Lijst monumenten aangevuld TOT 60% KORTING OP DE COLLECTIE <fe€E>DK JAN H€€DT wd> Steekproef Positieve reacties sportverenigingen Geen crisisangst d)e kerstdagen vormen een prachtige aanfeiding om eens naar onze coffectie te komen kijken. <De mooie stoffen en keuren passen uitstekend hij de sfeer van kaars ficht en een g fins terende kerstboom. Zl zuftgenieten van de heerhijke deeemhermaand ivanneer u optimaafgekfeed kunt gaan voor efkegefegenheid. (Ln hij 'Kpedijkjan tHeedt sfaagt u aftijdi Onze medewerkers staan kfuar met deskundig advies. RIJSSEN/ HOLTEN - In het Parkgebouw Rijssen werd woensdagavond 26 november een thema avond gehouden voor sportverenigingen. Cen traal stond de sportvisie 2010-2014 (conceptnota) en het thema combina tiefuncties. De avond werd goed bezocht. Re sultaat van de avond is dat de sportverenigingen positief op beide onder werpen reageerden. Oranjestraat 143 7461 DK Rijssen 0548-51 30 36 Dinsdag 9 december 2008 14 RIJSSEN/ HOLTEN - Inwoners van Rijssen-Holten konden objecten aandragen voor de gemeentelijke monumenten lijst. Daarvoor zijn 23 mogelijk nieuwe objecten aangedragen. Half december gaat Het Over- sticht aan de hand van te ma ken foto's de lijst beoordelen. Bewoners worden naar ver wachting in de eerste maan den van 2009 op de hoogte ge steld. Van 26 november tot 5 decem ber konden inwoners objecten aandragen die volgens hen in aanmerking zouden moeten komen voor de gemeentelijke monumentenlijst. In totaal heeft de gemeente 15 reacties ontvangen. In enkele reacties werden meerdere objecten aangedragen. Doordat er ook enkele objecten meerdere ke ren waren aangedragen of al op de eerste conceptlijst van Holten voorkwamen, bleven uiteindelijk hiervan 23 aange dragen objecten over. Ook werden enkele objecten ge noemd, die al op de oorspron kelijke conceptlijst van Holten voorkwamen. Via deze weg danken wij alle inwoners die door hun reactie een bijdrage hebben kunnen en willen leve ren aan het behoud van monu menten in de gemeente. Deze 23 objecten zijn samen gevoegd met de objecten die al op de niet vastgestelde selec tielijst van de voormalige ge meente Holten waren ver meld. Op deze totale veldwerk- lijst staan vooralsnog alleen potentiële gemeentelijke mo numenten. Karakteristieke en niet-monumentale maar beeldbepalende objecten en karakteristieke agrarische pan den en erven zijn niet meege nomen. De totale lijst bestaat uit onge veer 55 objecten, waaronder dus de 23 objecten die door in woners zijn aangedragen. Het Oversticht gaat half de cember al deze objecten gaat bekijken en beoordelen of ze op de gemeentelijke monu mentenlijst thuishoren. Daar voor gaat Het Oversticht ze fo tograferen vanaf de openbare weg. Alle zichtbare gevels van de panden worden vastgelegd. Nadat deze beoordeling heeft plaatsgevonden, brengt Het Oversticht een advies uit aan de gemeente. Op dat moment worden ook de inwoners die gereageerd hebben, geïnfor meerd over het advies waarom iets wel of niet is voorgedragen als gemeentelijk monument. Ook eigenaren van objecten die zijn voorgedragen zullen hierover worden geïnfor meerd, alsook over de gevol gen hiervan. De verwachting is dat de be trokkenen in de eerste maan den van 2009 geïnformeerd worden. Een representatieve steekproef van Vereniging Eigen Huis onder 101 gemeenten naar de ontwikkeling van de gemeentelijke woon lasten in 2009 laat een landelijk zeer gematigde stijging van de af valstoffenheffing zien. Deze loopt uiteen van 0,1% voor eenper soons- tot 0,4% voor meerpersoonshuishoudens. De stijging van het rioolrecht is forser: gemiddeld loopt deze rekening voor een persoonshuishoudens volgend jaar op met 7,1% en voor gezin nen met 5,7%. De reacties van de sportvereni gingen op de conceptnota wor den verwerkt. Tot vrijdag 5 de cember konden sportverenigin gen nog hun reactie geven op deze nota. Hoe kijkt men aan te gen de voorstellen die in deze nota worden gedaan, wat vindt u ervan? Tijdens de avond werd een pre sentatie gegeven waarin het vol gende aan de orde kwam. Een combinatiefunctie is een functie waarbij een werknemer in dienst is bij één werkgever, maar gelijkelijk - of in ieder ge val voor een substantieel deel - te werk gesteld wordt in bij twee werkvelden/sectoren. Om com binatiefuncties een aantrekke lijk type banen te maken, wordt daarom nadrukkelijk naar op lossingen met één werkgever gezocht. Een combinatiefunctie moet een gezamenlijk doel die nen, namelijk een meerwaarde hebben voor alle partijen. Wie samen met een andere organi satie een combinatiefunctie wil realiseren, moet bereid zijn in tensief met elkaar samen te werken. De betrokken organisa ties moeten bovendien willen en kunnen investeren in een soms langdurige ontwikkeling, waar een combinatiefunctie uit kan voortvloeien, maar waar van de resultaten vooraf niet vaststaan. De aanstelling van een combi natiefunctionaris vinden zo veel als mogelijk (op termijn) plaats bij scholen, sportverenigingen en culturele instellingen. Een (tussen) oplossing kan de aan stelling bij een derde zijn, waar onder bij de gemeente zelf. Door de Taskforce Combinatie functies is een aantal voorstel len en adviezen gedaan over hoe het werkgeverschap te re gelen. Om een vervolg te kunnen ge ven aan het onderdeel combi natiefuncties is de sportvereni gingen verzocht voor 1 januari 2009 aan te geven of zij kansen zien en of zij eventueel zitting willen nemen in een te vormen werkgroep over dit onderwerp. De sportraad Rijssen-Holten roept daarom alle sportvereni gingen op om voor 1 januari te reageren op dit onderwerp. Kerstsfeer 6ij %pedïj£j(m tHeedt MODE VOOR DAMES EN HERFN Ondanks dat het aantal afgeslo ten hypotheken terugloopt, trekt de Hypotheker zich weinig aan van de kredietcrisis. De hy potheekketen gaat zelfs zijn ves tigingen van 170 naar 200 uit breiden. Directievoorzitter Ka- rel Pauw van De Hy pothekers Asso ciatie vindt dat de cri sis dreven wordt. Hij heeft ook kri tiek op de berichtgeving in de media. Volgens hem zijn consu menten daardoor onzeker ge worden. In november hield de Hypotheker een inloopspreek uur voor ongeruste klanten. Dat spreekuur werd door honderden consu menten die zich onzeker voe len bezocht.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 14