blokker Van de Maat hun prijs ophalen. Zij kleurden de plaat zeer mooi in, waardoor zij als winnaars werden gekozen. MSB File View Options Singstar vol. 3 en Singstar Abba. De karaoke reeks van j Sony lijkt niet te stoppen. Deel drie kwam onlangs uit (met top-meezinger Copacabana meteen onze favoriet) en ook Singstar Abba is ver krijgbaar, net op tijd om Happy New Year mee te kunnen zingen. Er is nog steeds weinig vernieuwends aan de reeks, maar dat geeft niks. De muziekkeuze is gevarieerd (bij deel drie. Bij Abba is het allemaal, eh... Abba) en het principe blijft leuk: heerlijk mee blèren met liedjes. Zoals bij alle Singstars geldt: het is meer van hetzelfde, waarbij vooral de muziekselectie belangrijk is voor de aanschaf. Voor: PS3 S3 T«l OS48 SIS 44ê Fa* ?JP3, www.fatesmalt.nl 7 etosmalt

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15