Gemeente koopt werk Jan Brugge Bloemen voor Jan Ulfman Nog plek vrij bij cursus XP Holtens Nieuwsblad 7 Handbaldamesteam 3 verliest tegen Atlantis Overdracht door filmproducer uit Amerika, Pieter Jan Brugge De Regenboog Dag van de Leerkrachten Cursus meditatie HOLTEN - De Stichting Collectie Nagelhout Hol ten is zeer verheugd dat de gemeente Rijssen- Holten een aantal wer ken heeft aangeschaft van de Deventer kunste naar Jan Brugge (1918- 2000). HOLTEN-Na de thuis wedstrijd tegen Sportlust Glanerbrug werd Gert- Jan Ulfman in de bloe metjes gezet omdat hij 250 officiële wedstrijden in Blauw Wit 1 heeft ge speeld. Nieuwe trainer bij handbal Dinsdag 7 oktober 2008 Door de vriendschap van Jan Brugge met de Holtense huis arts J.P. Nagelhout, bezorgde deze de jonge Brugge in 1951 een adres in Frankrijk, waar hij gedurende een periode kon schilderen. Een expositie van de daar ge maakte reisindrukken werd in het Muntentorencomplex in Deventer getoond. Nagelhout opende deze exposi tie. Hoewel er op die expositie vrij veel werken werden ver kocht bleef een deel bij de fami lie. Door het recente onderzoek door kunsthistorica Roel Smit- Muller naar leven en werk van lan Brugge kwamen deze wer ken en documenten over de Nagelhoutreis weer boven wa ter. Roel Smit-Muller denkt in het voorjaar van 2009 het onder zoek over de Nagelhoutreis af te ronden met een publicatie. Hierdoor kan de Stichting Col lectie Nagelhout Holten een vrijwel volledig overzicht van een goed gedocumenteerde Nagelhoutreis reis aan de ap- pendix-collectie Nagelhout toe voegen. De werken worden dinsdag 7 oktober aan de gemeente over gedragen door de zoon Pieter lan Brugge, een bekende film producer in de Verenigde Sta ten. Cultuurwethouder Hans ter Keurst en Wim Dalhuizen (oud wethouder voormalige ge meente Holten) nemen de wer ken in ontvangst. Aansluitend wordt de expositie 'De Nagelhoutreis van Jan Brugge' officieel geopend in het gemeentehuis in Rijssen. Deze expositie is voor publiek toegankelijk van woensdag 8 oktober tot vrijdag 31 oktober 2008 tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. HULLEN - De ouderraad van de basisschool De Regenboog verraste maandagmorgen vroeg de leerkrachten en medewerkers met een attentie. Reden hiervoor was dat 6 oktober als Dag van de Leraren werd gevierd. Op deze dag worden leerkrachten in het zonne tje gezet. De ouderraad sprak ook tevens hun waardering uit voor de goede samenwerking die er tussen ouders en leerkrachten is bij de diverse activiteiten welke er op school worden georganiseerd. Ulfman was de laatste seizoen een vaste waarde in de defensie van Blauw Wit '66. Aan het be gin van het vorig seizoen leek hij een stapje terug te moeten doen naar het tweede elftal. Maar zelf vond hij het nog te vroeg om met het tweede elftal op pad te gaan. Hij knokte zich terug en speelde bijna alle wed strijden in de hoofdmacht. Ook dit seizoen is hij er alle HOLTEN - Bij integraal thera peutisch centrum aan de Kei- zersweg 25 in Holten wordt donderdag 16 oktober om 13.30 en om 19,00 uur meditatie gege ven. Meditatie is herontdekken wat altijd al in ons zit. Meditatie geeft zuiverder en levendiger denkvermogen. Meer informatie en aanmelden: Vvvvweigen-wijs-heid.com, Jarola Stam 0548-363123 De jubilaris met enkele van de aangeboden cadeaus. wedstrijden nog bij geweest. Tijdens de afwezigheid van cen trale verdediger Arjan Aanstoot nam hij diens plek moeiteloos over. Hij nam in die periode ook de aanvoerdersband over. Ulfman heeft niet altijd in de defensie gestaan. Hij werd ook regelmatig voorin geposteerd. Zijn kracht in de luchtduels is de diverse trainers niet ontgaan. Voorzitter Egbert Rietberg refe reerde hier onder andere aan. maar ook aan het feit dat hij sa men met Ulfman nog één sei zoen in het tweede had ge speeld. Ulfman is al ruim meer dan 25 jaar lid van de vereni ging- Hij heeft het kampioenschap en degradatie meegemaakt. Van het bestuur krijgt hij een mooie plaquette met inscriptie met bloemen voor zijn echtge note. Het elftal had bood hem een set Blauw-Witte klompen aan, met in iedere klomp iets onder de kurk. HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp start vrijdagoch tend 17 oktober een nieuwe cursus Windows XP. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. Windows is een besturingspro gramma dat ervoor zorgt dat al les op de computer goed werkt. Tijdens de cursus Windows leert men omgaan met dit be sturingsprogramma. Men leert documenten opslaan, maar ook hoe men deze terug kan vinden. Verder gaat men mappen ma ken om bijvoorbeeld foto's en teksten netjes in op te slaan. Ook leert men de beginselen van de programma's Paint, Wordpad en de rekenmachine. Help en ondersteuning op de computer wordt behandeld en ook de prullenbak. Kortom: als men wil leren goed om te gaan met de computer, dan is deze cursus echt een aan rader. De cursus Windows start op vrijdagochtend 17 oktober. Overige data zijn: 24 oktober, 31 oktober, 7 november, 14 no vember en 21 november. De cursus vindt plaats van 09.30 tot 11.30 uur in dorpshuis de Boschkamp. De kosten bedra gen 90 euro voor zes lessen, in clusief lesboek. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Soci aal Cultureel Werk in Holten: 0548-362755- HOLTEN - De handbalsters van handbalvereniging Holten heb ben met Rob Malag sinds vorige week een nieuwe trainer. Malag nam het stokje over van Daniel le Voimer die het slechts een maand vol hield bij Dames 1. Voimer moest afhaken wegens fysieke ongemakken. "Dat was een enorme domper voor de ploeg'zegt Erwin Kok, de voor zitter van de club.1 'Onze dames waren erg teleurgesteld. Ze had den net een band opgebouwd en als dan vlak voor de compe titie de trainer wegvalt, is dat lastig. Maar gelukkig hadden we nog wat namen liggen van trai ners en zijn we bij Rob Malag uitgekomen. Rob was direct en thousiast", aldus Kok. Malag komt uit Zenderen en was vorig seizoen trainer bij Ha- co in Oldenzaal. De nieuwe trai ner van Holten heeft er net een week op zitten bij zijn nieuw club. Vrijdag speelde Dames 1 een oefenwedstrijd tegen Stevo die met 24-12 verloren ging. "Maai' de uitslag vind ik niet zo belangrijk", zegt Malag. "Ik ben niet ontevreden. Vooraf had ik een groter verschil tussen beide teams verwacht, want Stevo is een goede hoofdklasser. Ik heb veel dingen gezien bij ons waar ik heel blij mee ben. Bij vlagen was ons spel heel verzorgd. Maar ook is duidelijk dat we nog de nodige trainingsarbeid te verrichten hebben." Met het oog op de nieuwe competitie wil Malag de lat niet echt hoog leggen. "Het is moeilijk te zeg gen wat de verwachtingen zijn. De ploeg is vorig seizoen gede gradeerd en vijf, zes speelsters zijn om verschillende redenen niet beschikbaar. De clubs in de regioklasse B ken ik niet zo goed, maar onze opzet is in ie der geval om erin te blijven. We moeten zorgen dat het hand- balplezier weer terug komt. Als de spelvreugde omhoog gaat, komen de resultaten vanzelf', aldus Malag. Dames 1 begint het nieuwe sei zoen op 12 oktober met een uit wedstrijd tegen OBW in Zeve naar. Op 26 oktober staat de eerste thuiswedstrijd gepland, de tegenstander is AAC uit Arn hem. Naast het strikken van Malag is het bestuur van handbalvereni ging Holten er ook in geslaagd de technische commissie uit te breiden van één tot vier perso nen. Mary Kok, Freddy Wolte- rink, Jolanda Hoogland en Mo nique Plantinga maken deel uit van de technische commissie. Holten gaat de nieuwe compe titie in met drie damesteams, twee recreanten en een heren team. Het aantal jeugdteams is dit seizoen zeven. Bij Heren 1 is Jan Victor Dorlas de trainer. HOLTEN - Dames drie van HV Holten speelde tegen Atlantis uit Dronten. De eerste helft ging het gelijk op. Bij rust keek Hol ten tegen een 10-8 achterstand aan. Na rust liep Achilles al snel uit. Vooral via de break en van afstand kwam Atlantis vaak tot scoren. Toch wist Holten enigs zins bij te blijven. In de slotfase leed Holten echter onnodig bal verlies en dit zorgde ervoor dat Atlantis al snel een grotere voor sprong kreeg. Holten kwam conditioneel te kort. Eindstand 11-18

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7