Verdiende zege Blauw Wit tegen SVDW '75 Sportagenda Holtens Nieuwsblad 25 Het einde van een roemrucht tijdperk W Holten nog steeds op nul punten Hammertime Dronken HOLTEN - Mintonette Heren 3 heeft afgelopen zaterdag 6 september in Nijkerk bijna het be roemde Nizno-toernooi gewonnen. AFSCHEIDSWEDSTRIJD EN RECEPTIE Dinsdag 16 september 2008 HOLTEN - Uit in Doetinchem tegen het voor Blauw Wit altijd lastige SVDW '75 heeft de jonge Blauw Wit-ploeg van trainer Frans Zelle een verdiende zege weten te behalen. Voor rust werd brutaal met goed voetbal een 3-0 voorsprong genomen. Na rust toen SVDW al vrij snel de eerste tegentreffer scoorde raakte Blauw Wit door het fysie ke spel van de tegenstander even de draad kwijt maar wist zich gaandeweg de wedstrijd HOLTEN - Het eerste elftal van W Holten staat na twee duels nog altijd op nul punten in de vierde klasse H. De ploeg had een hectische week achter de rug met het overlijden van oud- selectiespeler Eric Baltus. Na overleg met de familie werd be sloten dat er gewoon gevoet bald ging worden. Wel was er een indrukkwekkende minuut stilte voorafgaand aan de wed strijd en speelde Holten met rouwbanden. Holten begon goed aan het duel in Deventer en het leek een leuke middag te worden. Er werd aardig gecom bineerd en de thuisploeg wilde ook voetballen. Holten kreeg wat halve kansen en Schalkhaar stelde daar niet veel tegenover. Een overtreding op Stam werd eerst bestraft met een vrije trap, maar na appelleren vanaf de kant draaide fluitist zijn beslis sing ineens om. Daarbij gaf hij ook nog eens een gele kaart aan de verbouwereerde Stam. Vijf minuten later was er een on schuldig duel op de middenlijn, waarbij diezelfde Stam wat on handig de lucht in ging. Na een hoop theater van de aanvoerder trok de arbiter resoluut het tweede geel en kon Stam al na een ruim kwartier inrukken. Vijf minuten later legde de scheids rechter ook nog eens de bal op de stip, nadat Van der Wal een onschuldig duwtje gaf in de zes tien. Koetsier werd kansloos ge laten en Holten moest met tien man op zoek naar de gelijkma ker. Vlak voor rust viel ook nog de 2-0 en leek het doek definitief te zijn gevallen voor de rood zwarte brigade. Maar de tien uit Holten lieten na de rust zien dat ze over een uitstekende menta liteit beschikken. Schalkhaar werd zowaar gedwongen tot verdedigen op eigen helft en er ontstonden kansen voor de be zoekers. Uiteindelijk was het de sterk spelende Hulleman die op schitterende wijze de aanslui tingstreffer in de kruising joeg. Schalkhaar wankelde en een ge lijkspel leek binnen handbereik. Maar wederom een makkelijk gegeven strafschop gooide roet in het Holtense eten. De irritant spelende aanvoerder wist wel raad met zijn tweede buiten- hansje en gooide zo de wed strijd in het slot. Holten bleef zijn stinkende best doen en zorgde met negen man, Koop man viel ook nog eens uit met een gekwetste enkel, voor on rast in de defensie van Schalk haar. Maar tegen de twaalf te genspelers, de scheidsrechter hieruit te ontworstelen en kreeg het laatste kwartier nog vol doende mogelijkheden om de stand verder uit te bouwen en de met acht nieuwe spelers sterk gewijzigde thuisploeg met lege handen achter te laten. Met de wind in de rug nam Blauw Wit vanaf het begin direct het initiatief en met goed opgezette aanvallen vanuit het midden over de vleugels werd de doel man van de thuisploeg direct op de proef gesteld. Echter in de 5e minuut kroop Blauw Wit zelf door het oog van de naald door een foutieve rondspeelbal in ei gen defensie. Gelukkig kon doelman William Kolkman het gevaar tijdig keren. Even later mocht Stijn de Vrijer een vrije trap nemen even buiten het 16- meter lijn. Het schot krulde over de muur in de rechter boven hoek maar de SVDW doelman kon deze met een katachtige sprong nog net naast zijn kooi tikken. Eenzelfde situatie voor SVDW een paar minuten later. De bal werd strak door de niet goed opgestelde Blauw Wit muur geschoten echter William stond uitstekend op de juiste plaats om de bal te keren. Na een kwartier was het raak voor Blauw Wit. Een door Stijn van links genomen vrije trap draai de het 16-meter gebied binnen en Jordy Kamphuis stond op de juiste plaats om met een ldein knikje de bal van richting te doen veranderen die daardoor in het net achter de SVDW- doelman verdween 0-1. Nog geen drie minuten later werd de voorsprong uitgebreid door de op links goed mee opgekomen Amoud Beldman die een prima voorzet over rechts van Gert- Jan Prins strak en beheerst kon intikken 0-2. SVDW trachtte met geniepige overtredingen Blauw Wit uit het goede mid denveldspel te krijgen. Na ruim een half uur in de wedstrijd nam Jordy de bal mee van de linkervleugel naar het centrum en speelde deze op Remon Müller in die de bal opzij legde waardoor door de meegelopen Jordy binnen de 16-meter strak en laag kon uithalen. Onhoud baar voor de SVDW - doelman verdween de bal in het doel 0 - 3. Na rust met een wissel van Stefan voor Harald bij Blauw Wit probeerde de thuisploeg de bakens te verzetten. Na onge veer tien minuten werd een cor ner van SVDW door de Blauw Wit defensie niet goed wegge werkt en werd de eerste tegen- goal van deze prille competitie genoteerd. Ivan Schopma (SVDW) wist de bal uit een scrimmage in het net te depo neren 1-3. SVDW rook meer en Blauw Wit raakte even de greep op het middenveld kwijt. Maar als er gevaar dreigde stond er al tijd nog de attente doelman William Kolkman. Halverwege de tweede helft wisselde trainer Zelle de moegestreden Jordy Kamphuis en Gert-Jan Ulffnan, door Jurrian Paalman en Arjan Aanstoot. SVDW bleef dreigen en Blauw Wit kon de linies niet goed gesloten houden waar door de voorhoede met de wind tegen moeilijk bereikbaar was. Langzamerhand kreeg Blauw Wit door een overwicht weer grip op het middenveld en kreeg men het laatste kwartier nog voldoende mogelijkheden. Mintonette Heren 3 Mintonette Herenteam 3 stopt er na twintig jaar mee. bleef een negatieve hoofdrol opeisen in de tweede partituur, waren de negen van Holten niet opgewassen. Dat er nog twee [reEfers bij vielen voor Schalk- r was leuk voor de statistiek. Dit volleybaltoernooi, waar Mintonette Heren 3 al jaren van de partij is, luidt normaal het nieuwe seizoen in. Maar voor Heren 3 waren het de laatste wedstrijden. Door allerlei om standigheden (drukte, bles sures) is het verder niet meer mogelijk in de oude samenstel ling en met dezelfde gedachten door te gaan en is besloten er na 20 jaar een punt achter te zet ten. En daar was dan het Nizno- toernooi een mooie plek voor. Maar dat de heren de finale zouden halen in hun laatste da gen, was ook voor hen zelf een behoorlijke verrassing. De poules, ingedeeld naar leef tijd (heren 3 zat bij 50+ inge deeld, om even de jeugdigheid van het team aan te geven) be stonden uit vier teams. De eerste wedstrijd werd nipt Mintonette Heren 3 zal zater dag 20 september officieel af scheid nemen van de Holtense supporters. Om 16.00 uur speelt het team in de sporthal 't Mossink tegen een sterke se lectie van het huidige tweede team van Mintonette. Ook oud-spelers van Heren 3 uit gewonnen van BWOK ("Bejaar den Willen Ook Wat", zoals Wim Hartkamp de letters ver taalde) uit het Drentse Beilen met 25-22 en 25-20. Vooral het goede verdedigende dweilwerk van Jos Kamphuis en Rob van Zoelen zorgden op het laatst voor de voorsprong, die werd uitgebouwd door slimme klap pen van Pim Gruiters en de boomlange Herman Scholten. Tegen het onbekende WKON ("Wie Kent Ons Niet") uit Wad- dinxveen werd het een lange strijd die uiteindelijk in de eer ste set beslist werd door een on gelukkige voetstap van Albrecht Bulsink op de voet van Egbert vroeger tijden zullen daar acte- de-présence geven. Men is van harte welkom om dit eenmalig en nooit meer te rugkerende spektakel bij te wonen. Daarna is de receptie in de kantine en is er gelegen heid om van dit team op pas sende wijze afscheid te nemen. Groot. Het kostte Albrecht de wedstrijd en een dikke enkel en ons de punten, 22-25. Met gele genheidsinvaller Leo Thiele op de plaats van Albrecht, werd de zaak tactisch versterkt en via le pe ballen achter het blok van WKON werd de stand gelijk ge trokken via 25-19. In de laatste set moest gewon nen of gelijkgespeeld worden tegen Nizno-1 om de kruisfina les te halen. Dankzij de onna volgbare inbreng van onze Ben- jaminnen Willem Ossewaarde en Pieter Jonbloed werd het een afgetekende zege met 2-0. Alles lukte, kort, stijg, steek, voor-en achterover, molenwieken en ga zo maar door. Bovendien bleek de conditie van de Holtense 50- plussers beter te zijn dan de dik- buikigheid der tegenstanders. Met 25-16 en 25-18 werd de kruisfinale gehaald. Daarin werd gespeeld tegen SBD (Sla-op Die Bal) uit Kam pen. Wel 50+ maar slim spelend waren ze in de halve finale ge komen. De eerste set werd Min tonette duidelijk verrast door de veelkletsende Kamper Uien. Het kostte Wim Hartkamp een gele kaart wegens terugkletsen en heren 3 uiteindelijk de winst in de eerste set25-27. Gelukkig werd de tweede set in "stilte" gespeeld, en was ook hier de conditie van groot be lang. Met 25-20 werd de set ge wonnen en werd op doelsaldo zeer verrassend de 50+- finale gehaald!" Dat toen de koek echter op was was voor iedereen in het team wel duidelijk. Met 25-15 en 25- 17 werd verloren van winnaar Zevenklappers uit Zevenhui zen. Geen wonder, als je weet dat daar 50+ in zat die ook vroe ger op divisie-niveau speelde. BLAUW WIT Woensdag 17 september Blauw Wit A2 - ATC A3D 18.45 Vrijdag 19 september Blauw Wit 1 - Sallandia 1 (fustal) 20.30 Zaterdag 20 september Blauw Wit 1 - SKVW 1 14.30 Blauw Wit 2 - DOS 4 12.30 DZSV 5 - Blauw Wit 3 13.00 Blauw Wit 4 - Grolse Boys 2 14.30 Excelsior A2 - Blauw Wit Al 12.45 Tubanters A2 - Blauw Wit A2 14.30 Borne BI - Blauw Wit B2 14.30 SDOL Cl - Blauw Wit Cl 12.30 Blauw Wit C2 - Hellendoorn C211.00 Blauw Wit Dl - Lemelerveld D210.30 Zweef D3 - Blauw Wit D2 11.30 Blauw Wit DA1 - Holten DA2 11.00 Blauw Wit E2C - Marienheem El 9.30 Lemelerveld E5 - Blauw Wit E3 10.00 Heino E9 - Blauw Wit E4 8.45 Overwetering F2 - Blauw Wit F111.00 Hoonhorst F1 - Blauw Wit F2 10.00 Blauw Wit F3 - Wijhe F7 9.30 SVZW F7 - Blauw Wit F4 8.30 w HOLTEN Woensdag 17 september Bornerbroek Al - Holten Al D 18.30 Overwetering F4 - Holten F6 18.30 Vrijdag 19 september Holten 1 - Holten 2 (futsal) 22.30 Holten 3 - Holten 4 (futsal) 19.30 Zaterdag 20 september Holten Al D - ATC Al 14.30 VMC BI - Holten BI 12.45 Holten B2D - Rood Zwart B3 13.00 Holten Cl D - Rohda R C3 13.30 ATC C7D - Holten C2 14.30 Holten C3M - Quick C9 13.00 Nieuwleusen Dl - Holten Dl 10.45 Zweef D2 - Holten D2 9.30 Blauw Wit DA1 - Holten DA2 11.00 Gorssel El - Holten El 10.15 Holten E3 - Hellendoorn E2 10.00 Wijhe E4 - Holten E4 9.00 Holten E5 - ASC E6C 10.00 Haarle F1 - Holten F1 10.00 Holten F2 - Heino F2 9.00 Holten F3 - Rohda R F3 9.00 Raalte F2 - Holten F4 10.15 Holten F5 - SWN F2 11.00 Hellendoorn F5 - Holten F6 10.00 Hulzense Boys F7 - Holten F7 9.00 Zondag 21 september Holten 1 - Sallandia 1 14.00 Holten 2 - Enter 2 10.00 TVC 5 - Holten 3 9.00 Holten 4 - Rietvogels 5 10.00 Holten 5 - Delden 5 10.00 Omhoog 4 - Holten 6 11.00 PH 14-Holten 7 9.00 Borne DAI - Holten DAI 13.00 HOLTEN - Jeroen Muller en Arian Vorkink deden onder de naam Hammertime zondag 8 september mee aan een Ban- gerswedstrijd in Wameton (Bel gië). Bangers is een autocross op een geasfalteerde racebaan waarvan de bedoeling is elkaar uit te schakelen door eikaars au to plat te rijden en zelf als laatste te finishen. Hierbij behaalde Je roen in de eerste heat de derde prijs op het EK. Arian werd bij de derde heat uitgeschakeld. Deze race wordt acht keer per jaar gehouden. Hieraan doen verschillende landen mee. De volgende Bangers Open 2 is op 12 oktober. HOLTEN - Agenten zagen in de nacht van zondag 7 op maan dag 8 september een personen auto rijden op de Rijssenseweg in Holten. De 40-jarige bestuur der werd staande gehouden en van hem werd een blaastest af genomen. De man uit Nijverdal blies een A en mocht mee naar het bureau. Ademanalyse wees 195 Ugl uit.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 25