Stichting Jumelage Rijssen- Holten zoekt vrijwilligers ^GROOTHUIS Optreden koren in Parkgebouw oqf weer een eigen optiekzaak. gratis ogentest of onderzoek. 1 glas voor half geld 1 lens voor half geld. Vanaf donderdag 18 september heeft Enter Dinsdag 16 september 2008 RUSSEN/ HOLTEN - Harten wensen van de Stichting Jume lage Rijssen-Holten, die met de geslaagde Jumelageweek juni 2007 nog vers in het geheugen, in het voorjaar van 2008 ener giek aan het werk is gegaan om "de dingen eens goed op een rij tje" te zetten en zich te bezin nen op doelen en activiteiten die direct in de belangstelling van de inwoners liggen. Al met al een ambitieuze doel stelling die voorzitter Jan Koele- maij geen sinecure vindt. In fe bruari nam hij als interim-voor zitter de hamer over van Ger hard Zwoferink. Een nieuwe opzet en de op dracht van de gemeenteraad om uit te zien naar een derde ju- inelagepartner in Oost-Europa vroegen veel tijd en energie van de stichting die zich in toene mende mate gaat realiseren dat de inzet van nieuwe vrijwilligers een noodzakelijke voorwaarde is om aan een goede invulling van de uitgangspunten van de Europese samenwerkingsge- dachte vorm te kunnen geven. "De term jumelage is een vaag begrip", zo stelt Koelemaij, "je kunt je er van alles en ook niets bij voorstellen. Een nieuwe naam, bijvoorbeeld Stichting Contacten Partnersteden Rijs sen-Holten, heeft meer allure. Bovendien sluiten we beter aan bij de veranderingen in de inter nationale opvattingen over ver houdingen binnen de Europese Unie". "Voor de Stichting Jumelage ligt hier een uitdaging de doelstel lingen van de Europese ge meenschap een moderne, uit nodigende invulling te geven. De Europese gedachte krijgt op het gebied van "normale be trekkingen" in ons land jammer genoeg nog steeds niet de prio riteit die ze verdient. Veel kan sen blijven onbenut. Het ont breekt gemeenten vaak aan kennis en menskracht om ge bruik te maken van de vele mo gelijkheden op het gebied van regionale of Europese samen werkingsprojecten. Het delege ren van specifieke taken als een "partnerverband"aan een groep burgers is een goede zaak. Europa is per slot van zake ook een aangelegenheid voor de huiskamer en de straat. Be wust en onbewust worden we er dagelijks mee geconfron teerd. Van wetgeving tot de in grediëntentabel op het potje jam uit de supermarkt! Een be roep op meer interesse en inzet van de burger is daarom niet al leen verantwoord maar ook ze ker gewenst"! De Stichting Jumelage Rijssen- Holten wil graag interessante activiteiten in de deelnemende partnersteden op een directe manier onder de aandacht te brengen. Periodiek melding maken van activiteiten in de partnersteden via de gemeente pagina kan een perfecte aanlei ding zijn om eens een kijkje bij Duitse Partnerstad, Winterberg of Steinfurt, te nemen. De web site www. jumelagerijssen-hol- ten.eu is natuurlijk ook een uit stekend alternatief. De stichting denkt in de eerste plaats aan het verenigingsleven en de sport. Maar aandacht voor kunst en cultuur staan eveneens hoog genoteerd. Ook het onderwijs en het bedrijfsle ven passen volledig in deze op zet. Bij het zoeken naar jumelage- contacten tussen verenigingen, het bedrijfsleven en het onder wijs wil de stichting graag on dersteuning en informatie ge ven over de mogelijkheden om een aantrekkelijk programma op te stellen. Tussen Rijssen-Holten en de Duitse partnersteden,Steinfurt en Winterberg bestaan overi gens al diverse contacten, som mige hiervan een reeks van ja ren. Het voortgezet onderwijs scoort hierbij hoog, andere relaties zijn "verwaterd", nieuwe staan aan het begin of in de "wachtkamer De Stichting Jumelage wil hier bij een initiërend en actief be leid voeren. Dit door te helpen bij het aanvragen van subsidie of het inwinnen van informatie. Inmiddels hebben al een aantal verenigingen via de stichting gebruik gemaakt bij het indie nen van een verzoek tot sponse ring bij het Alfred Mozer Pro gramma van Euregio. Zo brengt de Oudheidkamer Hoolt'n in september een be zoek aan de Heimatvereine in Borghorst en Steinfurt, de afde ling LTO Rijssen-Holten heeft in november een bezoek gepland aan de collega's in Steinfurt en ook op cultureel gebied ligt een excursie naar Steinfurt en de ge renommeerde concertzaal, het Bagnoin het verschiet. Tegenbezoek uit de partnerste den is vanzelfsprekend een ge geven. Het vergroten van de eigen ken nis en expertise op het gebied van het onderhouden van part nerschappen met steden bin nen de Europese gemeenschap vraagt de nodige aandacht. Eind september organiseert de Europese Gemeenschap een op de nieuwe Europese praktijk ge richte studiebijeenkomst in Bad Pyrmont. Een vertegenwoordi ging uit de stichting zal hier aan deelnemen. Ook voor de jeugd en jong vol wassenen is er een scala aan ontwikkelingsmogelijkheden om over de grenzen een kijkje te nemen of actief deel te nemen aan projecten. Samenwerking met de Jeugd raad Rijssen-Holten is hierbij een goede optie. Euregio, het bekende samen werkingsverband van Neder landse en Duitse gemeenten in de grensstreek, bestaat dit jaar 50 jaar. In het najaar zullen in onze pro vincie en ook in de aangrenzen de regio's in Duitsland de schijnwerpers op de viering van 50 jaar Euregio gericht staan. Dit zal overigens ook het geval zijn bij de opening van het nieu we gemeentehuis eind septem ber 2008, met name op zaterdag 27 september. De stichting Ju melage is op actieve wijze be trokken bij de feestelijkheden. Een beeldprojectie van de Ju melageweek 2007, een informa tiestand van de Verkehrsverein Steinfurt en folders van toeristi sche aanbiedingen uit Winter berg maken deel uit van de pre sentatie bij de openstelling van het nieuwe gemeentehuis op zaterdag 27 september. Optredens van groepen uit on ze partnersteden zullen de fees telijke stemming verhogen en onze vriendschapsbetrekkin gen op een creatieve manier il lustreren. De Patrioten Kapelle en de Trachtengruppe Nostal gie uit Steinfurt zullen de stad huishal en het straatbeeld fees telijk opfleuren. Uit Winterberg wordt een groep leerlingen van het Maria Scholl Gymnasium verwacht. Hun programma heeft een deels klassiek maar te gelijkertijd ook hedendaags ka rakter. Middeleeuwse en pop muziek wisselen elkaar in een vlot tempo af. De opdracht van de gemeente raad om op zoek te gaan naar een geschikte kandidaat in de nieuwe EU landen in Oost Eu ropa heeft geleid tot een positie ve reactie uit Hongarije. Na overleg met de raad zal de stich- 29 ting in het najaar de vraag naar een procedure, doelstellingen en een tijdpad voorleggen aan het college en de gemeente raad. Om de jumelagegedachte in Rijssen en Holten ruimte en kansen te geven is het beslist noodzakelijk dat er voldoende ondersteuning uit de bevolking het verenigingsleven, het on derwijs en het bedrijfsleven op allerlei niveaus en uit diverse leeftijdscategorieën voorhan den is. De Europese samenwerking is een uitdaging tot actief deelne men die voor de huidige en toe komstige generaties nog niets aan actualiteit heeft verloren. Integendeel! Wie interesse heeft, is van harte uitgenodigd op zaterdag 27 sep tember bij de opening van het nieuwe gemeentehuis zijn of haar licht op te steken. RIJSSEN - Het Holtens Man nenkoor, shantykoor Die Regghe Sangers, het Holtens Gemengd Koor en het vocaal ensemble De Twente Zangers zullen zaterdag 19 september om 20.00 uur op uitnodiging van de Kulturele Raad Rijssen optreden in het theater van het parkgebouw voor een uniek concert. De kosten zijn 8,50 euro per persoon. Kaarten kunnen worden gereserveerd via www.parkgebouw.nl, 0548- 544140 of de WV Rijssen (Boomkamp 18). Groothuis Optiek opent aan de Dorpsstraat 134, een moderne en gezellige winkel met oog voor uw ogen. Frans Groothuis is gediplomeerd opticien, oogmeetkundige en contactlensspecialist. Op het gebied van contactlenzen zijn ze gespecialiseerd in het oplossen van contactlensgerelateerde oogproblemen. Met de modernste apparatuur kunnen ze uw oogprobleem beoordelen en oplossen en indien nodig doorverwijzen naar uw huis- of oogarts Twijfelt u over uw gezichtsvermogen of heeft u problemen met dragen van lenzen of wilt u gewoon een nieuwe bril of lenzen dan bent u van harte welkom voor een I tot en met 30 september 2008. Bij aanschaf van een complete bril Bij aanschaf van een complete set lenzen Vraag naar de voorwaarden. Tevens maakt iedere koper tijdens deze dagen kansjap een plaats in een luchtballon. Groothuis Optiek, Dorpsstraat 134, Enter, (naast slagerij Roetgerink en vlakbij Roetgerink Mode). Groothuis Optiek voert bekende merken o.a. Ray Ban, Voque, Shisheido, Marc O'Polo, Polo Ralph Lauren, D&G, Longines, Aigner, Versace. Moderne monturen vanaf 49,-

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 29