T Daling van belastingdruk Lezen met beperking Stoer en elegant. Volop keus! m www.steunenbergschoenen.nl Conference handperen We hebben er zin in. Hamburger a la minute Grolsch bier 1"""8'107 of Bavaria bier "ter0 79 i&fs-iop oaf7 Dinsdag 30 september 2008 RIJSSEN/ HOLTEN - Het colle ge presenteert een sluitende programmabegroting 2009. De belastingdruk 2009 per huis houden ten opzichte van 2008 daalt met ruim 1 procent. Een groot aantal projecten gaan van start in 2009. De basis voor de begroting 2009 rormt de vastgestelde kademo- ta2008. De financiën zijn op or de, stabiel maar voor de toe komst blijft alertheid op risico's zoals de Wmo belangrijk. Uitgangspunt voor de dienst verlening burger en bedrijven is het principe 'multi-channel', dat wil zeggen dat men via meerdere kanalen contact met de gemeente kan zoeken. Ba- ïes, via de telefoon, post en di- jtaal via de gemeentelijke web- ite. Het accent in 2009 komt te iggen bij het verder uitbouwen van het digitale loket op de web- :ite. We werken toe naar een landelijke) doelstelling dat 65% an onze dienstverlening digi- aal beschikbaar wordt gesteld, lok wordt extra aandacht ge- honken aan de brieven die rnze gemeente verstuurd, iverse projecten komen in 2009 uit dit programma aan bod. Dan worden bijvoorbeeld bedrijventerrein Vletgaars- maten II en Elsmaten gereali seerd. Ook worden woon- werk- locaties verder uitgewerkt. De omgeving Smidsbelt in Holten wordt ingericht als verblijfsge- bied. Het bestemmingsplan Stationsomgeving Rijssen wordt in 2009 opgesteld. Bij dit programma wordt de zorgketen verder versterkt door de realisatie van het medisch centrum in Rijssen. Verder wor den naast de huishoudelijke verzorging ook de andere pres- tatievelden van de Wmo inge vuld. Het 4-jarig beleidsplan vormt hiervoor het spoorboek je. Het Kulturhus Holten biedt plaats aan diverse verenigingen en organisaties. Medio 2009 be trekken de verschillende parti cipanten het Kulturhus. De realisatie van een Centrum voor Jeugd en Gezin komt op ons af. De planning is dat er in 2011 een dergelijk centrum is gerealiseerd in Rijssen. In 2009 wordt naar verwachting de verplaatsing van de be treffende volkstuinen in Holten gerealiseerd en wordt fase 1 van het Netwerkplan Sport Holten uitgevoerd. Meermanskamp is de kostendrager van het Net werkplan waardoor de verkave ling van Meermanskamp essen tieel is. Ook speelt de grondaan koop 't Vletgoor een belangrijke rol voor de realisatie van onder meer hockeyveld, atletiekbaan, overloopveld, accommodatie voor touwtrekkersvereniging en hondendressuur. In 2010 vol gen fase 2 en 3 van het genoem de plan. In 2009 wordt verder gewerkt aan het Netwerkplan Sport Op- broek. Onder dit plan wordt o.a. gerekend de aanleg van de ijs- en skeelerbaan in de toekomsti ge wijk Het Opbroek. De gemeente stimuleert de vei ligheid door het project Keur merk Veilig Ondernemen. Hier voor wordt tweejaarlijks een be drag beschikbaar gesteld. In 2009 wordt onder andere de brug bij de Wierdensestraat ver vangen en gestart met de aanleg van de autotunnel Verlengde Holterstraatweg. Ook wordt ge start met de aanleg van het Zil verzandtracé en Wansinktracé. De inzet van de gebiedscoördi- nator wordt in 2009 en 2010 voortgezet. Ook wordt verder gewerkt aan het Reconstructie plan in het bestemmingsplan Buitengebied en krijgt het uit voeringsprogramma van de Re creatienota aandacht (door o.a. Wereldtijdpad en Fietsroute netwerk Twente). Een soepele overgang van de oude naar nieuwe Wet Ruimte Ordening wordt nagestreefd. Hiermee is in 2008 een begin RUSSEN - Wethouder J.JA ter Keurst verricht woensdag 1 oktober om 15.30 uur in de bi bliotheek in winkelcentrum De Hoge Wal de officiële inge bruikname van de Aangepast Lezen Materialen. De biblio theek heeft daar allerlei nieu we materialen voor mensen met een leesbeperking bijeen gebracht. Na deze ingebruik name geeft Annet Oude Lut- tikhuis van Bartiméus infor matie over leeshulpmiddelen. Alle geïnteresseerden zijn hierbij van harte welkom. Sinds 1 januari 2007 maakt het bibliotheekwerk voor mensen die minder goed zien of die een andere lichamelijke be perking hebben deel uit van het Openbare Bibliotheek werk. De openbare bibliothe ken fungeren als eerste aan spreekpunt voor de doel groep. De bibliotheek Rijssen biedt de gebruiker een specia le collectie materialen en kan informatie geven over de mo gelijkheden die er zijn als „ge woon,, lezen niet meer gaat. De bibliotheek kan ook door verwijzen naar het Loket Aan gepast Lezen, dat nog meer materialen en deskundigheid te bieden heeft. De bibliotheek Rijssen-Holten had al een gro te collectie grootletterboeken, maar heeft deze de laatste maanden flink uitgebreid. Ook is er geïnvesteerd in extra luis terhoeken, daisyroms, de op volger van het gesproken boek op cassette, en materialen voor mensen met dyslexie en andere lees- en taalproble men. De bibliotheek in Holten en de uitleenposten in de ver zorgingshuizen zullen ook ge bruik gaan maken van de nieuwe materialen. Laarzen= LINE FOOTWEAR Larenseweg 23, 7451 EL Holten, Telefoon 0548 - 36 15 51 gewassen kilo Aanbiedingen zijn geldig t/m \- Prijswijzigingen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden 3 KRATTEN gekruid rund- en varkensvlees kilo krat 16 flesjes a 450 ml 3 kratten a 12 flesjes of krat 24 flesjes a 330 ml a 300 ml Akohol onder de 16, natuurlijk niet.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9