Hongaarse jumelage Laag inkomen? Ontvang 50 euro gaat toch niet door Bewust De magie van Wind Wij zjjn begonnen UNIQUE DUS GELD OVER VOOR DE FEESTDAGEN. 25% KORTING OP UW KEUKEN tïJVgratis MONTAGE www.budgetselect.nl Games - Call of Duty 5 [d|ö][xj Heren: -G-Star -Diesel -Replay -Pall Mali -Cast Iron -Jack Jones -Esprit -Itz Noize Alle bekende merken tegen super scherpe prijzen... In alle winkels in Riissen en Nijverdal Dames: -Esprit -Mexx -Sandwich -Expresso -Vero Moda -Only -Vila -E.D.C. -G-Star enz. TOPKWALITEIT KEUKENS TUSSEN 2.500,- EN 6.000,- Dinsdag 9 december 2008 RIJSSEN/ HOLTEN - Stichting Jumelage Rijssen-Holten had gehoopt met het Hongaarse Hajdüszöböslö een nieuwe partnerstad gevonden te heb ben. Het gemeentebestuur al daar was eerst wel positief maar heeft er later toch weer van af gezien. Voorzitter J. Koelemaij van Stichting Jumelage Rijssen-Hol ten voelt zich teleurgesteld. Juist ook omdat het er op leek dat de Hongaren akkoord zouden gaan. Waarschijnlijk uit econo mische redenen is het afgeketst. "Hajdüszöböslö heeft al zeven andere partnersteden en vond Rijssen-Holten te ver weg", zegt Koelemaij als reden waarom de Hongaarse burgemeester er toch van heeft afgezien. "Waar schijnlijk vinden ze het econo misch niet interessant genoeg." De stad staat bekend als wel- lness-badplaats en ligt in het oosten van Hongarije. De Hon garen vinden het waarschijnlijk niet interessant genoeg, omdat ze niet verwachten dat de Hol tenaren en Rijssenaren straks massaal met bussen naar de stad komen om te genieten van de wellness. Terwijl dat juisrvolgens Koele maij niet het uitgangspunt is van een jumelage. "Het is niet bedoeld om daar steun te bren gen." Volgens hem moet een ju melage een vriendschapsband brengen, met uitwisselingen van verschillende verenigingen. Om zo van elkaar te kunnen le ren en elkaar te versterken, uit gaande van een Europese ge dachte. RIJSSEN/ HOLTEN - December is voor veel mensen een dure maand. Iets extra's kunnen in woners vast wel gebruiken. Ze ker als men een bijstandsuitke ring heeft of een inkomen tot 120 procent van de bijstand snorm. Dan komt men in aan merking voor een gift van 50 eu ro. Deze gift heeft geen invloed op uitkeringen en toeslagen zo dat de aanvrager niet voor on aangename verrassingen komt te staan. Voor degenen die een bijstandsuitkering hebben wordt het geld automatisch op de rekening gestort. Inwoners die geen bijstandsuitkering ont vangen kunnen de 50 euro aan vragen bij de gemeente. Op www.50eurovoorminima.nl is snel en eenvoudig te bereke nen of men recht heeft op de gift. Hier is ook meer informatie over de aanvraag van het geld te vinden. Wie geen toegang tot in ternet heeft, kan ook telefonisch contact opnemen of even langs komen bij de gemeente. Het kabinet wil mensen die het niet breed hebben een steuntje in de rug geven. Daarom heeft het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid 50 miljoen euro uitgetrokken voor huis houdens met een inkomen tot 120 procent van de bijstand snorm. Staatssecretaris Aboutaleb be nadrukte eerder dit jaar dat de eenmalige gift van 50 euro netto moet worden uitgekeerd en be slist geen invloed mag hebben op toeslagen. "Mensen mogen door deze gift niet worden ge kort op uitkeringen en toesla gen. Of niet meer in aanmerking komen voor regelingen van de bijzondere bijstand." Het is mogelijk dat uit uw aanvraag blijkt dat u ook nog eens recht heeft op andere vergoedingen van de gemeente. Honderddui zenden huishoudens met een laag inkomen maken hier na melijk geen gebruik van. Zij la- ten het geld liggen, vaak omdat ze denken er niet voor in aan merking te komen. Dit vindt men op de website van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, www.szw.nl en op www.50euro- voorminima.nl. Om in aanmerking te komen voor de gift van 50 euro mag het inkomen (exclusief vakantietoe slag) over januari 2008 en het vermogen niet hoger zijn dan de bedragen. Kijk daarbij naar dt norm die past bij het huishou den. Gadgets/Games Options Help File View Call of Duty 5: World at War. In dit schietspel kijk je door de ogen van Amerikaanse en Russische sol- daten tijdens de laatste fase van WOII. De Amerikanen vechten in Azië tegen Ja pan, terwijl de Russen oprukken naar Berlijn. Het spel speelt na genoeg identiek aan het vorige deel, en ziet er fantastisch uit. En opnieuw is de mogelijkheid om over internet te vechten de grootste lokker. Ook dit geeft wel een erg sterk gevoel van déja vu. Of je CoD5 moet kopen is dan ook de vraag: heb je behoef te aan hetzelfde spel maar dan met nieuwe strijdtonelen, dan is dit jouw ding. Maar was je al uitgekeken op CoD4 dan kun je de ze rustig laten liggen. Nieuwkomers kopen met CoD5 overigens wel degelijk een klasse product. Voor: 360 Op het gebied van digitale fotolijstjes leek er weinig nieuws meer te ontdekken, maar toch is het Philips gelukt. Een fot olijstje dat zichzelf op een aangegeven tijdstip uitschakelt of als de lichten in de kamer ook uitgaan. Natuurlijk kunnen op deze lijst weer meer foto's en gaat dat weer iets sneller en beter dan bij zijn voorgangers. Meer details zijn te vinden op Philips.com Dit molentje laat het heel eenvoudig zien. En ook de constructie zelf in niet erg ingewik keld. Plaats de molen op een plastic fles en houdt hem in de wind. Een LED op de molen gaat branden als bewijs dat de wind is omgezet tot energie. Meer info staat op Iwantoneofthose.com Hoe werkt dat nou, die windenergie? JEANS - CASUAL - COLLECTION Rijssen: Grotestraat 4 Rijssen: Grotestraat 10 Nijverdal: Grotestraat 95 Nijverdal: W. Alexanderstraat 62 i RIJSSEN, Nijverheidsstraat 42a I Tel. 0548-538 666 ma-vr 09,00-18.00 uur I za 09.30-17.00 uur I do koopavond tot 21.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 12