W Holten doet uitstekende zaken Suzan's Haarmode sponsor HV Holten Holtens Nieuwsblad 21 Verlies voor herenteam HV Holten Blauw Wit geeft weinig weg Voetbal Beldman maakt eerste goal in wedstrijd tegen Sportlust Gelijkspel badminton herenteam Uitslagen Bergruitertjes Dinsdag 7 oktober 2008 HOLTEN - Het eerste elftal van Holten heeft afgelopen zondag uitstekende zaken gedaan door met 2-0 te winnen bij Be Quick in Zutphen. Hiermee rukt de ploeg op naar de middenmoot en kan het zich bij een overwin ning volgende week op ZAC uit Zwolle zelfs een plekje in de subtop innemen in de vierde klasse H. Inmiddels komen er ook steeds meer gekwetste spe lers terug uit de lappenmand en daarmee ziet het er weer roos kleurig uit voor het vlaggen schip van W Holten. Nadat de pupillen vooraf de aftrap had den gegeven met een voorwed strijd, mochten om half drie de grote mannen hun kunsten ver tonen. Holten begon sterk aan het duel tegen Zutphense ploeg die in zwaar weer verkeerde met nog maar twee punten uit vier duels. Op het doorweekte veld werd er vlot gecombineerd en al snel bleek dat de gasten het spel moesten maken. De thuisploeg leunde achterover en loerde op uitvallen na fouten van Holten. Eerste grote wapenfeit was van de back Huisman die met een bekeken bal de keeper kansloos liet, maar de lat als eindbestem ming van zijn inzet zag. De vol gende kans was voor Daan Wis- sink, maar hij zag hoe de doel man de bal nog net naast de paal ranselde. Aanvoerder Ed win Knapen mocht twee keer de trekker overhalen van grote af stand, maar ook hier was de keeper een sta in de weg. Be Quick stelde hier niet veel te genover, een keer was er een grote kans na onoplettendheid in de Holtense defensie die niet werd afgestraft. Een kwartier voor rust liet Holten de teugels wat vieren en werden de mede spelers niet zo makkelijk meer gevonden. Na de rust zette dit spelbeeld zich voort en leek de wedstrijd op een gelijkspel af te stevenen. Er ontstond wat irri tatie op het veld en de Holtense spelers moesten zich inhouden bij de provocaties van de voor hoedespelers uit Zutphen. Net toen trainer Harthoom voor het eerst wilde wisselen om iets te forceren, viel dan toch de ope ningstreffer voor Holten. Bij de comerviag verslikte de back van de thuisploeg zich in Arno Kna pen die razendsnel spits Bakker bediende. De matchwinnen van vorige week liet zien dat hij zijn plek in het centrum van de aanval ook daadwerkelijk ver diend. Met een bekeken bin- nenkantje van zijn linkerschoen liet hij de sluitpost kansloos in de verre hoek. Hierna maakte Nijland zijn rentree na drie we ken blessureleed en was het af wachten op de stormloop van Be Quick. Tot genoegen en ver bazing van de Holtenaren kwam die er nooit, de blauwwit- ten maakten zelfs een uitge bluste indruk. Met het inbren gen van een spits voor een spits liet de oefenmeester van Be Quick blijken dat hij niet ten koste van alles wilde winnen. Holten strafte deze houding in de laatste minuut van de wed strijd af met de 2-0 van Tom Holman. Invaller Nick Meester zette goed door aan de linker kant en bediende net op tijd de opkomende Hofman die de bal tegen de touwen joeg. In de al lerlaatste seconden van de wed strijd redde Koetsier nog knap toen een Zutphense spits voor hem opdook. Drie punten mee naar huis en de nul gehouden achterin. Mooie resultaten waarop voortborduurt kan wor den. HOLTEN - De heren van HV Holten speelden zaterdagavond tegen de koploper Grol uit Groenlo. Holten moest enkele basisspelers missen. Holten startte echter uitstekend en nam zeer overtuigend een 0-5 voorsprong. Grol was technisch beter, maar verprutste vele kan sen of troffen de uitstekend kee pende Joris Jeurissen op hun weg. Holten wist de voorsprong ruim 15 minuten vast te houden en pas bij 7-7 wist de thuisploeg voor het eerst een voorsprong te nemen. Holten leek ven te wan kelen, maar wist de achterstand bij rust tot 10-8 te beperken. Ge sterkt door de goede instelling werd aan de tweede helft be gonnen. 5 minuten kon Holten nog bijblijven, daarna liep Grol uit naar een 17-12 voorsprong en leek de wedstrijd gespeeld. Holten gaf echter niet op en toen Grol slordig met de kansen omging, kwam Holten met vier treffers op rij terug (23-21). In de slotfase kreeg Holten de kans op een beter resultaat, maar twee aanvallen en een treffer in de slotseconden brachten de eind stand op 25-22. HOLTEN - Blauw Wit heeft te gen een beter voetballend Sportlust toch de volle winst weten te behalen. De oranje Zwarten hadden de gehele wed - strijd een overwicht, maar kwa men nauwelijks tot gevaarlijke kansen. Blauw Wit dat voetbal lend deze wedstrijd de mindere was, bleek wel een stukje slim mer. Met name het eerste half uur liet de ploeg van Frans Zelle de gasten het spel maken. Blauw Wit begon deze wedstrijd met Jurrian Paalman centraal op het middenveld. Hij hield de jeugdige Stijn de Vrijer op de re servebank. Beide ploegen be gonnen afwachtend. De eerste helft was daarom niet van een hoog niveau. Sportlust dat over individueel goede spelers be schikt mocht van Blauw Wit ko men. Beide verdedigingen wa ren echter goed op dreef waar door er nauwelijks kansen ont stonden. Illustratief voor de wedstrijd was dat rond de tien de minuut Jordy Kamphuis ge vaarlijk werd toen Ernst Jan Veld en Atjan van Vonno van de gasten niet goed ingrepen en Jordy bijna kon profiteren. Aan de andere kant probeerde Sportlust gevaarlijk te worden met schoten van afstand. In de 23e en 24e minuut was er met schoten van afstand enige drei ging voor het doel van William Kolkman. In de 30e minuut was het gevaarlijkste moment van Sportlust voor mst. De lengte die de ploeg herbergt werd goed benut, maar de kopbal ging I naast en, over het doel van BlauwWit. De thuisploeg moest voor rust nog twee keer wisse len. Spits Jordy kamphuis moest het veld verlaten na een ongelukkig duel met Arjan van Vonno. Remon Müller kwam hem vervangen. Ook Stefan aanstoot ging nog voor mst van het veld. Hij werd vervangen door Stijn de Vrijer. Trainer Frans Zelle zette de ploeg om, waardoor het beter ging lopen. Tot de mst waren er weinig mo gelijkheden, maar bleef het duel wel spannend. In de mst kon de BlauwWit trainer zijn omzettin gen aan de groep nog wat beter motiveren. De ploeg pakte dit goed op en na mst was Blauw Wit eerst de meest dreigende ploeg. Harald Beldman speelde vanaf de linker kant wat Peter Olde Weverkate handen vol werk en een gele kaart oplever de. In dit eerste kwartier kwam Blauw Wit verdiend op voor sprong. Aan de rechter kant kwam Nick de Bie goed door. De bal kwam niet ongelukkig voor de voeten van Jurrian Paal man die een knappe voorzet gaf op Harald Beldman, die bij de tweede paal de bal keurig bin nen tikte 1-0. Een minuut later had het 2-0 moeten staan toen Nick de Bie alleen op de doel man afging. Daar waar hij voor eigen succes had moeten gaan gaf hij de bal af, waardoor de kans verloren ging. Sportlust nam geleidelijk aan meer risico. De lange Ernst Jan Veld zocht steeds meer een plek naast de spits. In de 67e minuut kregen de gasten de beste kans op de 1 - 1. Een inzet door het midden viel niet ongelukkig voor de voe ten van een Sportlust speler. Dienst inzet leek in de kruising te verdwijnen, maar William Kolkman wist met een prachti ge actie de bal uit de hoek te tik ken. De gasten bleven de aanval zoeken, maar tot uitgespeelde kansen kwam het niet meer. Blauw Wit ging aan de andere kant niet goed om met de gebo den ruimte, waarbij de drie Sportlust verdedigers ook tel kens de situatie meester kon den blijven. Frans Zelle een ex tra verdediger, jubilaris Gert- Jan Ulfman voor aanvaller Re mon Müller. In blessure tijd moest Nick de Bie nog met kramp van het veld waardoor Blauw Wit de resterende bles suretijd met üen man verder moest. HOLTEN - Harald Beldman (9) ziet dat de bal in het net verdwijnt langs doelman Tim Vinke van Sportlust. De bal kwam niet ongelukkig voor de voeten van Jurrian Paalman die een knappe voorzet gaf op Harald Beldman, die bij de tweede paal de bal keurig binnen tikte 1 -0. HOLTEN - De derde wedstrijd van BC Holten 2 was vrijdag 3 oktober een feit. Het team moest naar Diok te Enschede. Eerste heer Ismael won zijn wedstrijd met 21-11 en 21-19, tweede heer Rob verloor zijn single helaas. De dames moch ten aantreden, Renate was eerst en verloor met 21-16 en 21-14. Marijke was aan de beurt, ook f zij verloor helaas haar single. Tussenstand 3-1 achter. De dubbels moesten het maar doen dan. De herendubbel ging erg goed en werd dan ook ge wonnen met 21-16 en 21-19. De damesdubbel was vooral in de eerste game erg spannend en werd door de holtense dames met 24-22 gewonnen. De twee de game waren de tgenstand- sters gebroken 21-11 winst. Tussenstand 3-3. De mixen wa ren aan de beurt. Marijke en Is mael mochten beginnen en wonnen, 21-8 en 21-16. Renate en Rob verloren helaas hun wedstrijd met 21-5 en 21-11. Eindstand 4-4. HOLTEN - Het Dames 3-team van de Handbalvereniging Hol ten is zondag 5 oktober in het nieuw gestoken door haar kers verse sponsor, Suzan's Haar mode uit Holten. Eigenaresse Suzan Klein Blu- emink was na een gesprek met de sponsorcommissie van de vereniging aan het einde van vorig seizoen direct enthousiast °m deze dames van een nieuw tenue te voorzien. Ha enkele woorden van dank van de penningmeester werd ™zan een heerlijk drankje en een mooi boeket bloemen over handigd. Ook van de speelsters kreeg ze als blijk van waardering een mooi boeket bloemen en een klein geschenk. Hierna moesten de dames aantreden tegen een sterke tegenstander, te weten Atlantis uit Dronten. De eerste helft konden de da mes van Holten nog wel redelijk bijblijven maar na de pauze liep Atlantis door sterk aanvallende acties uit naar een eindstand van 11-18. Toch werd er na de wedstrijd nog even het glas ge heven met de verwachting dat het de komende wedstrijden al leen maar beter kan gaan. Nieuwe sponsor voor dames 3 van HV Holten. HOLTEN - Tijdens de jaarlijkse Tripaion in Laren, dit jaar op 4 oktober heeft Myrthe Barvelink, met Nightmare, een eerste prijs gewonnen in de klasse M. Beau Barvelink behaalde met Xarola een tweede prijs in dezelfde klasse. Dedy Pekkeriet heeft zondag 5 oktober in Markelo, twee prijzen behaalt in de dres suur klasse B categorie D. Met haar pony Olympia behaalde zij voor haar eerste proef 194 pun ten, goed voor een derde prijs. Voor haar tweede proef kreeg zij 186 punten van de jury, goed voor een vierde prijs.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 21