Voorleesmarathon Holtens Nieuwsblad Vele bloemstukjes tijdens Floralia school Dijkerhoek ■O.WEDDA' Holtens Nieuwsblad 5 SCHOONHEID! Dijkerhoek Bijeenkomst bejaardensoos Drogisterij Wedda viert veertigjarig bestaan Gedeputeerde opent eerste deel Wereldtijdpad zaterdag tijdens Kulturdag Oud-papter naar basisscholen DIJKERHOEK - De jaarlijkse Floralia van basisschool Dijkerhoek is afgelopen vrijdagmid dag en -avond goed be zocht. Jubileum Opening Wereldtijdpad HOLTEN - Gedeputeerde van de provincie Overijssel Dick Buursink zal 11 oktober 2008 het eerste deel van het Wereld tijdpad officieel in gebruik ne men. Dat gebeurt om 15.00 uur op het 'Rode Plein' in het centrum van Holten, naast de WV en te genover het voormalige ge meentehuis. Voorafgaand aan de openingshandeling is er een bijeenkomst voor genodigden in zalencentrum 'De Biester' in Holten. De eerste wandellus van het Wereldtijdpad die in gebruik wordt genomen is Lus Holter- berg, een wandelroute van 7,5 km. Deze loopt van jaarpaal 1733 op de Jeurlinksweg (Hol ten) naar jaarpaal 2007 op het plein naast VW-Holten. Alle jaarpalen zijn uitgerust met draaibare kubussen die infor matie bieden over wetenswaar digheden uit de betreffende ja ren. Verder is de wandellus voorzien van informatiepanelen over historische thema's als imperia lisme, slavernij, Franse revolu tie, emancipatie, de wereldoor logen en ontwikkelingen op het gebied van media en vervoer. De opening van het eerste wan- dellus van het Wereldtijdpad valt - niet geheel toevallig - sa men met het begin van de Na tionale Week van de Geschiede nis, die dit jaar als thema heeft: 'Verhalen van Nederland'. Tij dens de bijeenkomst in 'De Biester' wordt de uitslag bekend gemaakt van de essaywedstrijd die het Wereldtijdpad ter gele genheid van de opening voor VO-scholieren heeft uitgeschre ven onder het motto: 'Een ver haal bij jaarpaal...'. Bij de opening van de wandel lus zal Buursink assistentie krij gen van een 'mistery guest' met een roemrijk verleden. De ope ning zelf wordt met het nodige spektakel omgeven, uiteraard in een historische context. Na de opening kunnen de genodigden kennis maken met het Wereld tijdpad. Het wandelgidsje met een be schrijving van de kennisma kingswandeling is vanaf 13 ok tober verkrijgbaar bij de VW- kantoren, boekhandels en mu sea in Rijssen-Holten. In de komende maanden moet nog veel werk worden verzet om het hele Wereldtijdpad ope rationeel te maken. Om de in formatie langs Lus Holterberg beter toegankelijk te maken staat bijvoorbeeld een aantal wandelgidsjes op stapel, waar mee wandelaars door de gigan tische hoeveelheid historische feiten kunnen 'zappen' op zoek naar informatie die op een the ma van hun voorkeur betrek king heeft. HOLTEN - Mike Bolink, de 10- jarige motocrosser uit Holten wist afgelopen zondag in Prin senbeek de 21e NK wedstrijd van dit seizoen te winnen. Za terdag werd de 20e editie in het Gelderse Heerde afgewerkt. Daar wist Mike een derde en zesde plaats te noteren hetgeen totaal een vierde plaats oplever de. Heel anders ging het zondag waar hij in de eerste manche in stromende regen het gehele deelnemersveld te snel af was. De tweede manche werd van wege de regenval afgelast zodat Mike de grootste beker mee naar Holten mocht nemen. HOLTEN - Leerlingen van groep acht van de Regenboog lezen woensdag 8 oktober voor aan kinderen tot en met zes jaar. De marathon is in de bibli otheek in Holten van 14.00 tot 17.00 uur. De leerlingen van de Regenboog hebben meegedaan aan het project 'Eén tegen al len' dat deel uit maakt van het productenaanbod van de bibli otheek Rijssen-Holten aan het basisonderwijs. 'Eén tegen al len' is een spel waarin de leer lingen het opnemen tegen de jeugdbibliothecaris. Binnen een vastgestelde periode moeten tachtig vragen beantwoord worden naar aanleiding van verschillende boeken en op drachten worden uitgevoerd. Als de leerlingen dit voor elkaar krijgen zijn zij de winnaar. Zo niet, dan wint de bibliothecaris. De verliezer moet een tegen prestatie leveren die in een offi cieel contract is vastgelegd. De leerlingen van de Regenboog gingen de uitdaging aan, maar konden het niet winnen van de jeugdbibliothecaris. Als tegen prestatie houden zij een voor leesmarathon in de bibliotheek. Deze tegenprestatie beschou wen ze niet als straf, maar ze hebben er juist heel erg veel zin in. Ze nemen een leuk boek mee. HOLTEN - Het afvalbrengpunt is in Holten sinds kort verhuisd naar de Montageweg 14 in Hol ten. Hier kan allerhande afval gescheiden worden aangebo den. Oud-papier kan men onder meer ook bij de scholen kwijt. Zij kunnen dit weer verkopen. De opbrengst wordt gebruikt om extra benodigdheden voor de schoolkinderen te kopen. Elke school heeft op bepaalde dagen in de maand de contai ner op het plein staan. Inwo ners kunnen daar zelf het oud papier in deponeren. Hieronder alle tijden wanneer de container bij welke school staat. In de agenda van het Hol tens Nieuwsblad zullen deze dagen ook worden vermeld. De Regenboog, Schoolstraat 9: 11-13 augustus; 15 - 17 sep tember; 27 - 29 oktober; 8 - 10 december; 19 - 21 januari; 2 - 4 maart; 6 - 8 april; 18-20 mei; 29 juni -1 juli. De Holterenk, Holterenkstraat 1:13 -15 augustus; 17 - 19 sep tember; 29 - 31 oktober; 10 - 12 december; 14 - 16 januari; 25 - 27 februari; 1 - 3 april; 13 - 15 mei; 1 - 3 juli. Haarschool, Ab Jansenstraat 30: 11-15 augustus 22 - 26 sep tember; 27 - 31 oktober; 8 - 12 december; 19 - 23 januari; 2 - 6 maart; 20 - 24 april; 25 - 29 mei; 22 - 26 juni. Dijkerhoek, Dijkerhoekseweg 30:15-18 augustus; 26 - 29 sep tember; 31 oktober - 3 novem ber; 12-15 december; 23 - 26ja nuari; 6 - 9 maart; 17-20 april; 15-18 mei; 26 - 29 juni. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens. nieuwsblad@whm .Wegener, nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl DIJKERHOEK - NBvP Dijker hoek houdt dinsdag 14 oktober om 20.00 uur haar maandelijkse bijeenkomst in café Het Bonte Paard. Dit keer is er voor geko zen er een gezellige knutsel- avond van te maken onder lei ding van Gerrie Kuiper en enke le bestuursleden. Een knutsel- avond welke aangepast is aan het jaargetijde. Op 11 november is de volgende bijeenkomst. HOLTEN - Bejaardensociëteit Holten houdt dinsdag 14 okto ber om 14.30 uur een bijeen komst in Irene. R. Harmsen zal die middag hel pen met het maken van een kerstkaart. Bezoekers wordt daarom ge waagd een klein schaartje mee te nemen. ledereen is van harte welkom. Kinderen en volwassenen pre senteerden hun eigen gemaakte bloemstukjes. Vooral de kinde ren lieten zich van hun creatie ve kant zien. Inspelend op het thema 'geheim' was vooral de donkere kijkdoos met daarin een bloemenwerkstuk bijzon der. Om het te zien moest een zaklampje worden aangezet. Ook het doolhof van Lego aan gekleed met bloemen kreeg veel waardering van het publiek. Bij de volwassenen viel de deelna me wat tegen, zodat de enige deelnemer, mevrouw Boode, vanzelfsprekend met de eerste prijs - een bon - ging strijken. 'Maar was het wel een heel leuk bloemstuk", aldus Jan Victor Zowel kinderen als volwassenen lieten eigengemaakte bloem stukjes zien tijdens de Floralia. foto: johan bolink Dorlas, het hoofd van de school. "Veel ouders waren kennelijk te druk met de playbackshow." Bij de kinderen ging het niet om de prijzen. Dorlas: "Iedereen kreeg een presentje. We kiezen be wust niet voor het competitie element." Naast het springkus sen en het Snuffelbord trokken ook de radiografisch bestuurde trekkers van het trio Patrick Klaasses, Hessel Hartgerink en Tom Stevens veel bekijks. "Heel inventief', aldus Dorlas. HOLTEN - Drogisterij Wedda aan de Dorpsstraat 10 bestaat veertig jaar en dat werd afgelopen week gevierd met diverse acties en demonstraties van producten. Op woensdag en zaterdag konden kinderen een ballon krijgen van een clown en werden er kleurpla ten uitgedeeld. In januari 2007 namen Erik en Dorothé Pinkert de zaak in Holten over van de ouders (Han en Tine Kraan) van Do- rothé. Het echtpaar Kraan nam in 1968 drogisterij Wedda in Enter over van mevrouw Wedda, de moeder van Tine. In datzelfde jaar kreeg Han de gelegenheid om het pand van de kruideniersfamilie Johan Muller aan de Dorpsstraat (bij de grote poort) in Holten te huren. In 1986 verhuisde de DA drogisterij Holten van het pand Müiler naar de huidige locatie aan de Dorpsstraat 10. FOTO: HARRY BROEZE

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5