Holtens Nieuwsblad ikeurproeverij Gall Gall Haverkamp HMV krijgt geld uit Cultuurfonds Hartstichting huldigt jubilerende collectanten Holtens Nieuwsblad 5 en JNix! Collectanten iltijd nodig foek de gedichten Onteigening voor sportpark I HOLTEN -Aaldrik Vos an de Gall en Gall aan nl e Dorpsstraat in Holten Zi oudt op woensdag- e vond 8 oktober een spe- e° iale likeurproeverij. HOLTEN - Om alle grond voor het toekomstige sportpark 't Vletgoor in handen te krijgen, gaat de gemeente over op ont eigening. De gemeenteraad heeft bekend gemaakt dat tot en met donder dag 30 oktober bij het loket Wo nen en Ondernemen in de pu bliekshal in het gemeentehuis voor iedereen het plan ter inza ge ligt. Het onteigeningsplan omvat di verse onroerende zaken die glo baal zijn begrensd aan de west kant van de bebouwde kom van Holten en grenzend aan het tr acé van de N 332. Het te onteigenen deel van de percelen is ook nader aangege ven op de bij het onteigenings plan behorende grondplante kening en op de lijst van te ont eigenen onroerende zaken. De eigenaren van de percelen krijgen afzonderlijk bericht. De te onteigenenen onroerende zaken zijn noodzakelijk voor de realisering van het op 29 sep tember door de raad vast te stel len bestemmingsplan Sport park 't Vletgoor Holten. Het voornoemde bestem mingsplan heeft al voor ieder een ter inzage gelegen. Op het sportpark moet ruimte komen voor een hondendres- suur- en touwtrekterrein, een atletiekbaan, een bijveld, een kunstgrashockeyveld, een par keerterrein, de aanleg van een minirotonde in de Aaltinkweg met bijbehorende bestrating, beplanting en overige voorzie ningen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur- W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm .wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl Erg 30 september 2008 os is van plan de liefhebbers te 2 akteren op acht tot tien likeu- e in. De avond wordt gehouden i de kantine van de Albert He- ju "We laten de mensen ver- -a dóllende likeuren proeven en 35 egeven wat uitleg over de ach- irgrond van de drankjes. Ook ;n ten we zien wat je er mee kunt :te doen, bijvoorbeeld in de mix, naast ijs of in de koffie. Iedereen heeft wel gehoord van Baileys, maar er is echt nog wel meer. Ais je een slijterij binnenkomt neem je meestal niet snel een li keur mee van acht euro als je 'm niet kent. Dit is een mooie gele genheid om wat meer van likeu ren te weten te komen." De likeurproeverij begint om half acht mei een kopje koffie en wat lekkers en duurt tot on geveer half tien. "Maar dat hangt er ook van af hoe gezellig het is", aldus Vos. Met de likeurproeverij heeft de slijter van Gall en Gall een pri meur. Eerder hield Vos met suc ces al twee whiskyproeverijen en een wijnproeverij. De eerste whiskyproeverij werd in Oale Toone gehouden. "Dat was een iets te volle bak, daarom heb ben we de tweede proeverij ver deeld over twee locaties, één in de kantine van de Albert Heijn en één in de Beyaardier in Rijs sen." Na de zomer hield Vos nog een proeverij in de AH-kan- tine die gericht was op Ameri kaanse whiskeys. "Dat sprak misschien iets minder aan, maar een aantal mensen heeft toch een geweldige whiskey ontdekt." De kantine van de AH is inmiddels gerenoveerd en ge zellig ingericht door de perso neelsvereniging van de grootsu per. Vos verwacht zo'n twintig belangstellenden voor de li keurproeverij. Merrys, een witte chocoladelikeur, is één van de likeuren die op de avond gepre senteerd zal worden. Een niem we likeur is Guana met lime. "Een paarse likeur", weet Vos. "Het is net nieuw en het is van Pisang Ambon. Het smaakt apart, maar wel lekker, vooral met 7-Up." Andere likeuren die op de proeverij aan bod komen zijn Amarullo, gemaakt van een Zuidamerikaanse vrucht en Af ter, een koffielikeur. Na de likeurproeverij houdt Vos eind deze maand nog een wijn proeverij waarbij verschillende wijnen kunnen worden ont dekt. Op 12 november staat een speciale jeneverproeverij op het programma. Een deskundige van destilleerderij Rutte Zn zal dan uitleg geven. Bij de an dere proeverijen komt de uitleg van Vos zelf. "Ik vertel gewoon wat ik er van weet en dan loopt het vanzelf. Het is echt leuk om te doen." HOLTEN - De Achterhoekse rock 'n' rollformatie Haver kampband houdt zaterdag 4 ok tober om 21.30 uur samen met de Holtense rockband Nix! een daverend optreden in Bierlokal am Bahnhof in Holten. De band Nix! met in hun gele deren de legendarische Rijsse- naar Plakkie Plakson, die lande lijke bekendheid verwierf als groupie van Jovink en de Voe derbietels. Haverkampband besteedt op ludieke, mens en diervriendelij ke wijze aandacht aan Wereld dierendag. Entree: helemoal Nix! (consumptie verplicht.) HOLTEN - Veel leden van HMV hebben afgelopen mei gecollec teerd voor de Anjeractie van het Prins Bemhard Cultuurfonds. Een gedeelte van deze bijdrage gaat rechtstreeks naar de mu ziekvereniging zelf, het andere gedeelte gaat naar het Cultuur fonds. Het Cultuurfonds onder steunt met de giften van de An jeractie ruim vierduizend ver schillende projecten die zich bezig houden met cultuur en natuurbehoud in Nederland. HMV heeft onlangs met een on dersteuning van 4000 euro van het Prins Bernhard Cultuur fonds Overijssel tien nieuwe bu gels aan kunnen schaffen. De leden uit het orkest spelen er nu een aantal weken op en zijn erg tevreden met het nieuwe ins trument. Wie wil horen of de bugelklank veranderd is, is wel kom op het Najaarsconcert van HMV in de sporthal 't Mossink op zaterdag 1 november. Voor meer info: www.hmv- holten.com of www.cultuur- fonds.nl. 0LTEN - Aaldrik Vos van de Gall en Gall in Holten gaat een likeurproeverij houden. De voorgaande whisky- en wijnproeverij wer en zeer goed bezocht. De ruimte was zelfs te klein om iedereen onder te brengen. Daarom wordt de proeverij nu op twee dagen ge- ouden. Een keer in de kantine van de Albert Heijn in Holten en een keer in de Beyaardier in Rijssen. ï-om sander scheperman 'LTEN - In Holten zijn meer honderd collectanten be- :hikbaar die de plaatselijke fecte van de Hartstichting, in bril van elk jaar, weer tot een icces te maken. En toch heeft Ie Hartstichting elk jaar weer kele vacatures. Vooral aan de ftijdscategorie van 25-40 jaar Hen zij een oproep doen om ich aan te melden als mogelij- je (invalsreserve) cofiectant. 10LTEN - Van 1 tot en met 11 iktober zwerven onder de 'aam Rijmreis kindergedichten loot de gemeente Rijssen-Hol- pn. Kinderen kunnen hun favo- fete gedicht ergens achterlaten, 'e bibliotheek legt op alle scho- En in de gemeente een gedicht 'eer. Op de website www.rijm- eis.nl vinden de kinderen aan wijzingen over de vindplaats (an de gedichten. HOLTEN - Eens in de vijf jaar houdt de Hartstichting een col lectantenavond. Deels bedoeld om het contact tussen het plaat selijke comité en haar collectan ten te optimaliseren en daar naast om op een gezellige ma nier, de betrokken medewer kers op de hoogte te houden over wat er speelt binnen de Hartstichting. Afgelopen woensdagavond; waren tachtig collectanten bij de Biester aan wezig, om in een gezellige sfeer, deze collectantenavond bij te wonen. Gastspreker was Jans van Wieren, die de aanwezigen uitgebreid informeerde trver hartreanimatie, in combinatie met AED. Hij hield een boeiend betoog over een onderwerp wat zo dicht bij het maatschappij staat en tegelijkertijd toch nog een grotendeels onbekend ter rein voor velen van is. De mees te sterfgevallen in Nederland blijken bijvoorbeeld door hart problemen te ontstaan. Ook De jubilarissen werden door de Hartstichting gehuldigd tijdens de contactavond in De Biester. rara sander scheperman werd uitleg gegeven over het hartmassageapparaat, AED, dat op verschillende openbare plekken in de gemeente hangt. De Hartstichting wordt niet ge subsidieerd door de overheid. Al haar inkomsten komen bin nen door de collecte; donateurs; legaten en sponsoracties. Op deze contactavond kon het co mité twaalf collectanten onder scheiden, die ai 25 jaar collec teerden: en twintig die meer dan 10 jaar deze taak vervullen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5