SET Eerste paal Wereldtijdpad Marco van Menum wint darten om Keunetrofee Holtens Nieuwsblad 7 Sloophamer komt langs bij woonwijk De Kol Inleveren artikelen voor veiling en boekenmarkt 17^™2Leninmmeï Speciale navigatieboekjes met thema geeft eigen kijk op een onderwerp Bewust communiceren Opfriscursus Molendag Oude tractoren bij molen De Hegeman Week van smaak Dinsdag 16 september 2008 HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel werk start pastelkrijt. Het werken met soft pastels (Rembrandt) ken een grote populariteit vanwege haar schitterende kleuren en het kunnen aanbrengen van ver schillende kleurlagen. In het materiaal kan worden gete kend, geveegd, gekrast net zo lang tot het gewenste effect is bereikt. De cursus is toeganke lijk voor iedereen die van teke nen houdt of dit wil leren. Er wordt gestart met het werken met houtskool vanwege het 'krijtachtige' karakter hiervan en de beperking van de kleur. De onderwerpen zijn o.a. stille vens en stads/ dorpsgezichten. Ter inspiratie zijn in het lokaal diverse documentatiemateria len in te zien. De kosten bedra gen 97,50 euro voor tien bijeen komsten. Voor meer informatie, telefoon: 0548-3627 55. HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk start maandagavond 29 september met een nieuwe cursus Bewust communiceren. De cursus is bedoeld voor ieder een die op een informele, ont spannen en plezierige wijze meer inzicht wil krijgen in doen, denken en voelen met betrek king tot communicatie. De kos ten bedragen 80 euro voor acht bijeenkomsten (exclusief 10 eu ro cursusmateriaal). Voor meer informatie: 0548-36 27 55. HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk start maandagochtend 29 september met de cursus rijvaardigheid opfrissen voor ouderen. De kos ten bedragen 13,50 euro voor vier theorielessen, inclusief boek. Voor meer informatie, te lefoon: 0548-36 27 55. RIJSSEN/ HOLTEN - De Stich ting Wereldtijdpad gaat speciale navigatieboekjes uitbrengen waarbij aan de hand van een thema langs het Wereldtijdpad kan worden gewandeld. Onder de noemer 'Wtp-naviga- ties' ervaren wandelaars zo een eigen kijk op een bepaald on derwerp. De wandelgidsen zijn op dit moment in productie en worden in de week van 4 okto ber uitgebracht. Thema's zijn onder meer 'nieuw', 'van hier naar daar' en 'toppers'. "Bij het thema 'nieuw' moet je denken aan uitvindingen en onderwer pen die in de loop van de tijd 'nieuw1 zijn geweest", legt Floor Looy uit, de bedenker van het Wereldtijdpad. "Aan de hand van opgegeven coördinaten wordt de wandelaar langs plek ken geleid waar iets nieuws te vinden valt. Al lopend ontdekt men iets nieuws. Men kan zich bijvoorbeeld afvragen wanneer iets ophoudt nieuw te zijn en hoe met iets nieuws geld valt te verdienen. En route kun je je de informatie eigen maken." Bij het thema 'van hier naar daar' draait het om de ontwik keling van het transport door de eeuwen heen. "Het gaat dan niet alleen over de fiets en dili gence, maar ook over de ruim tevaart en het Twentekanaal. Op deze manier komen mensen met een eigen verhaal thuis. Als het ware wandelend ontdekken ze hoe het zo is ontstaan", aldus Looy die met 'toppers' een an derthema noemt. "Daarbij gaat het om prestaties op allerlei ter reinen." Op woensdag 17 sep tember gaat in het centrum van Holten de eerste paal van het Wereldtijdpad de grond in. Bur gemeester Bort Koelewijn heeft zich bereid verklaard de eerste paal de grond in te slaan. Looy: 'Er wordt op dit moment gigan tisch veel werk verricht, maar het blijft een beetje achter de schermen. Na de eerste paal gaan er in een paar weken tijd nog 250 palen de grond in en wordt een tiental informatiep anelen geplaatst. Het is een si- DIJKERHOEK - Naast dat het afgelopen zaterdag Molendag was in Dijkerhoek, deden ook oude tractoren molen De Hegeman aan. Daarnaast kon iedereen meedoen aan een grote barbecue bij de mölle. Ouders, maar vooral ook kinderen genoten van de oude beestjes. Vooral als ze er dan ook nog eens echt op mochten zitten, foto: sander scheperman HOLTEN - In het kader van de randactiviteiten van de Keune- feesten 2008 werd zondag 8 september het darten om de Keunetrofee gehouden. Maar liefst 23 deelnemers stre den bij Bierlokal am Bahnhof om de felle begeerde wisselbe ker De Keunetrofee en de diver se geldprijzen, in totaal 225 eu ro. Na de poulewedstrijden in de voorronden, plaatsten zich twaalf darters voor de winnaar ronde en elf voor de verliezer ronde. In de eerste halve finale van de winnaarronde versloeg Marco van Menum Arjan Mul der met 3-0. In de andere halve finale was Jaap Kruk met 3-2 te sterk voor Gijs Veneklaas. In de kleine finale om de derde/ vier de plaats won Arjan met 4-1 van Gijs. In de finale won Marco ntet 5-2 van Jaap. In de finale van de verliezerpoule was And- re Schuchard net met 3-2 te ■SSlLyoor Gerbrand Hnisken. HOLTEN - Het heeft even ge duurd, maar de sloophamer komt voor wijk De Kol steeds dichterbij. Het is namelijk de bedoeling om eind dit jaar, be gin volgend jaar te beginnen met de sloop van de leegstaan de panden. De panden die nog moeten worden gebruikt door de triatlon, tijdens het Europees Kampioenschap op zaterdag 3 juli, blijven dan nog even staan. De gemeente hoopt op extra subsidie voor de nieuwbouw op de Kol, door innovatief en ver nieuwend te bouwen. Het moet een bijzondere uitstraling krij gen. Ook moet er worden geke ken voor wie er gebouwd gaat worden, want er kunnen meer woningen komen dan er be hoefte is in Holten. Uit handen van Gerda Brands krijgt Marco van Menum de Keu netrofee uitgereikt. De hoogste finish was voor Marco van Menum: 120. De beste dame was: Ursulien Wei graven. De volgende darters gooiden de maximale score van 180: Gijs Veneklaas, Glenn His- sink, Arjan Mulder, Marco van Menum en Bert Blaauw. Na af loop werden de wisselbeker: De Keunetrofee en de diverse geld prijzen uitgereikt door Gerda Brands. HOLTEN - De kerkvoogdij van de Nederlands hervormde ge meente houdt zaterdag 4 okto ber in en om gebouw Irene een veiling en boekenmarkt. De op brengst is voor een functionele uitbreiding van de consistorie van de Nederlands hervormde kerk. De boekenmarkt wordt in een grote tent op de Tuinstraat gehouden. De veiling in Irene. Voor beide heeft de organisatie artikelen nodig om te verkopen. Alle soorten boeken en tijd schriften, enkel of complete jaargangen, zijn welkom. Een uitzondering hierop zijn de wat oudere studieboeken. Wie goe deren voor de veiling heeft, zo als antiek, nieuw of eigenge maakt, kan deze ook beschik baar stellen. Voor meer informatie: H. Koop man, telefoon 0548-362066. tuatie van 'alle hens aan dek', maar het dreigt nog allemaal te lukken ook. En dat is vooral te danken aan de medewerking van de gemeente." Het Wereld tijdpad bestaat uit negen aan eengeschakelde wandellussen met een lengte van 50 kilome ter. Het pad loopt van het cen trum van Rijssen naar hartje Holten. Langs het pad komt el ke 25 meter een paal met een jaartal, waarbij de gebeurtenis sen die in dat jaar hebben plaatsgevonden staan vermeld. HOLTEN - De Week van de Smaak is een nationaal evene ment met honderden grote en kleine lokale activiteiten waarin 'smaak' centraal staat. Geniet de smaak van eigen streek, is de titel die Diessenplas gaat gebruiken voor dit evene ment. Wat is er mooier dan te eten uit je eigen achtertuin en de kennis te proeven die de mensen nog hebben als het om eten gaat? Dat is een van uit gangspunten waar het omgaat. Een (h)eerlijk product zoals een streekproduct uit het seizoen waarvan de smaak vergeten zijn of niet meer kennen. In de week van de smaak wordt elke dag geprobeerd opnieuw te laten genieten van herkenbare en niet herkenbare producten en smaken. Zo is er op de maan dag een proeverij in de vorm van een koffietafel met daar op onder meer diverse onbekende broodsoorten en bijzondere Jamsoorten uit eigen dorp. De dinsdag komt in het teken te staan van het seizoenproduct van eigenstreek met daarin ver werkt de streekeigen likeuren/ bitters. Dit in de vorm van een groot diner. De woensdag zal in het teken staan van de streeklekkemijen, likeurtjes, drankjes. De donderdag staat in het teken van het streekgerecht diverse streekgerechten worden dan gemaakt en geserveerd bijvoor beeld kruudmoes, balkenbrij en bloedworst. De vrijdag gaat het om ambacht en product met de daarbij ho rende lekkernijen. Maandag 22 september, tijd: 17.00 -19.00 uur. Thema is zoet. Kosten 12,50 Koffietafel met streekspeciali- teiten en bijzondere gebak- en broodsoorten. Eigengemaakte jam van Dinie Ophof. Dinsdag 23 september, tijd: 12.00 - 14.00 uur. Thema is am bacht en product. Kosten 18,50. Viering verjaardag van het huis.Diner met ambachtelijke- en streekgerechten. Woensdag 24 september, tijd: 14.30 - 17.00 uur. Thema is proeven. Kosten 7,50 Voordracht onder het genot van een vergeten drankje en hapjes. Diverse likeuren en vleessoor ten uit eigen dorp. Donderdag 25 september, tijd: 12.00 - 13.00 uur. Thema is streekgerechten. Diner met streekgerechten, zo wel in de zaal als thuis. Vrijdag 26 september, tijd: 10.00 -11.00 uur. Thema is ambacht. Tijdens het koffiedrinken vertelt Meesterberend over bijen en de producten etvan.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7