Fakkeltocht hoogtepunt kerstfair Start inschrijving EK Triatlon Holterenk in kerstsfeer Holtens Nieuwsblad 13 Brook Duo houdt groot Winterfeest Volksmuziek Kerst Sfeervolle markt in en rondom Diessenplas Kerstkraampjes in dorp, terras en levende kerststal op Holterberg Kerk open tijdens kerstmarkt HOLTEN-De 45 kerst- kraampjes staan dit jaar allemaal in het dorp. Subsidie voor openluchtspel Dinsdag 9 december 2008 VERVOLG VAN VOORPAGINA Op de Holterberg wordt een ge zellig terras ingericht en ligt de nadruk op de levende kerststal. Tussen de berg en het dorp rijdt net als in voorgaande jaren een oude Amerikaanse schoolbus om de bezoekers heen en weer te brengen. Volgens Ingrid Nijkamp van de Holtense Handels Vereniging, die borg staat voor de organisa tie, wordt de kerstfair al voor de twaalfde keer gehouden. "Maar vooral de laatste jaren is het enorm gegroeid. Het gaat voor al om de sfeer. De vuurkorven branden, de kerstman loopt rond, kinderen zijn verkleed als zwerver: het is een beetje nos talgie", aldus Nijkamp die voor al de jaarlijkse fakkeloptocht als een hoogtepunt ziet. "De fak keloptocht is echt een leuke happening." De kerstfair begint zoals gebrui kelijk om 12.00 uur en duurt tot 20.00 uur. De fakkeloptocht be gint om 17.30 uur op de Holter berg en gaat dan met arrenslee en al richting centrum. Op de Holterberg houdt toneelvereni ging OCH de hele dag een le vende kerststal. De doorlopen de voorstelling wordt gegeven inclusief ezels, os en schapen. Op de Smidsbelt wordt een heus kinderprogramma samen gesteld. De kinderen kunnen zich niet alleen creatief uitleven, maar ook behoort een ritje in de spe ciale kersttrein op het plein tot de mogelijkheden. Bij de ver schillende kraampjes is van al les te vinden. Zo zijn er stands met kniepertjes en oliebollen en een kraam waar eigengemaakte kerstkaarten worden verkocht. Verder is er onder meer een stand met bloemstukken en eentje met kaas, wijn en andere delicatessen. Vanzelfsprekend is er ook volop glühwein en war me chocolademelk te verkrij gen. De kerstfair wordt georga niseerd door de kerstcommissie van de HHV. Naast Ingrid Nij kamp en Bert Wansink maken ook Harmien Barvelink, Jacob van de Linden, Mark van de Maat en Erik Klein Bleumink deel uit van deze commissie. HOLTEN - De damessoos is al weken druk bezig met de voorbereidingen, want woonzorgcenmuii u.esMu.pm,..uuu, «——v, - december van 14.00 tot 18.00 uur een kerstmarkt. Iedereen is dan van harte welkom. Het woonzorgcentrum houdt verschillende activiteiten, voor elk wat wüs. Op de kerstmarkt komt men meteen in de kerstsfeer. Men kan er verschillende kerstartikelen aanschaffen, zoals kerstkaarten en attributen voor de kerstboom. Erve Deijk, een onderdeel v Zozijn, biedt zelfgemaakte kerstspullen aan. Dit jaar zullen er ook andere standhouders aanwezig zqn, waaronder de Welfare de Wereldwinkel, jamverkoop en iemand die artikelen verkoopt voor de kinderen m Vietnam. Men kan zelf aan de slag en deelnemen aan de workshop kerststukjes maken. En om echt in de kerstsfeer te komen, is er een levende kerststal te zien. Deze wordt verzorgd door Kinderboerderij Dondertman. MARKELO - Zondag 14 decem ber dan is het zover, dan pre senteert het Brook Duo het Winterfeest der Volksmuziek in kerstsfeer. Deze middag zal plaats vinden in zalencentrum de Haverkamp in Markelo om 16.00 uur. (Toe gang gratis.) Zaal open vanaf 15.30 uur. Meewerkende volks- muzieksterren: Het Brook Duo; Bennie's Muziekdeuze; Jantje Koopmans; Maarkelse Alpen zusjes; Johnny Bouwman, de zingende vrachtwagen chauffeur; en nog veel meer. mui1 1 1 j1"TA HOLTEN - De inschrijving voor de triatlon in Holten duurt van 15 december tot 15 januari. Be langstellenden voor de kwart en achtste triatlon kunnen zich in schrijven via internet (www.ee- triathlon2009.eu). De organisatie verwacht een enorme belangstelling. Indien zich meer atleten aanmelden dan er startplaatsen voorhan den zijn, zal er 23 januari onder toezicht van een notaris een lo ting worden gehouden. Kwaliteit en kwantiteit gaan hand in hand bij de jubileume ditie van de Triathlon Holten, van 2 tot en met 5 juli. Voor de kwaliteit tekenen de sterkste Eu ropese triatleten die meedoen aan het EK 'Olympic Distance', dat op 5 juli in Holten wordt ge houden. Voor de kwantiteit te kenen ruim duizend recreatieve deelnemers. HOLTEN - Tijdens de kerstfair van zaterdag 13 december op Smidsbeld, is de hervormde kerk opengesteld. In de kerkzaal draait de Open Deur Groep een kerstfilm van 20 minuten voor jong en oud over het geboorteverhaal van De triatlon in Holten staat volgend jaar in het teken van de EK. FOTO: JOHAN BOUNK Vorig jaar trok de Triathlon Hol ten ruim 1.200 deelnemers. En kele honderden Holtenaren strijden op de 1/8-ste en 1/4 Triathlon om het 'Holtens Kam pioenschap' Voor de 25ste editie is de organisatie erin geslaagd ondanks de extra EK-activiteiten en startseries het aantal recre atieve deelnemers nagenoeg ge lijk te houden. "We wilden reke ning houden met het feit dat de recreatieve deelnemers hebben bijgedragen aan de groei van het evenement. Zonder hen zouden we nooit het EK hebben kunnen organiseren", zegt voorzitter Martin Pieters van de Stichting Triathlon Holten. Holten zal van 2 tot en met 5 ju li geheel in het teken staan van het EK Triathlon Olympic Dis tance. Het programma ziet er als volgt uit: Donderdag 2 juli 'Team relay' (landen-estafette) Vrijdag 3 juli: Officiële opening Woody's kinder Run-Bike-Run en het Zwemloopkampioen- schap voor sponsorteams. Zaterdag 4 juli EK 'Age-grou- pers' (klassering op basis leef tijd); 1/4 en 1/8-ste TriatWon (recreatieve deelnemers) Zondag 5 juli: EK Elite-atleten. HOLTEN - Bij de Holterenk- school worden in de komende weken enkele kerstactiviteiten gehouden. Zo zijn er woensdag 10 en woensdag 17 december op de school knutselmiddagen gehouden voor kinderen met hun ouders. Op beide midda gen wordt begonnen om 14.00 tot 16.00 uur. Er kan iets leuks voor de kerst gemaakt worden. Op donderdag 18 december wordt het jaarlijkse kerstdiner gehouden. Ouders maken een heerlijke maaltijd voor de kin deren en op het schoolplein kan vanaf 17.30 tot 20.00 uur een glaasje glühwein worden ge dronken door de ouders en kan men genieten van zelfgemaakte oliebollen. De opbrengst van de verkoop van glühwein/ oliebol len komt ten goede van de school en hiervoor worden ma terialen voor school aange schaft. Op 13 december zal de Holte- renkschool op de kerstmarkt vertegenwoordigd zijn met een kraampje. Er worden allerlei kerstartikelen aangeboden die door een aan tal creatieve ouders/ leerkrach ten gemaakt zijn. Ook zal er ver koop plaatsvinden van zelfge maakte spulletjes van de kinde ren. De kraam van de Holterenk is te vinden op de Smidsbelt van 12.00 tot 20.00 uur. HOLTEN - Subsidieaanvragen van Stichting Beleven, Stichting Pieterpad, Stichting Openlucht spel Dijkerhoek en Stichting Vrienden Holten Bedanda wor den door de gemeente gehono reerd. De aanvragen van Stich ting De Verrassing, Stichting Ne derlandse Streektalen en dialec ten, Stichting Verdwenen Mo lens, Jarabee en Stichting Step for Freedom niet. Stichting Openluchtspel Dijker- hoek wil een financiële bijdrage van 2.300 euro voor een toneel stuk in de buitenlucht en de af terparty met regionale band. Dit, vanwege het 125-jarig bestaan van de Dijkerhoekse basisschool. Het versterkt de samenhang van de bevolking in Dijkerhoek, ter wijl het ook gericht is op de jeugd. Er wordt op dit moment gedis cussieerd over cultuurbeleid en harmonisatie van subsidies voor cultuur. In Rijssen is dat geregeld in de Kulturele Raad Rijssen. In Holten en Dijkerhoek bestaat nog niet zo'n organisatie. Voor uitlopend op de discussie wordt de subsidieaanvraag toegekend. Eerst wordt 1.939 euro uitbetaald en volgend jaar de overige 361 euro. Stichting Vrienden Holten Be danda hebben in 2008 in totaal honderd waterreservoirs onder de naam De Gevulde Kruik II aangelegd in Bedanda. De Stich ting vraag om een eenmalige bij drage van 600 euro voor de aan leg van drie waterreservoirs. De stichting voldoet aan de criteria voor ontwikkelingssamenwer king. Stichting De Verrassing vroeg om 500 euro voor het geven van een klassiek huiskamerconcert aan de Maneschijnsweg in Dijker hoek. Het is volgens de gemeen te echter geen activiteit in het al gemeen belang en ook geen ge meentelijke taak. Het zou onder cultuurbeleid kunnen vallen, maar dat bestaat nog niet voor Holten en Dijkerhoek. Daarnaast bestaat de kans bij honorering, dat meerdere organisaties om vergelijkbare redenen een bijdra ge vragen. Stichting Beleven wil een bijdrage van 850 euro voor het project Nederlandse ge meenten en hun sagen. Volgens de gemeente gaat het om de cul tuurhistorische waarde van Rijs- sen-Holten, zodat een subsidie op z'n plaats is. De namen Rijs sen en Holten zijn afkomstig uit een sage. Daarnaast is er een sa ge over het ontstaan van de Hol terberg. Er' bestaat een sagen- fietsroute van 35 kilometer en gaat richting Rijssen met allerlei sagen en wetenswaardigheden van vroegere tijden. Stichting Pieterpad bestaat 25 jaar en vraagt daarom 115 euro. Omdat het pad ook door de ge meente Rijssen-Holten loopt, wil de gemeente aan dit verzoek vol doen. Jarabee wil graag 7.200 euro voor de activiteiten var) zeilschip De Tukker. Het geld is bedoeld voor zes vaarweektrajecten. De Tuk ker is een zeilschip voor jonge ren, waarbij aan boord wordt ge werkt aan gedragsverandering en een verbetering van het wel zijn van deze jongeren. Omdat het onder meer niet om een acti viteit gaat die binnen de gemeen te Rijssen-Holten wordt gehou den, ziet de gemeente af van ho norering. Stichting Step for Freedom is be zig met een stepproject naar Ge neve in Zwitserland. Zij willen daarmee geld inzamelen voor goede doelen als KWF Kanker fonds, Doe Een Wens, Warchild en Rode Kruis. De subsidies voor ontwikkelingssamenwerking is door de raad in 2005 voor vier jaar vastgesteld. Binnen die pe riode is uitbreiding niet mogelijk, zodat dit verzoek niet kan wor den gehonoreerd. Stichting Nederlandse Streekta len en Dialecten houdt jaarlijks een landelijk dialectpopfestival, maar niet binnen de gemeente grenzen van Rijssen-Holten. Stichting Verdwenen Molens wil graag 600 euro voor het uitgeven van een molenboek met daarin verdwenen windmolens en de molens in de provincie Overijs sel. Dit wordt echter niet ge maakt door een organisatie bin nen de gemeente en het betreft geen gemeentelijke taak.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 13