no ©©Cc KORTING PLANTAGE op alle kinderboeken met oranje en gele sticker Sportieve jacl$5 v-a. 5^95 Leren jacks diverse v.a. se modeiien Almelo, Grotestraat 39-41 - Enschede, De Heurne 4B - Hengelo, Brink 174 Vaccin tegen pneumo- kokken kan ook levens redden bij grieppandemie Nek, schouder en rug massage. Totale lichaams massage Hot-stone massage Nu bij de Plantage Goed voor: Voel je mooier, voel je beter. Ga naar de Feel Good Studio en gun jezelf een goed gevoel. Bewegen is samenwerken aan een fitter, gezonder en slanker lichaam Elsenerstraat 28 - Rijssen rijssen@plantagebooksandmore ensen Handelsweg 11-011 7442 CM Nijverdal 1 0548-624784 I 06-51300410 g-nijveld@kpnplanet.nl Dinsdag 7 oktober 2008 (advertorial) De hele wereld bereidt zich voor op de volgende griep- golf, de zogenaamde pan- demie. Eens in de zoveel jaar, verandert het griepvi rus zich meer dan normaal, waardoor ineens bijna de hele wereldbevolking vat- baar wordt. Een goed vac cin is dan niet meteen beschikbaar waardoor ook heel veel mensen de griep kunnen krijgen. In de vorige eeuw is dat drie keer gebeurd. Met name de Spaanse griep in 1918-1919 heeft enorme gevol gen gehad. In twee winters stierven er wereldwijd meer mensen aan de griep dan ten gevolge van de Eerste en Tweede Wereldoorlog samen. De schattin gen lopen uiteen maar waarschijnlijk overleden 40 tot 100 miljoenen mensen aan de gevolgen van de griep. Dat betekent niet dat ze alleen maar door het griep virus overleden. Veel mensen die de griep krijgen, krijgen daarna een tweede infectie door een bacte rie. De infectie met het griepvirus maakt als het ware de weg vrij voor een bacteriële longontsteking. De pneumokok is de belangrijkste veroorzaker van bacteriële longontsteking en vooral oudere mensen lopen risico. In veel gevallen heeft zo n infectie een dodelijke afloop. Het valt niet te voorspellen wanneer de volgende grieppandemie zich aandient. Er wordt veel on derzoek verricht om, wanneer het nodig is, zo snel mogelijk een goed griepvaccin te ontwikkelen. De verwachting is dat zo'n ontwikkeling minimaal zes maanden gaat duren. Deze acties zijn allemaal gericht op de griep. Het is wellicht ook mogelijk om het optreden van bacte riële longontsteking als gevolg van de griep te voor komen, bijvoorbeeld door vaccinatie. Dit jaar wordt onderzocht of een nieuw vaccin, gericht tegen pneumokokken, bescherming biedt tegen longont steking. Als blijkt dat dit vaccin inderdaad werkt zal dat ook bij een eventuele grieppandemie veel levens kunnen redden. Prof. Dr. Mare Bonten Voor openingstijden zie www.feeigoodnijverdal.nl - rug-nek-schouderklachten - reuma - bekkeninstabiliteit - burn out - figuur terug naar zwangerschap - Slenderbanken - Powerplate - Zonnebank - Ultra Superbruiner -Tassen, byoux, modeaccessoires 15%

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 11