Holtens Nieuwsblad 3 Jan en Zwaan vervingen zieke René Riva Man gewond bij eenzijdige aanrijding Workshop Nature Experience Man aangehouden Brunch voor ouderen in Boschkamp Kerkdiensten Agenda HOLTEN - De Keune- feesten zijn afgelopen weekend zeer goed verlo pen. Voor de eerste keer in de geschiedenis zelfs helemaal uitverkocht, begon het donderdag avond met een gratis op treden van de Yes-R en Crystal Dream. Column Dinsdag 16 september 2008 HOLTEN - Een 24-jarige auto mobilist uit Enter raakte ge wond toen hij vorige week don derdag om 3.20 uur met zijn au to op de Larenseweg in Holten tegen een boom tot stilstand was gekomen. Toen de politie arriveerde, zat de bestuurder nog in de auto. Hij bleek mogelijk de controle over zijn auto te zijn verloren. Hij werd door een ambulance meegenomen naar het Twente- borg ziekenhuis. Omdat het vermoeden bestond dat er alcohol in het spel was, werd er uit voorzorg een bloed proef afgenomen. De auto werd afgesleept. HOLTEN - Kinderen in de leef tijd van 6 tot en met 9 jaar kun nen woensdag 24 september van 13.30 tot 15.30 uur samen met een gids op ontdekkings tocht de natuur in. De kinderen gaan eerst het bos in, waar ze van alles over de natuur en haar dieren te weten zullen komen, Misschien volgen we een reeën- spoor, of leer je welke kant je op moet lopen als je verdwaalt raakt. Natuurlijk gaan de kinde ren ook nog wat testjes en proe ven doen. De workshop wordt georganiseerd door Stichting voor Sociaal en Cultureel werk, met Natuurdiorama. De kosten bedragen 7,50 euro. Opgeven, telefoon: 0548-36 27 55. Geslaagd Keunefeest Lekker genieten van muziek en een drankje. Verkleed weliswaar, foto s: johan bounk Kaant in de warre Leu, ak oe ne goeie road mag- ge gèèm'n, verdeept oe neet te vèèr in de politiek. Ie wordt ter hatstekke mesjokke van. Of- gelööp'n wekke hè'k ne verga dering van EMB-kommissie van de Provincie e volgt via het internet. Ech woar, via 'n compjoeter köi precies heur'n en zeen wat ze in Zwolle amo- al uutspookt, Woerumme ok det e volgt hebbe za'k oe ver- tell'n. Doar zöll ne brèèf word'n besprökk'n oaver re gionale bedriefsterrein'n, in saam'nhang met het Hoolter Vletgoarsmoat'n. Hallef dreie zöll't an de buurte wèèr. Ma och, zie begunn'n wat later en zó leup't duur alle geproat oaver de noajoarsnota uut tut bienao vief uur. Eindeluk was't zöövèèr. En wat der dan oaver één'n brèèf vertelt wordt, doar val ie van achteroaver. Bienoa 'n half uur hadd'n ze doar de tied vuur det punt op'n agen da. Zie hebt alle begrip vuur de bezwoar'n, woer't de actie groep "Hööld het Hoolter- brook greun" met worsselt. Ie mött ter vuur duur e lèèrt hemm'n um't amoal good te bevatt'n. Het treust'n mie dè'k mie neet an'n de gedachte kon onttrekk'n det die Staat'n- leed'n, ök mangs neet wuss'n woet amoal oaver gung. Zo zèè Mevrouw Abbenhu-es det Vletgoarsmoat'n tweie is as vervanging is vupr'n Kol. 'n Kol Is ma zeumtien bunder en het totaal van Vletgoarsmoat'n tweie is zeum'nvèèrtig bun der. Het wörd'n e slökk'n vuur zeute kooke. En wuss ie det die regionale industrieterrein'n al- lèène ma bint vuur de ge meentes, Hengel, Bome, Al melo en Èènschke. Hèèmaol niks regionaal. Riess'n Hoolt'n dut doar neet an met. Zie sloat zich wal op de börste det ze de dèeirde industriestad bint van Oaveriessel. Mie ducht dai dan oe verantwoording mött nem- m'n en neet alles ofwèènteln op Hoolt'n, det het altied van de boer'n en vrèèimd'n móss hemm'n. Het Staat'nlid van de SGP, was't ter met eens. Hij vindt det industrie bie de plaatselijke kern heurt. Alle ge meentes könnt gewoon eur gaank goa met industrieter- reintjes ontwikkeln. Gen mèènse kan de gemeente ver- plich'n um bedriem'n noar det regionale terrein te stuuur'n. Iedereene prèèkt, det't aans mött, ma de verrommeling geet gewoon duur. In Riess'n is ter één of aandere zone. Doar mag neet vèèrder e bouwt word'n. Woe möi der dan met hen? Noar't Hoolterbrook, woet inmiddels a een dikke ze stig bunder vanof is e gett'n. Het wordt tied det doar ök ne zöne kump. In Zwolle zeet ze de büjje hang'n. Zie bint der van oavertuugt det het tied wördt um hèèl kritisch te kiek'n noar al die gemeentelij ke plennekes en des ma good ök. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop Vrijdagmiddag gevolgd door het bedrijvenborreluurtje. Met de muziek van Band of Brothers (Bert en Erik Reijlink) in de tent, genoten vele bedrij ven dan ook van het borreluur tje in de tent op Kalfstermans- weide. Buiten was het regen achtig, maar ach, in de tent warm en droog. Aan de oproep om allemaal verkleed te komen, bleek nog lang niet iedereen te hebben voldaan. Toch werd de prijs, een beker en consumptie- munten uitgereikt. Drie meiden van Rosas hadden namelijk een mooie hoed op hun hoofd, ge maakt van planten. "Nee, het is geen wisselbeker. Die dingen kosten tegenwoordig bijna niets, dus die mag je gewoon houden! Volgend jaar kopen we gewoon weer een nieuwe", zei voorzitter Coen van Hoevelaak. Want volgens hem is het wel de bedoeling dat dit een traditie gaat worden. Ondertussen staat aan twee kanten een lange rij wachtenden bij het buffet met vis, sallades, kaas, paté en ham burgers. Al snel na afloop van het borreluur voor bedrijven, HOLTEN - Een 37-jarige man uit Holten werd zondag 14 sep tember aangehouden, omdat hij ervan wordt verdacht een 37-jarige plaatsgenoot mishan deld te hebben. Zondagmorgen 14 september kreeg de politie een melding dat er een mishandeling zou heb ben plaats gevonden tijdens de Keunefeesten in Holten. Bleek dat een 37-jarige man uit Hol ten om nog onduidelijke reden een 37-jarige plaatsgenoot had mishandeld. De beveiliging had de verdachte aangehouden en overgedragen aan de politie. De 37-jarige man werd meegenomen naar het politiebureau waar hij voor na der onderzoek in verzekering is gegaan. kwamen de eerste bezoekers binnen voor het optreden van Nick en Simon. Dit populaire duo uit Volendam, stond vroeg in de avond geprogrammeerd. Vooral ook een mooie gelegen heid voor kinderen om het op treden mee te maken. Speciaal daarvoor was bij het podium met dranghekken een ruimte gemaakt. Zodat de kleinsten niet in de verdrukking zouden komen wanneer bekende lied jes werden ingezet waarop vo lop werd meegezongen en ge danst. Het was de tweede keer dat Nick en Simon de Keunetent aandeden. Twee jaar geleden stonden ze ook al op de bühne. Maar volgens Nick is Holten daarnaast een belangrijke plaats voor de twee. "Onze eer ste twee albums zijn hier opge nomen in de studio van Edwin van Hoevelaak. En jullie zijn toen helemaal niet eens langs gekomen om dag te zeggen," grapte hij. Terwijl Simon begon te lachen over die uitspraak. Het Meedeinfestijn van de Hoolter Korhanen, op zaterdag middag bleek ook dit jaar weer een schot in de roos te zijn. Een volle tent, met ook veel ou deren, genoot van de koren als Hartgelach, De Grolse Hofzan gers en natuurlijk de Hoolter Korhanen zelf. René Riva moest zich helaas ziek melden, waar door er snel een ander vervan gende artiest moest worden ge regeld. Deze werd gevonden in Jan en Zwaan. Het meedeinen was er zeker niet minder om, want met liedjes als 'Ik zoek een meisje' en 'Het dorpsfeest' zorg den er als snel voor dat er polo naise werd gelopen in de feest tent. Wat Beethoven zaterdag avond een beetje liet liggen, maakte de band zondagmiddag helemaal goed: feestmuziek stond die dag duidelijk op het programma. Met Jeroen van der Boom en vooral Edwin Hoeve laak. Deze laatste wist de tent helemaal los te krijgen met een aaneenrijging van meezingers. HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten wordt zondag 18 no vember voor de derde keer dit jaar een gezellige brunch voor ouderen plaats. Deze zondagse activiteit wordt georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Holten en de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk. Tussen 11.30 en 14.00 uur kunnen ruim dertig ouderen in het dorpshuis in een gezellige sfeer genieten van een uitgebreide brunchtafel, die verzorgd wordt door een groep enthousiaste vrijwilligers. Deelnemers betalen 7 euro. Aanmelden vooraf is noodzake lijk. Dit kan vanaf 15 september door te bellen naar dorpshuis de Boschkamp (0548-36 27 55), of stichting Welzijn Ouderen Holten (0548-36 49 10). SEPTEMBER Brood bakken, zandtapijt strooien en rondleiding kruiden tuin, Boerderij Zorgvliet, Larense weg 106 Holten, woensdag 17 september 2008, 11:00 - 17:00 Hellendoorn Rally, Beuseberg Holten, zaterdag 20 september 2008 Open huis kunstschilder Henk Mulder, Oranjestraat 29 Holten, zaterdag 20 september 2008 - zondag 21 september 2008 Holterberg Herfsttoer WV Holten, Mossink, zondag 21 sep tember 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 21 septem ber 2008, 13:00 TC Holten: tennisclinic met Paul Haarhuis, Tennisclub Holten, zon dag 21 september 2008, 14:00 NBvP Espelo: Van Velzen, pa ranormaal therapeut, Espelo, maandag 22 september 2008 Bejaardensoos, Kandelaar, dinsdag 23 september 2008, 14:30 Brood bakken, zandtapijt strooien en rondleiding kruiden tuin, Boerderij Zorgvliet, Larense weg 106 Holten, woensdag 24 september 2008, 11.00 - 17:00 Passage Holten: A. Altena over Catharina van Bora, Kandelaar, donderdag 25 september 2008, 20:00 Film Kite Runner, Boschkamp, donderdag 25 september 2008, 20:15 Vrijmarkt, Centrum Holten, za terdag 27 september 2008, 9:00 - 16:00 Tennisclinic met Paul Haarhuis, Valkenweg 6 Holten, zaterdag 27 september 2008, 14:00 Brunch ouderen (opgave vanaf 15 sept.), Boschkamp, zondag 28 september 2008, 11:30 - 14:00 OKTOBER Internationaal korenconcert, Kandelaar, zaterdag 4 oktober 2008 Veiling en Boekenmarkt, Ge bouw Irene, zaterdag 4 oktober 2008 NBvP Holten: Marie Therese ter Haar lezing over Rusland anno nu, Irene, donderdag 9 oktober 2008, 20:00 Koffieochtend: dia's Oudheid kamer Hoolt'n, Boschkamp, vrij dag 10 oktober 2008, 9:45 - 11:45 Kulturhusdag, Holten, zaterdag 11 oktober 2008 Motorcross MAC de Holterberg, Zuurberg, zaterdag 11 oktober 2008 - zondag 12 oktober 2008 Bejaardensoos, Irene, dinsdag 14 oktober 2008, 14:30 K&C Holten: Indiase miniatuur schilderkunst, Boschkamp, woensdag 15 oktober 2008, 20:00 NBvP Espelo: Willem Kamps US- VA, trainingen en reizen, Espelo, maandag 20 oktober 2008 Liberaal Café, met WD-fractie- voorzitter Eerste Kamer Uri Ro senthal, Restaurant Woody's, Hol- terbergweg 11 Holten, woensdag 22 oktober 2008, 20:30 Hervormde Kerk, Smidsbelt - Zon. 9.30 u. - da. J.W. Scheur water uit Bameveld, neven- dienst en 19.00 uur ds. S.M. Roozenboom - Schrift en Tafel. Dijkerhoek 9.30 u. dhr. De Boer uit Urk. Dijkerhoek 9.30 u. ds. S.M. Roozenboom. Espelo 10.45 u. ds.. S.M. Roozenboom. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 09.30 u. ds. G.H. Offringa uit Goor en 19.00 u. gezamenlij ke dienst in Dorpskerk. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw), Zon. 10.00 u. Frans Nijhof. ProL Gem. Okkenbroek - Zon. 9.30 u. ds. H. van Essen-Abarba- nel (gezinsdienst op startzon dag - koffiedrinken) Katholieke Kerk Gebouw Irene te Holten - 9.30 u. past. B. Wol- ters.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3